6-02-2019, 11:23

Різьблені дерев'яні сходи

різьблені дерев'яні сходи

Ніщо так не підкреслить пишність сходи, як деталі, вирізані з натурального масиву дерева - поручні, балясини, стовпи, різні накладки і навершя на стійки. Різьблені сходові конструкції відрізняються особливою естетичною цінністю і розкішним видом.

різьблені дерев'яні сходи
Декор і візерунок дерев'яної різьблений сходи

Сходи з дерева в сучасному інтер'єрі

Сходи з різьбленого дерева можуть бути виконані в різних стилях - від класики до модерну. Особливо часто їх можна побачити в величних палацових інтер'єрах. Саме в палацовому стилі благородні сорти деревини і мистецтво різьблення можуть проявити себе в повній мірі.

Основні відмінності різьблених сходових конструкцій палацового стилю - висока якість натурального масиву, ексклюзивність ручної роботи, химерність і вишуканість складних візерунків і орнаментів.

Урочисті сходові марші палацового стилю, дуже запам'ятовуються архітектурні елементи інтер'єру.
Сходи з різьбленого дерева також можуть стати прекрасним варіантом для стилю модерн з його сміливими дизайнерськими рішеннями, асиметричністю і незвичністю форм.

декор дерев'яних сходів
Оригінальний декор дерев'яної різьблений сходи

Деревина - матеріал з великими можливостями для стильного і ультрасучасного дизайну. Вигнуті химерні поручні, незвичайні стовпи і балясини - типові елементи сходів в стилі модерн.

Матеріал для різьблений сходи

Різьблені сходи може бути виконана з однієї або різних порід деревини. Наприклад, декоративні елементи сходів можуть бути виготовлені з більш дорогих цінних порід, а основна конструкція з більш доступного за вартістю сорти дерева. Але в будь-якому випадку несучі конструкції повинні бути міцними і надійними. Для ступенів важлива стійкість до стирання, а стовпи і балясини повинні виконувати функцію міцної опори.

Найчастіше для виготовлення сходів використовують такі породи деревини:

 1. Дуб і бук. Елітні і дорогі сорти деревини. Сходи з дуба і бука справжня окраса будь-якого інтер'єру.
  сходи з бука
  Приклад різьблений важкої сходи з бука

  Незважаючи на високу щільність, дані породи непогано піддаються обробці. Їх експлуатаційні характеристики також на висоті - зносостійкість, міцність, стійкість до гниття. Єдина відмінність: по параметрам вологостійкості бук поступається дубу.

 2. Ясень. Якісну і гарні сходи можна зробити з ясена. Деревина має хорошу міцність і відмінну гнучкість. За своїм зовнішнім і практичним характеристиками ясень схожий з дубом, але має меншу вартість.
 3. Сосна. Міцний матеріал для дерев'яних сходів за розумною ціною. Для сосни характерний виразний малюнок деревини і приємний хвойний аромат. Деревина має хорошу стійкість до гниття і добре обробляється. У поєднанні з доступною вартістю сосна найпопулярніший матеріал для виготовлення різьблених сходів.
 4. Модрина. Відмінний варіант для виготовлення надійної і міцної конструкції. сходи з модрини По твердості деревини та довговічності модрина те саме дубу, проте має меншу вартість.

Види сходових конструкцій

Залежно від конструкції проекти сходів в будинку бувають маршові і гвинтові.

Маршові сходи

Класичні маршові конструкції дуже популярні - це універсальний варіант дерев'яних сходів. За кількістю прольотів вони бувають:

 • одномаршеві;
 • многомаршевие.

Многомаршевие в свою чергу поділяються:

 • на прямі;
 • поворотні;
 • орні.

Конструктивна особливість сходів такого типу - наявність маршу із ступенів. Число маршів і кількість проміжних майданчиків залежить від поверховості будівлі. Так одного маршу досить в двоповерховому будинку. У будівлі з великою кількістю поверхів використовуються дво- і трехмаршевие конструкції.

маршові сходи з дерева
Дизайн і декор маршової різьблений сходи з дерева

Також в залежності від дизайнерського рішення і наявності вільного простору сходи можуть бути прямою або поворотними. Пряма має просту конструкцію, але вимагає більше місця. Поворотні варіанти використовуються там, де потрібно заощадити місце, але вони більш складні в установці.

Їх можна скласти з прямих елементів або зробити плавний вигин за допомогою декоративних вигнутих поручнів. Також маршова сходи можуть мати орної вид - в цьому варіанті більш широкий сходовий марш розходитися в різні боки на два більш вузьких прольоту.

Гвинтові сходи

Гвинтові сходи - найскладніший у виконанні варіант.
різьблена гвинтові сходи
Однак така конструкція відмінно заощадить простір, вона просто незамінна на маленьких площах. Гвинтові дерев'яні сходи дуже легкі й витончені. Сходинки клиноподібної форми закріплюються на центральний стрижень-підставу. Кут обертання гвинтових сходів може становити до 360 градусів. Дерев'яні гвинтові конструкції дуже естетичні, практичні і мають безліч варіантів для оформлення.

Варіанти декорування сходів

Різьблені сходи з дерева найпомітніше прикраса для вітальні або передпокою. Декоративне оформлення сходової конструкції повинно бути пов'язане з інтер'єром приміщення. Основний стиль сходах задають такі елементи:

 • заходная стовпи;
 • балясини;
 • косуори і тятиви;
 • декоративні різьблені накладки;
 • навершя на стовпи.

Заходная стовпи

Заходная стовпи-опори найважливіший елемент будь-яких сходів. Головна функція заходная опор забезпечення стійкості огорожі і підтримка перил. Також опорний стовп виступає в якості декоративного елемента, зазвичай він прикрашається особливо розкішно.

Звичайно ж заходная стовпи повинні вписуватися в загальний дизайн приміщення і поєднуватися з іншими елементами конструкції - з балясинами і поручнями.

заходная стовпи
Різні варіанти візерунків заходная стовпів різьблений сходи

Різьблений дерев'яний стовп з натурального масиву надає приміщенню благородства і є гідним оформленням сходів з дерева.

Заходная стовпи можуть бути нестандартними і симетричними. Їх прикрашають простими фігурами, виготовленими на токарному верстаті, або для них вирізують вручну вишукані художні композиції. У тому числі зменшені копії знаменитих скульптурних творів.

До різьбленим опорам пред'являються досить жорсткі вимоги:

 • навершя стовпа не повинні бути гострими і травмонебезпечними;
 • стовп повинен бути виготовлений з цільного дерева твердих порід;
 • сучки, косослоем і інші дефекти деревини небажані - вони можуть знизити міцність опори і всієї конструкції.

При виборі деревини кожен власник орієнтується на власні переваги і фінансові можливості. Опори з ялини і сосни дешевші.
заходная стовпи
Ясень, дуб або бук - мають велику міцність і зносостійкість, вони складніше обробляються і ціна у них відповідно вище.

Різьблені балясини

Балясини являють собою опорні стовпчики, на які закріплюється поручень сходів. Опори розташовуються на протязі всього сходового маршу. Рекомендоване відстань між балясинами не менше 15 - 20 см. Різьблені балясини виконують захисну функцію і забезпечують безпеку пересування по сходах.

У поєднанні з заходная стовпами балясини надають додаткову міцність і стійкість поручнів і балюстради.

Ще одна важлива призначення балясин - прикраса і створення неповторного образу сходової конструкції. За способом виготовлення розрізняють наступні види балясин:

 1. Точені. Мають простий, але елегантний зовнішній вигляд. Декоративні деталі вирізаються на токарних верстатах. точені різьблені балясини Оригінальна форма стійки формується з поєднання простих елементів - куля, крапля, конус і так далі.
 2. Фрезеровані. Обточені стійки додатково прикрашаються різними желобками, різьбленими спіралями, геометричними орнаментами. Для роботи використовується фрезерний верстат.
 3. Різьблені. Вишукані вироби ручної роботи. Різьблений візерунок може наноситися найрізноманітніший від рослинних мотивів, до рельєфних зображень у вигляді тварин, людей і птахів. різьблені балясини Такі балясини мають ексклюзивний зовнішній вигляд і високу вартість.
 4. Плоскі. Компактні, привабливі і доступні за ціною плоскі балясини найчастіше виконуються в техніці прорізний різьблення. Ажурний орнамент виглядає дуже ефектно і оригінально.

Також замість окремих стійок в якості огорожі сходів може виступати секція, виконана повністю з різьблених деталей. Це дуже складний і дорогий елемент декору сходів і для роботи використовується виключно деревина твердих порід.

Косоур і тятива

Обидва елементи є несучими похилими балками, які утримують сходинки. Тятива закриває бічні торці ступенів, а косоур розташовуються під ступенями. Ці несучі функціональні деталі також можуть прикрашатися різьбленням. Орнамент, нанесений по всій довжині балки, робить її дуже ефектним і оригінальним доповненням сходи.
Елементи різьблення можуть також наноситися на поручні і подступеннікі, якщо це буде лаконічний візерунок. Зайве перевантажувати сходи декоративними деталями не варто.
косоур тятива
Підтримати обраний стиль конструкції також можна за допомогою різьблених наверш на стовпи, головне щоб деталі не мали гострих виступів.
Різьблені елементи здатні перетворити саму нудну і звичайну дерев'яну драбину в справжній витвір мистецтва, яке стане центром загальної уваги і захоплення.