17-01-2019, 15:18

Проектування м'яких меблів

проектування м'яких меблів

Після закінчення ремонту в житловому приміщенні настає останній відповідальний момент - вибір відповідної меблів. Програми проектування м'яких меблів дозволяють створювати сучасні, зручні, комфортні і практичні предмети інтер'єру, здатні не просто доповнити, але і змінити інтер'єр без великих фінансових вкладень. Спеціально розроблене програмне забезпечення робить можливим створення ескізів, за якими майстри надалі будуть виробляти меблі.

проектування м'яких меблів
Приклад проектування м'яких меблів в програмі AutoCAD

Сучасна м'які меблі

На даний момент світовий і вітчизняний ринок м'яких меблів пропонує безліч різних моделей, які призначені для окремих приміщень в будинку. Масу позитиву викликає велика кількість матеріалів, які використовуються при виготовленні меблів: високоякісний пластик, різні метали, деревина, скло, шкіра та інші.

Нові моделі м'яких меблів, виготовлені на заводах популярних європейських брендів, завжди відрізняються унікальним дизайнерським оформленням і великою кількістю фарб, які прикрашають будь-який інтер'єр. Величезною популярністю користується меблі, яка виготовляється з натуральних матеріалів. Як правило, такі моделі м'яких меблів мають високу вартість, але підвищений рівень комфорту коштує таких грошей.

м'які меблі фірми мілан 1
Вишукана м'які меблі фірми Мілан-1

Ескізи нового вироби: перші кроки

Для того щоб створити ескіз м'яких меблів, необхідно мати вільний час і натхнення, а також відповідну сучасну програму.

У тому випадку, якщо досвіду недостатньо, перші кроки в проектуванні можна робити за допомогою простих програм. На самому початку можна скористатися фотографіями з Мережі, так як це допоможе у виборі напрямку подальшої роботи. Проектування дозволяє визначитися з вибором напрямку роботи, оскільки робити однаково якісно всі елементи не виходить навіть у професіоналів.

Кроки робіт зі створення м'яких меблів

Для того щоб створити ескіз дивана чи крісла, необхідно визначитися з габаритами, прорахувати всі розміри. Вони залежать, перш за все, від того, який механізм буде вкладено в виріб, якої форми воно буде - прямий або кутовий.

ескіз дивана
Створення ескізу і дизайну дивана в спеціальній програмі

Важливо пам'ятати, що механізм вимогливий до розмірів меблів, що має великий вплив на загальні габарити, глибину, ширину і висоту майбутнього меблевого каркаса. Так, викатні механізми вимагають великої глибини каркаса.

Програма для проектування

Конструювання м'яких меблів за певним замовленням і з урахуванням особливих побажань замовника - досить складна робота, що вимагає не тільки професійних навичок, а й оригінального дизайнерського погляду. У таких випадках активно використовуються пакети програм для тривимірного проектування.

Сучасні графічні редактори, такі як Ассоль 3D Max, мають у своєму розпорядженні необхідними програмними інструментами для виділення дрібних деталей майбутнього виробу.

Програма для проектування і створення незвичайної, практичною і комфортних меблів може використовуватися будь-яка, головне, щоб вона була зрозуміла людині, яка працює в ній.

проектування дивана
Проектування м'якого дивана в спеціальній програмі

Сьогодні вибір розробок в цій галузі великий, єдиний мінус, на який слід звернути увагу, - спеціально для м'яких меблів програм не існує, тому краще використовувати софт, призначений для корпусних меблів, а потім доробляти сторонніми розробками.

Важливо враховувати в процесі створення м'яких меблів обсяг вироби і форму.

Найкраще вибирати нескладні програми, так як на початковому етапі буде непросто створювати проект, якщо відразу почати працювати на професійній розробці. Програма під назвою Solid Works є однією з найдоступніших, крім того, до неї можна без зусиль знайти багато повчального матеріалу.

Проектування м'яких меблів вимагає не тільки достатньої кількості знань, а й базові вміння, багато часу і запас креативу, оскільки магазини переповнені пропозиціями. Так, програма Blank Works допоможе в цьому завдяки додатковим функціям:

 • Розкладка об'ємної поверхні;
 • Проектування складних форм.

Ці можливості дозволяють створювати незвичайні меблі з застосуванням в основі спинок поролону та інших м'яких наповнювачів.

М'які меблі за індивідуальними проектами за допомогою подібного програмного забезпечення відрізняється не тільки першокласними експлуатаційними характеристиками, але і стильним зовнішнім виглядом, який підкреслює вишуканий смак мешканців будинку.

меблі в програмі 3d max
Проект меблів, зроблений в програмі 3D Max

Професійні дизайнери виділяють кілька основних правил, які потрібно враховувати при проектуванні м'яких меблів:

 1. Співвідношення габаритів вироби і стильового оформлення заднього фону;
 2. Простота складання меблів, зручність складання та подальшої експлуатації;
 3. Наявність простих і взаємозамінних деталей;
 4. Використання високоякісної сировини;
 5. Якості різних облицювальних елементів;
 6. Надійність і довгий термін служби конструкції.

Проектування м'яких меблів за допомогою сучасних програм - гарантія успіху меблевих компаній, які працюють за індивідуальними замовленнями. Такі методи допоможуть отримати виріб з бездоганним зовнішнім виглядом, який прикрасить будь-який інтер'єр.


На цьому відео ви можете подивитися презентацію ще однієї дуже простої програми, яка буде незамінна для менеджерів салонів продажу м'яких меблів. Вона дозволяє змінювати матеріал, оббивку, колір, підбираючи оптимальне поєднання, яке сподобається клієнту.

Різні м'які компоненти: що потрібно знати

Будь-яка програма, задіяна для створення м'яких меблів, у своїй роботі враховує, перш за все, набивної матеріал, який є основою цієї конструкції. Саме тому важливо знати, які на сьогоднішній день є м'які складові. Так, в основі каркаса дивана найчастіше використовують звичайний поролон, а також пружинний блок. Його застосовують для зменшення витрат на розробку і виробництво.

Поролон використовують як самостійний елемент і в комбінації з іншими комплектуючими, тому програма повинна враховувати цей факт при виконанні проектування м'яких меблів.
проектування м'якого дивана
Так, можна легко змінювати м'якість, наприклад, роблячи поролон склеєним в кілька рядів. Важливо враховувати, що самі комплектуючі повинні купуватися окремо.

Правильно створена м'які меблі повинна мати:

 • М'яке підстава;
 • Основний елемент, також створений з м'якого наповнювача;
 • Днище рейкове або з наявної пружиною, званої «змійкою».

Підстава може і зовсім не мати пружин, тобто в його основі лежить виключно поролон. М'який елемент бажано створювати у вигляді «листкового пирога», так можна регулювати жорсткість конструкції. Проектування дозволяє досягти кращих результатів, коли використовується саме цей підхід до вирішення завдання.

До складу «листкового пирога», крім поролону, можуть входити:

 • спанбонд;
 • повсть.

Тим часом основний наповнювач повинен бути однорідним за складом. Він може бути виготовлений з таких матеріалів:

наповнювач для меблів
Так виглядає наповнювач латекс для м'яких меблів
 • ППУ;
 • холлофайбера;
 • синтепону;
 • ватину;
 • латексу.

Програма для проектування зможе підібрати ідеальне поєднання оббивних матеріалів, тому дуже важливо не забути додати цей елемент для твори всіх розрахунків.

Внутрішній чохол м'яких меблів

Цей елемент м'яких меблів дуже важливий для проектування, тому задати в параметри програми його не просто бажано, але необхідно. Важливо пам'ятати, що всі внутрішні елементи потрібно сховати під спеціальним матеріалом типу нейлону. Це потрібно для того, щоб максимально продовжити термін служби м'яких меблів.

чохол для меблів
Процес примірки чохла для м'яких меблів

Висновок

Для того щоб створити якісну і красиву м'яку меблі, потрібно проявити не тільки чудеса креативу і вигадку, але і витратити деякий час на пошук програм для створення плану, за яким модель буде в подальшому виготовлена. Сьогодні існують кілька різних за ступенем складності варіантів, для кожного з них нескладно знайти відеоуроки, навчальні правильної і швидкої роботи. Якщо все виконати правильно, то дизайн-проект м'яких меблів вийде якісним і затребуваним для виробників.