Різні марки і розміри будівельної цегли

цегла

Цегла - один з найбільш затребуваних на сьогоднішній день будівельних матеріалів. Він широко застосовується при будівництві приватних і багатоквартирних будинків, офісних і виробничих будівель. І тут немає нічого дивного - висока міцність, надійність, довговічність і морозостійкість - ось головні якості, які притаманні цьому чудовому матеріалу.

Саме тому багато фахівців вважають за краще працювати з цеглою, а не з якимись іншими будівельними матеріалами. А проекти цегляних будинків є широко затребуваними серед населення.

цегла
Палети з червоною цеглою

Чому цегла такий популярний

Звичайний кладки цегла має безліч переваг:

  • висока довговічність;
  • доступність і економічність;
  • простота укладання;
  • цегла може використовуватися при будові будівель будь-яких архітектурних стилів;
  • володіє хорошими експлуатаційними характеристиками;
  • дозволяє викладати не тільки прямі, але і округлі форми.

Багато фахівців цінують цегла за його різноманіття. Використання спеціальних добавок дозволяє надати цьому простому будівельного матеріалу найрізноманітніші особливості, роблячи його незамінним при будь-якому сучасному будівництві.

Яким може бути цегла

У наш час цеглина може мати саме різне призначення. Вони можуть бути будівельним і оздоблювальним матеріалом, володіти безліччю властивостей - наприклад, бути вогнетривким, добре працювати в умовах частих перепадів температур і підвищеної вологості, протягом років не втрачаючи своїх початкових характеристик.

обробна цеглина
Забір облицьований обробною цеглиною

Звичайно, при виборі цегли необхідно вибирати саме той матеріал, який підходить для виконання певної роботи. Один цегла не може бути і вогнетривким і вологостійким. Колір цегли також може бути дуже різним.

Якщо в якості будівельного матеріалу зазвичай використовується червоний (керамічний) або білий (силікатний), цегла, то для обробки можна використовувати цеглу десятків самих різних кольорів - жовтий, коричневий, синій, зелений і багато інших.

При цьому декоративна цегла має ті ж експлуатаційними характеристиками, що і звичайний.

При будівництві використовується як звичайний, так і саман. Завдяки порожнечам в середині, він має меншу теплопровідність, а значить, може використовуватися для будівництва в регіонах з найбільш суворим кліматом. Але в цьому випадку варто враховувати, що його міцність знижується. Тому при будівництві багатоповерхових будівель він зазвичай не використовується.

випалювання цегли
Закладка цегли в піч для випалу

Найвідомішим будівельним каменем є звичайний цегла, він же керамічний або червоний. Він виготовляється шляхом формування червоної глини з подальшим випалюванням при високій температурі.

Але також дуже популярний і силікатна цегла. При його виготовленні використовується вапно і пісок, що дозволяє надати йому унікальні властивості. Він є екологічно чистим, володіє більш високими звукоізоляційними властивостями і при цьому - коштує дешевше, ніж звичайний, керамічна цегла.

Який розмір має цегла і скільки він важить

Сьогодні будівельний ринок може запропонувати на вибір величезну кількість цегли, що має різний зовнішній вигляд, розміри і призначення. Але все ж в більшості випадків весь цегла можна розділити на три групи.

ГОСТ суворо нормує розміри цих трьох груп:

Вид кірпічаДліна, ммШирина, ммВисота, ммОдінарний25012065Полуторний25012088Двойной250120138

Як вже говорилося вище, цеглу бувають найрізноманітнішими як за зовнішнім виглядом, так і за призначенням. Але стандартний розмір цегли все одно повинен відповідати наведеним в таблиці даними.

Цікаве відео про властивості цегли

Варто також коротко розповісти про назви граней цегли. Найбільша грань називається ліжко, середня - ложок, а найменша - стусан. Звичайний цегла може мати різну вагу, в залежності від сорту використовуваної глини - від 3 до 3.6 кілограм. Потовщений цегла (полуторний і подвійний) має вагу 4,5-5,4 і 6-7,2 кілограма відповідно.

Багатьох людей цікавить розмір силікатної цегли. Вони впевнені, що використання різних матеріалів на увазі різну форму готової продукції. Насправді ж його розміри - 250х120х65 міліметрів, тобто, точно такі ж, як розмір керамічної цегли. Втім, силікатна цегла випускається також полуторним і подвійним - в цьому випадку його розмір також відповідає наведеним в таблиці вище.

силікатна цегла

Найчастіше для формування звичайного і силікатної цегли використовується одне і те ж обладнання і форми. Тому розміри силікатної білої цегли нічим не відрізняються від розмірів червоної цегли. Так що, не дивлячись на зовнішню відмінність, розміри і вага червоної та білої цегли залишаються однаковими.

Спеціалізація цегли

Види виготовляється цегли можуть бути самими різними, як і його призначення. Крім звичайного цегли, можна побачити і багато інших. Наприклад, вогнетривкий або шамотна цегла. Розміри цього цегли зазвичай складають 230х113х65 міліметрів, тобто, відмінності від звичайної цеглини мінімальні.

Головним призначенням даного цегли є кладка печей і інших систем опалення. При виготовленні використовується вогнетривка глина і спеціальний шамотний порошок.

Завдяки такому складу, він здатний не приносячи шкоди собі витримувати величезну температуру - до 1000 градусів за Цельсієм.

Крім того, він володіє високою тепловою інерцією. Іншими словами, він досить довго нагрівається, але після цього дуже повільно віддає тепло. Ще одним його плюсом є висока теплоємність. Повнотіла цегла вогнетривка здатний накопичувати в собі велику кількість тепла, довгий час зберігаючи високу температуру в приміщенні.

вогнетривку цеглу
Піч викладена з вогнетривкої цегли

Незважаючи на менший розмір вогнетривкої цегли, коштує він трохи дорожче, ніж звичайний. Це обумовлено малою кількістю виробленого матеріалу.

Також варто сказати про клінкерну цеглу. Головною відмінністю при його виготовленні є висока температура - він запікається при температурі до 1200 градусів за Цельсієм. Мала пористість забезпечує не тільки водостійкість, але і високу морозостійкість, що особливо важливо в країні з настільки складним кліматом, як Росія. Також цей цегла має вкрай високою міцністю, що робить його прекрасним вибором для мощення вулиць. Невипадково другим його назвою є «тротуарна цегла».

В особливу групу можна виділити лицьовій або облицювальна цегла.

Його головною відмінністю є багата кольорова палітра. Він може бути не тільки червоним або білим, але і зеленим, синім і т.д. Висока щільність дозволяє йому чудово працювати в умовах високої вологості. Тому його часто використовують як фасадна цегла, для захисту зовнішніх стін будівлі від дощу, снігу та інших опадів.

фасадна цегла

Навіть в таких складних умовах, він здатний прослужити багато десятиліть. Розмір облицювальної цегли той же, що і у звичайного.

Багато людей чули про цокольний цегла, і їм було б цікаво дізнатися, які розміри цокольного цегли. Насправді цоколь зазвичай зводиться при використанні звичайної цеглини. Втім, при будівництві варто знати, що цегла для фундаменту і цоколя слід вибирати особливо ретельно.

Адже працювати йому доводиться у вкрай складних умовах: високі навантаження, підвищена вологість - все це може стати причиною руйнування матеріалу і зниження надійності конструкції.

Саме тому фахівці рекомендують використовувати звичайний керамічна цегла, а не силікатний. Останній відрізняється великим водопоглинанням, а отже, меншою морозостійкістю. Всього за кілька років він може бути зруйнований.

У цьому відео розповідається докладніше про історію та виготовленні цегли

Марки цегли

Втім, якщо говорити про види цегли, варто відзначити, що і звичайний, керамічна цегла, має кілька різновидів. Хоча розмір одинарного цегли залишається колишнім, його характеристики можуть істотно відрізнятися.

В першу чергу, це залежить від використовуваної глини і процедури обробки матеріалу при виготовленні.

На сьогоднішній день існує кілька марок керамічної цегли: М-75, М-100, М-125, М-150, М-175, М-200, М-250 і М-300.

Між собою ці марки розрізняються міцністю. Цифра, зазначена в марці, показує його здатність витримувати навантаження.

марки цегли

Наприклад, М-100 здатний витримувати постійне навантаження до 100 кілограм на квадратний сантиметр, а для М-175 цей показник становить 175 кілограм. Звичайно, чим якіснішим є матеріал, тим вище буде і його вартість. Тепер, знаючи все про цеглинах, ви легко зможете вибрати саме той матеріал, який найкраще підходить для виконання певної роботи.