5 способів як віддерти плівку з пластикових вікон

Більшість власників сучасних склопакетів не раз задавалися питанням, як віддерти плівку з пластикових вікон. Справа в тому, що при несвоєчасному видаленні захисного шару його клеїть надійно зв'язується з поверхнею металопрофілю, тому зняти його буває дуже проблематично. У таких ситуаціях краще з розумом підійти до проблеми і вибрати найбільш підходящий спосіб очищення, який точно не зашкодить пластикові вікна.

Причини прісиханія стрічки

Захисне покриття у вигляді плівки призначений для безпечного транспортування пластикових вікон. Її наносять в два шари і кріплять до профілю спеціальним клеїть складом так, щоб забезпечити вікнам надійний захист від відколів і подряпин. Якщо протягом 3 тижнів не прибрати стару плівку з пластикових вікон, то вона почне буквально приростати до поверхні профілю і з кожним днем ​​відірвати її буде все складніше. Відбувається це з кількох причин:

  • по-перше, через прямих сонячних променів, які поступово нагрівають віконний блок;
  • по-друге, через неякісне липкого шару, який використовується для приклеювання плівки;
  • по-третє, через сезон: чим тепліше, тим складніше знімати плівку навіть в рекомендований монтажниками термін.

5 способів як віддерти плівку з пластикових віконВидалення плівки з пластикових вікон

Але незалежно від причин, навіть найстарішу стрічку можна зняти з ПВХ-профілю і зробити це без шкоди для його зовнішнього вигляду. Для цього потрібно знати кілька способів, як віддерти плівку з пластикового вікна.

Механічні способи видалення

Способи, як зняти стару плівку механічним шляхом, полягають у використанні грубої сили і спеціальних інструментів, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині.

Найбільш популярний спосіб - це віддирати плівку від вікна за допомогою скребка і щітки. Скребок є тонке лезо на зручному тримачі. За допомогою нього під певним кутом зішкрябується присохлої плівка. Таким чином відбувається видалення більшої частини захисного шару. Все, що не піддається шкребка, слід прибирати щіткою. Її потрібно змочити в мильному розчині і круговими рухами зняти залишився липкий шар.

Другий дуже популярний спосіб - це видалення плівки за допомогою фена. Тут очистити вікно допоможе звичайний побутовий фен, яким сушать волосся. Необхідно включити прилад на найпотужніший режим і направити його нема на пластик, а на скло. Це дуже важливо, тому що якщо струменем гарячого повітря впливати на саму плівку, то вона ще сильніше "прикипить" до профілю, і прибрати її буде ще складніше. Обробивши потрібну ділянку, необхідно відразу ж знімати нагріту стрічку одним повільним і обережним рухом.

Ці 2 способи не терплять поспіху, так як один невірний рух може стати причиною подряпин і відколів на поверхні вікна. Але якщо діяти розмірено і чітко, то результатом буде красиве білосніжне вікно без слідів клею і обривків захисного шару.

Хімічні способи видалення

5 способів як віддерти плівку з пластикових віконХімічні способи видалення плівки з пластикових вікон

Видалення плівки хімічним шляхом - це найбільш ефективний спосіб боротьби з присохлим захисним шаром. Але тут дуже важливо витримувати часовий інтервал обробки поверхні, щоб не пошкодити пластиковий профіль. Існує 3 найпоширеніші способи зняти захисний шар хімічним шляхом:

  1. Використання "Уайт-спіриту". Склад потрібно наносити не поверх плівки, а під неї, акуратно підчепивши край стрічки гострим предметом. Час витримки - 5 хвилин, після закінчення цього часу плівку можна обережно знімати.
  2. Застосування "Шуманіта". Цей жіроудалітель надійно ліквідує липку суміш. Його потрібно наносити на саму плівку і тримати на ній не більше 3 хвилин, в іншому випадку діючі компоненти речовини можуть пошкодити поверхню вікон.
  3. Використання складу "РП-6". Ця речовина відмінно справляється з видаленням зайвої фарби і застарілого клею. Наносити його потрібно на оброблювані ділянки густим шаром і тримати 10 хвилин, після чого стрічка легко починає відставати від поверхні.

Важливо пам'ятати, що при використанні спеціальних хімічних складів для зняття захисного шару потрібно убезпечити себе від шкідливих випарів. Тому при роботі з цими речовинами потрібно надіти рукавички, респіратор і окуляри.

Перераховані вище способи, як видалити плівку з пластикових вікон, є найбільш ефективними і популярними. Вибирати якийсь певний спосіб слід самостійно, в залежності від особистих переваг і самих склопакетів. У будь-якому випадку віддалений захисний шар додасть вікнам естетичний вигляд і відкриє їх просту білу красу.

Опубликовано: 5-02-2020, 10:21
0

Похожие статьи


Наверх