Чим ефективно відмити кіптява після пожежі?

Перш ніж відмити кіптява після пожежі, необхідно підібрати правильну техніку її видалення з різних поверхонь, це значно прискорить процес. Так як сажа (вона ж нагар) - це субстанція, що володіє маслянистої структурою і сильно забруднюються, позбавлення від неї викликає безліч проблем.

Підготовка до видалення кіптяви після пожежі

Запорука успішного очищення поверхонь від сажі - це своєчасне вжиття заходів. Потрібно приступити до збирання в максимально короткі після пожежі терміни, поки вся кіптява знаходиться на поверхні. Через деякий час вона починає вбиратися в усі, що покриває: предмети, стіни, стелю, віконні рами і т. Д. Чим глибше нагар проникає всередину матеріалів, тим складніше буде видалити його без слідів.

Деякі поверхні очистити від сажі неможливо. Серед них:

  • оббивка м'яких меблів;
  • ковролін (деякі різновиди);
  • шпалери;
  • панелі.

Чим ефективно відмити кіптява після пожежі?Підготовка до збирання після пожежі

Крім того, що кіптява в'їдається в ці матеріали дуже швидко, вони просочуються запахом гару, позбутися якого неможливо. Доведеться прибрати з дому будь-якій його джерело, тому що неприємний аромат згарища не вивітрюється і не зникає. М'які меблі можна перетягнути в спеціалізованій майстерні, але шпалери, панелі і ковролін доведеться замінити.

Не можна намагатися змити кіптява водою, а також намагатися стерти її з поверхонь ганчірками і щітками. Таким чином можна тільки посприяти глибокому проникненню нагару всередину через мікротріщини.

Починати процес прибирання місця після пожежі необхідно, підготувавши всі засоби безпеки для людини. Найдрібніші частинки сажі легко проникають всередину через ніс і рот, тому слід придбати респіратор або протипиловий маску, яка призначена для проведення будівельних робіт. З метою захисту очей потрібно купити захисні окуляри, а також не зайвим буде обзавестися рукавичками. Одяг вибрати краще таку, яку не жаль буде відразу після закінчення процедури викинути.

Як позбутися від сажі на стелі, стінах і вікнах?

Для ефективного видалення нагару з поверхні стін, стелі і вікон необхідно дотримуватися такої схеми дій:

Чим ефективно відмити кіптява після пожежі?Позбавляємося від сажі на стінах і стелі

  1. Спочатку пилососом зібрати частинки сажі, залишки вимести віником, використовуючи при цьому різкі прямі руху, не розтираючи кіптява. При очищенні стелі підлогу накривається газетами або поліетиленовою плівкою.
  2. Після прибирання віником потрібно обробити поверхню хімічної губкою. Купити її можна в магазинах господарського призначення. Вона має просочення спеціальним складом для видалення кіптяви. Губку не потрібно мочити, але варто замінювати у міру забруднення. З цієї причини рекомендується купити відразу кілька штук. Верхній забруднений шар можна зрізати. Поверхня обробляють змітають рухами, але не втираючими.
  3. Приступити до знежирення поверхонь. Підійде миючий гель для посуду, обезжириватель. Для цього на вологу ганчірку наносять засіб, а зверху додають ще одне для чищення унітазів. Відмивати потрібно, змітаючи наліт. Ганчірку необхідно полоскати і часто міняти. Можна скористатися щіткою.
  4. Змити розчин з поверхні, витерти все насухо.
  5. Повторити процедуру, якщо результат не був досягнутий.

Якщо необхідно знайти, ніж відмити сажу з побілені стелі, то можна застосувати обезжириватель (технічний або медичний спирт).

Засоби видалення сажі з різних поверхонь

Губка, змочена в бензині, технічному спирті або розчиннику - це засіб для того, щоб позбутися від сажі на пластиці і ламінаті.

Якщо зім'яти аркуш паперу і змочити його в воді або ж взяти ганчірку і зробити з нею те ж саме з використанням засобу для підлог або посуду, то вийде відмити кіптява зі стекол.

Чим ефективно відмити кіптява після пожежі?Видалення сажі з різних поверхонь

Дерево і метал можна очистити від нагару за допомогою тертого цегли або річкового піску, тому що це агресивні абразивні засоби. З цією ж метою часто користуються скребками та шліфмашінкой.

Можна посипати плями сажі, які викликав вогонь, сіллю і залишити їх на 24 години, після цього вони легко видаляються.

У магазині є можливість придбати спеціальні засоби для позбавлення від сажі на основі лужних композитів і органічних миючих присадок (наприклад MAZBIT +). Вони ефективно видаляють плями нагару без застосування фізичної сили з боку людини, процедура при цьому займає мінімум часу.

Опубликовано: 6-02-2020, 10:03
0

Похожие статьи


Наверх