Чим можна почистити замшу в домашніх умовах

Щоб речі та взуття довгий час залишалися доглянутими, потрібно знати, чим почистити замшу в домашніх умовах. Вона являє собою вимогливий матеріал, що не терпить грубого догляду. Ця м'яка оксамитова вироблена шкіра вимагає використання сприятливих засобів для очищення.

Основні правила очищення

В ході носіння одягу і взуття замша покривається шаром пилу, на ній з'являються різні забруднення, через що вона поступово стає заяложеної. Для вирішення цієї проблеми передбачено дуже багато професійних засобів. Не меншою надійністю та ефективністю володіють домашні способи очищення.

Всупереч поширеній думці про проблеми, пов'язані з носінням замшевих виробів, не слід побоюватися включати їх в свій гардероб. Завдяки регулярному очищенню і періодичним профілактичним маніпуляціям вони довгий час зберігають свій презентабельний вигляд. Слід видаляти пил з одягу і взуття двічі в день: перед надяганням і після зняття. Чистка замші в домашніх умовах включає застосування таких засобів:

  • щітку;
  • спеціальні просочення;
  • мильну піну;
  • ластик.

Головне правило очищення замші полягає у виборі підходящої щітки. Для обробки оксамитової матерії необхідно використовувати інструмент з короткими гумовими ворсинками або жорсткої пористою структурою.

Чим можна почистити замшу в домашніх умовахЧим чистити замшеве взуття

Для захисту виробів від пилу і вологи використовують спеціальні речовини для просочення матеріалу. Після обробки речей цими речовинами частки бруду і вода скочуються з поверхні, а матерія починає чиститься швидше. Окремі виробники пропонують просочення з додаванням фарбувальних пігментів. Вони дозволяють не тільки підтримувати одяг і взуття в належному стані, а й відновлювати їх початковий колір, що потьмянів в ході використання.

Використання води для очищення замшевої поверхні призводить до руйнування її структури і псування вироби. Дієвим і економічно вигідним способом швидкого видалення бруду з речей є мильна піна. Це натуральний засіб для чищення замші, крім санирующих властивостей, надає сприятливу дію на стан матеріалу завдяки вмісту в ньому поживними компонентами.

Для видалення жирних плям, розгладжування злиплих ворсинок і запобігання проблеми лискучою замші використовують спеціальні гумки. При відсутності професійного кошти можна замінити їх канцелярськими гумками для олівців.

Видалення жирних плям

Очищення речі від цих трудноудаляємиє забруднень вимагає терпіння і часу. Щоб повністю вивести жирні плями і не зіпсувати примхливий у догляді матеріал, важливо дотримуватися певних правил:

  • неприпустимо видалення плям з мокрої тканини - необхідно попередньо просушити річ на свіжому повітрі, далеко від вентиляторів або обігрівачів;
  • перед безпосереднім видаленням жиру потрібно обробити поверхню щіткою від пилу і засохлого бруду;
  • використовуючи спеціальні засоби, попередньо вивчають інструкцію і перевіряють термін придатності;
  • перед нанесенням очищувача потрібно перевірити його дію, завдавши невелику кількість речовини на прихований від очей ділянку вироби.

Основними засобами, використовуваними в очищенні замші від жиру, є природні абсорбенти: картопляний крохмаль, тальк, крейда, рисове борошно. Необхідно засипати 1 з цих речовин на висушений і очищений від пилу ділянку тканини на 30 хвилин. Протягом цього періоду жир всмоктується в порошок, після чого його видаляють з поверхні жорсткою щіткою.

Альтернативою природним абсорбентам є пісок і сіль, які аналогічно ефективно видаляють жир з виробленої шкіри. Необхідно розігріти на сковороді невелика кількість піску або солі, помістити їх в невеликий мішечок з тонкої чистої тканини і закріпити його на забрудненій ділянці на 30-40 хвилин. При цьому сипучий компонент не повинен бути гарячим. Дія високої температури може ще більше пошкодити тканину. Після видалення плями замшу обробляють жорсткою щіткою і водовідштовхувальним засобом.

Ефективним домашнім засобом для видалення жирних плям є мильний розчин. Для його приготування необхідно змішати рідке мило і нашатирний спирт у співвідношенні 1: 1, після чого з'єднати їх з невеликою кількістю теплої води. Отриманий розчин наноситься на м'яку губку, якою акуратно змочують забруднену ділянку. Очищену тканину сушать, обробляють щіткою і спеціальними захисними засобами.

Для видалення старих жирних жирних плям використовують оцтовий розчин. Для його приготування змішують 1 ч. Л. їдальнею есенції і 1 л води. Важливо не допускати перевищення концентрації оцту, щоб не зіпсувати виріб. Необхідно використовувати стандартну 9% рідина. Застосовуючи розчин, промокають рухами обробляють забруднену ділянку, після чого залишають виріб на свіжому повітрі для просушування. Після цього по поверхні проводять жорсткою щіткою для поділу зім'яв ворсу.

Очищення замші від бруду

Щоб швидко і ефективно очистити замшеве взуття, використовують розчин нашатирю. Необхідно змішати в рівних пропорціях спирт і воду, після чого обробити їм забруднені ділянки. Замша не терпить впливу вологи. Щоб зберегти її вигляд, потрібно відразу після проведення цієї маніпуляції промокнути тканину серветкою, і залишити її на відкритому просторі для просушки.

Для усунення плям і запобігання засолювання матеріалу рекомендовано застосування пара. Цей метод вимагає особливої ​​акуратності і не підходить для догляду за жорсткими поверхнями. Потрібно попередньо очистити матеріал від пилу і засохлого бруду, після чого потримати його над парою до моменту зникнення плям. Важливо не перестаратися, щоб не привести до огрубіння тканини. Після цього виріб распрямляют і поміщають на відкрите повітря для просушування.

У разі видалення плям від вина, чаю або крові необхідно неодноразово промочити їх сухою серветкою для вбирання речовин, після чого обробити ділянку розчином нашатирю. В цьому випадку неприпустимо застосування домашніх абсорбуючих компонентів і укусу, які в поєднанні з цими пігментами можуть завдати ще більшої шкоди речі. Важливо не запустити виведення цих плям, і постаратися видалити їх протягом 2-3 діб.

Ефективним і більш щадним способом очищення бархатистою тканини є використання слабкого спиртового розчину. Цей метод часто використовується для догляду за кольоровими поверхнями. Потрібно змішати спирт і теплу воду в співвідношенні 1:10. Отриманим розчином змочують м'яку губку і промокальними рухами обробляють нею тканину. Після висихання поверхня обробляють водовідштовхувальним речовиною.

Модниць часто цікавить питання, як почистити штучну замшу. Для догляду за синтетичним матеріалом рекомендовано використовувати хлібний м'якуш. Потрібно круговими рухами обробити уражені ділянки за допомогою цього компонента і жорсткої щітки. У міру забруднення необхідно міняти м'якуш до повного виведення плям. Цей спосіб є найбільш береженого для догляду за синтетичним матеріалом, що дозволяє зберегти його презентабельний вигляд без погіршення водонепроникних якостей.

Очищення світлої замші

Перед тим як почистити світлу замшу, необхідно акуратно протерти її білим канцелярським ластиком або дрібною сіллю. В цьому випадку потрібно присипати забруднену ділянку частинками і потерти їх м'якою губкою. Перевагою цього способу, крім якісного очищення, є відновлення структури матеріалу завдяки поділу прим'яти ворсу.

Чим можна почистити замшу в домашніх умовахЧистка замшевого взуття ластиком

Стандартним способом видалення пилу і бруду з світлого матеріалу є суміш молока і соди. Потрібно з'єднати ці інгредієнти в співвідношенні 1 стакан рідини на 1 ст. л. порошку. Отриманим розчином змочують ватний диск і акуратно протирають їм забруднені ділянки в протилежному напрямку від зростання ворсу. Після очищення тканину додатково обробляють слабким оцтовим розчином і сухою серветкою.

Швидко видалити бруд з поверхні світлої замші допомагає нашатирний розчин. Для його приготування необхідно розчинити в 1 склянці теплої води по 1 ч. Л. нашатирю і перекису водню. Ватний диск просочують отриманої рідиною, після чого протирають ним поверхню. Оброблену тканину протирають сухою серветкою і поміщають на свіже повітря. Висохлу річ додатково обробляють водовідштовхувальним засобом.

Для видалення жирних плям зі світлою матерії використовують зубний порошок або тальк. Потрібно змішати невелику кількість сипучого компонента з теплою водою до утворення сметаноподібної консистенції. Слід нанести пасту на гумову щітку і акуратно обробити нею забруднену ділянку. Після цього поверхню протирають оцтовим розчином, сухою тканиною і після висихання жорсткою щіткою.

Для очищення і повернення світлої замші однорідного тону рекомендовано застосування зубної пасти. Потрібно нанести на оксамитову поверхню невелику кількість білої маси до повного висихання, після видалити її щіткою.

Чим можна почистити замшу в домашніх умовахОчищення світлої замші зубною пастою

Замша відноситься до примхливим матеріалами, які вимагають спеціального догляду. Очищення речей як з виробленої шкіри, так і штучних компонентів виключає застосування агресивних речовин, що руйнують їх структуру. Для видалення пилу і бруду в домашніх умовах рекомендовано застосування речовин на основі мильної піни, тальку, гліцерину та інших сприятливих інгредієнтів.

Опубликовано: 7-02-2020, 12:41
0

Похожие статьи


Наверх