Чим можна розчинити силіконовий герметик

Під час проведення ремонтних робіт часто доводиться вирішувати, чим розчинити силіконовий герметик. Засіб по праву є одним з видатних винаходів людства, що дозволили істотно спростити ремонт і значно прискорити його. Застосування герметика дає можливість уберегти будь-які поверхні від попадання вологи, створивши на них тонкий еластичний водовідштовхувальний шар. Найчастіше його використовують у ванній кімнаті або кухні для ізоляції стиків і швів між різними площинами. Однак іноді виникають ситуації, коли подібне покриття необхідно зчистити, а зробити це не так вже й просто.

Силіконовий герметик: використання кошти і хімічний метод його видалення

Використання силікону дає безліч переваг, починаючи від забезпечення відмінних ізоляційних якостей і закінчуючи естетичним зовнішнім виглядом. Однак іноді виникають ситуації, коли він втрачає свої властивості або візуальні якості, і його потрібно негайно зчистити. Як правило, подібна необхідність виникає в результаті проведення ремонтних робіт або впливу на герметик цвілі, від появи якої він втрачає свій зовнішній вигляд і стає небезпечним для здоров'я людини.

Чим можна розчинити силіконовий герметикВидалення слідів від силіконового герметика

Як показує практика, позбутися від силікону не так вже й просто, оскільки він досить добре прикріплюється до різних площинах і погано виводиться з них. В результаті для того, щоб зчистити силікон, необхідно докласти чималих фізичних зусиль або скористатися хімічними засобами. На сьогоднішній день існує чимало спеціальних кислот, здатних розм'якшити силікон. Їх застосування дає можливість порушити структуру покриття, зробивши його більш податливим і пластичним. Кожне з подібних хімічних засобів має високу активність і вимагає дотримання запобіжних засобів в роботі. Як правило, більшість з них є сильними кислотами і можуть завдати людині серйозної шкоди. Тому при роботі з ними необхідно завжди використовувати індивідуальні засоби захисту, такі як респіратор, гумові рукавички і окуляри. Саме вони дозволять виконати всі роботи з хімічними реагентами і розчинити силікон з мінімальними наслідками для організму людини.

Крім використання хімічних засобів, існує ще кілька методик, які дають можливість усунути герметик з поверхонь. Деякі з них надають досить непоганий ефект і дозволяють полегшити працю. Інші ж не здатні принести позитивний результат, а їх використання жодним чином не позначається на структурі покриття.

Чим розчинити силіконовий герметик: народні методики і механічний спосіб очищення поверхонь

Одним з найбільш популярних засобів в боротьбі з застарілим силіконом служить використання звичайного столового оцту. Як правило, подібна речовина знайдеться в кожному будинку, а його використання практично ніяк не позначиться на сімейному бюджеті. Застосовувати оцет слід теж з обережністю, оскільки за своєю природою він є лугом і здатний також завдати шкоди організму. Тому наносити його слід акуратно і невеликими порціями. Для розчинення силікону необхідно взяти ганчірочку або ватний тампон, змочити його в оцті і обробити місця забруднень. У такому положенні його потрібно залишити на 30-40 хвилин для того, щоб речовина впливало на структуру покриття, зробивши його більш м'яким і податливим.

Чим можна розчинити силіконовий герметикРозчинення герметика перекисом

Ще одним засобом є перекис водню, яка також відмінно впливає на герметик, порушуючи його структуру. Істотною перевагою цієї методик служить її дешевизна і доступність, оскільки придбати подібний медикамент можна в будь-якій аптеці. У свою чергу, методика його нанесення абсолютно не відрізняється від використання оцту і надає приблизно такий же ефект.

Однак хоч використання цієї методики і є найбільш ефективним, але все ж не здатне дати оптимального результату і повністю розчинити силікон. Як правило, під його впливом герметик стає більш податливим і набагато легше відділяється від площин, але все ж не повністю зникає з них.

Виходячи з цього випливає, що найдієвішим і раніше залишається механічний спосіб очищення, що має на увазі ретельний і виснажлива праця. Застосування оцту дає можливість істотно спростити роботу, але аж ніяк не зробити її менш відповідальною. Для видалення силікону механічним шляхом можна скористатися будь-яким наявним під рукою засобом, таким як ніж, шпатель, викрутка або будь-який інший аналогічний предмет. При цьому слід враховувати структуру поверхні, на яку нанесено покриття, оскільки існує ймовірність пошкодити його. Тому при виборі знаряддя праці слід бути дуже уважним і не поспішати.

Сама ж структура роботи досить проста і полягає в поступовому соскабливании герметика зі стін та інших предметів. Видаляючи покриття невеликими порціями, слід також уважно прибирати все решта його частини. Для цього можна скористатися щіткою або жорсткою губкою, але тільки в тому випадку, коли площину дозволяє зробити це. Після закінчення роботи всі стики слід ретельно промити водою і насухо витерти сухою ганчіркою, щоб ще раз переконатися в тому, що всі залишки силікону видалені. Тільки так можна бути повністю впевненим, що силікон буде повністю усунутий зі стін та інших предметів, а поверхня стане настільки чистою, що дасть можливість використовувати її для інших цілей.

Висновок по темі

Силіконовий герметик є воістину приголомшливим винаходом людства, оскільки істотно спрощує проведення ремонту у ванній кімнаті або на кухні. Однак іноді виникають ситуації, коли його потрібно видалити, а зробити це не так вже й просто. Для цього можна скористатися спеціальними хімічними засобами або вибрати більш доступні методики. При цьому не всі вони здатні принести оптимальний результат і повністю розчинити силікон. Тому найбільш ефективним і дієвим способом служить механічне усунення герметика, яке дає можливість зробити поверхню максимально чистою.

Опубликовано: 7-02-2020, 18:49
0

Похожие статьи


Наверх