Чим можна відіпрати машинне масло з одягу

Знаючи, ніж відіпрати машинне масло з одягу, можна врятувати улюблену річ. Багато людей помилково вважають такі забруднення виводяться і навіть не намагаються їх видалити. Від плям технічного масла ніхто не застрахований. Вони з'являються не тільки на одязі автолюбителів. Мастильний матеріал широко використовується в побуті для обробки деталей побутової техніки, велосипедів, дитячих колясок і дверних петель. Приступати до видалення забруднення потрібно якомога раніше. Чим довше залишається пляма на тканині, тим глибше проникає машинне масло в глибину волокон. Найважче вивести застарілі забруднення.

Перші дії після появи плями

Визначаючи, ніж вивести машинне масло, потрібно орієнтуватися на час, який минув з моменту забруднення. Відразу після попадання мастильного матеріалу на тканину можна позбутися від нього за допомогою абсорбуючих речовин.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуВидалення свіжих плям

Одяг потрібно розкласти на горизонтальній поверхні, підстеливши під забруднену ділянку паперову серветку (промокальний або туалетний папір), складену в декілька шарів. Зверху на пляму насипають крохмаль, тальк, дитячу присипку, крейда або борошно. Ці речовини поглинуть частина мастильного матеріалу і допоможуть запобігти його поширення на сусідні ділянки. Паперова серветка, яка перебуває під забрудненим ділянкою, вбере машинне масло, що просочилося в нижні шари тканини. Абсорбуючі речовини видаляють чистою щіточкою через 10 хвилин.

Ще краще посипати свіже забруднення содою. Вона не тільки вбере мастильний матеріал, але і частково розчинить його. Можна використовувати харчову соду або каустичну (їдкий луг). Ефект від використання каустичної соди буде набагато вище. Соду наносять на пляму і залишають для взаємодії на 5-6 годин. Потім її видаляють щіточкою. Шари серветок під тканиною потрібно замінити на чисті.

На оброблену ділянку наноситься концентрований засіб для миття посуду. Через 20 хвилин одяг можна випрати в теплій воді звичайним способом.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуРучне прання одягу з плямами від моторного масла

Якщо з моменту потрапляння крапель машинного масла на одяг пройшло близько 1 години, використовувати сухі абсорбуючі речовини не має сенсу.

Видалення в'їлося машинного масла

Якщо забруднення виявлено пізно, вивести машинне масло з одягу допоможе бензин. Обидві речовини є продуктами переробки нафти. Мастильний матеріал легко розчиняється в бензині будь-якої марки.

Матеріал потрібно розкласти на горизонтальній поверхні. Під забруднену ділянку підкладають складені в кілька шарів паперові серветки або рушники. Навколо нього тканину зволожують водою по колу. Мокрий ділянку запобіжить розповзання плями під час обробки.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуПозбавлення від застарілих плям

Губкою наносять бензин на забруднення, рухаючись від його країв до центру. Коли ділянку добре просочиться рідиною, на нього накладають паперову серветку або туалетний папір. Розчин масло вбереться в папір разом з бензином. Нижні і верхні серветки необхідно замінювати на чисті.

Оброблене місце пропрасовують гарячою праскою зворотно-поступальними рухами через чисту паперову серветку. Після кожного пропрасовування потрібно перевіряти, чи зменшилася пляма. Як тільки бруд зникне, одяг треба випрати. Прогладжування допоможе видалити частинки мастильного матеріалу, що проникли в глибину тканини.

Відпирати залишки бензину і машинного масла потрібно в теплій мильній воді. Бажано додати в неї трохи нашатирного спирту (0,5 ч. Л. На 1 л води).

Щоб видалити пляму машинного масла, можна змішати розчинник і абсорбує речовина. У крейда, крохмаль, дитячу присипку або тальк потрібно додати трохи бензину, щоб вийшла пастоподібна суміш.

Під забруднену ділянку тканини підкладають кілька паперових серветок. Їх шар повинен досягати товщини пальця. Пляма рясно поливають бензином, потім намазують на нього приготовану пасту. Зверху укладають товстий шар всмоктуючого матеріалу. Склад потрібно притиснути до тканини пальцем, щоб він проник всередину волокон. Пасту залишають на одязі до повного висихання. Потім її видаляють щіточкою. Бажано повторити цю процедуру кілька разів.

Після виведення жирного плями одяг перуть у теплій мильній воді з додаванням нашатирного спирту. Такий спосіб допоможе видалити не тільки машинне масло, але і частинки заліза. Вони з'являються в змащувальному матеріалі в результаті тертя залізних частин механізму (наприклад, якщо машинним маслом була змазана ланцюг велосипеда).

Замість бензину можна використовувати петролейний ефір, бензол або хлороформ.

Інші способи видалення плям машинного масла

Вивести машинне масло з одягу можна гасом. Таким способом очищають зимовий верхній одяг (куртки, пуховики, пальто). Перед тим як вивести пляму, тканину розкладають на рівній поверхні і підкладають під проблемну зону складену в декілька шарів чисту бавовняну ганчір'я.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуВидалення плями з допомогою гасу

На бруд наливають гас. Потрібно, щоб полотно добре просочилося розчинником. Потім ватним тампоном протирають пляму, рухаючись від його країв до центру. Коли машинне масло розчиниться, річ потрібно випрати. Щоб на ній не залишилися розводи від гасу, прання здійснюють при температурі, максимально допустиму для даної одягу.

Щільну тканину можна очистити гірчицею. Забруднену ділянку намилює господарським милом або посипають мильною стружкою. Треба використовувати тверде господарське мило коричневого кольору. Біле і рідке мило необхідними властивостями не володіє. На мильну стружку насипають порошок гірчиці. Пляма рясно поливають водою і труть жорсткою щіткою. Перш ніж відмити бруд господарським милом і гірчицею, потрібно бути впевненим, що полотно витримає механічний вплив. Таким способом можна відпирати речі з цупкої бавовняної тканини, наприклад джинси.

Видалити машинне масло з щільної тканини допоможе зубна паста. Необхідно взяти гігієнічний засіб білого кольору без добавок. Кольорові пасти і гелі не зроблять необхідного впливу. Вони можуть залишити забруднення. Зубну пасту наносять на полотно товстим шаром, потім втирають її щіткою. Засіб залишають на тканині до повного висихання. Потім суху пасту зчищають чистою щіткою разом з машинним маслом. При необхідності процедуру повторюють. Після обробки одяг потрібно випрати в теплій воді з додаванням прального порошку.

Машинне масло можна видалити сумішшю з порошку магнезії і етилового ефіру. Етиловий ефір розчинить мастильний матеріал, а порошок магнезії його вбере. В порошок додають стільки ефіру, щоб вийшла кашка, яку наносять на пляму. Коли етиловий ефір випарується, суху магнезію зчищають щіточкою. Після процедури очищення одяг потрібно випрати в теплій воді з пральним порошком.

Як видалити машинне масло з хутра та шкіри

Якщо необхідно очистити від машинного масла хутро, його розкладають на столі і густо посипають забруднене місце борошном. Зверху розбризкують з розпилювача мильний розчин. Його готують з стружки господарського мила (1/4 частина бруска) і води (2 л). На поверхні хутра з'явиться тестоподобной суміш. Її втирають в ворс і залишають висихати. Сухе тісто зчищають щіткою. Потім хутро струшують і розчісують. Якщо з першого разу видалити забруднення не вдалося, процедуру повторюють.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуОбробка хутра та шкіри мильним розчином

Брудне місце на шкірі покривають кашкою з крохмалю і води. Через 5 хвилин ватяний тампон змочують бензином і акуратно протирають їм проблемну зону. Видалити залишки бензину можна хлібним м'якушем або крохмалем. Крохмаль насипають на оброблену ділянку і через 20 хвилин зчищають його щіточкою.

Відмити машинне масло з одягу можна господарським милом. Мильний розчин втирають губкою в брудний ділянку, потім очищають його чистою вологою ганчіркою. Якщо з першого разу масло не вдалося вивести, процедуру повторюють. Потрібно робити все якомога швидше, щоб мильний розчин не перебував на шкірі занадто довго. Це може викликати пересихання і деформацію шкіри.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуВидалення плям від машинного масла з хутряних і шкіряних виробів

Очистить натуральну шкіру суміш з мильної стружки, нашатирного спирту і молока. Інгредієнти потрібно взяти в рівних частинах. Склад наносять на пляму, втирають в шкіру, потім змивають чистою водою.

Вирішити проблему допоможе спирт. Ватний тампон змочують спиртом і протирають проблемне місце. Якщо спирту під рукою немає, можна скористатися серветками для очищення рідкокристалічних моніторів або будь-якими засобами, що містять спирт.

Як видалити старі плями машинного масла

Щоб видалити старі в'їдаються сліди мастильного матеріалу, необхідно приготувати суміш з скипидару і нашатирного спирту. Інгредієнти треба взяти в рівних частинах.

Під забруднену ділянку підкладають складену в декілька шарів чисту бавовняну ганчір'я. Потім наносять на нього суміш з скипидару і нашатирного спирту. Ватним тампоном протирають проблемну зону, рухаючись у напрямку від країв до центру. Якщо пляма залишилося, потрібно повторно нанести суміш і протерти забруднене місце.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуМильний розчин як засіб від масляних плям

Після обробки одяг необхідно випрати в теплій воді з додаванням прального порошку. Суміш скипидару і нашатирного спирту має різкий запах. Щоб позбутися від нього, необхідно випрати річ 2-3 рази і просушити її на вулиці (можна на відкритому балконі). Склад з скипидару і нашатирного спирту можна використовувати на таких делікатних тканинах, як оксамит, ацетат, велюр, репс, атлас. Дозволяється очищати матеріал, що містить вовняні волокна (габардин, джерсі, фетр, твід, драп, кашемір).

Використання засобів для виведення плям

Спеціально розроблені засоби для видалення різних плям допоможуть впоратися з забрудненнями без особливого клопоту.

Свіжа пляма видалить плямовивідник Vanish Oxy Action. Гель наносять на забруднення і трохи труть полотно. Потім одяг і мірний ковпачок з гелем поміщають в пральну машину для прання.

Висохле пляму краще попередньо замочити. У холодну воду (4 л) додають 100 мл гелю. У приготовлений розчин поміщають одяг. Кольорові речі виймають з розчину і перуть через 1 годину. Білі тканини можна замочувати довше (до 6 годин). Білий одяг варто очищати засобом для виведення плям для білих тканин.

Чим можна відіпрати машинне масло з одягуВикористання спеціального засобу для виведення плям

Старі і в'їдаються сліди мастильного матеріалу рекомендується виводити спеціальним засобом для виведення плям Dr.Beckmann Експерт. Він здатний впоратися з плямами машинного масла, гуталіну, жирового мастила, смоли, бітуму та свічкового воску. Його можна використовувати на тканинах, які не можна прати. Складом треба добре просочити забруднену ділянку. Зволожену тканину накривають перевернутої посудом, щоб не дати їй висохнути. Рідина не видаляють, поки машинне масло повністю не зникне або не стане віддільним. Після цього полотно обережно протирають шматочком бинта, потім перуть річ в пральній машині з порошком.

Застарілі великі плями допоможе видалити автокосметика. Спрей Ravenol Teerentferner очистить одяг від слідів машинного масла за лічені секунди. Засіб треба розпорошити на забруднену ділянку. Коли пляма зникне, одяг перуть в пральній машині.

Додаткові рекомендації

Перед тим як відіпрати машинне масло з одягу, необхідно обробити непомітний ділянку тканини і оцінити результат. Якщо тканина не втратила декоративних якостей і не ушкодилася, засіб можна використовувати.

Обробляти речі потрібно в добре провітрюваному приміщенні, в якому не повинно бути відкритих джерел вогню. Багато речовин, що використовуються для виведення слідів від машинного масла, легко займаються.

Щоб очищаючі засоби не заподіяли шкоди здоров'ю, обробляти тканину потрібно в гумових рукавичках. Бажано працювати в одязі з довгим рукавом і в захисних окулярах, щоб запобігти потраплянню крапель агресивних речовин на шкіру і в очі. Треба намагатися не вдихати кошти, які використовуються для виведення плям. Ми рекомендуємо захистити органи дихання респіратором.

Сушити одяг після обробки в житловому приміщенні не рекомендується.

Опубликовано: 8-02-2020, 13:03
0

Похожие статьи


Наверх