Чим можна відіпрати мазут з одягу

Не кожна людина, що працює на виробництві, знає, чим відіпрати мазут з одягу, тому що є така річ, як роба. Це робоче обмундирування, і під нього поддевается білизна, яка не шкода забруднити. Робу перуть в спеціальних умовах, але з приводу плям не особливо турбуються, бо вони знову з'являться, якщо працювати з мазутом. Але в звичайних умовах теж легко зустріти таку неприємність в транспорті, на гойдалках на дитячому майданчику, на атракціонах в парку. Тому з'явилася необхідність думати, як відіпрати мазут з одягу.

У чому складність мазутних слідів

Такий процес досить скрутний, тому що до складу мазуту входять речовини трудноудалимой, глибоко в'їдається в структуру тканини, і спроба прибрати пляма може привести до того, що річ буде остаточно зіпсована. Кілька способів видалення таких плям все-таки є, і не дуже складних, але прибрати безслідно можна тільки зовсім свіжі забруднення.

Ця речовина являє собою суміш вуглеводнів, карбенів, карбоїдів і асфальтенів, і органічних сполук, що містять метали. У кожній окремій партії, що випускається є ще конкретні особливості, які залежать від того, які були умови транспортування і компаундирования, яка нафта використовувалася при виготовленні, для яких цілей призначався даний продукт. До складу мазутів входять прості хімічні речовини і зола, але рідина щільна, в'язка, з низькою температурою застигання, залишає сліди, дуже погано піддаються видаленню.

Чим можна відіпрати мазут з одягуСліди мазуту погано знімаються

Безперечна цінність мазуту в практичному застосуванні, його відносна дешевизна, як палива або мастильного матеріалу, привела до того, що його використання носить широкий характер, але це ж робить можливим забруднення цією речовиною повсюдно. Уникнути мазутної плями легше, ніж видалити таке забруднення, тому що його склад передбачає практичні цілі, для яких необхідні органічні смоли, вугілля, сірка, цинк, зола і нафтопродукти. Тому один з перших рад, які можна дати перед тим, як викладати рекомендації, ніж вивести пляму від мазуту на одязі, - намагатися не допускати таких забруднень.

Засоби боротьби для професіоналів

Відмити мазут з одягу без спеціальних засобів практично неможливо. Як тільки помічено таке лихо, слід відразу згадати, що ніяка прання, ні машинна, ні ручна, тут не допоможе. Навіть із застосуванням ультрасучасних, неміряно дорогих, антиоксидантних та інших порошків. Стираючи одяг зі свіжим мазутним забрудненням в пральній машині, можна забруднити техніку. Навіть борючись з плямою, необхідно стелить під нього ганчір'я, і ​​бажано в кілька шарів, тому що в'язка бруд легко переходить на те, що лежить під нею.

Друга аксіома полягає в тому, що пляма з одного разу навряд чи вийде відтерти. Виведення палива - процес, що проходить в кілька етапів, трудомісткий, що вимагає тимчасових витрат. Його не слід відтирати ні м'якою, ні жорсткою щіткою, це призведе тільки до того, що воно стане ще більше, неохайніше, розповзеться, як пляма.

Чим можна відіпрати мазут з одягуВидалити пляма від мазуту можна в кілька етапів

Доведеться діставати або купувати спеціальні засоби для виведення, серед яких найбільш ефективними можуть виявитися промислові:

 • автомобільний шампунь;
 • засіб для миття посуду;
 • засіб для виведення плям з хлором (для білих речей);
 • ацетон або засіб для зняття лаку;
 • скипидар;
 • каустична сода;
 • дьогтьове мило.

Автомобільний шампунь можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині, де продаються засоби по догляду за машиною. Його наносять на пару годин на велике забруднення в концентрованому вигляді, після чого ще на 2-3 години вся річ замочується в мильному розчині цього ж кошти. Тільки після цього її можна випрати в пральній машині, додавши звичайний порошок.

Якщо річ біла, краще використовувати навіть не засіб для виведення плям, а відбілювач, який слід нанести на пляму, уважно стежачи, щоб термін дії не призвів до пошкодження самої тканини. Перед наступним пранням річ ​​необхідно ретельно виполоскати, щоб видалити відбілювач.

Чим можна відіпрати мазут з одягуЗамочування в відбілювач

Засіб для миття посуду наноситься на пляму в концентрованому вигляді. Воно може спрацювати, тому що для посуду застосовуються засоби знежирюючі, а мазут - дуже жирна і в'язка рідина. Після 2-3 годин виріб замочується в розчині звичайного порошку або прального мила, а потім стирається. Відпирати таку пляму можна, і не виполасківая попередньо.

Ацетон або рідина для зняття лаку можна використовувати тільки для дрібних, крапельних цяток або бризок. Цятки слід обробляти ватною паличкою, змоченою в розчиннику, намагаючись робити це дуже акуратно. Ні в якому разі не можна використовувати цей спосіб для синтетичної тканини, інакше замість плями вийде дірочка з оплавленими краями.

Чим можна відіпрати мазут з одягуПриготування розчину з скипидару і нашатирного спирту

Скипидар, змішаний з нашатирним спиртом - прекрасне, старе, дієвий засіб. Однак його непросто знайти і застосовувати слід з сугубою обережністю, попередньо протестувавши де-небудь на виворітному шві. Ця рідина з їдким специфічним запахом зажадає додаткових запобіжних заходів у вигляді засобів захисту органів дихання і провітрювання приміщення. Скипидар здатний привести до зміни кольору тканини.

Дігтярне мило можна використовувати на будь-який делікатній речі, найкраще у вигляді желеподібної маси з стружки і гарячої води, нанесеною на забруднене місце. Через годину можна замочити і інше полотно, намиливши його милом або додавши порошок, і залишити ще на пару годин, після чого випрати.

Каустична сода (не плутати зі звичайною харчовою) розчиняється в воді, після чого наноситься на мазут. Придбати її можна в будь-якому господарському магазині зовсім недорого, і це 1 з найстаріших і дієвих способів боротьби з мазутом. Він хороший для речей, яким після соди не буде потрібно делікатний режим.

Щоб відіпрати мазут з куртки, попередньо необхідно уважно вивчити, з якого матеріалу вона зшита. Залежно від тканини, вибрати необхідний засіб. Якщо ця куртка застосовувалася для роботи, і забруднення на ній множинні і застарілі, краще віддати її в професійну хімчистку або продовжувати використовувати до остаточної непридатність.

Поради любителів і відносна придатність

Спроби очистити одяг від складних забруднювачів привели до того, що в якості пятновиводящих стали використовуватися найрізноманітніші речовини. Важко давати будь-які рекомендації без застосування, але стверджується, що мазутную пляму можна вивести за допомогою:

 • маргарину або вершкового масла;
 • гарячої праски;
 • ялицевої олії;
 • крохмалю;
 • глини;
 • нашатирного спирту.

Прихильники маргарину стверджують, що даний продукт призводить до практично повного видалення мазуту і його колірних залишків. Але після мазуту, ялицевої олії і глини доведеться знову задуматися про виведення забруднення, тільки на цей раз вже від жиру. Застосовувати для поставленої мети можна будь ароматичне масло: евкаліптова, будь-якого хвойного дерева, але в складі їх міститься скипидар, який подіє набагато ефективніше, якщо видалити пляму чистою речовиною, ще й не залишить жиру.

Чим можна відіпрати мазут з одягуВидалення мазуту за допомогою праски

За допомогою гарячої праски можна прибрати сам мазут. Для цього потрібно прокласти річ з двох сторін вбирає папером (паперовими серветками), після чого неодноразово пропрасувати через неї, можна з обох сторін, змінюючи її по мірі забруднення. Слід від віддаленого мазуту все одно доведеться прибирати.

Мазут, що виводиться за допомогою глини і крохмалю, повинен піддатися неодноразової обробці шляхом втирання. Але після цього одяг потрібно очищати за допомогою щітки, перш ніж почнеться наступний етап. Тільки переконавшись, що плями немає, можна прати оброблювану річ.

Чим можна відіпрати мазут з одягуГлина для видалення мазутних плям

Нашатирний спирт прекрасно діє в поєднанні зі скипидаром, але іноді його застосовують і в чистому вигляді, багаторазово натираючи пляма.

Якщо не допомогли ніякі засоби, а річ дуже потрібна, залишається вдатися до діхлоретане або толуолу. Обидві речовини токсичні і отруйні, вимагають спеціальних захисних засобів при роботі з ними. Вони навряд чи знайдуться у вільному продажу, але зате гарантовано допоможуть в боротьбі з лихом.

Практичні рекомендації та настанови

Вступати в бій за річ потрібно негайно. Чим старше забруднення, тим менше ймовірність його видалення. Очищений від старих плям предмет одягу все одно збереже обриси забруднення, які будуть не настільки видно, але все ж помітні. Особливо це стосується речей з синтетичних тканин, до яких не можна застосовувати розчинники. Слід уникати миючих засобів з активними компонентами, тому що в'язке речовина вони не відперуть, але зруйнують волокна оброблюваної речі, так що мазут в них вбереться вже намертво.

Іноді складність плями вимагає застосування декількох засобів в послідовної ланцюжку. Перед кожною новою спробою застосування річ слід неодмінно відіпрати від попереднього способу. Займаючись роботою такого роду, ні в якому разі не можна забувати про запобіжні заходи. Як по відношенню до місця, на якому проводиться робота, так і до самого працівника. Під обробляється предмет одягу слід підкладати кілька шарів старої дрантя, не забуваючи при цьому про рукавички, робочому обмундируванні, бар'єрі для органів дихання. Пляма від мазуту - це всього лише пляма, і при правильному підборі засобів, терпінні і наполегливості його теж можна вивести.

Опубликовано: 8-02-2020, 14:14
0

Похожие статьи


Наверх