Чим можна відмити акрилову фарбу - вивчаємо всі способи

Питання про те, чим відмити акрилову фарбу, виникнути може не тільки під час ремонтів - він є досить актуальним і в повсякденному житті. Відмити її не так вже й просто, як може здатися, не дивлячись на те, що вона складається з барвника з водою і акрилової кислоти. Добре відчистити від неї поверхню можна лише тоді, коли зайнятися цим вдалося одразу ж після використання акрилових фарб. Відмивання барвника багато в чому ускладнюється завдяки додаванню в нього виробниками пленкообразователя, через якого нанесений шар застигає досить швидко.

Що допоможе очистити фарбу?

Після того як роботи з фарбування завершені, на деяких поверхнях можуть залишитися сліди барвника, які зажадають видалення. Для промивання кистей і виведення плям з поверхонь потрібно запастися необхідними для цього матеріалами.

Чим можна відмити акрилову фарбу - вивчаємо всі способиВиди акрилової фарби

Список такий:

  • різна ганчір'я;
  • робочі рукавички;
  • губка;
  • щітки, що володіють щетиною різної твердості;
  • захисні окуляри і респіратор.

Вибирати матеріали для роботи треба в залежності від способу зачистки і характеристик поверхні, з якої необхідно прибрати фарбу.

Методи видалення фарби з поверхонь

Є чимало способів, які здатні виручити тих, хто не знає, як відмити акрилову фарбу. Можна при цьому використовувати різноманітні засоби побутової хімії, аж до професійної змивки для такої фарби.

Зручніше і результативніше всього відмивати з поверхонь фарбу, яка потрапила туди зовсім недавно і не встигла ще утворити плівку. Тоді часто вдається обійтися без спеціальних складів, використовуючи тільки теплу воду і губку або ганчір'я.

Чим можна відмити акрилову фарбу - вивчаємо всі способиФарба на одязі

Після роботи з акриловою фарбою потрібно замочити кисті у воді приблизно на півгодини. Потім добре промити їх і висушити. Для відмочування засохлих кистей можна використовувати ацетон. Для цього треба помістити їх в банку з налитим речовиною і почекати, поки щетина отмокнет. Після цього висушити кисті і прибрати до наступного застосування.

Якщо вода не допомагає, можна спробувати використовувати ще і мило або будь-який засіб для миття посуду. Але якщо плями фарби на поверхню потрапили кілька годин тому, процес буде набагато складніше. Однак і тут не все втрачено - можна обробити плями знежирюючим засобом і добре потерти щіткою. Потім помити оброблену ділянку теплою водою з господарським милом.

Якщо фарба встигла грунтовно вбратися, використовуються засоби посиленої дії. Наприклад, можна намочити ватний диск рідиною з вмістом ацетону і спробувати відтерти їм пляма. Аналогічну дію у гасу і бензину, у рідини під назвою "Уайт-Спірит".

Використання спеціальної змивки допомагає видалити сильно затверділий шар речовини. Даний засіб можна знайти в будь-якому магазині будівельних товарів. Змивку можна використовувати ту, на якій вказано, що вона саме для акрилових фарб, допустимо застосування універсального засобу. Ця речовина відноситься до сильнодіючих, у нього не особливо приємний різкий запах. При його використанні слід дотримуватися обережності, так як воно являє собою певну небезпеку для дихальних шляхів, очей, шкіри.

По можливості слід відкрити всі вікна в приміщенні, де йде робота. Захистити руки рукавичками, використовувати респіратор і окуляри. Принцип роботи схожий на вищеописані - змочити смивкой тканину, добре обробити пляму фарби, через чверть години протерти поверхню дрантям.

Як видалити сліди акрилової фарби?

Не всі знають, як відмити акрилову фарбу з різних поверхонь. Не завжди підійдуть одні й ті ж кошти - деякі методи годяться лише для одного виду поверхонь, а іншим можуть і зашкодити.
При роботі з плямами фарби слід дотримуватися нескладних правил.

Різні речовини агресивні в тій чи іншій мірі, як і поверхні з різних матеріалів відрізняються сприйнятливістю. Перед тим як скористатися засобом, рекомендується протестувати його дію на малопомітній ділянці.

Чим можна відмити акрилову фарбу - вивчаємо всі способиРослинна олія проти фарби

Тільки в дуже небагатьох випадках можливо відіпрати плями акрилових фарб з різних тканин. Чимало залежить від їх типу. Ніжні матеріали пранням можна лише зіпсувати - пляма виявиться виведеним, а матеріал прийде в непридатність, тому слід добре подумати, перш ніж братися за використання агресивних речовин.

Свіжа пляма можна спробувати вивести соняшниковою олією. Після такої обробки тканину потрібно намилити господарським милом і замочити в гарячій воді, через 15 хвилин відправити предмет в машину для прання.

Для чищення одягу, тканин нерідко успішно використовують "Уайт-Спірит" або рідина "Ваніш". В крайньому можна замаскувати пляма аплікацією, якщо його не беруть ні спеціальні змивки, ні засоби побутової хімії.

З пластикових, металевих поверхонь, з підлогових покриттів на кшталт ламінату та лінолеуму можна акуратно зіскоблити застиглу фарбу кінчиком ножа.

Акрилові фарбувальні речовини мають яскраві, насичені кольори, працювати з ними легко і приємно. Але необхідність відмивання плям з поверхонь після фарбування представляє певні труднощі. Справитися з проблемою плям акрилової фарби можливо, уважно вибираючи засоби для їх видалення.

Опубликовано: 9-02-2020, 10:46
0

Похожие статьи


Наверх