Чим можна відтерти двосторонній скотч

При використанні клейкої стрічки в побуті часто виникає проблема, ніж відтерти двосторонній скотч з автомобіля, з пластика і інших поверхонь таким чином, щоб, знімаючи його, не залишити величезних слідів. Напевно в процесі будівництва або ж ремонту практично кожен з нас хоча б раз використовував так званий двосторонній скотч. Він являє собою липку стрічку, яка здатна приклеїтися з обох сторін.

Яким чином можна відтерти скотч з поверхні скла і стін?

Вперше з'явився такий товар дуже давно, а зараз представлений величезним асортиментом всіляких варіантів і виробників. Уже кілька десятків років дана продукція активно застосовується в побуті, використовується для ремонту автомобіля і в будівельному бізнесі. Двосторонній скотч має досить корисна властивість приклеювати щось на плоскій поверхні.

Іноді ми починаємо використовувати двосторонній скотч, не знаючи, як прибрати його з поверхні таким чином, щоб не залишити достатньо величезних слідів. Відтирати його дуже складно і для цього процесу використовується безліч інструментів і засобів. Найбільш прийнятний і очищающий варіант кожен господар зможе вибрати для себе самостійно. У цьому розділі ми розглянемо абсолютно різні два варіанти видалення скотча з різних поверхонь.

Чим можна відтерти двосторонній скотчВидалення слідів від двостороннього скотча

Для початку слід детально розібратися в тому, як зняти двосторонній скотч зі стін і дверей, так як найбільш часто він використовується саме для цих поверхонь. Видалення скотча з цих площин супроводжується використанням так званого будівельного фена. Якщо такого предмета в господарстві немає, можна використовувати звичайний аналог для волосся. Встановивши його в найближчу розетку, необхідно включити фен на повну потужність. Тримати його слід на відстані кількох сантиметрів від клейкої стрічки, і приступити до даного процесу потрібно з країв або ж кутів. Після нагріву липка стрічка повинна забиратися легко і практично не залишати ніяких слідів, тому перш ніж прибрати її, необхідно добре прогріти місце її розташування.

Усувати скотч необхідно поступово, нагріваючи невеликі ділянки поверхні. Решта невеликі сліди краще почати відтирати відразу ж після усунення липкої стрічки, використовуючи при цьому вельми жорстку губку і абсолютно будь-який миючий порошок. Якщо в будинку немає ніякого фена, можна використовувати гарячий пар. Для цього слід закип'ятити у великій ємності воду і підносити її до певних ділянок скотча. Це незручно, але насправді дуже дієво.

У випадку зі склом такої спосіб неприйнятний, так як це може викликати появу тріщин на його поверхні. Природно, порошок застосовувати в такому випадку теж не можна, так як вони сприяють появі подряпин. Як видалити двосторонній скотч в цьому випадку? У таких ситуаціях фахівці рекомендують застосовувати:

 • м'які губки;
 • очисники для скла;
 • медичний спирт;
 • очищає масло;
 • поліроль для скла.

Для початку необхідно акуратно підчепити куточок скотча і ліквідувати максимальну довжину клейкої стрічки. Після цього, як правило, залишаються деякі ділянки скотча, які необхідно відмити. Вони обприскуються усіма вищезгаданими засобами і видаляються губкою. Прати залишки скотча нелегко, але спирт робить даний процес трохи простіше. Таким же чином видаляється скотч з машини.

Як усунути двосторонній скотч з інших поверхонь?

Для інших, які не настільки делікатних поверхонь, як правило, використовуються інші підручні засоби. Найбільш часто в процесі видалення скотча застосовують:

 • автомобільний бензин;
 • медичний спирт;
 • ацетон;
 • гас;
 • розчинник;
 • рослинна олія;
 • фен.

Чим можна відтерти двосторонній скотчВидалення двостороннього скотча з кузова автомобіля

Дуже важливо розуміти, що необов'язково відразу ж починати використовувати всі вищевказані кошти. Перш за все необхідно спробувати видалити стрічку самостійно, ну а інші методи прийнято використовувати тільки для усунення невеликих залишків. Єдиним постійним засобом повинен бути гаряче повітря або ж пар. Для початку з його допомогою необхідно спробувати позбутися від скотчу. Правила проведення даної процедури наведені в попередньому розділі. Якщо ви відклеюється картини або фотографії, застосовувати даний метод не рекомендується. Справа в тому, що гаряче повітря може пошкодити будь-які делікатні видання.

На пластикових виробах рекомендується застосовувати спирт, так як інші засоби можуть пошкодити його або зіпсувати. Він не настільки агресивний як, наприклад, ацетон або гас. Згодом застосування медичного спирту не пошкодиться навіть фарба, якою може бути оброблений даний матеріал. Для найкращого результату рекомендується втерти в скотч спирт і дати йому настоятися як мінімум 5 хвилин. Професіонали стверджують, що після цього клейка стрічка видаляється дуже легко і дуже швидко.

Чим можна відтерти двосторонній скотчСпирт для видалення плям скотча

Мало хто розуміє, як відклеїти двосторонній скотч з тканини, адже потім її дуже складно відіпрати. Перш за все, ні в якому разі не можна використовувати розчинники і гас. Якщо не дотримуватися цього правила, можна забути про свою речі раз і назавжди і просто її викинути. Найкраще використовувати фен і медичний спирт.

Для пластмасових поверхонь прийнято використовувати будь-яке масло, навіть соняшникову. Це екологічно чистий продукт, який не зашкодить виріб. Ну і плюс до всього, саме масло найкраще справляється з цим завданням. На нефарбованих матеріалах, наприклад, на дереві або металі, можна застосовувати розчинники і ацетон. Дані рідини практично не залишають слідів і непогано справляються з видаленням двостороннього скотча. Єдиним мінусом вважається наявність неприємного запаху цих рідин, для ліквідації якого необхідно буде витратити дуже багато часу.

Як же позбутися від слідів, що виникли від клейкою двосторонньої стрічки?

Після того як скотч буде повністю прибраний з будь-якої поверхні, виникає питання, чим відмити величезні сліди, які залишилися після нього. Якщо цього вчасно не зробити, на залишках клею буде затримуватися пил і бруд, а в житловому приміщенні це просто неприпустимо. Видалити такі сліди з різних поверхонь не так вже й просто.

Більшість побутових предметів виготовлено з пластмаси або пластику. Перш ніж приступити до видалення небажаних слідів з такого роду поверхні, слід оцінити якість матеріалу. Від цього визначиться і майбутній метод чистки. Пластик високої якості здатний витримати практично всі агресивні засоби, в тому числі і бензин. Китайська ж продукція може бути дуже вразлива до більшості методів.

Перш за все, необхідно запам'ятати, що видаляти сліди необхідно відразу ж після усунення клейкої стрічки, так як через час зробити це буде набагато складніше. Для видалення залишків клею слід використовувати в даному випадку бензин або ж рослинне масло. Робити це слід дуже акуратно. Для початку необхідно налити масло на ганчірочку і добре втерти в сліди. Після даної процедури потрібно почекати як мінімум 2 години. За цей час будь-яка пляма зможе втратити свою клейкість. Як правило, після цього залишки клею віддаляються простий серветкою. Для усунення жирності поверхню після процедури необхідно промити будь-яким миючим засобом. Таке ж правило діє і для дерев'яної лакованої меблів, скла, металу та інших поверхонь.

Тепер зрозуміло, як очистити будь-яку поверхню від скотчу та його клейких слідів. Щиро сподіваємося, що наш огляд допоможе врятувати улюблену річ, деталь інтер'єру і навіть автомобіль.

Опубликовано: 9-02-2020, 13:13
0

Похожие статьи


Наверх