Чим можна вивести запах котячої сечі з килима

Багато щасливі власники котів рано чи пізно стикаються з питанням про те, чим вивести запах котячої сечі з килима. Якби мова йшла про собак, правомірно було б вжити словосполучення "господар собаки". Якщо ж ідеться про кішок, то у них господарів не буває. Вона сама по собі, і як б не привчали її ходити в туалет в строго відведених для цього місцях - є варіант, що вона надійде по-своєму. Не будемо зараз торкатися причин такої поведінки.

Необхідність обробки килимового покриття

Звичайно, краще не допускати забруднення килимових виробів, а зробити це можна різними способами. Наприклад, обмежити до них доступ тварин або одягнути кота в памперс. Але якщо вже це сталося, то видалити запах котячої сечі з килима просто необхідно.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаКот в памперсі

Характерною особливістю котячої сечі є великий відсоток вмісту в ній аміаку. Феромони і гормони, які знаходяться в сечі саме котів, додають стійкості. Такий склад і викликає різкий неприємний сморід, який до того ж досить важко прибрати.

Навіть якщо здається, що запах несильний, потрібно розуміти, що у тварин здатність до його розрізнення набагато більше. Такий запах для тварини може означати позначену для відхожого місця територію. Тоді господарі можуть зіткнутися з регулярним відвідуванням килима своїм улюбленцем.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаЧорний перець для профілактики котячих витівок

Щоб не допустити саму можливість псування свого майна, деякі власники домашніх тварин рекомендують розпорошити на поверхні, яку необхідно вберегти, розчин меленого чорного перцю. Або додати в розпилювач кілька крапель ефірних масел. Підійдуть розмарин, цитрус і лаванда.

Якщо ви застали кота за справою

Якщо ви стали свідком процесу забруднення власного килима, то у вас є можливість прийняти екстрені заходи по гарячих слідах, використовуючи підручні засоби. Будете використовувати якесь сильне речовина, не забудьте перевірити його на невеликій ділянці вироби, для того щоб переконатися, що засіб його не зіпсує.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаКошеня напаскудив на килим

У разі зміни кольору килима при використанні хімічних засобів потрібно змити їх водою і віднести його в професійну хімчистку. Якщо вдалося визначити, що застосовується продукція не може зіпсувати килим, можна спробувати використовувати її. Або скористатися порадою з наступного розділу.

Усунення запаху при свіжому забрудненні

Якщо рідкі випорожнення кота ще не вбралися в килим, є можливість впоратися з ситуацією, дотримуючись наступного алгоритму:

 1. Видалити сечу з поверхні будь-якими придатними для цього засобами, будь то ганчірка, паперовий рушник або серветка. Чим раніше почати це робити, тим менше рідини вбереться всередину вироби. Якщо килим вже грунтовно просочився, доцільніше віддати його в хімчистку.
 2. Розводимо звичайний столовий оцет у співвідношенні 1: 3 і розпилюємо цей розчин на оброблювану поверхню до тих пір, поки він добре не просочені килим. Даємо розчину надати свою дію протягом 100-200 хвилин. Стежимо за достатньої циркуляцією повітря в приміщенні, де відбувається дана процедура.
 3. Після закінчення зазначеного вище часу покриваємо поверхню невеликим шаром соди харчової.
 4. Змішуємо чайну ложку будь-якого миючого засобу з 70 мл. 3% розчину перекису водню.
 5. Пульверизатором розпилюємо суміш на соду і за допомогою щітки, втираємо її якомога ретельніше. Даємо повністю висохнути.
 6. Висохлу соду слід видалити за допомогою пилососа.

Інший варіант, який підійде в разі, якщо підлогове покриття темного кольору, полягає в обробці його розчином йоду або марганцівки. Використовують не більше 20 крапель йоду на 1 л води. Колір розчину з використанням марганцівки по інтенсивності повинен бути аналогічним з відтінком йодного.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаОбробка килима харчовою содою

Обробіть потрібну ділянку і залиште на 10 хв. Після цього вимийте його чистою водою. Не забудьте випробувати суміш на невеликій ділянці, щоб переконатися в допустимості його використання.

Як не слід боротися з запахом

Будь-яка людина, який не є фахівцем в області збирання, може вчинити дії, що тягнуть за собою збільшення тяжкості ситуації. Пара рад про кроки, які робити не потрібно:

 1. Не можна розбризкувати на це місце парфум. Виведений запах може змішатися з ним самим несподіваним способом і стати від цього неприйнятним.
 2. Використання таких розчинників, як скипидар або бензин, можуть привести до того, що люди будуть відчуватися тимчасовий дискомфорт від їх різкого духу протягом тривалого часу.
 3. Якщо прийнято рішення використовувати будь-якої знищувач запаху, килим потрібно ретельно пропилососити перед цим.

Кілька слів про професійному чищенню

Якщо у вас не було можливості вчасно відреагувати на дії вашої тварини, і встигло пройти якийсь час, перед вами обов'язково постане питання про те, як вивести запах котячої сечі з килима.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаУсунення запаху сечі спеціальними засобами

Майстри, які професійно займаються хімчисткою, не рекомендують самостійне використання побутової хімії. Вони відзначають, що дістатися всередину килимового покриття в домашніх умовах практично неможливо. І настійно радять довірити вирішення питання ім. Ось їхні аргументи:

 1. Приготована суміш впроваджується всередину матеріалу за допомогою екстракторного пилососа. Його використання є лише професіоналам. Вода під тиском вимиває найглибші шари вироби.
 2. Тип покриття ретельно вивчається, і експерт сервісу підбирає хімічну формулу конкретно для кожного виду.
 3. Використання спеціальних ароматів для повного усунення смороду.

Використання професійних нейтралізаторів запаху

Якщо власники вирішили зайнятися самостійно питанням про те, як видалити запах котячої сечі, то їм можуть розповісти в спеціалізованих магазинах, які можна купити професійні нейтралізатори запаху.

Зупинимося на вивченні лише кількох з них.

Засіб OdorGone (Одоргон). Даний препарат відноситься до універсальних очисникам. Знищує не тільки запахи, але і деякі види бактерій. Бореться з причиною запаху на молекулярному рівні. Ретельно продуманий склад засобу дозволяє йому при його ефективності залишатися безпечним для тварин і людей. Не залишає слідів на оброблюваної поверхні. Таке поєднання якостей робить його кращим при виборі з багатьох інших.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимазасіб OdorGone

Навіть якщо в приміщенні, яке підлягає обробці, змушені перебувати люди, які страждають на астму або алергію, це засіб допустимо до застосування. Воно є гіпоалергенним.

Універсальний дезодорант Break Down (Брейк Даун). Дезодорант містить активні ензими. Хороший при усуненні неприємних запахів.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаУніверсальний дезодорант Break Down

Фахівці підкреслюють його незамінність при вологому чищенню килимових покриттів. Там, де потрібна загальна дезодорація приміщення, використовуйте цей засіб без довгих роздумів. При зберіганні не допускається його заморожування. Це може порушити структуру і зробити його застосування неефективним. Склад має цитрусову отдушку або аромат свіжості.

Спрей "BIO-GM". Переваги цього спрею в його натуральному складі. У його виготовленні застосовуються овочеві і фруктові екстракти. Вони містять мікроорганізми, які знищують відходи, які є причиною запаху. Засіб нейтралізує запахи сірководню, аміаку та інших смердючих хімічних сполук.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимаСпрей "BIO-GM"

Перед застосуванням рекомендують збовтувати. Легкий осад не є дефектом, при тривалому зберіганні він допустимо. Активна фаза взаємодії спрею з джерелом запаху може генерувати в свою чергу неприємний новий букет. Триває це до тих пір, поки засіб нейтралізує основну масу джерела смороду. Спрей зручний у використанні, і тому отримав велике поширення.

Побутовий Дезосан. Про це засіб згадують у зв'язку зі знищенням причини смороду на молекулярному рівні. Наноситься на поверхню килимового покриття після видалення з нього бруду. Слід уникати попадання на шкіру і в очі. У разі потрапляння потрібно негайно промити чистою водою. При необхідності повторювати процедуру до повного зникнення запаху.

Чим можна вивести запах котячої сечі з килимапобутовий Дезосан

Засіб Pramol CLEAN-TEX. Виробники цього товару позиціонують його як прибирати причину неприємного запаху. Рекомендують розпорошувати його з відстані 30 см. Застосовують в концентрованому вигляді.

Засіб Kiehl-Omni-fresh. Можна застосовувати для чищення килимів з неприємним запахом. Усуває причину смороду. При регулярному застосуванні не дає неприємного запаху відновитися. Використовуючи цей засіб для чищення забрудненого килима вперше, розводять його в співвідношенні 0,3 л засобу на 4 л холодної води. Змоченою цим розчином губкою протирають поверхню килима і дають йому висохнути. При необхідності повторюють процедуру.

Засіб 8in1 Nature`s Miracle. Цей препарат виробники позиціонують як препарат, що містить посилену формулу, спеціально розроблену для кішок. Розробники забезпечили суміш біологічними ензимами і активним киснем. Nature`s Miracle проникає глибоко всередину вироби і повністю видаляє запах.

Рекомендується після застосування засобу дати речі висохнути протягом тривалого часу, іноді на це може знадобитися до двох тижнів. При самостійної очищення килима використовуйте перевірені прийоми. Вони дозволять вам продовжити термін експлуатації килима. І не карайте свого кота суворо.

Опубликовано: 10-02-2020, 12:55
0

Похожие статьи


Наверх