Чим можна замінити антистатик

Для тих, хто носить часто синтетику, напевно неодноразово виникало питання: а чим замінити антистатик, коли його під рукою немає або він викликає алергічні реакції? Синтетика - досить поширена матерія. Вона міцна, приваблива, яскрава, шкарпетках. Безліч красивих речей зроблено з синтетичних матеріалів. Але у всіх є один характерний недолік: через статичної електрики синтетика регулярно притягує до себе пил, накопичує електричний заряд і періодично в самий незручний момент прилипає до тіла. Особливо проблемною ситуація стає, коли на тілі є одночасно дві синтетичні одягу.

Антистатик

Антистатик в цьому сенсі - справжня панацея. Він нейтралізує негативні якості синтетики за короткий час і дозволяє повноцінно насолоджуватися одягом і матерією далі. Однак чим замінити антистатик для одягу, коли його в будинку немає? Існує безліч засобів, здатних вирішити цю проблему. Але перед тим як перейти до їх опису, розглянемо механізм дії антістатіка.

Це спеціальна рідина, яку можна купити у вигляді спрея, аерозолю, ополіскувача та ін. Її хімічний склад блокує накопичення заряду ворсинками матерії. Антистатики можуть бути як для одягу, так і для меблів. Для одягу найкраще допомагає спрей. Його досить розприскати по поверхні матерії і все: синтетика перестає бути в прямому сенсі синтетикою.

Чим можна замінити антистатикАнтистатик - це спеціальна рідина, хімічний склад якої блокує накопичення заряду ворсинками матерії.

Хімічний склад антістатіка може змінюватися. Існують засоби з додаванням етилового спирту, є препарати, створені на основі води та ін. Спиртове засіб вважається найбільш популярним в наш час. Його сліди за короткий час зникають з одягу, а сам він функціонує багато годин поспіль. Мінусом спиртового антістатіка вважається його запах, який дуже токсичний. Тому виробники часто пишуть на упаковці, що його краще використовувати в провітрюваному приміщенні або на вулиці. Одяг після нього прати необхідно ретельніше, щоб його хімічні сліди стерлися з волокон матерії. Для людей з вираженими алергічними проблемами спиртової антистатик може бути навіть недоступний, так як його склад може спровокувати алергію.

Тому в закритих приміщеннях і при алергії краще користуватися спеціальним ополіскувачем, кондиціонером або пастою, розчиняється в воді. Вони не мають вираженого запаху і відмінно справляються зі статичною електрикою. Досить додати їх при пранні, і висохла одяг вже буде позбавлена ​​неприємних електричних особливостей.

Антистатик-аерозоль на основі води теж вважається більш екологічним засобом, ніж спиртовий. У рідкісних випадках він може привести до алергії, і тільки в тому випадку, якщо його безпосередньо розпорошити на шкірі у великій кількості.

Альтернатива хімічним антистатиками

Оцет. Крім сучасних покупних засобів існують і народні засоби для видалення небажаних електричних зарядів з одягу. Найпростіший і доступний з них звичайний оцет. Його досить підмішати в воду при полосканні одягу, і після висихання вона не буде збирати потенційні заряди. Крім цього, оцет дозволяє швидше змивати мило. У народі помітили, що якщо оцет змішати з содою 6 до 1, то після додавання його в воду для ополіскування одяг стане м'якшою і придбає приємний аромат.

Чим можна замінити антистатикДля видалення небажаних електричних зарядів з одягу треба при полосканні додати у воду оцет

Кондиціонер для волосся. Засіб проти статичної електрики можна виготовити на основі будь-якого кондиціонера для волосся. Для цього знадобиться змішати оцет, кондиціонер і воду в такій пропорції 3: 2: 6. А потім вийшла рідина вилити в таз для полоскання одягу. Результат не змусить себе чекати: матерія придбає приємний запах, і синтетика НЕ ​​буде липнути до тіла.

Кухонна сіль. Цей метод взагалі найпростішою. Досить 1 ч.л. солі розчинити в 10 л води, ретельно перемішати її до повного розчинення і потім занурити в воду синтетичний одяг. Після цього викручена і висушена синтетика позбудеться всякого нагадування про дії статичної електрики. Однак після наступного прання процедуру полоскання слід знову повторити.

Лимонна кислота. Для виготовлення цього антістатіка знову буде потрібно 10 л води, але тепер потрібно взяти 1 ст.л. кислоти. Вода обов'язково повинна бути прохолодною. Лимонна кислота ретельно розмішується, а потім синтетика опускається в воду для полоскання.

Чим можна замінити антистатикДодана в воду при полосканні лимонна кислота діє як антистатик

Пом'якшувач тканин. Буде потрібно 3 ч.л. пом'якшувача вилити в стакан води. Потім ретельно його розмішати. Отриману суміш залити в пульверизатор. Тепер їм можна користуватися як магазинним антистатиком в аерозолі. Пульверизатором можна бризкати на синтетичний одяг, меблі, килими тощо.

Додаткові поради

Крім рецептів зі створення антисептиків в домашніх умовах є і маленькі секрети по боротьбі зі статичною електрикою. Дотримуючись їх, можна надовго позбутися неприємного потріскування.

Якщо синтетичні колготки і панчохи труться довго про спідницю, то поява імен зарядів не змусить себе чекати. Уникнути цього досить просто. Потрібно перед одяганням колготок змастити ноги кремом для рук. Новоутворена на шкірі плівка значно знизить тертя і вбереже від неприємних електричних ударів.

У тій же ситуації можна скористатися брусочком мила. Їм потрібно провести по надітим колготкам в місцях зіткнення з спідницею. Або ж виконати подібну процедуру з виворотом спідниці. Більше ніякого статичної електрики при ходьбі не з'явиться. Якщо під рукою немає ні мила, ні крему, досить буде і води. Потрібно тільки намочити руки і провести ними по спідниці, трохи її пригладжуючи. Цього буде достатньо, щоб вона не прилипала до тіла і не збирала заряди. Цей спосіб буде працювати, поки спідниця знову НЕ просохне.

Самим елементарним способом позбутися від електричних потріскувань - це перестати носити синтетику і перейти на інші тканини. Натуральні тканини подібних проблем не викликають. Серед них найпопулярніші шовк, льон і бавовна. Користуючись ними, ніякого антістатіка не знадобиться. Також можна вирішити проблему, створюючи комбінації одягу: синтетика-бавовна, льон-синтетика і ін. В цих випадках синтетика поводиться по-іншому і не накопичує електрику.

Опубликовано: 10-02-2020, 18:59
0

Похожие статьи


Наверх