Чи можна відремонтувати ЖК телевізор, якщо розбитий екран?

Без плазмових телевізорів вже неможливо уявити сучасну квартиру. Причина популярності приладів - висока якість переданих зображень. Не варто поспішати викидати техніку, якщо екран виявився зламаним по тій або іншій причині. У деяких ситуаціях вихід ще можна знайти.

Екрани плазмових телевізорів: складові частини

Необхідно знати про те, як влаштована деталь, щоб швидше розібратися з особливостями ремонту. Конструкція екрану сучасних телевізорів відрізняється такими особливостями:Чи можна відремонтувати ЖК телевізор, якщо розбитий екран?

 1. По всій поверхні розташовані маленькі рідкі кристали.
 2. Ці кристали розташовуються між двома стеклами мінімальної товщини.
 3. Реакція у компонентів з'являється при впливі з боку подаються електросигнали.
 4. Так з'являються певні кольори, які в сукупності утворюють єдину систему.

У кожного з кристалів є спеціальний драйвер, який відповідає за управління. Драйвера розташовані на гнучких шлейфах, вмонтованих в скло.

Важливо! Шлейфи і скла неможливо відділити одне від одного. Значить, пошкодження поверхні часто призводить до поломки всієї матриці, цілком.

Поломки екрану часто бувають пов'язані з іншими додатковими причинами:

 • Вийшла з ладу підсвічування.
 • Смуга пікселів вигоріли, але це не пов'язано з механічними причинами.
 • Зламалися мікросхеми, що відповідають за роботу кристалів.
 • Пошкодження механічного характеру.

У випадку зі зламаною підсвічуванням завжди є шанс виправити ситуацію. Особливо - коли мова про старих моделей, у яких всередині галогенні лампочки. Такі деталі легко підлягають процедурі заміни. Якщо ж використовується технологія LED - вирішення питання залежить від виробника. У деяких випадках світлодіоди з'єднують з неснимаемого шлейфами. Тоді проблема досить серйозна.

Розбиті екрани: чи можливий ремонт?

Відповідь на це питання в більшості випадків буде негативним. Можна тільки замінити деталь на нову, тим більше - якщо приймач падав і розбивався.

Чи можна відремонтувати ЖК телевізор, якщо розбитий екран?розбитий екран

Матриця відноситься до найдорожчим частинам телевізора. Вона становить більшу частину собівартості пристрою. У більшості сервісів чесно скажуть, що при її поломки вигідніше придбати новий телевізор, ніж намагатися щось замінити.

Важливо! Виняток із правил - найдорожчі плазмові моделі. Тут вартість телевізора в 3-4 рази більше самої матриці. Тому заміна деталі буде оптимальним рішенням.

Захист від пошкоджень

Зараз випускають спеціальні наклейки з акрилу, які максимально захищені від впливу наступних факторів:

 1. Вологість.
 2. легкі удари.
 3. подряпини.

Цього достатньо для захисту від пошкоджень в більшості випадків. Механічні ушкодження і волога - основні причини, за якими з'являються несправності.

Опис популярних неполадок

У ремонтній практиці, як вже говорилося вище, частіше стикаються з поломками, причиною яких стали механічні пошкодження. Є й інші проблеми, з якими стикаються досить часто:

 • «Брижі» у зображення.
 • Відсутність зображення. Часто пов'язано з короткими замиканнями, або заводськими шлюбами.
 • тріснуті шибки.
 • Поява смуг, плям на екрані.

  Чи можна відремонтувати ЖК телевізор, якщо розбитий екран?Смуги на ЖК екрані

 • замерзле зображення.

Заміна матриці і деякі особливості

Конструкція телевізора - головна особливість, яку треба враховувати. Від цього залежить порядок розбору тієї чи іншої моделі. Для кріплень використовують такі методи:

 1. Гвинти, що відноситься до стандартних варіантів.
 2. Засувки. Не так зручні.

Агрегат розбирають з фронтальним, або тильного боку, якщо матрицю все-таки вирішено міняти.

Про доступ з фронтальної сторони

Перший крок - віджати клямки, які утримують конструкцію на стіні.

Важливо! У деяких моделей перед матрицею розташовано спеціальне захисне скло. Якщо екран розбитий - доведеться міняти і цей елемент.

Після від'єднання засувок можна відразу отримати доступ до матриці. До корпусу її прикручують за допомогою додаткових гвинтів. Їх теж необхідно викручувати при проведенні ремонту. Деякі гвинти дублюють за допомогою засувки. На останньому етапі ремонту викручують все елементи, що захищають задню стінку. Вони відокремлюють власників від електронної начинки усередині апарату.

Коли краще звертатися в сервісні центри?

Наведемо список проблем, при наявності яких без сторонньої допомоги точно не обійтися.

 • Апарат взагалі перестав включатися, хоча вилка і шнур разом з розеткою справні. Тоді краще відключати телевізори від мережі, викликати майстрів.
 • Пропадає звук. Це пов'язано з поломками самих динаміків, порушення в контактах у шлейфів, несправності системної плати.
 • Смуги на екрані.
 • Проблеми з настройками, збереженням каналів.
 • Перешкоди на екрані.
 • пропадає зображення.
 • Проблеми з роботою входів HDMI.
 • Присутній багато поломок, про які говорилося вище.

  Чи можна відремонтувати ЖК телевізор, якщо розбитий екран?Ремонт в сервісі

Майстри застосовують спеціальні різновиди обладнання, щоб знайти причину, по якій з'явилася несправність. Лише в деяких випадках для цього вистачає візуального огляду. Так може статися навіть після падіння предмета, появи механічних дефектів. Материнська плата управляє практично всіма частинами телевізора, в тому числі - відповідають за зображення. Якщо вона пошкоджена - наслідки можуть виявитися серйозними. Перешкоди на картинках і проблеми з налаштуванням каналів часто виникають, в тому числі з-за материнської плати. Але для інших елементів огляд теж не буде зайвим.

Висновки

Виробники з кожним роком створюють все більше рішень для профілактики, щоб захистити покупців від подібних поломок. Один з доступних варіантів - придбання спеціального акрилового захисного екрану. Вони витримують навіть легкі удари і подряпини, вплив вологи в великих кількостях.

Починка екрану є неможливою навіть при сучасному розвитку технологій. У разі серйозних пошкоджень доведеться міняти або пошкоджену деталь, або сам телевізор. Краще з самого початку вжити заходів обережності, інакше додаткові витрати зростуть.

Опубликовано: 11-02-2020, 13:34
0

Похожие статьи


Наверх