Чим помити вікна щоб не потіли

Поява конденсату на склі - проблема, яку намагаються вирішити в кожному будинку. Імовірність виникнення такої ситуації дуже велика, оскільки причин появи безліч. Яким чином вирішити питання, і які для цього потрібно використовувати способи?

Причини запотівання вікон

Перш ніж приступити до вирішення проблеми необхідно знати причини її виникнення. Так і у випадку з вікнами. Розглянемо ситуації, при яких на них з'являється такий непривабливий конденсат.

Чим помити вікна щоб не потілиІснує безліч причин запотівання вікон

Вікна потіють в результаті:

 • низькоефективної вентиляційної системи, яка не дозволяє повітряним потокам оперативно циркулювати в приміщенні;
 • сушки білизни в будинку;
 • контрасту температурних режимів в квартирі і на вулиці;
 • недостатнього провітрювання ванної кімнати, скупчення парів на кухні;
 • застосування для обігріву приміщення газової плити;
 • надлишку кімнатних рослин, що виділяють у великих кількостях вологу;
 • відсутність теплоізоляції на підлозі, стелі;
 • низькоякісної установки склопакета або наявності виробничого браку;
 • відсутність провітрювання в приміщеннях з пластиковими склопакетами;
 • широкого підвіконня, що не пропускає тепло від батареї до скла (батарея заставлена ​​меблями або іншими предметами);
 • наявності щілин в дерев'яній рамі або між рамою і прорізом.

Чим помити вікна на кухні

Перш ніж помити вікна щоб не потіли, потрібно уточнити, що найбільш характерні «плачуть» скла для кухонних просторів, ванних кімнат, душових і санвузлів. На кухні це пов'язано з тим, що приготування їжі при відсутності витяжки призводить до скупчення парів з жирової складової. Саме жир, що осідає на стеклах, провокує появу конденсату. Оптимальним варіантом для того щоб помити їх на кухні буде засіб, добре розщеплюють жир.

Важливо не просто усунути проблему, а провести профілактичні заходи, щоб через пару днів знов не виникло питання, чим помити вікна щоб не потіли.

Чим помити вікна щоб не потілиМильний розчин для розщеплення жиру на склі

Засіб з милом

Приготуйте мильний розчин з господарським милом або миючим для посуду. Вимийте склопакет. Візьміть чисту теплу воду і змийте залишки мильного розчину. Протріть скло злегка зволоженою ганчіркою без ворсу. Щоб повністю позбавитися від вологи, очистіть його спеціальним скребком з прогумованим краєм.

Для запобігання утворення конденсату скло необхідно протерти губкою, зволоженою спиртовим складом. На цьому догляд за склопакетом за допомогою мильного розчину завершено.

Засіб з сіллю

Сольовий розчин використовується для профілактичних цілей, щоб вікна не потіли і не замерзають. Його використовують після миття скла мильним розчином. Засіб наноситься на поверхню склопакета ганчірочкою без ворсу. Для приготування суміші візьміть 4 літри води і столову ложку солі.

Після протирання велика ймовірність появи білих розлучень. Вони - результат великої концентрації солі у воді (можливо насипали НЕ столову ложку солі, а ложку з гіркою). Усунути недолік можна тільки шляхом повторного нанесення складу на скло.

Побутова хімія

Помити вікна щоб не потіли на кухні допоможуть спеціальні засоби з розряду побутової хімії. Вони у великому асортименті представлені в кожному господарському магазині. Продаються з розпилювачами, що спрощує їх нанесення на вікно. Для збільшення ефекту від речовин, що входять до складу засобів, необхідно скропити поверхню і залишити на деякий час. Поверхня насухо витерти.

Чим помити вікна щоб не потілиПобутова хімія для мийки вікон

У ванній помити вікна щоб не потіли

Приступати до профілактичних заходів, що протидіє запотіванню склопакета у ванній кімнаті, потрібно з його очищення від забруднень. Помити вікна щоб не потіли пропонуємо миючим розчином.

Для профілактики використовуються наступні методи:

 • газета;
 • скипидарні-гліцериновий склад з додаванням калієвого масла;
 • гліцеринового-спиртова суміш;
 • аерозолі промислового виробництва.

Всі вищеперелічені способи можна використовувати при попередженні появи конденсату на кухні.

газетний папір - простий, але ефективний спосіб усунення конденсату. Її властивості визначені друкарською фарбою, яка має водовідштовхувальні властивості. Перед початком процедури потрібно помити вікно. Суть процедури полягає в тому, щоб насухо витерти скло.

Скипидарні-гліцериновий склад з додаванням калієвого масла готується з 2 мл скипидару соснового, 20 гр. масла і 10 гр. гліцерину. Приготована суміш наноситься на склопакет після його миття. Відполірувати поверхню пропонуємо вовняний ганчіркою.

Гліцеринового-спиртова суміш готується з 10 частин спирту і однієї частини гліцерину. Її дієвість в боротьбі з запотівання визначається тим, що після нанесення на скло гліцерин утворює рівномірне покриття у вигляді найтоншої плівки. Спирт висихає. Протягом деякого часу вікна потіти НЕ будуть.

Застосування:

 • помийте вікно;
 • використовуйте мікрофіброві серветку для протирання;
 • візьміть ватяний тампон, нанесіть суміш на поверхню;
 • заборонено змивання.

Аерозолі промислового виготовлення діють за тим же принципом, що і вищеописані народні способи. До аерозолів можна додати спеціальні серветки і рідини. Їх дія аналогічно аерозольному, тобто, скло покривається невидимою плівкою, яка не дозволяє волозі затримуватися на його поверхні.

Застосування:

 • візьміть вологу дрантя, протріть вікно;
 • нанесіть аерозоль або рідина;
 • через деякий час насухо протріть поверхню.

Якщо припускаєте використовувати спеціальні серветки, то після миття склопакета його просто протирають серветкою.

Чим помити щоб вікно не потіло і не замерзало

У холодну пору року поряд з проблемою скупчення конденсату, господаркам доводиться боротися із замерзанням стекол. Обледеніння можна усунути кількома способами.

Чим помити вікна щоб не потілиЧим помити вікно щоб не промерзало

Рідкий концентрат «Лі-Ло». Засіб для чищення скла є у вільному продажу. Оскільки воно концентроване, то перед застосуванням необхідно розводити з водою.

Застосування:

 • ватний тампон змочіть концентратом;
 • обробіть поверхню;
 • приготуйте розчин з 10 частин води і однієї частини рідини;
 • повторити обробку вікна приготованим розчином;
 • залишити поверхню до висихання.

Щоб не промерзали вікна в зимову холоднечу, скористайтеся розчином з сіллю, приготованим точно так же, як для обробки скла проти запотівання (див. Вище).

Для цих цілей підходить гліцеринового-спиртова рідина і пастообразная суміш на основі калієвого масла.

Профілактика проти запотівання вікна з дерев'яною рамою

Перелік профілактичних заходів обмежується:

 • усуненням наявних щілин між рамою і склом за допомогою герметиків;
 • усуненням щілин між віконним прорізом і рамою із застосуванням клейкою поролоновою стрічки або спеціального паперового скотча.

Рекомендації

 1. Щоб уникнути забруднення підвіконня, перед миттям вікна необхідно накрити його клейонкою або непотрібними ганчірками.
 2. Всі перераховані вище засоби дл миття скла мають в своєму складі речовини, що утворюють агресивне середовище. Щоб вони не пошкодили шкіру рук, потрібно працювати в захисних рукавичках.
 3. Перед застосуванням очищувачів скла, всіляких миючих засобів, ознайомтеся з інструкцією із застосування.

З перерахованих вище способів підберіть такий варіант, який оптимально вирішить проблему з запотівання вікон на кухні та у ванній кімнаті. І Ваш будинок завжди буде виглядати затишно і чисто.

Опубликовано: 11-02-2020, 18:13
0

Похожие статьи


Наверх