Де сушити білизну в квартирі

Питання сушки білизни у мешканців багатоквартирних будинків стоїть найгостріше. Прати потрібно практично кожен день, але через неможливість правильно організувати сушку виникають різні проблеми. Добре, якщо є балкон - він може стати вирішенням проблеми. Але якщо такого немає, доведеться вирішувати проблему альтернативними способами. Де сушити білизну в квартирі і як робити це максимально безпечно - далі поради та способи.

Чому небезпечно сушити білизну в квартирі

У житловому приміщенні рекомендований рівень вологості - 50-60%. Довге перебування в приміщенні з підвищеною вологістю повітря призводить до таких наслідків:

 • зниження імунітету;
 • підвищена чутливість до збудників інфекцій;
 • проблеми з легенями;
 • часті грибкові інфекції.

У квартирі, де постійно підвищена вологість, набагато швидше розвивається гнучкий і цвіль. Такі умови ідеально підходять для активізації хвороботворних бактерій. Крім цього, разом з вологою випаровуються і миючі засоби, що використовуються при пранні. Як відомо, велика частина з них містить поверхнево активні речовини (ПАР), які мають канцерогенну дію, тобто підвищують ризик розвитку раку.

Де сушити білизну в квартиріПристрій для сушіння одягу на батареї

Увага! Крім того, що волога впливає на організм, вона негативно впливає і на оздоблювальні матеріали, меблі, функціонування побутових приладів. 

Де сушити білизну в квартирі без балкона

Насправді безпечно сушити випрані речі можна і в квартирі без балкона. Головне все правильно організувати. Поради і способи організації - далі.

Машинка з функцією сушки

Найефективніший спосіб - використання автоматичної пральної машини. Вона після прання виробляє ефективний віджимання і повноцінне висушування одягу. Є навіть такі моделі, які після завершення всіх циклів видають повністю готові до використання речі, які навіть не мають потреби в прасуванні.

Де сушити білизну в квартиріМашинки з функцією сушки

Важливо! Вартість таких машин в рази вище, ніж ціна звичайних. Але такі вкладення виправдовують себе, так як це інвестиція в здоров'я і сприятливий мікроклімат в будинку.

Радіатори

Сушіння одягу на радіаторі - не найкращий варіант, хоча багато хто практикує такий варіант. По-перше, це призводить до передчасного зносу текстилю. По-друге, це підвищує вологість повітря в приміщенні дуже швидко. Але можна правильно організувати процес і знизити потенційну шкоду для здоров'я і текстилю. Для цього потрібно придбати або зробити своїми руками спеціальне пристосування - сушилку, яка монтується безпосередньо на радіатор.

Де сушити білизну в квартиріСушарка для одягу яка кріпиться на радіатор

Увага! Важливо підбирати конструкцію з урахуванням вагового навантаження на неї. Якщо вибрати тонку, алюмінієву модель, вона може не витримувати вагу мокрих речей і дуже швидко зіпсується.

Полотенцесушитель

Незамінний прилад в житло, де немає можливості вивішувати стирання одяг на балконі - це полотенцесушитель. Водяний або електричний - варто підбирати під свої потреби і можливості. Це ефективне рішення для невеликих обсягів повсякденному прання. Крім того, що на ньому можна здійснювати сушку речей, він також і додатково знижує вологість повітря.

Увага! Встановлюючи полотенцесушитель, слід подбати про те, щоб в приміщенні ефективно працювала витяжка. Відсутність повітрообміну зробить використання приладу небезпечним через скупчення зайвої вологи.

Сушарка для підлоги

Найпопулярніша модель, яка використовується в квартирах - розкладний, підлоговий варіант. Зручність у тому, що таку конструкцію легко використовувати - розкладати на час застосування, а потім так само швидко і легко складати і відправляти на зберігання. Вибирати в магазині виріб слід звертаючи увагу на такі параметри:

 • вага;
 • стійкість;
 • допустима максимальна навантаження;
 • надійність.

  Де сушити білизну в квартиріПлитка на сушка Самай актуальний варіант

Як правило, такі вироби виготовляються з легкого алюмінію з пластиковими деталями. Але є і бюджетні варіанти з низькоякісного металу, який згодом іржавіє.

Роликова конструкція за вікном

Висушувати прання на вулиці - найкращий варіант. І якщо немає балкона, то можна обладнати місце для цих цілей відразу ж за вікном. Для цього в магазинах продаються спеціальні сушарки, які надійно фіксуються до підвіконня або віконній рамі.

Де сушити білизну в квартиріРоликова конструкція за вікном

Важливо! При підборі важливо враховувати особисту безпеку. Розмір і форма конструкції повинні бути такими, щоб її використання не становило загрозу для життя, особливо якщо установка буде здійснюватися в висотному будинку вище другого поверху.

Стельовий і настінний механізм

У продажу є дуже зручні готові моделі сушарок, монтаж яких здійснюється на стелю або стіну. Їх механізм дозволяє легко висувати на час використання конструкцію і маскувати в інтер'єрі так, щоб вони не порушували гармонії. Існують десятки компактних і мобільних варіантів, які зручні у використанні і не псують загальну картину інтер'єру.

Де сушити білизну в квартиріСтельовий і настінний механізм

Придбання осушувача повітря

Сьогодні користуються популярністю різного типу зволожувачі повітря. Але для тих, хто змушений постійно висушувати білизну в приміщенні, більш важливо придбання осушувача духи, щоб запобігти появі цвілі і вберегти здоров'я від підвищеної вологості. Існують багатофункціональні поглиначі вологи з зволожувачами і датчиками, які визначають рівень показників повітря і підтримують мікроклімат в нормі.

Корисні поради

Щоб комфортно і безпечно прати і висушувати одяг в квартирі, слід дотримуватися кількох простих правил.

 1. Потрібно забезпечити максимально якісне полоскання. Якщо використовується автоматична пральна машина, потрібно встановлювати режим додаткового полоскання.
 2. Поки білизна сушиться, слід відкривати вікно, щоб забезпечити більш ефективний повітрообмін.
 3. Ні в якому разі не можна розвішувати стирання одяг над газовою плитою або обігрівачами з відкритою спіраллю розжарювання. Це може призвести до пожежі.
 4. Щоб білизна була свіжим після висушування в приміщенні важливо додавати при пранні кондиціонер.

Як можна побачити, відсутність балкона - не проблема. Використовуючи ці прості поради можна сушити білизну в квартирі без негативних наслідків для здоров'я і ремонту.

Опубликовано: 12-02-2020, 18:21
0

Похожие статьи


Наверх