Дитячі речі: як відіпрати старі плями з одягу

Застарілі плями на дитячому одязі часом ставлять в безвихідь навіть досвідчених мам. Адже вирішуючи, як відіпрати дитячі речі від старих плям, потрібно зважити всі нюанси і зробити все так, щоб не зіпсувати тканину і не нашкодити шкірі малюка. На даний момент існує досить багато способів відновлення одягу, які відмінно справляються з поставленим завданням і не погіршують якість дитячих речей.

Правила усунення старих плям

Щоб усунути непотрібні елементи з поверхні одягу, перш за все не слід використовувати готові миючі засоби. Практика показує, що звичайні пральні порошки не здатні відіпрати одяг. До того ж до складу подібних засобів входить фосфат, який може негативно впливати на здоров'я малюка.

Дитячі речі: як відіпрати одяг від старих плямВидалення старих плям

Якщо немає можливості скористатися натуральними продуктами для чищення речей, то можна спробувати усунути забруднення гелевим порошком з біологічними добавками - ензимами. Найчастіше подібні засоби рослинного походження не шкодять шкірі дитини. Однак для досягнення бажаного результату і повного виведення забруднень доведеться зробити кілька підходів чистки.

Прати і замочувати одяг потрібно при гранично допустимій температурі води. Так можна домогтися ефективності і запобігти появі патогенних бактерій.

Не слід прати дитячі та дорослі речі разом, навіть якщо забруднення на однакових тканинних полотнах.

Обробка плями починається з визначення його походження і якості. Жир повністю просочує річ, що спостерігається навіть з внутрішньої сторони. Плями з жирними компонентами не мають чітких меж і з часом стають матовими. Інші ж окислюються під ультрафіолетом, набуваючи різні відтінки: від коричневого і жовтого до рожевого.

Дитячі речі: як відіпрати одяг від старих плямУсунення застарілих плям з дитячого одягу при ручному пранні

Діючи суворо за схемою, можна ефективно і безслідно прибрати пляма будь-якого типу. Принцип очищення одягу полягає в тому, що річ вивертається навиворіт, а під проблемну ділянку тканини підкладається кілька серветок. Потім змоченим в засобі ватним диском обробляють краю забруднення, поступово рухаючись до центру плями.

Засоби для виведення застарілих плям

Найчастіше діти люблять бруднити свій одяг в жир. Такі плями поступово покриваються пилом, створюючи стійке забруднення.

Основні засоби від плям жирного походження:

  1. Картопляний крохмаль. З порошку робиться суміш, яка наноситься на забруднену ділянку одягу, а потім поверхню чиститься м'якою щіткою. Залишки видаляються сухими серветками. Старі, покриті плівкою плями потрібно спочатку розм'якшити в гарячій воді з мильною стружкою.
  2. Очищений бензин. Його треба наносити на виріб точковими рухами до тих пір, поки забруднення не почне розчинятися. Потім такими ж рухами слід прибрати залишки продукту і відіпрати розлучення звичайним способом.
  3. Кухонна сіль. Забруднена одяг замочується на 30 хвилин в такому розчині: 75-100 г солі на 3 л теплої води, і стирається традиційним способом.
  4. Лимонний сік зі спиртом. Щоб зробити засіб для чищення, потрібно взяти свіжий лимонний сік і додати до нього кілька крапель теплого спирту. Це універсальний варіант для чищення одягу від слідів ягід, фруктів, овочів і трав.
  5. Оцет. Його не рекомендують використовувати в чистому вигляді, отстіривая плями з дитячих речей. Найкраще його розбавити водою і застосовувати для замочування. Основна перевага цього способу - збереження кольору одягу.

Якщо після видалення плями від речей виходить тонкий запах використовуваного кошти, то можна їх ще раз випрати. Не рекомендується застосовувати кондиціонери і продукти з сильними ароматизаторами, які тільки маскують запах хімії.

Опубликовано: 13-02-2020, 11:13
0

Похожие статьи


Наверх