Домашні засоби: чим відіпрати з джинсів кров

Ні у кого не виникне труднощів, як і чим відіпрати кров з джинсів, поки вона не проникне в волокна тканини і не засохне. Потрібно завжди поспішати з пранням, щоб наявні в складі крові сполучні компоненти не почали міняти структуру джинсового матеріалу.

Звертаємо увагу

Чим раніше почнеться очищення джинсів, тим вищі шанси отримати абсолютно чисту річ. Якщо тканина не постраждала від сильної кровотечі, і причиною появи плями стала невелика ранка, подряпина, легке носова кровотеча, то свіже забруднення легко усунути проточною холодною водою. Занурювати в гарячу воду тканину не можна. Прискорене згортання білка крові призведе до закріплення плями на джинсах.

Домашні засоби: чим відіпрати з джинсів кровЗамочування в холодній воді

Джинсовий одяг з ушкодженнями більшої площі доцільніше замочити, але теж в холодній воді. Замочування допоможе запобігти склеювання тканинних волокон, однак остаточне усунення плям буде продовжено іншими методами. Зазвичай використовують звичні домашні засоби: харчову соду, нашатирний спирт, перекис водню, лимонний сік. Необхідно лише ознайомитися з рекомендаціями по догляду за джинсами, щоб застосування цих звичних засобів не виявилося для них згубним.

Процес прання в холодній воді організовують в такій послідовності:

 1. Усередині джинсів під плямою розміщують губку або серветку, щоб запобігти попаданню крові на інші місця брюк.
 2. Чистої, змоченою в холодній воді ганчіркою промокають пляма, прибираючи надлишок крові. Терти забруднення не можна, воно тільки збільшиться, а кров залишиться всередині волокон тканини.
 3. Повторюють процедуру до тих пір, поки волога ганчірка НЕ ​​вбере в себе наявну на поверхні кров.
 4. Заповнюють таз або ванну холодною водою і, видаливши губку, занурюють у воду джинси на 10-30 хвилин.
 5. Вичавлюють речі, не викручуючи, або "доручають" віджимання пральній машині.
 6. Для сушки джинсів використовують плоску поверхню, на яку речі викладають в розправленому вигляді.

Після первинної обробки можна випрати джинси в пральній машині. Їх вивертають навиворіт і перуть при температурі 30 ° С, підібравши належні миючі засоби без відбілюючих агентів, особливо для джинсів з додаванням еластичних волокон. Відбілювачі руйнують таку тканину і викликають її провисання.

Перед сушінням уважно оглядають місце, де розташовувалося пляма. Якщо воно все ще помітно, весь процес повторюють заново або застосовують інший засіб.

Вибираємо метод чищення

Якщо забруднення не зникло, пляма можна змочити перекисом водню з додаванням 2-3 крапель аміаку, залишити суміш на тканини на 15 хвилин, змити холодною водою і випрати відповідно до зазначених на етикетці вимогами до температури і способу прання джинсів.

Процес видалення крові з джинсів за допомогою перекису водню складається з декількох етапів:

 • перекис водню змішується з такою ж кількістю води і наноситься на пляму строго по його кордонів;
 • піниться засіб забирається за допомогою чистої, злегка зволоженою холодною водою ганчірки;
 • нанесення перекису водню повторюється знову до зникнення плями;
 • забруднене місце промивається холодною водою з додаванням рідкого мила або іншого миючого засобу, дозволеного інструкцією по догляду за джинсами;
 • одяг прополіскують, вичавлюють і сушать в розправленому вигляді.

Домашні засоби: чим відіпрати з джинсів кровВидалення плями від крові з джинсової тканини

Перекис водню не годиться для виведення застарілих плям. Слід враховувати, що засіб може знебарвити тканину, послабити її волокна, залишити плями молочного кольору. Перш ніж використовувати перекис, потрібно протестувати матеріал на одворотах внутрішніх швів і переконатися, що вони не постраждає. Краще використовувати її для білих джинсів.

Засохле, але щодо свіжа пляма крові допоможе видалити харчова сода, розведена невеликою кількістю води до пастоподібного стану. 1 ч. Л. такої пасти наносять на пляму пальцями або м'якою щіточкою, круговими рухами втирають в забруднення. Потім засіб залишають на тканині, щоб воно вбралося, і через 15-30 хвилин соду змивають холодною водою.

Майже такий же склад для чищення роблять з солі. Правда її краще застосовувати для свіжих плям і пам'ятати, що сіль абразивна. При цьому методі чищення діє правило: чим швидше обробляється свіжа пляма сольовий пастою, тим менше часу залишається у крові для зв'язування волокон тканини. Після застосування солі джинси споліскують великою кількістю холодної води.

Відпирати старі плями доведеться з попереднім замочуванням забруднених речей в сольовому розчині: 3 ст. л. на 1 л води. Забруднення видаляють і за допомогою аміаку, змішавши 1 ст. л. нашатирного спирту з 200 мл води, засіб наноситься на пляму. Рятуючи річ, не можна забувати, що вдихати аміачні пари шкідливо, що змішання аміаку з хлорним відбілювачем означає небезпечні випари.

Навіть при повному зникненні плями доведеться скористатися пральною машиною з відповідним для джинсів робочим циклом, низькою температурою і відповідним миючим засобом (краще рідким). Прати джинсові речі потрібно і в разі, якщо пляма видалено в повному обсязі.

Пробуємо мило

Складніше, коли під рукою немає ні солі, ні соди, ні перекису, ні засобів для виведення плям, а вирішувати проблему потрібно швидко. Врятувати становище допоможуть мило, гель для душу, шампунь. Ці кошти втирають безпосередньо в пляма, попередньо опустивши в холодну воду забруднені частини виробу. Як і при звичайній ручному пранні, необхідно потерти забруднене місце до появи рясної піни. Тільки робити це потрібно не кісточками стислих в кулак пальців, а долонями. Далі слід звичайна процедура полоскання.

Домашні засоби: чим відіпрати з джинсів кровМило проти плям крові на джинсах

Серед пропонованих способів прання джинсів можна знайти замочування речей в молоці протягом ночі або поєднання мила і солі. В останньому варіанті використовується 1 ст. л. солі з додаванням невеликої кількості води, яку втирають в пляму, а потім додається мило і втирається до спінювання, а далі - полоскання в холодній воді і прання.

Опубликовано: 13-02-2020, 16:11
0

Похожие статьи


Наверх