Газовий лічильник не показує цифри, що робити?

Згідно із законом, власник квартири зобов'язаний за свій рахунок встановлювати прилади обліку, включаючи і газові. На нього ж покладено обов'язок стежити за станом домашнього лічильника, його справністю і правильністю показань. Об'єктивно ж мало хто зі споживачів має спеціальні навички, що дозволяють оцінювати і контролювати цей процес. Тому не дивно, що багато людей задають некоректні з точки зору фахівців питання по експлуатації газового обладнання. Наприклад, що робити, якщо газовий лічильник не показує цифри? Звичайно, мова йде не про цифри, а про зупинку лічильника, неправильної його роботі або поломки дисплея.

Про те, що робити в подібних ситуаціях, розповість дана стаття.

Контроль - це ваша відповідальність

Навряд чи такий стан речей є справедливим. Адже людині доводиться відповідати за те, в чому він не розбирається. А часом і просто не підозрює, що лічильник у нього зламаний або барахлить. Лічильник не працює, а газ-то горить .. І навіть виявивши поломку, ми зазвичай не знаємо, що робити далі. При цьому той, хто володіє всім необхідним для контролю, включаючи фахівців, прилади та ін., Нічим не ризикує. Більш того, ресурсопоставляющая організація тебе ж ще і покарає, якщо контролер виявить порушення, і нарахує оплату по повній. Тому дізнавшись про поломку, терміново вживайте заходів.

Газовий лічильник не показує цифри, що робити?При виявленні поломки лічильника потрібно терміново вжити заходів

Важливо! Якщо цифра завмерли на одному місці, навіть не намагайтеся самостійно запустити прилад, не лізьте в нього і не чіпайте пломби! Це призведе до штрафу. викликайте спеціаліста!

 Чому важливо випередити контролера?

Закон є закон, а він має на увазі, що при несправному лічильнику розрахунки споживання газу зводяться до наступного:

 1. Споживач повідомив про поломку лічильника відразу ж в день виявлення несправності - оплачувати йому доведеться за чинним нормативу від дня повідомлення в газову контору і до моменту виправлення (відновлення) лічильника і відновлення подачі газу через прилад обліку. Те ж відноситься до випадку пошкодження пломби.
 2. Контролер зафіксував зрив пломби або несправність лічильника - застосування при розрахунку нормативу починається з дня останньої перевірки лічильника і до моменту підключення виправленого приладу або відновлення пломби. Так як плата за нормативом істотно завищена спочатку, то найчастіше споживач виявляється в програші. Так що краще самим уважніше стежити за приладами обліку, не чекаючи, поки простежать перевіряючі.

  Газовий лічильник не показує цифри, що робити?При поломці газового лічильника негайно викликайте фахівця з ремонту

Причини поломки лічильника

Є кілька причин зупинки лічильника, через що завмирають цифри або табло зовсім гасне. Ось вони:

 • закінчений термін експлуатації і прилад зламаний - це може трапитися навіть після недавньої перевірки лічильника, якщо профілактичний огляд або ремонт зроблений неякісно;
 • механізм, що обертає коліщата з цифрами, просто замерз - таке трапляється з лічильниками на вулиці або в погано опалювальному приміщенні;
 • лічильник із заводським браком, і коліщатка вискочили зі своїх пазів - зазвичай таке буває відразу ж після установки нового приладу;
 • дроти окислені і роз'єднати.

Що робити, якщо це сталося?

Отже, якщо на вашому лічильнику перестали крутитися цифри, якщо табло взагалі згасло, необхідно терміново повідомити газопостачальних службу. Зазвичай це контора міськгазу, її реквізити можна знайти на будь-який платіжці. Є ще важливі дрібниці, які можуть в наслідок при виникненні суперечок послужити хорошу службу. При зверненні в горгаз треба пам'ятати наступне:

Газовий лічильник не показує цифри, що робити?При поломці газосчетчіка негайно повідомте про це газову службу

 1. Повідомлення краще написати письмово, один примірник з відміткою про прийом залишити собі. Це допоможе уникнути проблем в майбутньому, адже на ваш дзвінок в службі можуть просто не відреагувати. Чим тоді доводити факт звернення?
 2. Якщо на ваше звернення не відреагували, знову зверніться в газову службу, і знову письмово або усно, але з фіксацією дзвінка.

Важливо! Ситуація з поломкою лічильника більш за все не вигідна саме користувачеві. Тому при появі на порозі фахівця з міськгазу уточнити мету його візиту. Історія знає чимало випадків, коли недобросовісні диспетчери брали дзвінки-заявки на ремонт лічильника і не записували їх, а прийшов контролер з готовністю фіксував мертвий лічильник абонента. Тому якщо прийшов контролер, відразу ж звертайтеся в газову контору.

Чому не можна самостійно намагатися ремонтувати лічильник?

 Серед побутових приладів обліку газу сьогодні поширені механічні та електронні лічильники. Останні оснащені дисплеєм і працюють на літієвих батареях. Іноді батареї сідають, причому раніше встановленого заводом-виробником терміну. Ось тоді може згаснути екран, зупинитися рахунок газу. Хтось цікавиться, чи можна самостійно замінити батарейку, поломки-то немає.

Газовий лічильник не показує цифри, що робити?Міняти лічильник самостійно не можна!

Порада одна: за будь-якої несправності лічильника не можна чіпати його і намагатися відремонтувати самостійно. І ось чому:

 • по-перше, це прилад, який відноситься до категорії пристроїв підвищеної небезпеки, і поводитися з ним треба вміючи. Так що лізти в газову систему, частиною якої є і лічильник, не просто нерозумно, а й небезпечно;
 • по-друге, це карається. Що б ви не планували зробити, все одно доведеться зривати пломбу. Це можуть розцінити як спробу крадіжки газу за допомогою зміни показань, при виявленні зриву буде складено акт і доведеться оплачувати за нормативом весь термін користування з моменту останньої перевірки. Суми вийдуть величезні;
 • по-третє, треба мати певні навички, щоб зробити заміну, скажімо, батареї. Заявлена ​​в приладі гарантія дії батареї становить 10-12 років, проте буває, що батарейка виходить з ладу протягом перших 3-4 років експлуатації. Наприклад, у лічильника «Бетар» фахівці нерідко фіксує подібне невідповідність реального терміну користування терміну заявленому. Але навіть газовики, як правило, не займаються заміною, а пропонують покупку і установку нового приладу обліку.

До речі, відремонтувати лічильник часом складніше і не дешевше, ніж купити новий. Якщо ви вирішите, що покупка нового все ж надійніше, майстер замінить прилад. Потім доведеться викликати фахівця, який його опломбує.

  В якості висновку

В цілому газові лічильники досить надійні і міцні, вони можуть працювати на протязі багатьох років, не виходячи з ладу. Якщо уважно стежити за його роботою і проводити вчасно перевірку, вам не доведеться боятися контролерів і платити чималі суми понад потреби.

Опубликовано: 14-02-2020, 12:59
0

Похожие статьи


Наверх