Як ефективно відбілити медичний халат в домашніх умовах

Як відбілити медичний халат в домашніх умовах, цікаво знати кожному, хто регулярно стикається з проблемою забруднень на світлих тканинах. Щоб ефективно відіпрати річ і надати їй колишню білизну, можна скористатися кількома способами.

Як відбілити медичний халат

На жаль, не завжди легко впоратися з сіруватим відтінком на бавовняної тканини, яка піддавалася вже кільком процедурам прання. Але якщо запастися терпінням, то можна надати медичного халату білизну і ефективно очистити від різних видів забруднень.

Найпростішим і ефективним способом відбілювання є подвійне замочування. Для цього потрібно підготувати халат і якщо на ньому є якісь плями, то з ними доведеться попередньо повозитися. Спочатку слід налити в таз достатню кількість гарячої води. Чим вище буде її температура, тим краще.

Як ефективно відбілити медичний халат в домашніх умовахЧистий білий медичний халат

Далі додати порошок з отбеливающими гранулами і помістити туди халат. Якщо на ньому присутні додаткові забруднення, то їх потрібно попередньо намилити господарським милом. Залишити халат в замоченому вигляді на 3 години. Потім злегка випрати його руками і віджати. Далі потрібно скористатися білизною, налив її в таз з розрахунку 100 мл на 3 л теплої води. Помістити туди виріб на 1 годину, потім ретельно прополоскати. Як правило, такий підхід є дуже ефективним. Даний метод може застосовуватися тільки до бавовняним і лляним тканинам, для синтетики слід скористатися іншими засобами.

Людям з алергією на хлорку і взагалі всім тим, хто скептично ставиться до даного виду відбілювання, можна застосовувати додаткові способи. Найефективнішим, яким користувалися ще прабабусі, є кип'ятіння. Для цього потрібно налити води у велику каструлю і додати туди звичайного порошку. Після того як рідина злегка нагріється, можна налити туди 1 ст. л. рослинного масла і помістити халат. Кип'ятити річ при цьому потрібно не менше 15-20 хвилин. Результат буде на обличчя.

Додаткові способи відбілювання

Щоб відбілити халат, не вдаючись до хлорвмісних засобів, можна скористатися наступним способом. Для цього слід випрати виріб звичайним способом в пральній машині і переходити до другого етапу. Будуть потрібні такі компоненти:

  • перекис водню (3% розчин) - 2 ст. л .;
  • нашатирний спирт - 1 ст. л.

Як ефективно відбілити медичний халат в домашніх умовахМедичний халат після замочування в перекису і нашатирному спирті

Обидва інгредієнта в зазначених кількостях потрібно розчинити в 8 л гарячої води, температурою не менше 60 ° C. Все ретельно перемішати. В отриманий розчин акуратно помістити випрані халат і залишити на 15-20 хвилин. Після цього віджати і ретельно прополоскати.

Можна скористатися ще одним ефективним способом відбілювання білих бавовняних речей. Для цього буде потрібно нашатирний спирт і сода. У таз налити 5 л теплої води і підготувати халат, заздалегідь не стираючи його. Туди ж додати 5 ст. л. соди і 2 ст. л. аміаку. Потім все ретельно перемішати і помістити річ на 3-4 години. Після цього халат слід прополоскати і випрати звичайним способом в пральній машині.

Перераховані засоби хороші в основному для бавовняних тканин. Синтетичні можуть дати зворотний ефект і пожовтіти. На відміну від хлорки вищеописані методи є безпечними, а основні інгредієнти можна знайти в будь-якому будинку.

Слід зауважити, що в кожному окремому способі можна варіювати час витримки. Одним речей буде досить години, а іншим і 3 буде мало. Особливо це актуально по відношенню до застарілим плям і забруднень.

Полоскати річ після нашатирного спирту потрібно не менше 3 разів, щоб не був присутній специфічний запах.

Опубликовано: 16-02-2020, 12:07
0

Похожие статьи


Наверх