Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягу

Найчастіше одне маленьке плямочка на улюбленій сорочці або плаття призводить до вимушеного розставання з нарядом, так як відіпрати масляні плями з одягу, особливо грунтовно в'їдаються, досить проблематично. Але перш ніж викидати забруднений деталь гардеробу, все ж варто спробувати відчистити її.

Як вивести плями від рослинного масла

Для початку необхідно зрозуміти, яке саме масло залишило свій слід на одязі, тому що від цього буде залежати спосіб його виведення.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуПростіше відіпрати рослинне масло

Найпростіше відпираються звичайним пральним порошком свіжі сліди від рослинного масла. Ще наші предки знали, як швидко відіпрати соняшникову олію з одягу без використання хімічних засобів для виведення плям.

Народні засоби від свіжих плям

Насамперед забруднене місце посипається дрібною кухонною сіллю, яка при втиранні в пляма вбирає основний відсоток масла, що зупинить його поширення в глибокі шари тканини. Для більш сильного впливу поверх солі рекомендується покласти чисту бавовняну серветку і пропрасувати її гарячою праскою. Після цього одяг слід негайно випрати.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуСіль в боротьбі з жирними плямами

Масляні забруднення можна посипати також картопляним крохмалем, зубним порошком або товченою крейдою. Після подібної обробки і подальшої прання жирний слід, як правило, зникає без сліду. Цей метод хороший при видаленні свіжих плям з одягу з натуральних тканин.

Ще одним засобом боротьби з плямами від рослинного масла є гірчичний порошок, розведений водою до консистенції густої сметани. Отриману суміш нанести на масну пляму, а після засихання зчистити з одягу, яку слід попрати.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуВидалення масляної плями зубним порошком

Увібрати надлишки масла з одягу допоможе білий хлібний м'якуш. Необхідно зробити з нього кульку, покатати його по поверхні забруднення, після чого вручну запрати забруднене місце за допомогою господарського мила.

Спеціальні засоби

Крім спеціальних засобів для виведення плям, пропонованих на вибір в магазинах, відмінно зарекомендувало себе звичайний засіб для миття посуду. Перш ніж відіпрати соняшникову олію з одягу, засіб слід налити на пляму, дати вбратися. Крім того, його можна додавати при замочуванні, а також при пранні.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуПрання одягу з жирним плямою

Як засобу для виведення плям зі світлих тканин можна застосувати відбілювач, в якому забруднений маслом річ ​​рекомендується випрати відразу після забруднення. Але якщо немає можливості негайно скористатися пральною машиною або відіпрати річ вручну, допускається замочування одягу в відбілювач, але не більше ніж на добу.

Так як відіпрати рослинне масло відразу виходить не завжди, допустимо скористатися нашатирним спиртом, змішаним із засобом для миття посуду в пропорції 1: 1. Отриману суміш нанести на забруднену ділянку, дочекатися висихання і випрати звичайним способом.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуВидалення плями нашатирним спиртом

Ще один засіб для видалення жирних плям готується з 20 г скипидару, 2 ч.л. натертого господарського мила і 1 ст.л. нашатирного спирту. Готову масу нанести на забруднене місце, змити через 10-15 хвилин, після чого річ треба випрати.

А як відіпрати соняшникову олію з одягу, якщо воно встигло грунтовно вбратися і засохнути? В цьому випадку в хід йдуть більш жорсткі засоби, зокрема, бензин або ацетон. Застосовувати їх треба в добре провітрюваному приміщенні, щоб уникнути отруєння парами.

Необхідно розстелити на столі газету, накрити її зверху щільною тканиною. На підготовленої таким чином поверхні розкласти забруднений одяг і змоченою в бензині або ацетоні ваткою акуратно потерти пляма. Після подібної обробки жирний слід, як правило, зникає безслідно. Залишиться тільки випрати річ, щоб вивести запах.

Але важливо пам'ятати, що для делікатних тканин цей спосіб неприйнятний, тому що бензин і ацетон - речовини агресивні, і здатні зруйнувати структуру тканини або знебарвити її.

Боротьба з плямами від машинного масла

У якості першої допомоги при забрудненні одягу машинним маслом слід прикласти до плями чисту гігроскопічна тканина, яка вбере надлишки масла. Потім на півгодини нанести на забруднену ділянку натертий сиру картоплю. При необхідності процедуру можна повторити, після чого одяг рекомендується випрати в пральній машині на високих оборотах або вручну із зусиллям.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуВидалення плями від машинного масла

Відпирати речі від засохлого машинного масла значно важче. І тут на допомогу може прийти засіб для миття посуду. Його треба нанести на пляму, залишити на 1-2 години, додати при пранні забрудненої маслом одягу.

Можна знову ж скористатися бензином, скипидаром, гасом або розчинником, пам'ятаючи про правила пожежної безпеки при роботі з ними. Змоченою в будь-який зі згаданих рідин ваткою або ганчір'ям треба потерти пляма від машинного масла. При роботі з щільними тканинами процедуру можна повторити. Потім одяг слід випрати.

Як і чим ефективно відіпрати масляні плями з одягуМасну пляму на меблях

У спеціалізованих автомагазинах можна придбати спрей-очищувач, який добре справляється з плямами від машинного масла. Чищення необхідно проводити в повній відповідності з інструкцією, що додається.

Практичні поради

Звичайно, в ідеалі можна спробувати ніколи не вляпуватися в масло, акуратно готувати, переконати дітей, які не бруднитися. Але в житті, як відомо, трапляється всяке. Тому, якщо не вдалося уникнути забруднення одягу, не варто відразу впадати у відчай і сумувати з приводу зіпсованої речі. Дотримання нескладних правил допоможе ефективно видалити жирні плями:

  • позбавлятися від слідів масла на одязі необхідно якомога швидше;
  • втираючи засіб в забруднену ділянку, робіть рухи, спрямовані до його центру, не збільшуйте площа плями;
  • не потрібно застосовувати силу при протиранні забрудненого місця спецзасобом, рухи повинні бути акуратними, промокальними, в іншому випадку можна протерти тканину до дірок;
  • перед використанням агресивних речовин протестуйте їх на непомітному або окремому шматку тканини;
  • щоб уникнути вицвітання малюнка тканини бензин, розчинник і т.п. засоби слід наносити з виворітного боку;
  • при забрудненні посуду з дорогоцінного матеріалів, а також при появі плям на улюбленому одязі, роботу по приведенню речі в первинний вигляд найрозумніше довірити фахівцям хімчистки.

В крайньому випадку, наприклад для дитячого одягу, завжди можна скористатися власною фантазією і закрити масну пляму красивою латкою.

Опубликовано: 17-02-2020, 11:10
0

Похожие статьи


Наверх