Як і чим краще вивести жирні плями на пуховику

Чим вивести жирні плями на пуховику? Не варто поспішати скористатися послугами дорогої хімчистки, адже від масляних слідів цілком можливо позбутися за допомогою простих і доступних кожному засобів.

Свіжі і застарілі сліди

Тільки що поставлене пляма найкраще відразу покрити сіллю, яка швидко вбирає жири, заважаючи їм поширюватися по матеріалу. Коли сіль відсутня, можна використовувати з тією ж метою промокальний папір або просто чисту х / б тканину. Решта сліди видаляються господарським милом, крохмалем або гірчичним порошком. Якщо ж в наявності є тільки сіль, можна змішати її з водою, щоб вийшла кашка. Ця суміш наноситься на забруднене місце і витримується до висихання, після чого її потрібно зчистити.

Як і чим краще вивести жирні плями на пуховикуЗастарілі плями на пуховику складніше видалити

Щоб від засобів для чищення на куртці не з'явились розлучення, при їх змивання необхідно зробити відступ від краю плями приблизно на 3 см, як би розширивши кордон вимивання.

Для виведення старого жиру, який встиг добре вбратися в матеріал, знадобиться використання коштів сильніше: бензину, нашатирного спирту, плямовивідника. Пляма обробляється обраним засобом, а потім вирушає в прання.

М'яке, але ефективне дію виробляє звичайний "Фейрі", яким миють посуд. Засіб наноситься губкою і втирається до тих пір, поки забруднене місце не покриється піною. Потім "Фейрі" необхідно змити за допомогою теплої води. Ефект посилиться, якщо в миючий засіб додати нашатирний спирт 10%. Так можна видалити найбільш в'їдаються забруднення. Засіб для посуду можна використовувати і для інших видів плям, з його допомогою, наприклад, віддаляється пляма, посаджена кульковою ручкою.

Найдавніші сліди можна видалити сумішшю з нашатирного спирту зі скипидаром у пропорції 1: 1. Сумішшю за допомогою ватного тампона обробляють матеріал в забруднених місцях.

Перед тим як проводити чистку тих чи інших засобом, обов'язково випробуйте його в непомітному місці або на клаптику матеріалу, який часто пришитий близько етикетки. Це допоможе уникнути ризику псування дорогої речі.

Правила боротьби з плямами жиру

Для ефективного видалення будь-яких маслянистих плям потрібно дотримуватися деякі рекомендації. По-перше, вичищати забруднення потрібно, як тільки воно з'явилося, чим швидше приступити до очищення, тим швидше і простіше пройде процес.

Не можна терти поставлені плями - це лише посилить проблему, потрібно терміново прибирати жир, поки він ще не встиг потрапити глибоко в тканину. Обробку плями виробляють, починаючи від його краю, рухаючись до середини, щоб бруд не поширювалася далі.

Як і чим краще вивести жирні плями на пуховикуНе можна терти поставлені плями - це лише посилить проблему

Промокальний папір або тканину, підкладена з виворітного боку матеріалу, вбере надлишок кошти для чистки.

У разі застосування розчинників потрібно спочатку використовувати невелику їх концентрацію, перевіряючи засіб на непомітних місцях вироби. Перед пранням куртки в пральній машині потрібно завжди перевіряти, чи немає на речі плям. Жирні забруднення дуже складно вивести після звичайного прання.

До того як відправити виріб в машинку автомат, можна натерти брудні ділянки господарським милом, за допомогою якого зникають багато свіжі жирні сліди.

Різні способи чистки

Існують і інші методи позбавлення від неприємних слідів. За допомогою нашатирного спирту і ватного тампона успішно витираються сліди жиру, після процедури річ відправляється в пральну машину. Точно так само можна використовувати бензин або спирт.

Як і чим краще вивести жирні плями на пуховикуУ разі застосування розчинників потрібно спочатку використовувати невелику їх концентрацію

Видаляють забруднення і картопляним крохмалем, попередньо його підігрів. Крохмаль насипається на пляму і витримується до повного охолодження, потім счищается. Процедуру повторюють до зникнення жирних слідів. Можна спробувати нагріти крохмаль за допомогою праски безпосередньо на речі, підклавши ганчірочку. Однак робити це потрібно обережно, щоб не пропалив куртку.

Для свіжих плям підходить також спосіб з використанням гірчичного порошку. Потрібно насипати його на забруднену ділянку, а через 30 хвилин струсити з куртки, яку після цього відправляють в прання.

Незвичайний метод очищення: свіже пиво наноситься ватним тампоном на жирний ділянку на куртці і витримується протягом півгодини, змивається. Можна скористатися засобом для виведення плям, завдавши його на потрібне місце на 2-3 хвилини, потім змити.

Іноді на випрати речі виявляються жирні сліди жовтуватого відтінку. Це відбувається через надто гарячої води, коли на пушинку куртки тане жирова речовина, фарбуючи верх пуховика. Щоб вирішити проблему, знадобиться по 2 ковпачка "Ваніша" і бальзаму "Ласка" (Магія кольору). Суміш із засобів виливається в ванну, де і замочується куртка на 3 години. Потім вона виполіскувати кілька разів і віджимається в пральній машині. Слідуючи цій схемі, в більшості випадків можна позбутися від забруднень.

Опубликовано: 17-02-2020, 15:03
0

Похожие статьи


Наверх