Який вентилятор вибрати?

Незважаючи на те, що кондиціонери з кожним роком набувають все більшої популярності у всьому світі, звичайні вентилятори не втрачають свою актуальність. Вибрати вентилятор непросто, так як сьогодні різні моделі виробників кардинально відрізняються. Щоб не помилитися і купити вентилятор, що ідеально підходить під вимоги користувача, варто знати основні правила вибору.

Вентилятор або кондиціонер

Кондиціонер - це, безумовно, корисний гаджет для домашнього використання. Він здатний за лічені хвилини відновити мікроклімат в оселі без проблем. Однак, у вентиляторів є ряд переваг, які роблять їх більш вигідними, ніж кондиціонери.

Який вентилятор вибрати?

 1. Вибрати вентилятор можна з бюджетної категорії товарів, в 5-6 разів дешевше, ніж кондиціонер.
 2. Вентилятор безпечніше для здоров'я, так як не різко знижує температуру повітря і не охолоджує його до такої міри.
 3. Він зручний і легкий, в разі необхідності його можна легко перенести в потрібне приміщення.
 4. За ним не потрібно доглядати так, як за кондиціонером. Він не потребує професійної чищенні кожен сезон.
 5. Вентилятор споживає в рази менше електроенергії.
 6. Для монтажу цього пристрою не потрібно спеціалізованої техніки та допомоги фахівців.

Вентилятор можна використовувати як альтернативу кондиціонеру, або ж як допоміжний пристрій. Для охолодження повітря в дитячій кімнаті краще не використовувати кондиціонер, так як це загрожує негативними наслідками для здоров'я, особливо якщо мова йде про дошкільників молодшого віку.

Тип конструкції і монтажу

Вибираючи вентилятор, перш за все, варто визначитися з місцем установки. Виходячи з цього, вже буде простіше підібрати підходящу по типу конструкцію. Важливо вибирати таке місце для приладу, де він буде ефективно справлятися з поставленим завданням - забезпечувати циркуляцію повітря. Існує кілька популярних типів конструкцій, що відрізняються за призначенням і особливостям установки.

Який вентилятор вибрати?

 1. Настільний вентилятор - найпоширеніший варіант. Він являє собою тримач з пропелером на стійкій ніжці. Перевага - мобільність пристрою.
 2. Підлоговий вентилятор не менш популярний. Він більше за розміром, ніж настільна модель, забезпечує високу продуктивність в охолодженні повітря.
 3. Вентилятор - конструкція, яка використовується рідше за інших, але не менш ефективно виконує своє завдання.
 4. Настінний вентилятор - аналог настільного варіанту, але без стійкої ніжки. Він монтується на стіну. Така модель може підійти для установки в дитячу кімнату, де важлива безпека.
 5. Накладний вентилятор - модель, яка встановлюється на кватирки і витяжки, забезпечує повноцінний повітрообмін.

Визначившись з типом конструкції і місцем установки, варто так само розрахувати приблизні розміри приладу, щоб в процесі монтажу не виникло непередбачених складнощів.

Потужність і продуктивність вентилятора

Важливо обов'язково визначити увагу на потужність приладу, адже від цього залежить швидкість обертання лопатей, а також його продуктивність. Важливо розуміти, чим менше діаметр приладу, тим вище повинні бути швидкість, щоб забезпечити ту ж продуктивність. Також продуктивність залежить від розмірів лопатей, ніж вони ширше, тим більше обсяг повітря може розганяти прилад.

Який вентилятор вибрати?

Середня потужність стандартних домашніх вентиляторів - близько 50 Вт. Якщо зазначена виробником потужність менше, не варто зупинятися на таких моделях, адже вони будуть низькоефективними в роботі. Але важливо розуміти, що більш потужні пристрої будуть витрачати більше електроенергії, а також можуть працювати більш шумно.

Шумність

Вентилятори не завжди створюють дискомфорт в процесі використання, але якщо вони занадто гучні в роботі, їх неможливо буде використовувати вночі. Тому рівень шуму важливий, на це варто звернути увагу на етапі вибору, щоб в майбутньому не шкодувати про покупку. На гучність вентилятора впливає тип конструкції, розмір і форма лопатей, швидкість обертання, потужність, матеріал.

Оптимальний рівень шуму - до 20-25 дБ, але навіть такі моделі не можна назвати безшумними. Сьогодні виробники працюють над вирішенням цієї проблеми і тому в продажу є маса варіантів, які працюють не голосніше вентилятора в комп'ютері.

Безпека

Вкрай важливо вибрати вентилятор, який не стане джерелом небезпеки в житло. Проблема в тому, що серед якісних товарів в магазинах безліч фальсифікату, відвертих підробок або ж просто неякісних товарів маловідомих китайських брендів. Ось основні рекомендації, як вибрати вентилятор, безпечний у використанні:

 • він повинен бути виконаний з якісних, міцних матеріалів;
 • бажано віддавати перевагу продукції відомих, сертифікованих брендів;
 • лопаті повинні бути закриті;
 • кабель і вилка повинні відповідати потужності приладу;
 • основа повинна бути виконана з важких матеріалів, або ж додатково утяжелена.

Для дитячої потрібно вибирати такий вентилятор, в якому відстань від бар'єрної решітки до лопатей більше 5 см. Травми пальців, отримані від працюючого вентилятора - одна з найпоширеніших причин звернення в лікарню в літній період.

Додаткові функції

Сучасні вентилятори - не просто лопаті з моторчиком. Це складні пристрої, які можуть бути доповнені масою корисних функцій, які роблять їх використання більш простим і комфортним. Щоб не упустити нічого, важливо перед покупкою ознайомитися з усіма додатковими функціями, які є у пропонованих в магазинах моделей. Ось найпопулярніші.

Який вентилятор вибрати?

 1. Функція обертання - одне з найстаріших доповнень до класичного вентилятору. Вона потрібна обов'язково, адже це збільшує площу обдування.
 2. Пульт управління - корисне і зручне доповнення, яке робить експлуатацію вентилятора більш зручною.
 3. Іонізатор - пристрій, яким доповнені багато сучасних моделей. Насичує повітря корисними для здоров'я частинками, а не просто охолоджує його.
 4. Датчики руху, що включають прилад - корисна функція, але не завжди зручна. Наприклад, якщо в будинку є тварини, вентилятор буде працювати практично цілодобово.
 5. Вбудований зволожувач - зручний і потрібний для будинку гаджет. Зазвичай моделі із зволожувачем також оснащені вимірювальними приладами, показують вологість повітря в приміщенні.
 6. Існують також моделі з таймером. Вибрати вентилятор з таким доповненням зручно для тих, хто вважає за краще засипати в прохолоді, але не переохолоджуватися від працюючого всю ніч пристрої.
 7. Є додаткові ароматизирующие картриджі і функція ароматизації повітря в вентиляторах.

Вибрати вентилятор з додатковим набором функцій не складно. Варто орієнтуватися на свої фінансові можливості і потреби. Наприклад, купити вентилятор з зволожувачем повітря вигідніше, ніж окремо купувати відразу 2 пристрої, а вони обидва необхідні для нормального мікроклімату в квартирі.

Вентилятор без лопатей: альтернатива

Порівняно недавно на ринку електронних товарів стали з'являтися абсолютно нові моделі вентиляторів, які працюють за іншим принципом. Пристрої без лопатей створюються за принципом реактивного двигуна, за рахунок чого мають більш високу продуктивність, а також є абсолютно безпечними. Їх вибирають для використання в будинку, де є тварини і діти, так як вони абсолютно безпечні через відсутність лопатей або взагалі будь-яких зовнішніх обертових елементів.

Який вентилятор вибрати?

Це революційний тип кліматичної техніки, який незабаром, ймовірно, витіснить застарілі лопатеві моделі. Такі вентилятори теж бувають настінного типу, настільні та підлогові. Істотний мінус - вони споживають більше електроенергії, ніж класичні варіанти. Також їх вартість значно вище. Але є і переваги - велика продуктивність, потужний обдув для великих площ. Вентилятори без лопатей використовуються часто в якості альтернативи кондиціонерів в великих виробничих і торговельних приміщеннях, але є маса невеликих, домашніх варіантів.

Прохолода в літній день необхідна для відчуття комфорту і хорошого відпочинку. Тому варто вибрати вентилятор, який буде справлятися з поставленим завданням і забезпечить нормальний мікроклімат в оселі, не створюючи додаткових проблем.

Опубликовано: 18-02-2020, 10:08
0

Похожие статьи


Наверх