Як компактно скласти піджак в валізу або сумку

Всім, хто іноді їздить у відрядження, знадобляться знання про те, як скласти піджак в чемодан або дорожню сумку. Та й для тих, хто просто любить подорожувати, ця навичка може виявитися корисним, адже піджаки і жакети бувають не тільки діловими, але і повсякденними, святковими, їх часто беруть з собою у відпустку. Запам'ятавши, як складати піджак компактно і акуратно одним з наведених нижче способів, ви не тільки заощадите місце в багажі, а й збережіть цей предмет одягу практично не пом'ятим за час поїздки.

Укладання циліндром

Цей спосіб найбільш трудомісткий і складний, але забезпечує найкращу збереження форми піджака. В результаті у вас вийде досить об'ємний циліндр.

Як компактно скласти піджак в валізу або сумкуУкладання циліндром

 1. Випрасувати піджак, виверніть один його рукав навиворіт і вирівняйте плече.
 2. Повністю, по всій довжині вставте другий рукав всередину вивернутого.
 3. Покладіть піджак на стіл і з'єднайте краю.
 4. Рукава рівно покладіть зверху, уздовж бортів. Слідкуйте, щоб лінія згину проходила по шву.
 5. Після цього потрібно помістити в плечову виїмку зім'яту папір або щось з дрібних предметів одягу, наприклад шкарпетки, футболку або майку: так плече залишиться об'ємним, і на тканині не залишиться заломів.
 6. Конструкцію, слід акуратно згорнути в циліндричний валик, стежачи за тим, щоб ніде не було згинів.

Укладання прямокутником

Більш швидкий спосіб. Застосувавши його, ви отримаєте плоский прямокутник, який зручно покласти на дно або біля стінки валізи.

Як компактно скласти піджак в валізу або сумкуУкладання прямокутником

 1. Тримаючи піджак на вазі, виверніть навиворіт плече, чи не вивертаючи рукав.
 2. Друге плече лицьовою частиною вкладіть всередину вивернутого плеча. Таким чином, зовні залишається виворітна частину, а рукава - всередині.
 3. Вирівняйте складений піджак і зігніть його навпіл або втричі.

Варіант без вивертання піджака

Цей спосіб найпростіший з трьох; він не передбачає вивертання піджака навиворіт, і в місцях згинів на зовнішній стороні вироби можуть з'явитися заломи. Тому, коли ви дістанете річ з багажу, може знадобитися відпарювання або прасування.

Як компактно скласти піджак в валізу або сумкубез вивертання

 1. Покладіть піджак на підлогу або на стіл передньою стороною вниз. Максимально розправте всі складки.
 2. Проведіть уявну вертикальну лінію через середину плеча і зігніть крайню частину піджака до середини спини.
 3. Повторіть те ж саме з іншого боку.
 4. Зверху можна розмістити складені по стрілках і згорнуті втричі штани.
 5. Тепер зігніть річ навпіл. У такому вигляді її теж зручно покласти на дно валізи.

Кілька корисних порад:

 1. Перед тим як укладати піджак в дорожню сумку, погладьте або отпарьте його. Чи не кладіть нічого в кишені. Не використовуйте затискачі або прищіпки, щоб скріпити тканину.
 2. Для додаткового захисту при транспортуванні можна використовувати пакувальний папір або поліетилен: укладіть одяг на великий аркуш і звертайте по інструкції все разом. На кожному етапі папір або плівку скріпляйте скотчем.
 3. Заздалегідь потренуйтеся згортати річ: перед поїздкою часто залишається мало часу на збори, а з першого разу може не вийти.
 4. Намагайтеся стежити за тим, щоб більша частина згинів проходила точно по швах.
 5. Якщо, розгорнувши костюм, ви побачили, що він все-таки пом'явся, а праски в готелі немає, то вийти з положення можна за допомогою пари. Повісьте річ на плічка у ванній, розправте тканину, включіть гарячу воду і закрийте двері. За 20-30 хвилин все складки розпрямляться, і коли піджак висохне, його можна буде надягати.

Звичайно, ідеальний варіант для перевезення костюма або піджака - на спеціальних дорожніх плічках або в чохлі. Але це можливо далеко не завжди, тому така шпаргалка по складанню одягу в чемодан стане в нагоді всім мандрівникам.

Опубликовано: 18-02-2020, 18:35
0

Похожие статьи


Наверх