Як зробити з однієї кімнати дві

перепланування квартири

Нерідко люди, що стали володарями просторій однокімнатної квартири, з часом починають замислюватися - чи не можна розділити одну простору кімнату, отримавши тим самим дві?
Насправді це цілком можливо, але перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну повинна проводитися досвідченими фахівцями, щоб згодом не було причин для жалю.

Тоді після закінчення ремонтних робіт ви отримаєте дві не дуже великих, але окремі кімнати. Це може бути вітальня і спальня, вітальня і кабінет або ж вітальня і дитяча кімната.

перепланування квартири
Приклад перепланування однокімнатної квартири

На сьогоднішній день існує величезна кількість самих різних варіантів, тому для кожного конкретного випадку можна підібрати відповідне рішення. При правильному підході до перепланування, можна перетворити однокімнатну квартиру в затишну двокімнатну, не витрачаючи час на узгодження проведення робіт з різними організаціями.

Все, що для цього потрібно, - не зачіпати при роботі несучі стіни. Решта ж переробки в квартирі можуть проводитися за бажанням власника.

Як правильно проводити перепланування

Більшість планувань стандартних однокімнатних квартир має лише одну стіну з вікном. Тому з двох кімнат, які виходять після перепланування, тільки одна буде мати природне освітлення.

просторі кімнати
Перепланування з просторими кімнатами

Це є прийнятним варіантом, адже якщо розділяти приміщення не поперек, а уздовж, можна отримати дві кімнати, в кожній з яких буде по половині вікна, проте кімнати будуть настільки вузькими, що перебувати в них буде абсолютно некомфортно, а встановити яку-небудь меблі - просто неможливо.

перепланування однокімнатної в двокімнатній
Приклад перепланування однокімнатної квартири уздовж

Втім, це стосується більшості типових квартир, але не всіх. Більш конкретна думка досвідчений дизайнер зможе скласти лише після огляду квартири, в якій буде проводитися перепланування.

Поділяємо кімнату гіпсокартоном

Одним з найпростіших, а разом з тим дешевих, і тому досить популярних варіантів перепланування є установка перегородки з гіпсокартону. Вона встановлюється поперек приміщення, після чого в перегородці прорубується двері.

В результаті власник житла отримає дві невеликі кімнати, які може облаштувати і використовувати на власний розсуд. Для монтажу гіпсокартонної перегородки використовується металевий профіль, який виступає в ролі основної несучої конструкції. До профілю кріпиться гіпсокартон.

монтаж гіпсокартону

При необхідності між листами можна укласти звукоізоляційний матеріал. Тоді мешканці обох кімнат зможуть не заважати один одному шумом, який легко проникає через пустотілі перегородки.

Головними плюсами цього варіанту, як уже говорилося вище, є простота і низька вартість. Однак тут є і певні недоліки. Наприклад, при установці гіпсокартонної перегородки, природне освітлення буде зачіпати лише одну з кімнат - ту, в якій залишається вікно. Тому доведеться ретельно продумати систему штучного освітлення - розташувати світильники таким чином, щоб вони якісно висвітлювали все приміщення.

Втім, якщо вам хочеться, щоб природне світло проникав в обидві кімнати, це можна побудувати. Але складність конструкції перегородки істотно зросте. У ній доведеться зробити віконний проріз. Для забезпечення гарної звукоізоляції найкраще забезпечити цей отвір склопакетом. Вартість проведення робіт зросте, але воно того варте - тепер в обидва приміщення буде проникати сонячне світло.

світла квартира
Дуже світлий дизайн квартири з природним освітленням

Коли ви створите з однокімнатної двокімнатну квартиру, приміщення будуть не дуже просторими. Доведеться економити кожен квадратний метр, необхідний не тільки для установки необхідних меблів, а й просто для комфортного проживання. Тому досвідчені дизайнери рекомендують встановлювати нетрадиційну орні двері, а розсувну. Тим самим ви зможете заощадити майже квадратний метр площі, який можна буде використати з більшою користю.

розсувні двері між кімнатами

Шафа-купе замість стіни

Ще одним вдалим рішенням для проведення перепланування квартири можна назвати шафа-купе. На сьогоднішній день багато компаній пропонують свої послуги з виготовлення та збирання меблів практично будь-якої конфігурації. І власники однокімнатної квартири можуть скористатися цим у своїх цілях. Адже шафа-купе може мати подвійне призначення - крім прямого, він буде виконувати ще й функцію перегородки між двома кімнатами.

шафа-купе перегородка

При цьому користуватися шафою для зберігання речей можуть мешканці обох кімнат. Для цього замість задньої стінки встановлюються додаткові дверцята. Прямо в шафі передбачається установка прохідний двері. Засклена отвір, також включений до складу шафи-купе, дозволить природному світлу проникати в далеке від вікна приміщення.

Кому-то подібне рішення може здатися незручним - адже шафа-купе займає значно більше місця, ніж перегородки з гіпсокартону. Але при цьому не варто забувати - шафа в будь-якому випадку доведеться встановлювати в кожному приміщенні, щоб зберігати одяг, білизна і спальне приладдя.

А дві шафи точно займуть значно більше місця, ніж один. Важливо, що шафа-купе, який використовується в якості перегородки, має висоту до самої стелі, а значить, в ньому можна буде зберігати величезну кількість самих різних речей, які ви хочете мати під рукою.

Шафа до стелі
Шафа-купе до самої стелі

При розподілі речей в шафі діяти слід максимально вдумливо. Наприклад, на нижніх і середніх полицях найкраще зберігати речі, якими ви користуєтеся щодня - одяг, подушки, ковдри та інші. А ось верхні полиці краще виділити під зберігання одягу, не придатною для сезону.

Так само, як в попередньому варіанті, природного освітлення буде недостатньо. Тому важливим кроком буде установка додаткових джерел освітлення - люстр і світильників. В результаті ви отримуєте невеликі, але повноцінні кімнати.

Якщо ви плануєте використовувати одну з них в якості дитячої, то краще буде виділити дітям ту, яка має власне вікно - дітям дуже важливо отримувати достатньо природного освітлення. Другу кімнату можна використовувати відразу як вітальню і спальню для батьків.

Стелаж в якості перегородки

Якщо в квартирі проживає всього один постійний мешканець, який бажає з однокімнатної хрущовки зробити двокімнатну, тим самим отримавши приміщення для окремої спальні або кабінету, то немає необхідності в установці глухий перегородки.

стелаж
Стелаж-перегородка

Також непотрібної стає висока звукоізоляція приміщень один від одного. В такому випадку можна встановити звичайний стелаж.

Він може бути відкритим або закритим - це залежить від побажання власника квартири.

Звичайно, стелаж тут є не тільки роздільником кімнати, але і предметом функціоналу, а також прикрасою приміщення.

Тому полки можна оформити витонченими дверцятами зі склом, дзеркалами або вітражем. Встановивши на полиці квіти або різні дрібнички і сувеніри, ви зможете легко перетворити одну з кімнат в прекрасне місце для відпочинку. Сам стелаж може мати будь-який вид. Він може мати безліч полиць для книг і дисків або ж використовуватися для зберігання посуду і святкових сервізів - тут все залежить від вашої фантазії і пристрастей.

Цікавий радіоефір про перепланування квартир в Москві

Як бути з кухнею

Один з найбільш поширених питань, пов'язаних з переплануванням, так чи інакше пов'язаний з кухнею. Якщо власники вирішили переробити всю квартиру, то подібна переробка, напевно, торкнеться і її. І тут може бути кілька варіантів, про які буде корисно дізнатися, перш ніж прийняти остаточне рішення по переплануванню.

Якщо ви хочете отримати більш просторі кімнати, кухнею доведеться пожертвувати. Що ж, щоб отримати щось, треба щось віддати. Тим більше що в багатьох європейських квартирах кухня, поєднана з вітальнею, давно вже стала звичною нормою.

Для цього стінка, що розділяє кухню і кімнату, зноситься (якщо вона є несучою, необхідно не тільки отримати відповідний дозвіл, а й зміцнити стіни несучими балками), після чого вийшло приміщення розділяється на дві частини - спальня і вітальня, поєднана з кухнею.

квартира студія
Вітальня, поєднана з кухнею

Це досить зручно. Але необхідно серйозно потурбуватися установкою потужної витяжки, якщо ви не хочете, щоб запахи, що виникають при готуванні, розносилися по всій кімнаті, всмоктуючись в меблі. Ще один плюс цього рішення - використання лоджії, що знаходиться на кухні.

Використання склопакетів, якісної тепло- і звукоізоляції, а також теплих підлог, дозволяє приєднати лоджію до житлового приміщення, тим самим збільшуючи його площу.

Втім, якщо ви не готові до настільки радикальних змін, можна просто перенести стіну між кухнею і кімнатою. Невелика кухня в цьому випадку стане зовсім маленькою, зате ви виграєте пару квадратних метрів, зробивши свою вітальню просторішою. Можливо, частина побутової техніки (холодильник або пральну машину) доведеться перемістити в інші приміщення (передпокій і санвузол відповідно), щоб виграти зайвий квадратний метр для кухні. Описана вище ідея з лоджією може залишитися актуальною і в цьому випадку.

об'єднання кухні з лоджією
Проект об'єднання кухні з лоджією

Звичайно, щоб дизайн одержані приміщень повністю відповідав вашим очікуванням, його розробку варто довірити досвідченим фахівцям. Так, доведеться витратити певну суму. Зате ви точно не будете розчаровані результатом,.

проект перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну 29 кв.м.
Варіант перепланування однокімнатної квартири площею 30 кв. м в двокімнатну

Другий поверх в квартирі

У старих частинах багатьох великих міст нерідко можна побачити квартири з дивно високими стелями, наприклад, однокімнатні сталінки. Так, колись були часи, коли будівельники не намагалися заощадити на висоті приміщень.

Хоч і рідко, але зустрічаються приміщення, висота стель в яких досягає 3,5-4 метрів!

Якщо це стосується вашої квартири, можете вважати, що вам крупно повезло. Ви зможете перетворити свою однокімнатну квартиру непросто в двокімнатну, а й в двоповерхову!

Звичайно, перед проведенням робіт необхідно провести складні розрахунки, що дозволяють другого поверху витримати як постійні навантаження (меблі), так і тимчасові (мешканці кімнати).

Зазвичай в якості несучої конструкції виступає металопрофіль (куточок), що прикріплюється до стін приміщення, а також дошки, службовці підлогою для другого поверху. На другому поверсі найчастіше розташовують або дитячу кімнату, або спальню батьків. Перший поверх може залишатися вітальнею або ж кабінетом. Але при подібній переплануванні необхідно серйозно задуматися - чи достатньо хороша вентиляція в приміщенні?

двоповерхова кімната

Якщо вентиляція недостатня, то перебувати на другому поверсі буде просто некомфортно - занадто душно.
При необхідності може бути встановлена ​​витяжка або використані інші способи посилення вентиляції приміщення. Перетворення звичайної кімнати в двоповерхову може здивувати багатьох людей.

Але все-таки в результаті ви отримуєте повноцінне, просторе приміщення, в якому з комфортом зможе жити 3-4 людини. Тому гра, безсумнівно, це того варте. Фінансові витрати на подібну перепланування будуть порівняно невеликими, а отриманий результат задовольнить навіть самого прискіпливого власника і мешканця квартири.

Загальні моменти

Через складного житлового питання мільйони людей в нашій країні йдуть на хитрість, намагаючись вигадати і заощадити кожен вільний квадратний метр. І в багатьох випадках, дізнавшись, як з однокімнатної зробити двокімнатну квартиру, вони розуміють, що подібне рішення питання буде оптимальним. При мінімальних витратах вони отримують дві нехай не дуже просторих, але цілком затишних кімнат, в яких може вільно проживати 2-4 особи.

як зробити з однокімнатної квартири двокімнатну

У цьому відео розповідається про інші варіанти перепланування однокімнатних квартир

У звичайній однокімнатній квартирі такій кількості людей вміститися буде досить важко. Наскільки вдало буде здійснений задум, залежить від багатьох факторів, включаючи правильність перепланування і якість проведення робіт.

перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну
Ще один варіант перепланування для сім'ї з дітьми

Так що, в більшості випадків краще довірити цю непросту роботу фахівцям. Сплативши їх послуги, ви отримаєте чудовий результат - великий досвід і наявність спеціалізованих навичок і знань дозволять їм виконати завдання дійсно якісно.

Опубликовано: 2-03-2019, 20:44
0
Наверх