Варіанти планування квартири

дизайн проект квартири


Проект перепланування квартири - визначальний етап робіт в новій квартирі, або перед капітальним ремонтом старої. Він включає план демонтажу, встановлення нових стін, організацію прорізів, розстановку меблів, техпроект. Ця частина включає: схеми прокладки трас, виведення комунікацій, електричних точок. Проект, зроблений в графічних програмах дизайнером, заощадить час, кошти в процесі ремонту.

перепланування квартири
Так виглядає креслення проекту перепланування квартири з поясненнями

Специфікації, розкладка оздоблювальних матеріалів дозволить прорахувати кількість матеріалів. Креслення виключать помилки при монтажі комунікацій, електроточок.

Дизайн-проект квартири студії

Популярною тенденцією останнього десятиліття, яка знайшла відображення в концепції дизайнерів, стало об'єднання і розширення простору. Сучасні планувальні рішення беруть до уваги цей тренд. Він проявляє себе в вільному плануванні приміщень, об'єднання окремих зон.

дизайн проект квартири
3D проект і дизайн інтер'єру однокімнатної квартири студії

Квартири-студії - популярний вид перепланування. За рахунок злиття кухні з вітальні, часом і з холом, трансформують сприйняття простору. Приміщення стає просторим, наповнюється світлом, в ньому, як би, стає «легше дихати». Замість поділу на окремі кімнати, виключаючи спальню, дитячу, загальну площу приміщення ділять на зони.

Квартирою-студією називають приміщення, де об'єднані кухня з вітальнею, вітальня з холом. Такий варіант актуальний для малогабаритних типових проектів, типу п 44 т. Кухні в них маленькі, від 8 до 15 квадратних метрів.

план кухні
Варіант розташування меблів і планування кухні площею 8 метрів

Основні несучі стіни відокремлюють квартири, тому можна демонтувати перегородкових стін в вітальню. Зонують приміщення, використовуючи елементи меблів (барну стійку, диван), легкі перегородки з гіпсокартону.

Під час масової забудови міст за основу брали типові комплекси, з плануванням п 3, п 44. Будинки панельного типу включали квартири від 1 до 4 ізольованих кімнат, з окремої невеликої, середнього розміру кухнею. Зовнішні та основні розділяють внутрішні стіни - несучі, інші перегородкові.
типовий план квартири
Проблема перепланування при капітальному ремонті полягає в тому, що повністю демонтувати опорну стіну не можна. Порушується загальна конструкція будівлі, тому їх демонтаж заборонений законом. Допускається отвір в стіні до 1,2 м з посиленням сталевий обоймою.

На нього потрібно замовити окремий технічний проект з розрахунками. Роблять їх ліцензовані проектні організації. У планах БТІ (Бюро технічної інвентаризації) несучі стіни виділені товстим контуром.

Етапи складання проекту перепланування

Існує ряд програм для проектування, в яких працюють дизайнери.

проект перепланування квартири
Зразок узгодженого проекту перепланування квартири з підписами і печатками

3D MAX створює тривимірну модель простору. Для складання технічних креслень її трансформують у ArchiCAD, AutoCAD.

Етапи роботи над проектом:

 1. Підготовка. Необхідно вибрати стилістику, визначити переваги замовника. В особистому діалозі дизайнер з клієнтом знаходять відправні точки. Враховуються смаки, побажання клієнтів. Дизайнер працює тільки з конкретними текстурами. Він допоможе вибрати шпалери, плитку, ламінат. При роботі над проектом накладають ці конкретні текстури на моделі. макет планування квартири В обговоренні вирішують, де будуть розташовуватися побутова техніка, підбирають сантехніку. Для їх установки будуть прив'язані електровиводів.
 2. Перепланування. На цьому етапі обговорюють, затверджують план демонтажу, перенесення стін, розглядаються варіанти. Перш потрібно ретельно вивчити план БТІ, провести консультації з проектувальниками, щоб точно визначити несучі стіни. Не можна демонтувати загальні вентиляційні канали в багатоповерховому будинку.
 3. Експлікація. На затверджений план наносять розташування меблів сантехніки, техніки. експлікація приміщення
 4. Дизайн проект. У тривимірній графіці моделюють всі елементи інтер'єру. Потім на них накладають текстури матеріалів.
 5. Технічний проект. 3D MAX модель приміщення переводять в ArchiCAD (AutoCAD) для складання схем, креслень.

Техпроект включає:

 • специфікацію матеріалів по всіх площинах приміщення;
 • схему комунікацій (вентканалов; трас опалення, розташування радіаторів, вузлів водопостачання);
 • проект електрики;
 • схему з розмірами меблів. розстановка меблів

Дизайн-проект з технічними схемами дозволяє будівельникам робити ремонт за суворим планом.

Проект однокімнатної квартири

однокімнатна квартира
Варіант проекту невеликої однокімнатної квартири-студії

Перепланування залежить від площі і первісного розташування житлових, службових приміщень. Середня площа їх 30 кв.-40 кв. Щоб позбутися від ефекту обмеженого простору часто перегородкові стіни зносять.
Типові прийоми перепланування:

 • з'єднання вітальні з кухнею, можливо з передпокоєм;
 • знесення всіх перегородкових стін, крім сполученого санвузла;
 • паралельно поєднують туалет і ванну кімнату.

  туалет і ванна
  Приклад планування суміщеного туалету з ванною кімнатою

У квартирі невеликої площі важливий кожен квадратний метр, тому часто задіюють лоджію, балкон, утеплюють їх.
Цікавий варіант планування - демонтаж всіх перегородок, крім суміщеного санвузла. Застосовують діагональне зонування меблями, гіпсокартонними перегородками з підсвічуваннями. Відокремлюють зони кухні, відпочинку. На лоджії обладнають невелике робоче місце.

зонування меблями
Зонування студії за допомогою книжкової шафи

Вбудовані кухонні меблі - хороший варіант для невеликого приміщення. У ній компактно розміщують побутову техніку, пральну машину (якщо ванна невелика). Барну стійку суміщають з обіднім столом. У санвузлі раціонально використовувати діагональну ванну, вона більш ергономічна з точки зору розташування, комфортна з точки зору обсягу.

розширення простору кімнати
Фотошпалери, фрески із зображенням перспективи візуально розширять кімнату.

Розширити простір дозволяють відображають поверхні: натяжні стелі, дзеркала, композитні матеріали.

Освітлення роблять комбіноване: загальне і в окремих зонах.

Проект двокімнатної квартири

Планування роблять виходячи зі складу сім'ї, площі. Якщо є діти, то необхідно одну кімнату виділити їм. Друга буде одночасно служити вітальнею і спальнею батьків, тому акцент роблять на зручність цього приміщення. Залежно від метражу і розташування кімнат, використовують один з варіантів.

двокімнатна квартира
Варіант проекту і розташування ммебіл в двокімнатній квартирі з двома спальнями

Між двома кімнатами, кухнею і вітальнею, прибирають перегородку, виходить студія. Інше приміщення служить спальнею. Додатково об'єднують туалет з ванною кімнатою. У «хрущовках» кімнати йдуть одна за одною, «трамвайчиком». Можна одне велике приміщення перегородити, вийде подобу двокімнатної квартири.

Кухню, вітальню, передпокій об'єднують, створюють єдиний простір, друга кімната відводиться під дитячу або спальню.

перепланування хрущовки
Проект і варіант перепланування двокімнатної хрущовки в трикімнатну

Іноді, навпаки, необхідно ізолювати поєднане простір, зробити окрему дитячу. Це можна зробити в квартирах з паралельними кімнатами (вхід з однієї в іншу). Зменшують площу першої кімнати, продовжують передпокій. Проробляють окремий вхід в дитячу.

Планування квартири 40 м. Кв.-50 м.кв. вимагає зваженого, продуманого підходу. Через обмежену метражу продумують кожен елемент, з точки зору його практичності.

Дизайн-проект трикімнатної квартири

Середня площа трикімнатної квартири від 75 до 90м. кв. Це дозволяє виділити житлоплощу для сім'ї з 3-4 чоловік, одночасно розширивши загальний простір.

У будинках, які будувалися в 90-і роки, серії п 3, п 44 всі кімнати ізольовані, зі входом із загального коридору. Вітальня примикає до кухні, санвузли в типовому проекті (П3) розташовуються поруч між спальнями.

У будинках типу п 44 спочатку передпокої поруч з кухнею. При переплануванні залишають ізольованими дитячу і спальню, об'єднують кухню і вітальню, іноді і передпокій.
проект трикімнатної квартири
В результаті виходить велика, простора загальна площа. Додатково приєднують до корисної площі балкон, лоджію. На них обладнають кабінет, зону занять для дітей, зону відпочинку.
Типові проекти 60 років ( «хрущовки») мають менший метраж.

Одна кімната прохідна, з неї йдуть дві ізольовані кімнати. Маленька площа сковує простір, тому його розширюють за рахунок з'єднання прохідного приміщення з кухнею, холом.

планування трикімнатної квартири
Варіант перепланування типового проекту трикімнатної квартири

Якщо потрібно ізолювати всі житлові приміщення, скорочують площу прохідної кімнати, продовжують коридор. Кімната виходить невелика. За допомогою дизайнерських прийомів їй візуально надають додатковий обсяг.

Планування 4-кімнатної квартири

У масових типових проектах радянського періоду чотирикімнатні квартири мали один істотний недолік: маленькі кімнати і кухню. Простір здавалося обмеженим.

4-х кімнатна квартира
Сучасний проект і планування квартири з чотирма кімнатами

При капітальному ремонті його намагаються розширити, наповнити приміщення світлом. Залежно від складу сім'ї, з урахуванням того, щоб кожен її член мав окремий куточок, об'єднують одну або дві кімнати. З кухні і вітальні роблять студію. Додатково об'єднують дві спальні (для невеликих сімей).

В результаті, виходить просторе приміщення, в якому відводиться місце під гардеробну кімнату.

У квартирі площею понад 120 м. Кв., В буквальному і переносному сенсі, є де розвернутися.

план квартири на 4 кімнати
План розташування і розміщення меблів у великій 4-х кімнатній квартирі площею більше 120 метрів

З огляду на досвід попередніх років, будівельники пропонують замовникам самим вибудувати простір квартири. Це отримало назву «вільного планування. Такі будинки зводяться в основному монолітно-каркасних способом.

розміщення перегородок
Якщо раніше дотримувалися стандартів в плануванні квартир, то зараз простежується тенденція до цікавих виразним рішенням планування.

Несучі стіни йдуть по периметру будівлі, всередині вільного простору встановлюють опорні конструкції вигляді колон. Від них починають планувати перегородкові стіни. Прив'язка відбувається і до основних висновків комунікацій.

Це діагональні перегородки, еркерниє, напівкруглі холи, овальні стіни.

Просторове переформатування робить квартиру індивідуальної, виразною. Дивіться у відео огляд планування і інтер'єру 4-х кімнатної квартири.

Як самостійно зробити проект квартири

Оптимальний варіант планування квартири - запросити дизайнера.

виготовлення ескізу квартири
Приклад самостійного виготовлення ескізу і простого креслення

Якщо є бажання, творчий потенціал, можна спланувати простір самостійно. При роботі потрібно врахувати окремі моменти, дотримуватися послідовність планування.

Основні прив'язки йдуть до комунікаційних висновків, несучих стін. Туалет прив'язують до каналізаційного стояка 100 мм в діаметрі. Все зливні комунікації повинні йти під ухилом, розташування - якомога ближче до каналізаційних стоків.

розробка проекту та дизайну
Процес розробки дизайн-проекту приміщень можна зробити в спеціальній комп'ютерній програмі

Визначте несучі стіни в квартирі, постарайтеся їх не зачіпати при демонтажі. Або замовте окремий проект отвору.

Проектуємо самостійно, послідовність дій:

 1. Виходячи з кількості членів сім'ї, визначають скільки буде ізольованих кімнат.
 2. За основу беруть копію плану БТІ і наносять на нього передбачувані стіни. план БТІ
 3. Коли затвердили планування, постарайтеся розставити меблі, дотримуючись реальних розмірів в масштабі. Таким же чином промальовується сантехніка. Краще моделі вибрати заздалегідь, щоб знати габарити, так як необхідно буде зробити точний розрахунок комунікаційних висновків. Позначте місця розташування побутової техніки, до неї будуть прив'язані електричні висновки, розетки.
 4. Відзначте на плані електроточки. електроточки на плані
 5. Підберіть оздоблювальні матеріали. Розрахунки роблять на основі плану.

Навички роботи з комп'ютерними графічними програмами спростять планування.

Висновок

Планування квартири - визначальний етап у переобладнанні старої, благоустрою нової квартири. Дизайн-проект, замовлений фахівця, полегшить ремонт. Перед тим, як приступити до перепланування, вивчіть можливі варіанти, прислухайтеся до рекомендацій фахівців.

розстановка меблів
Під час планування відразу продумайте схему розміщення меблів в різних кімнатах і приміщеннях

Дотримання порад професіоналів, дотримання послідовності дій допоможе уникнути помилок в ремонті, накладних витрат.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0
Наверх