Будівництво парканів з сайдингу

паркан з сайдингу

Первісне поява сайдингу пов'язано з бажанням зробити так, щоб оздоблення фасадів будівель стала краще. Перші панелі були виготовлені в Америці з вінілу - матеріалу, що не втрачає свої властивості під дією кліматичних змін. Потім з'явилися різновиди, виготовлені з металу. З тих пір сайдинг зайняв міцне місце в ряду матеріалів для оздоблення стін будинків.

паркан з сайдингу
Приклад паркану з сайдингу

З його допомогою за короткий час можна отримати абсолютно новий дизайн будівлі надавши йому неповторність. Така огорожа грає не тільки охоронну роль, але і є прикрасою будинку. А з недавніх пір цей матеріал став застосовуватися і для монтажу огорож, склавши конкуренцію популярним огорож з профнастилу.

У чому різниця між сайдингом і профнастилом

Чим же відрізняються між собою сайдинг і профнастил? Який матеріал краще для забору?

Профнастил - перфорований лист з металу різних типорозмірів покритий захисним шаром - цинком або полімером. Кріплення після монтажу видно з лицьового боку.

Металлосайдинг - довгі вузькі планки з металу. Кріплення після збірки не видно з-за спеціальних монтажних пазів.

Відмінності між цими матеріалами можна описати так:

 1. Огорожа з сайдинга виглядає більш вишукано, але його монтаж займає значно більше часу через маленьких розмірів панелей.

  паркан з сайдингу
  Варіант паркану з сайдингу

 2. Хоча за вартістю ці матеріали близькі все ж огорожа з профнастилу буде економічніше.
 3. Сайдинг відрізняється великим періодом експлуатації, який дорівнює близько п'ятдесяти років.
 4. Профнастил на відміну від сайдінга вражає корозія. Навіть при відповідній обробці спецзасобами термін його служби складає близько п'ятнадцяти років.
 5. Панелі сайдинга яскравих забарвлень тьмяніють на спекотному сонці, обробка з профнастилу зберігає колір набагато довше.
 6. Профнастил краще зберігає свої якості при впливі кліматичних змін.
 7. Збірні елементи з цих матеріалів відрізняються за способом монтажу, але обидва збираються досить просто навіть своїми силами.
 8. Сайдинг володіє великою різноманітністю колірної палітри і імітацій порід дерев.

Потрібно відзначити, що паркан із сайдинга або профнастилу обійдеться значно дешевше, ніж огорожу з каменю або цегли.

сайдинг під дерево
Так виглядає паркан з сайдинга з обробкою під дерево

Різновиди сайдингу

Виробники оздоблювальних матеріалів пропонують наступні види сайдінгових панелей:

 1. Дерев'яні. Ці панелі виготовляються шляхом пресування натуральної деревини за спеціальною технологією з просоченням смолами. Потім їх покривають захисними шарами фарби і лаку. Це надає властивості довговічності, вологостійкості і вогнестійкості. Панелі не пошкоджують комахи і грибки, виглядають дуже декоративно.
 2. Вінілові. Відрізняються своїми якостями довгого збереження первісного вигляду. Виготовляються з полівінілхлориду пористої структури. Недорогі за ціною вони легкі в догляді, легко миються і не вбирають бруд. Ці панелі легко монтуються, вогнестійкі, міцні та довговічні.
 3. Металеві. Виготовляються зі сталі і покриваються цинком або алюмінієм, знаходять застосування в основному для складання зборів. Мінусом є недостатня механічна стійкість - вм'ятини вправляються важко. У порівнянні з панелями інших типів мають високу ціну. сайдинг
 4. Цементні або пропонуємо п. Цей сайдинг - суміш цементу і волокон целюлози, стійкий до вогню. Оздоблення панелями цього типу використовується рідко, так як цементні планки незручно обробляти через пилу, що утворюється.

Найбільшу популярність у забудовників має металевий сайдинг під колоду. Цей вид панелей додатково покривають шаром вінілу, який за кольором і структурі точно імітує будь-які породи дерев. За формою він схожий на оциліндрованої колоди або брус.

Одна така панель з імітацією двох колод або брусів має ширину близько 35 см і довжину до 6 м.

Своєрідний профіль і вигляд цього сайдинга дає можливість зробити дизайн будинку або огорожі стильним і оригінальним, повністю схожим на будову з натурального дерева, але мають якості металу.

Монтаж паркану своїми руками

З огляду на малу вагу сайдінгових панелей і нескладної конструкції монтаж огорожі з них власними руками зробити дуже просто.

схема забору
Детальна схема забору з сайдингу

Для цього будуть потрібні:

 • зварювальний апарат;
 • профільний куточок і труби з металу;
 • ножиці по металу;
 • кріплення для панелей;
 • розчин цементу;
 • металевий профіль для монтажу обрешітки;
 • цеглини.

Якщо паркан буде зводитися однорядний, то між стовпами робиться відстань два метри, а якщо дворядний - до чотирьох метрів. У цьому випадку між рядами сайдингу можна прокласти ізоляційний матеріал, що дасть часткове шумозаглушення. Тоді нагорі необхідно передбачити кришку з панелі.

Для розрахунку кількості стовпів всю довжину огорожі ділять на розмір прольоту і додають одиницю. Металеві стовпи можна придбати вже готовими з привареними до них планками і заглушками. У висоту стовп повинен перевищувати висоту забору на один метр для поглиблення в землю.

Зведення огорожі своїми силами розбивають на такі етапи:

 1. Пристрій фундаменту для забору. Для правильної установки стовпів необхідна точна розмітка лінії огорожі. Стрічковий фундамент більш потужний і потрібен у разі, якщо стовпи будуть обкладатися цеглою. Якщо сайдинг планується кріпити прямо до стовпів, то досить буде стовпчастого фундаменту і обійдеться він дешевше.
  Важливо: Монтаж потрібно починати з кутових елементів. За допомогою рівня необхідно домагатися строго вертикального положення всіх стовпів, від цього залежить якість установки і зовнішній вигляд огорожі.
  Для установки стовпчастого фундаменту необхідно вирити метрові поглиблення діаметром або стороною квадрата 20 см. У ямах влаштовується подушка з піску в 10 см, вставляється стовп і заливається бетоном. Потім між цими стовпами по кожній зі сторін натягується мотузка, по якій ведеться монтаж інших складових на потрібній відстані. Після установки всіх стовпів бетону необхідно дати добре висохнути. фундамент під паркан
 2. Монтаж обрешітки. Поперечні лаги і вертикальні напрямні можна виконати з бруса перерізом 5х5 см, який кріпиться саморізами, профілю 3х5 см, що навішують за допомогою зварювання. Монтаж рейок здійснюється на кутах, вгорі і внизу всієї зони кріплення сайдинга на відстані 40 см одна від одної.
 3. Оздоблення сайдингом. Ножицями по металу панелі ріжуться на фрагменти довжиною рівної розміру між осями стовпів. Установку панелей своїми силами починають в першому прольоті закріпленням внизу каркаса стартовою планки. Далі в неї вставляється наступна панель і кріпиться саморізами з діаметром головки не менше 8 мм. Інші елементи ставляться аналогічно, а останньою деталлю монтується фінішна планка.

  креслення паркану
  Креслення паркану з сайдингу

Щоб значно поліпшити вигляд конструкції огорожі, який споруджується на металевих стовпах, можна закрити стовпи такими ж панелями.

Також відмінно буде виглядати сайдинг того ж кольору, яким змонтована оздоблення будинку.

При складанні в пази цих планок горизонтально або вертикально вставляються панелі. При горизонтальному монтажі зверху встановлюється J-планка.

При затягуванні кріплення своїми руками між саморізами і панелями залишають зазор приблизно 2 мм, забезпечуючи тим самим проміжок для теплового розширення планок при впливі спеки.

Догляд за парканом

Термін експлуатації споруд залежить не тільки від якісних характеристик матеріалів і точного дотримання будівельних технологій, але і від правильного догляду за конструкцією.

Для обробки з сайдинга використовують такі варіанти відходу:

 1. Проводять систематичні чистки із застосуванням м'яких щіток і води. процес чистки забору
 2. Для усунення бруду і плям підійде використання неабразивних миючих засобів. Важливо не допускати вплив на поверхню огородження цих речовин більше десяти хвилин.
 3. Ні в якому разі не допускати попадання на обшивку забору ацетону, розчинників або чистого хлору.

Відмінні характеристики

На закінчення можна перерахувати переваги сайдинга в обробці будинків і огорож:

 1. Значний термін експлуатації.
 2. Легкий догляд - матеріал не потребує фарбування та обробки антисептиками, не схильний до корозії.
 3. Економність - при невеликих витратах часу і коштів виходить оздоблення вищої якості і красивого зовнішнього вигляду.
 4. Великий асортимент забарвлень.
 5. Відмінні характеристики міцності і стійкості до кліматичних змін.
 6. Екологічна безпека.
Опубликовано: 2-03-2019, 12:30
0
Наверх