Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Незважаючи на те, що лінолеум вважається бюджетним покриттям для оформлення підлоги, тим не менш, він себе не один раз зарекомендував в плані високих експлуатаційних властивостей і довговічності. На жаль, навіть такий вибагливий матеріал при неправильному догляді здатний деформуватися. Одними з найбільш часто зустрічаються дефектів є вм'ятини після меблів. Відповідно - при перестановці або невеликому ремонті ці дефекти будуть кидатися в очі. Тому, якщо ви не хочете повністю міняти покриття підлоги, ми розповімо вам про те, як прибрати вм'ятини на лінолеумі більш консервативними способами.

Основні причини виникнення вм'ятин

Найбільш злісним ворогом лінолеуму є грунтовна меблі, особливо, якщо вона має металеві ніжки. Для утворення вм'ятин або того гірше - рваною діри, вам досить хоча б раз неакуратно її пересунути.

Важливо! На металеві ніжки великих предметів меблів потрібно обов'язково надягати спеціальні пластикові ковпачки, а перетягувати на інше місце краще на вазі.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Крім того, вм'ятини на лінолеумі можуть виникати і після тривалого перебування важких предметів меблів на одному і тому ж місці. Тому, якщо переставляти їх у вас немає можливості, для того щоб не пошкодити покриття при установці, слід обов'язково використовувати широкі підкладні опори.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що, чим ширше опори у меблів, тим менше видно будуть вм'ятини на поверхні підлогового декоративного покриття.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Переважно від пошкоджень страждають м'які і тонкі види лінолеуму. Проте, вм'ятини можуть з'явитися і на матеріалі з товстої підкладкою на повстяному або вспененном підставі. Само собою, що таке підлогове покриття дуже приємно для ніг, але використання габаритних предметів меблів воно вам не пробачить.

Важливо! Згодом недостатньо закріпленого лінолеуму до чорнової поверхні виникає ризик появи бульбашок, складок та інших дефектів через постійну експлуатації стільців на коліщатах.

Як прибрати вм'ятину на лінолеумі від важкого предмета?

Якщо ви пересунули меблі на інше місце і побачили на поверхні лінолеуму вм'ятини, не варто відразу ж впадати у відчай. На щастя, сьогодні завдяки неодноразово перевіреним методам можна домогтися первинного вигляду даного покриття, не вдаючись до його повної заміни. Далі кожен з таких способів ми розглянемо більш детально.

Консервативні способи

Для того щоб прибрати вм'ятини від меблів на лінолеумі, ви можете скористатися засобами, які у вас обов'язково знайдуться в побуті.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що ефективність проведення консервативних методів залежить повністю від ступеня пошкодження поверхні лінолеуму.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Ці методи, хоч і прості в їх здійсненні, проте, вимагають акуратності і терпіння. До найбільш популярним і ефективним можна віднести такі:

 • Гиря. Це - відмінний спосіб для того, щоб видалити невеликі дефекти з лінолеуму. Вам потрібно прокатувати цим предметом по нерівностях протягом деякого часу. Особливу увагу слід приділяти краях заглиблень.
 • Важкий валик і фен. Завдяки нагріванню поверхні за допомогою фена, лінолеум стає м'якше і податливі для подальшого впливу. У цьому випадку, як і в попередньому способі, по розігрітому покриттю потрібно ретельно прокатати валик або інший важкий предмет. Метод цей, хоч і ефективний, але досить тривалий, тому будьте готові до того, що повозитися вам доведеться не менше години.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що поверхня потрібно прогріти добре, тільки дуже акуратно, щоб не розплавити лінолеум.

 • Валик, нашатир і праска. За принципом цей метод нагадує попередній з феном. Різниця полягає лише в тому, що на поверхню підлоги потрібно покласти ганчір'я, просочену нашатирем, поверх якої можна буде докласти праска, щоб прогріти безпосередньо сам лінолеум. Це настільки ефективний метод, що іноді були такі випадки, коли вдалося впорається, не вдаючись до використання валика.

Важливо! Якщо є можливість, краще всього використовувати праску з функцією пароутворення, тому що завдяки цьому можна набагато швидше домогтися бажаного ефекту.

 • Важкий предмет і широка дерев'яна дошка. Суть цього методу полягає в протидії. Для цього потрібно на пошкоджену ділянку покласти дошку, а поверх неї - важкий і великий за обсягами предмет, наприклад ящик, стопку книг або гирю. На жаль, цей метод не підходить для м'якого матеріалу, так як в результаті можна отримати ще більші вм'ятини.
 • Голка. Це - найпростіший і найбільш ефективний метод. Якщо вм'ятина невелика, вам потрібно всього лише в центрі дефекту за допомогою голки зробити прокол. Таким чином, вийде і покриття самостійно розрівняти.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Радикальні методи

Якщо більш щадні способи не дали жодного результату в боротьбі з вм'ятинами, а настільки видимі дефекти вам вже почали "муляти" очі, ви можете вдатися до більш радикальних методів.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що радикальні способи можуть підійти далеко не всім, тому попередньо потрібно ретельно продумати і підібрати саме той, до якого вам слід вдатися.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

До них належать такі:

 • Повний демонтаж лінолеуму з повторною його укладанням, тільки в зворотному напрямку. Таке рішення дієве тільки за умови, якщо приміщення має правильну геометрію. В іншому випадку - ви просто все зіпсуєте. Завдяки цьому методу, ви зможете поміняти місцями місце дислокації деформацій, щоб вони просто не кидалися в очі.
 • Вирізати деформований шматок. Якщо вм'ятина дуже велика, видалити її можна, просто вирізавши. Для здійснення такого способу вам знадобитися шматок лінолеуму такого ж забарвлення, як і раніше покладений, а також ретельно підібраний по малюнку. Вам потрібно просто за допомогою гострого ножа вирізати деформований шматок і на його місце покласти аналогічний, закріпивши його до чорнової поверхні за допомогою двостороннього скотча або клею. Звичайно, така латка буде злегка виділятися, але вона буде не так помітна, як велика вм'ятина.

Важливо! При бажанні ви можете стики закрити за допомогою такого методу, як "холодне зварювання", який зробить їх менш помітними.

Як прибрати вм'ятини на лінолеумі?

Правильний догляд за лінолеумом

Для того щоб в подальшому не шукати відповіді на запитання, як вирівняти лінолеум від вм'ятин, дуже важливо заздалегідь налагодити правильний процес догляду та експлуатації за даними покриттям. Пропонуємо вам основні правила по догляду, дотримуючись яких ви зможете зберегти лінолеум в цілісності й схоронності:

 • Купувати меблі найкраще на широких ніжках або ж спеціальних підставках.
 • Якщо меблі досить громіздка і грунтовна, під її ніжки потрібно класти спеціальні підставки з повсті. При цьому, чим більше їх розмір, тим краще буде розподіляться вага великих предметів меблів.
 • Якщо у вас є домашні тварини, їх з дитинства потрібно привчати до точіння кігтів в спеціальній когтеточке. Якщо це вам не вдалося, улюблені місця тваринного можна обробити білизною або оцтом.

Важливо! Хоч лінолеум і стійко переносить вплив кігтів собаки, все-таки краще підстрахуватися і придбати спеціальні ковпачки.

 • Періодично проводите обробку поверхні спеціальними складами, наприклад, воском або мастикою. Вони створять захисний шар, який запобіжить передчасне стирання, вигоряння і значно підвищить експлуатаційні властивості даного декоративного покриття.
 • Перед тим, як приступити до миття підлог, їх потрібно очистити від пилу дрібного сміття за допомогою пилососа.
 • Всі плями, які з'явилися на поверхні, найкраще прибирати відразу ж, щоб вони не встигли всмоктатися.
 • Під час прибирання уникайте абразивних миючих складів, а також жорстких губок і скребків, так як вони можуть подряпати і значно зіпсувати зовнішній вигляд декоративного покриття.

Відеоматеріал

Видалення різних дефектів з поверхні лінолеуму - це завдання, хоч і нескладна, але вимагає великого терпіння і вправності, щоб при цьому ще більше не зіпсувати матеріал. Ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам не тільки відтворити колишній зовнішній вигляд даного декоративного покриття, але і в подальшому уникнути таких неприємних ситуацій.

Опубликовано: 16-10-2019, 15:37
0

Похожие статьи


Наверх