Як зробити пісочницю з покришок

пісочниця з покришки

Діти хочуть грати самостійно. З раннього віку, як тільки починають ходити, їм подобається щось створювати своїми руками, без допомоги дорослих. Тому малюки люблять нескінченно копатися в піску, ліпити з нього паски, будувати замки. І якщо сім'я переїхала в новий будинок, слід негайно створити для своєї дитини умови для пісочного творчості, для чого відмінно підійде пісочниця з покришок. Спорудити її може кожен батько, притому швидко і без грошових витрат.

пісочниця з покришки
Конструкція пісочниці з великою покришки

Треба викроїти час і зробити це до початку клопоту по переїзду. Малюк займеться улюбленою справою, не заважатиме дорослим в їх переселенської суєті. До того ж така пісочниця, зроблена своїми руками, - це не тимчасова споруда. Після переїзду воно залишиться місцем захоплених занять дітей, розвиваючи у них координацію руху, моторику рук, мислення і фантазію.

Переваги

Пісочниці з автомобільних шин характеризують:

 • Мінімум витратного матеріалу;
 • Необов'язковість володіння навичками подібних робіт;
 • Дуже швидке будівництво;
 • Зробити її можуть не тільки чоловічі руки;
 • Високий рівень безпеки;
 • Довговічність експлуатації.

Вимоги

Головна перевага такої дитячого ігрового майданчика - це відсутність гострих жорстких кутів, про які дитина може травмуватися, навіть якщо ненавмисно впаде.

пісочниця з покришок
Варіант пристрої великої пісочниці з покришок

Але для більшої безпеки торці шин рекомендується пом'якшити звичайним сантехнічним утеплювачем. Для цієї мети також підійде гумовий шланг. Його слід розрізати вздовж і надіти на ободок покришки. Роблячи пісочну майданчик своїми руками, треба передбачити всі, тому що на ній з великим задоволенням будуть грати не тільки тихі, замкнуті, але і дуже активні діти.

А місце для пісочниці слід вибирати в тіні дерев. Якщо їх поблизу немає, то необхідно спорудити грибок або розтягнути тент. Тоді захоплені маленькі творці НЕ перегріються на сонці, а гума не буде нагріватися, видаючи неприємний запах. Щоб позбутися від нього, слід пофарбувати поверхню. Бажано, щоб це була яскрава фарба, масляна або акрилова, яка зробить спорудження більш цікавим, привабливим для малюків.
фарбування пісочниці
Ще дуже важлива вимога до вибору місця для пісочниці: зробити її слід на відкритому місці, щоб була видна з вікна кухні або будь-якої кімнати, а також з городу. Мати завжди повинна бачити, де знаходиться, чим займається її дитя. Ставити її в тіні будинку з північної сторони також не рекомендується: пісок завжди буде холодним і сирим.

Матеріали

Існує думка, що шкідливим для здоров'я людей є те речовина, що виділяється з шин. Однак відповідно до класифікації їм присвоєно низький клас шкідливості, рівний приблизно такого ж, який мають домашні шпалери. Небажані виділення починають активно виходити в процесі розкладання дуже старої гуми, що навряд чи відбувається на дитячому майданчику. Але для впевненості можна взяти незношених покришку.

Можна використовувати як невеликі покришки від легкових автомобілів, так і величезні від великовантажних машин або тракторів.

пісочниця з шини
Пісочниця з великою шини від трактора

Пункт по шиномонтажу або СТО надасть їх з великим задоволенням, бажаючи звільнитися від непотрібних їм шин. Головне, щоб вони були рівними, без явних пошкоджень, вм'ятин. Дефекти не прикрасять дитячу площадку і навколишній стиль ландшафтного дизайну. Перш ніж використовувати, слід видалити наявні на них плями мазуту і технічного масла, а після помити миючим засобом.

Якщо планується пісочниця для однієї дитини віком 2-4 років, то її можна зробити з однієї покришки, яка за розміром мусить бути якомога більше.

Ніякої особливий інструмент не знадобиться, хіба що звичайна лопата. Ще потрібні будуть водостійка фарба, пензлі, пісок. Для розфарбовування зручніше використовувати аерозольний балончик. Якщо є бажання створити своїми руками пісочну майданчик для декількох дітей, то знадобляться декілька шин, а також ріжучі інструменти та кріплення.

монтаж пісочниці
Процес виготовлення і фарбування покришок для монтажу пісочниці

Чи не кладіть покришку на непідготовлену землю. Спочатку треба вирити невеликий круглий поглиблення, рівне діаметру шини. Тоді вона буде прилягати щільно, не зрушиться під час дитячих ігор.

До того ж, якщо вона дуже широка, то при поглибленні НЕ буде високим бар'єром, що створює проблеми для маленької дитини. На дно можна укласти ізоляційний матеріал, який буде перешкоджати проростанню бур'янів і проникненню комах на ігрову територію. Він також не дозволить землі змішуватися з промитими матеріалом.

Пісок можна роздобути самостійно або купити на ринку. У продажу бувають два види:

засипка піску в пісочницю
Процес засипання піску в підготовлені з'єднані між собою покришки
 • Кар'єрний, що має червонуватий відтінок через домішки глини;
 • Чистий річковий пісок, яким заповнюють дитячі майданчики.

Якщо пісок не купувати, а своїми руками набрати біля річки таким, яким він є в природі, то рекомендується просіяти, позбавивши від гострих камінців, шматочків скла і колючих предметів. Для виконання цієї процедури використовуйте будь-яку металеву сітку. Щоб просіювання було легким, відведіть час на просушку матеріалу, інакше міститься в ньому волога завадить зробити це більш ефективно.

Варіанти пісочниць

Найбільш поширеними є такі пісочний майданчики:

 • Зроблені з однієї покришки;
 • Фігурні пісочниці з декількох шин;
 • Домашні пісочниці-п'ятачки.

З однієї шини

Така пісочниця дуже зручна для маленької дитини. Вона дуже проста по конструкції. Верхню частину до самого протектора можна зрізати, тим самим розширивши ігрову зону з піском. Зріз по всьому колу необхідно закрити розрізаним гумовим шлангом. А щоб діти не зривали його, потрібно приклеїти до покришці відповідним клеєм.

Перш ніж заповнювати піском, на дно необхідно покласти круглу дерев'яну або пластикову дощечку. Таке дитяче ігрове споруду можна буде своїми руками переміщати по всьому двору. Гуму покривають фарбою світлих тонів, тоді вона не буде сильно нагріватися.
пісочниця з шини
Малюнки наносити переважно яскраві, веселі, бажано на теми дитячих мультфільмів. Розфарбовуючи пісочницю, слід запросити малюка, якому це неодмінно сподобається. Граючи, він одночасно допоможе батькам.

По центру, а краще поруч з пісочницею потрібен парасольку від сонця і атмосферних опадів. Його цілком під силу спорудити своїми руками, переважно переносний. Замість нього можна обійтися також нестаціонарних тканинним тентом. Ще знадобиться кришка, щоб закривати пісочний п'ятачок, особливо на ніч. Вона може бути у формі люка або звичайною дверцята. Якщо цього не зробити, то чистий пісок можуть забруднити гуляють поблизу домашні тварини.

Одиночну покришку можна декорувати під яке завгодно тварину, наприклад, під черепаху.

декорування пісочниці
Варіант декорування і установки пісочниці з покришок

Для цього навколо неї треба розкласти і закріпити чотири відрізка шин, що імітують лапи тварини, а ззаду приклеїти короткий гострий хвостик. Як голови підійде гумовий м'яч з намальованими очима.

З декількох шин

Коли дитина підросла, йому стає тісно і нудно в маленькому пісочниці. Доведеться спорудити її своїми руками з двох, трьох і більше покришок. При цьому якщо поєднувати цільні, вертикально закопані в землю, з половинками, розкладеними горизонтально, можна отримати велику і дуже цікаву пісочну майданчик.

Для монтажу складних конструкцій домашньому майстру знадобляться:

 • Кілька шин однакового розміру;
 • Гострий ніж або великі ножиці для різання гуми;
 • Болти або інший кріпильний матеріал для скріплення шматків покришок;
 • пісок;
 • Різнокольорові фарби та пензлі.

пісочниця з декількох шин
Найбільш поширена форма великий пісочниці з шин - це квітка з округлими пелюстками.

Пісочниця-квітка

Щоб її зробити, використовують декількох покришок, оптимальна кількість яких - чотири штуки. Всі вони розрізають на дві рівні частини. Їх жорсткі верхні краю закриваються вже згадуваним раніше надрізаним шлангом. Потім половинки фарбуються різної або однакової фарбою. Після висихання їх укладають в горизонтальну форму, що нагадує квітку.

Відрізки шин скріплюють, наприклад, дротяними скобами, але так, щоб про них не могли травмуватися діти. Дно обладнають по вже описаної тут технології. На такий пісочної майданчику можуть грати одночасно декілька дітей. Поруч з квіткою можна поставити лавку або два-три пенька, на які діти зможуть класти свої іграшки або присісти.

Пісочниця-кораблик

Недорога велика дитяча пісочниця вийде, якщо покришки не розрізаний навпіл, а закопати в землю вертикально по периметру. Розташувати їх можна як завгодно: по колу, прямокутником або у формі човна, в кожну вставивши круглу дерев'яну або пластикову дощечку. Тоді пісок не буде висипатися за межі майданчика через середини покришок, хіба що на стиках, але вже в меншій кількості. Посередині можна встановити трикутний парус.

Якщо покришки розрізають на шість частин, а краю обрізають так, щоб вони в горизонтальному положенні щільно прилягали один до одного, то пісок на стиках НЕ буде прокидатися.

Для підвищення міцності їх можна з'єднати, а дно пісочниці опустити глибше, щоб зробити товстіший шар піщаного матеріалу. Кожен шматочок рекомендується розфарбувати в окремий колір, можна в такій послідовності, в якій розташовані кольори веселки, і пояснити цей принцип дітям.
пісочниця кораблик

Замість вітрила на одній стороні човники-пісочниці можна своїми руками встановити вузьку металеву драбинку, а на іншій - високу рейку. Між ними протягнути мотузку з різнокольоровими прапорцями, а кінці її прив'язати до першої та останньої покришці. Вийде стилізований кораблик, який неодмінно сподобається дітлахам. Вони з задоволенням будуть грати в мореплавців і підніматися по імпровізованій щоглі.

Домашня пісочниця

Але пісочним творчістю діти можуть займатися тільки тоді, коли немає снігового покриву. А як бути в зимовий час? Деякі сім'ї йдуть на такий крок: своїми руками влаштовують пісочницю в будинку, або на закритій терасі всередині будинку. Далеко не кожна домогосподарка зважитися спорудити її при облаштуванні дитячої кімнати. Але можна, ризикнувши, все-таки зробити для улюбленого чада.
домашня пісочниця
Якщо знадобиться споруджувати пісочницю в закритому приміщенні, для цього використовують тільки одну автомобільну покришку. Встановлюють зазвичай на зимовий сезон, а як тільки сніг сходить, її демонтують.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх