Будівництво односхилого сараю

односхилий сарай

Сарай вважається незамінною господарської будівництвом на дачній ділянці. У ньому зручно зберігати необхідні для роботи в саду інструменти. У цьому приміщенні можна облаштувати в хозблоке душову кабінку і санвузол. Якщо ви не збираєтеся використовувати його в якості кабінету для роботи, зовні конструкція може бути декорована досить просто.

односхилий сарай
Готовий проект односхилого сараю з дровяніка

Головне, щоб споруда відповідала своєму призначенню, і їй було зручно користуватися. Сарай своїми руками з односхилим дахом - споруда з категорії бюджетних будівель. Дачник може почати облаштовувати свою ділянку з найважливішою госпбудівлі.

Будівництво односхилого сараю: в чому переваги споруди

Коли навколо оточують однотипні будови, хочеться, щоб на ділянці з'явилася споруда з оригінальним дизайном. Незвичайність будівлі робить його унікальним. Якщо у всіх сусідів двосхилі дахи, віддайте перевагу новим рішенням. Односхилий дах виглядає на тлі однотипних двосхилих досить цікаво. Крім ексклюзивного декору, є й інші плюси:

 • Проект односхилого даху обходиться дешевше, ніж двосхилим. На пристрій конструкції потрібно коштів як мінімум на 30% менше. Вона підходить для всіх, хто хоче заощадити.
  схема даху сараю
  Схема пристрою з розмірами даху односхилого сараю

  Якщо не вистачає крокв, то цей варіант може виявитися єдино можливим;

 • Конструкція є оптимальною, коли на дачній ділянці постійно дме вітер в одному напрямку;
 • Проект і креслення даху виконати легко, так само як і зробити всі необхідні розрахунки. Цей проект можна створити без професійної допомоги;
 • Довговічна конструкція є досить надійною, якщо використовувати високоякісні матеріали, і кріплення своїми руками виконати правильно;
 • Майбутній ремонт проводити буде легко завдяки властивостям цього типу покрівлі;
 • Конструкція швидко зводиться.

Затяжні вітри, які дують постійно в одному напрямку, - привід, щоб встановити споруду з односхилим дахом. Однак, щоб не зірвало дах, потрібно її правильно зорієнтувати щодо вітру.

Що слід зробити перед початком будівництва односхилого сараю

Щоб побудувати господарську споруду на дачі, для неї на своїй землі необхідно виділити місце.

сарай з обрізає дошки
Варіант конструкції сараю з обрізає дошки

Не можна вибирати ділянку, яка знаходиться в низині. Таке розташування може мати негативні наслідки. У сараї з'являтиметься вода під час танення снігу або після дощу. Краще поставити його на височину. Перед початком будівельних робіт ділянка під будову вирівнюється.

Підготуйте необхідні матеріали та інструменти. Щоб зробити каркас своїми руками, потрібні бруси, матеріали для підлоги, стін і покрівлі. Потрібні також пароізоляція, теплоізоляція, гідроізоляційна мембрана, елементи кріплення. Ці каркасні конструкції не вимагають застосування професійного інструменту. Все, що потрібно, - це:

 • будівельний степлер;
 • ножівка;
 • молоток;
 • сокиру;
 • ніж.
креслення сараю
Креслення з розмірами каркасного караючи з односхилим дахом

Якщо на руках власника дачної ділянки є проект і готовий повністю креслення сараю, настав час приступати до роботи. Якщо ви купуєте інструмент, тоді слід вибирати тільки оригінальну продукцію. Виробник гарантує, що придбані речі мають високу якість, і ними можна буде довго користуватися. Купуючи будівельні матеріали, щоб побудувати каркас або покрівлю, можна враховувати свої фінансові можливості.

Важливі нюанси

Якщо зробити розрахунки і підрахувати витрати, тоді з'явиться можливість вибрати бюджетні варіанти.

Своїми руками легко побудувати конструкцію з профнастилу, дерева, піноблоків. Каркас можна спорудити за кілька годин, а сарай поставити за два дні.

Однак така швидкість зведення можлива тільки при використанні певних матеріалів, наприклад, бруса і дощок. Якщо використовувати інші будматеріали, такі як цегла, або сарай з піноблоків часу знадобиться більше.

Будівництво сараю з дахом з профнастилу

Металеві сараї з профнастилу користуються популярністю серед дачників. Побудувати таку споруду своїми руками зможе будь-який початківець будівельник. При роботі з легким матеріалом не потрібно помічник. Істотним недоліком затребуваного матеріалу вважається слабка жорсткість. Виготовляючи каркас, ви повинні пам'ятати про це. Профнастил випускається в широкому асортименті, необхідно розібратися який матеріал підходить для покрівлі виходячи з його класифікацій:

 1. По висоті і ширині профілю. Цей показник дозволяє визначити, яку максимальну міцність зможе витримати профлист.
 2. За товщиною стали. Значення може варіюватися.
 3. За варіанту захисно-декоративного покриття. У профнастилу з оцинкованої сталі немає додаткового захисту. Кольоровий профнастил забарвлюється захисної полімерної фарбою.

  сарай з профнастилу
  Проект односхилого сараю з профнастилу

Профнастил з маркуванням С10, С21, С44 використовується для покриття дахів. Серед них найбільш міцним є С44. Профнастил С21 - популярний і широко застосовуваний матеріал. З 10 має велику висоту хвилі.
При роботі з профнастилом можуть стати в нагоді наступні практичні поради:

 1. Каркас своїми руками рекомендується робити з профільної труби. Кріплення в цьому випадку виконується двома способами - за допомогою зварювання або на болтах.
 2. Ціна профільної труби прийнятна, що дає можливість заощадити на будівництві.
 3. Щоб розрізати лист профнастилу, використовуйте спеціальні ножиці або болгарку.Болгарка залишає по краях підгорів слід, що виглядає не естетично, проте, цей інструмент розріже профнастил швидше, а непривабливий край легко сховати під іншим листом матеріалу.

  дах сараю
  Монтаж даху сараю з профнастилу

 4. Зрізи стін зверху на даху закривають профнастилом. Кути допомагає заховати металевий куточок.
 5. Для кріплення профілів використовуються саморізи двох видів.
 6. Необхідно зробити так звану шумоізоляцію приміщення: встановити спеціальні прокладки для покрівлі та стін.
 7. Правильне укладання профнастилу проводиться внахлест на дві хвилі. укладка профнастилу
 8. Односхилий дах - оптимальний варіант для будови, призначеного, щоб зберігати дрова, різні інструменти та інші речі.
 9. Підлоги в будові можуть бути будь-якими: насипними, бетонними, дерев'яними.

Для цього будови своїми руками не потрібні значні кошти.

Будівництво сараю з дахом з дерева

Побудувати дерев'яний сарай - нескладна справа. Тут теж потрібно міцна основа - надійний каркас. Згодом підставу обшивається за допомогою дощок.

каркас сараю
Готовий каркас сараю для монтажу дерев'яної односхилого даху

Дерев'яний сарай з односхилим дахом має жорстку конструкцію, доступну вартість і високу швидкість зведення.
Вам буде потрібен креслення такої будови, якщо в ньому будуть зберігати садове начиння або дрова. Побудувати сарай ви зможете своїми руками, не вдаючись до послуг професіоналів. Підставою споруди служать:

 • бруси;
 • дерев'яні піддони.

У першому випадку починаючому майстрові потрібно стелити підлоги, у другому - у нього менше роботи. Покриттям підлоги будуть піддони. Для підлог підходять дошки і ОСБ плити. Односхилий дах на сараї зробити легко своїми руками. Можна використовувати руберойд, а зверху укладають шифер або черепицю. Щоб збільшити термін експлуатації дерев'яної будови, знадобиться обробити всі дерев'яні деталі спеціальними захисними складами.

пристрій сараю
Внутрішній устрій дерев'яного даху сараю

Будівництво сараю з дахом з піноблоків

Дачний сарай для кіз або інших домашніх тварин може бути виготовлений з сучасного будматеріалу - піноблоків. Термін служби споруди становить не менше 30 років. Щоб звести таку споруду, може знадобитися допомога фахівців. Дачникам, що є новачками в будівництві, краще звернутися в професійну компанію. Своїми руками створити гарний будинок може не вийти. Так як матеріали використовуються недешеві, то не варто їх переводити. З іншого боку, вартість сараю разом з роботою зросте і обійдеться дорожче, ніж будівництво своїми руками.

 1. Будівництво починається з зведення стрічкового фундаменту. Підстава дозволить уберегти піноблоки від впливу вологи. Для гідроізоляції фундаменту його поверхню покривають спеціальним матеріалом.
 2. Ставлять стіни. Кладку рекомендується починати з кутів. Кількість піноблоків розраховують заздалегідь.

  сарай з піноблоків
  Креслення пристрою сараю з піноблоків з односхилим дахом

 3. Монтують дах. Пристрій конструкції виконується так само, як в вищенаведених варіантах, де є каркас. Односхилий дах означає менший обсяг роботи.

Нові піноблоки коштують досить дорого, але на їх покупку можна заощадити. Купіть раніше використані матеріали. Сараї, де передбачається односхилий дах, можуть бути побудовані з різних матеріалів. За надійності вони не поступаються двосхилим конструкціям. Однак за ціною - це велика різниця. Якщо ви практична людина, тоді односкатное споруда може підійти для вашої ділянки.

Воно дозволить вам заощадити гроші, на які можна придбати саджанці або інші корисні речі для благоустрою свого садової ділянки.

Новачкам, які приступають до благоустрою своєї землі, може бути корисний наступний рада.


Перш ніж вирушити на ринок будівельних матеріалів, ретельно обміркуйте, яка саме конструкція сараю вам потрібно. Нема чого купувати багато піноблоків, якщо необхідна невелика прибудова, в якій зручно зберігати інвентар. Це ж споруду можна використовувати, щоб переодягатися. Огляньте то місце, яке ви хочете використовувати під сарай. Можливо, буде потрібно проведення додаткових робіт. Може знадобитися осушити заболочений ділянку.

Опубликовано: 22-03-2019, 15:14
0
Наверх