Відливи для пластикових вікон: вибір і установка

Установка відливів - важливий етап при монтажі віконних конструкцій і переносити його на потім не варто, так як крім естетичної функції зовнішні підвіконня виконують ще й істотну захисну роль. Іншими словами, важливо не тільки те, що ваші вікна будуть виглядати гармонійно і завершеність, а також і збереження фасаду від впливу різних погодних умов. Само собою, основна їх функція - не давати волозі скупчуватися із зовнішнього боку віконного блоку, проникаючи в щілини, тим самим надаючи шкоди. І для того, щоб зовнішнє підвіконня був максимально надійним і гідною кандидатурою, варто приділити увагу не тільки процесу установки, а й самого вибору. Саме про це ми і вирішили сьогодні з вами поговорити.

1. Види віконних відливів

Перш ніж приступити до тонкощів установки відливів для пластикових вікон, варто трохи розібратися в тому, які взагалі види присутні на ринку. Попутно ми також отримаємо відповіді на запитання на кшталт того, якими вони володіють перевагами або недоліками, а також оцінимо їх практичність в тих чи інших умовах. На сьогоднішній день відливи виготовляються з різних матеріалів, відповідно до дизайну, з огляду на вікна і фасад, що саме по собі логічно. Однак не всі з них однаково ефективні в різних умовах, та й рівень популярності серед користувачів вони мають різний.

Бляшані

Першим і досить поширеним матеріалом у виробництві відливів для пластикових вікон є жесть. Проте, мова тут йде не про оцинкованих жерстяних відливи, так як вони давно перестали привертати увагу покупців. На те, до слова, є кілька вкрай вагомих причин. Колись популярні, вони виготовлялися з тонкого сталевого листа, що покривається цинком для запобігання корозії. Вони вважалися досить жорсткими і непогано гасили вібрації від потрапляють на відлив дощових крапель. Однак, не обійшлося тут і без недоліків, які виявилися набагато критичніше достоїнств. Вони виявилися абсолютно нестійкими до кислотному середовищі, а тому і не прижилися на ринку.

Відливи для пластикових вікон: вибір і установка

Встановлюються у великих містах, де в опадах, навіть в самих мізерних кількостях і в розчиненому вигляді, присутні кислоти, такі відливи швидко приходили в непридатність. В результаті такого впливу цинк облущівался, оголюючи відлив, роблячи його зовнішній вигляд непривабливим, а сам лист схильним деформації і корозії. Благо, на зміну їм прийшли полімерні (Також відомі, як поліестерові) відливи, що володіють куди більш високою захищеністю за рахунок наявності полімерного покриття. Хоча, за фактом, під ним все ті ж оцинковані відливи. І все ж вони представляються куди більш міцними і стійкими до впливів кислот, ніж попередники.

Ще однією перевагою останніх можна відзначити також і широке розмаїття палітри при виборі. Тобто, ви зможете знайти або ж замовити відливи необхідного вам кольору, щоб не порушувати колірну схему віконного блоку або фасаду. Є у них, правда і невеликий мінус, що полягає в тому, що в поводженні з ними потрібно бути максимально акуратними, так як залишити на них подряпину справа нехитра. В основному ж даний вид відливів прийнято вважати одним з найбільш поширених, так як при правильній і якісній установці вони можуть прослужити пару десятків років мінімум.

Пластикові

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаМенш популярними на вітчизняному ринку можна назвати відливи із пластику, так як вони страждають схожою проблемою механічного характеру, як і попередні, тільки в рази сильніше. Птахам, так само як і падаючим бурульок, не складе великих труднощів їх подряпати, та й шанси пошкодити пластик з необережності куди вище. З іншого боку, вони все-таки мають і перевагами. Здавалося б, не дивлячись на таку крихкість, вони досить довговічні і добре витримують різне атмосферний вплив. Правда, в умовах континентального клімату зовнішні підвіконня цього виду можуть і не витримати різкого перепаду температур.

Алюмінієві

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаЗ точки зору популярності відливи з алюмінію набагато більш затребувані, ніж пластикові. І це навіть незважаючи на те, що вони відносно дорогі. Хоча, напевно, тут все залежить саме від якості, яка цілком і повністю виправдовує подібну вартість. Тут вся справа в тому, що алюміній є куди більш міцним, ніж матеріали двох попередніх варіантів. Він не деформується, не згинається, не вицвітає і корозії не схильний до, що дозволяє такому відпливу прослужити дуже довго, зберігаючи свої заводські зовнішні особливості і корисні якості. Правда, з вибором фарб тут все більш туго і обмежено, в основному, ви зіткнетеся з білими, сірими, бежевими і коричневими варіантами.

Кам'яні

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаЄ на ринку також і кам'яні відливи, проте вони швидше розкіш, ніж необхідність. Виготовляються вони, в основному, з пісковика і граніту, і є вкрай надійними і погодостійких. І все ж, багатьох від установки таких відливів зупиняє здебільшого вартість, яка знаходиться за межами доцільності такої покупки. Так, красиво, але, наприклад, в багатоповерховому будинку від такого відпливу пуття не буде і поготів. З цих причин вони і не є особливо популярними серед більшої частини споживачів. Проте, якщо ви налаштовані надати фасаду вашого будинку ексклюзивний зовнішній вигляд, то вони вам, може, і до душі.

2. Кольори

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаЗа великим рахунком, ваш вибір буде обумовлюватися саме тим, з якого матеріалу відлив ви вважали за краще придбати, а також наявністю відповідного для вас кольору. Зрозуміло, що при установці, скажімо, коричневого віконного блоку, що імітує дерево, буде нерозумно ставити білий відлив. Однак не забувайте, що палітра кольорів у відливів не однакова і може здорово відрізнятися в залежності від виду. Це, звичайно, банально, але якщо ви захочете виключно червоний алюмінієвий відлив, то бажаного не отримаєте. Правда, після перерахування основних особливостей кожного з видів, ви напевно будете готові до того, що вас чекає на ринку і заздалегідь визначитеся з ідеями.

3. Установка відливів

Перед тим, як перейти до порад і основним аспектам цього важливого заходу, важливо зрозуміти, що тим, у кого абсолютно відсутні будь-які будівельні навички, найкраще звернутися за допомогою до фахівців. Це дозволить уникнути якихось грубих помилок, які згодом можуть привести до різного роду проблем. Однак, незважаючи на це, встановити відлив може виявитися значно простіше, ніж здається на перший погляд. Тут головне строго слідувати технології, яка єдина для будь-яких відливів, і тоді ризик виникнення проблем буде мінімальний.

Позиціонування

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаНа початковому етапі установки вам буде потрібно провести просту, але досить важливу маніпуляцію, а саме - правильно підрізати відлив, щоб він містився в необхідний простір. Головним, до слова, в цій справі є не забути про те, що необхідно буде залишити достатньо місця по краях, так як вони повинні загинатися на бічні укоси. Досить буде залишити хоча б по 1 см з кожного краю, так як краще зробити саме таким чином, якщо ви хочете уникнути намокання укосів і захистити їх надійніше.

Правда, це ще півбіди, так як важливо пам'ятати і про ширину відливу. Ні в якому разі не встановлюйте відливи врівень зі стіною, інакше вода буде стікати акурат на неї, але ж це саме те, чого ви прагнете уникнути, встановлюючи відлив. Правда і занадто довгий козирок робити теж не варто, так як, незважаючи на якісне і надійне кріплення, при сильному вітрі далеко виступаючий відлив може і погнути, якщо і зовсім не відірвати. Останнє, щоправда, більше актуально для жителів курортних міст, де нерідко гуляє шалений вітер. Іншими словами, при підгонці розмірів не зайвим буде врахувати і звичні для ваших місць погодні умови.

Підготовка

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаСамо собою, перед тим як приступити до безпосередньої установки відливу, слід грунтовно підготувати нижню частину укосу, інакше приступати до його кріпленню відразу фахівці не рекомендують. Благо, нічого особливо складного вас не чекає. Досить буде почистити нижній торець віконного отвору від можливої ​​бруду і розкрити його ґрунтовкою. Після залишиться лише проклеїти спеціальну паронепроникну стрічку, що захищає цю область від попадання рідини, при чому навіть в газоподібному стані, як можна здогадатися з її назви. Також вона здатна виводити зі стіни надлишки вологи. Приклеювати стрічку варто одним краєм на раму, а іншим на нижній відлив.

Кріплення

Відливи для пластикових вікон: вибір і установкаОстаннім етапом установки віконних відливів є кріплення. І для початку вам доведеться подбати про подушці для відливу, якщо ви хочете підійти до цього питання як можна більш якісно. Раніше вона найчастіше виготовлялися з цементу, однак на сьогоднішній день все це робиться значно простіше - морозостійка монтажна піна задувається під сам відлив. І якщо ви не хочете, щоб точно вивірений кут нахилу разом з гладкою поверхнею самого відливу спотворилися, то краще за все буде скористатися піною з мінімальним зусиллям розширення.

З боку вікна відлив фіксуються до розширювача рами за допомогою «бліх», так нерідко називають невеликі саморізи по металу. Також можна попередньо пройтися герметиком за місцем з'єднання його з віконною рамою щоб уникнути попадання вологи в нижню частину вікна. Найбільш логічним при установці відливу для пластикових вікон буде скористатися спеціальним пазом, який передбачений виробником саме для цієї мети. Деякі фахівці також рекомендують використовувати підставочний профіль для посилення гідроізоляції в тих випадках, коли необхідно встановити відлив нижче рівня рами.

Фінальними штрихами в установці відливу буде забивання стиків в місцях його з'єднання зі стінами. Це можна зробити як за допомогою герметика, так і простим цементним розчином.

Висновок

Отже, як ви переконалися, на ділі процес установки відливу для пластикових вікон не є чимось незрозумілим і непосильним. Все це можна зробити і не маючи вузькоспеціальних навичок, а будь-який з компонентів для роботи доступний в кожному будівельному магазині. Звичайно, накосячіть можна всюди, тому не бійтеся звертатися за допомогою до фахівців. Можливо ви захочете один раз поспостерігати за роботою і наступне вікно доведете до розуму вже власними зусиллями.

Опубликовано: 29-03-2019, 15:41
0

Похожие статьи


Наверх