Кут нахилу двосхилим даху

Дахи різний ухил

У сучасному приватному будівництві подвійні даху користуються великою популярністю, оскільки вони прості в монтажі і економічні по своїй вартості, а також їх будівництво може бути виконано самостійно. Кут нахилу двосхилим дахів є одним з показників, як надійність, так і естетичної привабливості майбутнього будинку, тому при проектуванні покрівлі йому відводиться першорядне значення.

дах
двосхилий дах

покрівля двосхила

Правильний вибір ухилу скатів, обраний з дотриманням будівельних норм і технологічних особливостей, дозволить максимально забезпечити захист будови від несприятливих погодних умов, а також оптимізувати фінансові витрати.

Визначаємо кут двосхилим даху

Кутом двосхилим покрівлі в будівництві прийнято розуміти нахил між лінією кроквяної ноги і горизонтальним рівнем, що збігається зі стіною будівлі. Вимірюється він, в градусах. Рідше зустрічається процентне вимірювання величини ухилу ската, яке обчислюється за формулами на підставі співвідношення сторін трикутника в процентному обчисленні.

полога покрівля
Варіант пологих схилів двосхилим покрівлі

пологих схилів

За величиною ухилу ската все даху можна розділити:

Тип кровліДіапазон кутів в градусахПлоскіе0-5Малоуклонние6-30Крутоуклонние31 і більш

Вважається, що стандартна або класична двосхилий дах має ухил дорівнює 45 градуси, однак така конструкція вимагає більш надійного кріплення, оскільки має підвищену парусністю і підходить не для кожної місцевості.
двосхилий дах

У практиці будівництва більш поширені пологі покрівлі з кутами, розташованими в діапазоні від 0 до 45 градусів. Виняток становлять лише нижні частини ламаної двосхилим даху, в якій нахил складає 60 більше градусів.

Дахи різний ухил
Приклади дахів по різній величині ухилу ската

різнорівневий скат
Найчастіше при будівництві власники виставляють ухил покрівлі, так би мовити, «на око», керуючись виключно естетичними міркуваннями. Це є ризикованим рішенням, оскільки не тільки збільшує ймовірність передчасного зносу, а й виключає можливість оптимізувати як корисну площу покрівельного простору, так і витрати на матеріали.

Фактори, які слід врахувати при розрахунку ухилу скатів покрівлі

При проектуванні загальної конструкції двосхилим покриття будинку вибору оптимального ухилу скатів необхідно приділити особливу увагу, оскільки від цього буде залежати як функціональність даху, так і її надійність.

проект даху
Приклад проект двосхилим даху

При цьому потрібно враховувати такі фактори:

 1. Тип покрівельного матеріалу.
  матеріал дах
  Різні типи покрівельного матеріалу

  матеріал дах
  Кожен тип покрівельного покриття відрізняється не тільки за технологією установки і вазі, але і рекомендованими показниками мінімального кута при установці, в тому числі:

  металевий дах
  Приклад металевого покрівельного матеріалу для даху

  металевий дах
  металевий дах

  Тип покритіяМінімальная величина кута в градусахОсобенностіРубероід і інші рулонні матеріали4Такой ухил допустимо при укладанні в три шари. Для одношарового покриття мінімальне значення становить 25 градусов.Мягкая бітумна кровля4Верхнее обмеження становить 15 градусів, оскільки при жаркій погоді є ймовірність сповзання покрівельного покритія.Стальние фальцьовані лісти5Не рекомендується робити таке покриття на скати з ухилом більше 30 градусов.Ондулін6Для укладання на плоских дахах потрібно суцільна обрешетка .Профліст12Прі мінімальному показнику потрібна додаткова герметизація стиковМеталлочерепіца14Лучше укладати на менш похилі скати, щоб виключить ь зрив покриття ветром.Шіфер20Прі меншому нахилі можливо підтікання водиНатуральная черепіца22Рекомендуется укладати на більш круті схили, щоб знизити навантаження на кроквяну систему, оскільки черепиця має значну вагу

  метал черерепіца
  метал черерепіца
  метал черерепіца

 2. Функціональне призначення підпокрівельного простору.
  При влаштуванні двосхилим даху природним є бажання максимально використовувати підпокрівельний простір і, як правило, там облаштовують житлове приміщення. При різному нахилі скатів корисна площа може відрізнятися по висоті і ширині.
  Вважається, що оптимальним рішенням для житлового приміщення буде ухил, що знаходиться в діапазоні від 30 до 45 градусів.
  Треба відзначити, що навіть при такому нахилі площа мансарди буде невелика. Альтернативним варіантом буде зроблена двосхилий дах ламаного типу, яка дозволяє максимально використовувати підпокрівельний простір.

  креслення даху
  Креслення даху ламаного типу

 3. Середньостатистична снігове навантаження.
  Цей фактор також має важливе значення, оскільки залежаний на даху сніг після снігопаду суттєво збільшує тиск, як на покриття, так і на кроквяну систему і підвищує ймовірність обвалення покрівлі.
  Для місцевості з рясними снігопадами рекомендується встановлювати покрівлі з ухилом 35-40 градусів. Актуальним кутом буде і нахил в 45 градусів, оскільки при такому розташуванні вітром здуває снігове покриття, такі покрівлі називаються самоочищаються.
  Дах сніг нахил
  Зв'язок кута похилого даху і кількості снігу на ній

  дах нахил

 4. Вітрові метеоумови.
  Розташування будинку на ділянці в відкритій місцевості з сильними вітрами вимагає зниження показника кута, щоб зменшити парусність покрівлі і виключити зрив покрівельного покриття.
  З іншого боку, надто маленький ухил підвищує небезпеку відриву всієї кроквяної системи від будови.
  Тому рекомендований нахил кутів, для будинків, що будуються в зонах підвищених вітрів і ураганів, становить 30-42 градуси.

  навантаження дах
  Вітрова навантаження на дах

Треба відзначити, що покрівля з крутими схилами по вартості буде обходитися дорожче, ніж з пологими. Однак вирішальним значенням при виборі ухилу повинні бути технічні характеристики, оскільки саме вони впливають на безпеку і довговічність будови.

Розрахунок кута двосхилим покрівлі

Для того щоб обчислити оптимальний кут нахилу двосхилим даху необхідно виконати наступні дії:

 1. Зібрати воєдино наступну інформацію:
  • інформація про погоду за місцем забудови;
  • бажаний тип покрівельного матеріалу;
  • довжина стіни фронтону;
  • плановане використання підпокрівельного простору.

   фронт даху
   Довжина стіни фронту

  • На підставі даних перших двох пунктів визначаємо можливий діапазон розташування кутів.

   кут даху
   Можливий діапазон кута даху

  • На підставі довжини стіни і використовуючи математичні формули, виконується розрахунок висоти коника будівлі при мінімальному і максимальному куті діапазону.

   кут нахилу даху
   Кут нахилу відображений через відношення висоти коника і половини ширини будівлі

  • Остаточний показник ухилу визначається виходячи з організації підпокрівельного простору, при цьому потрібно врахувати, що:
   • при більшому ухилі знижується загальна площа сторін покрівлі, а значить і вартість покриття, утеплення даху і ізоляційних матеріалів;
   • чим більше нахил, тим менше корисна площа внутрішнього приміщення;
   • при меншому куті, як правило, потрібне додаткове посилення кроквяної системи.

    креслення даху
    Приклад розрахунку даху з мансардним простором

   Проаналізувавши всі отримані дані, можна прийняти рішення, який буде оптимальний кут для двосхилим даху конкретного будинку. Відео-урок по знаходженню висоти і нахилу даху.

   Обчислення кута нестандартної двосхилим даху

   Види двоскатних покрівель не обмежуються тільки класичним типом або тим, який з фронтону утворює трикутник і скати мають однаковий ухил.
   Іншими типами, що мають більш складну конструкцію, але для яких також актуальний розрахунок кута нахилу сторін, є:

   • Ламана дах;

    типи дахів
    Приклад ламаної конструкції даху

   • Різно рівнева;дах скати
   • Різно скатна. дах скати

   Для проектування складної даху онлайн - калькулятор буде оптимальним способом розрахувати кут ухилу кожного з скатів, оскільки дозволяє швидко обчислити і оптимізувати цей показник на підставі даних, що вводяться, таких як:

   • довжина підстави покрівлі;
   • бажана висота будівлі під коник;
   • планований тип покрівельного матеріалу;
   • регіон розташування будови і тип місцевості для уточнення статистичних даних по снігового і вітрового навантаження.

    калькулятор даху
    Розрахунок складної даху через онлайн калькулятор

   Залежно від типу покрівлі та програми дані, необхідні для введення, можуть відрізнятися наявністю додаткових параметрів.

   Перевагою застосування онлайн - калькуляторів є те, що змінюючи вводяться параметри можна вибрати оптимальний варіант для конкретного будови.

   Якщо ж робити розрахунок складної покрівлі вручну, то необхідно брати до уваги такі основні моменти:

   1. Ламана покрівля.
    Основне призначення покрівлі такого типу це збільшення корисної площі підпокрівельного простору, яке забезпечується більш крутими нижніми скатами і пологої верхньою частиною. ламана покрівля ламана покрівля
    Оптимальними кутами для мансардного даху вважається співвідношення 30 градусів для верхньої частини і 60 градусів для нижніх сторін. Таке поєднання нахилів робить двускатную ламану покрівлю естетично привабливою і функціонально зручною.
    ламана дах
    Приклади двосхилим ламаного даху

    ламана дах
    ламана дах

   2. Дах з різною довжиною скатів.
    Найчастіше до такого варіанту вдаються, коли необхідно розмістити під одним дахом приміщення різного функціонального призначення, наприклад, проект житлового будинку і веранди, при цьому ухил довшого ската буде набагато менше, ніж короткого.
    У цьому випадку доцільно виконати розрахунок короткого ската за стандартною методикою, а кут другий зі сторін обчислювати математично на підставі висоти коника і довжини від точки, що відповідає проекції коника, до місця закінчення ската. довжина схилів довжина схилів
    Дах з різними кутами вимагає уважного підбору покрівельного покриття, щоб обидва кута нахилу даху перебували в допустимому діапазоні конкретного матеріалу. Якщо це не представляється можливим, то необхідно розташувати будівлю на місцевості так, щоб довший скат був з підвітряного боку, при цьому рекомендується орієнтуватися на дані метеослужби про розі вітрів на даній території.
    дах різні скати
    Приклади даху з різною довжиною скатів

    дах різні скати

   3. Різно рівневі. Така будова двосхилим покрівлі останнім часом стає все більш популярним, оскільки воно розширює можливості організації внутрішнього простору, а також дозволяє максимально задіяти технології енергозбереження.
    різнорівневий скат
    Приклад дахів з різнорівневим скатом

    різнорівневий скат різнорівневий скат Можна виділити два типи різно рівневих покриттів:

    • з однаковим нахилом скатів;
    • з різними кутами нахилу.
    • Принцип розрахунку для будь-якого з типів є таким же, як і в попередніх варіантах.різнорівневий скат

    Різноманіття варіантів конструкцій двоскатних складних дахів передбачає гнучкий підхід при обчисленні ухилів скатів в кожному окремому випадку, але принципи розрахунків повинні залишатися незмінними.

    дизайн мансарди
    Зразкові оформлення мансардного поверху різних типів двосхилим даху

    дизайн мансарди
    дизайн мансарди
    дизайн мансарди

    Таким чином, кут двосхилим даху є важливим показником при проектуванні покрівлі, оскільки від цього буде залежати довговічність і безпеку споруди.
    дизайн мансарда
    дизайн мансарда
    дизайн мансарда

    Коректно прорахована дах своїми руками буде гарантією майбутнього комфорту, а також оптимальних фінансових витрат на будівництво.

    Опубликовано: 5-03-2019, 18:13
    0
    Наверх