Фундамент для будинку на піщаному грунті

фундамент на піску

Головне при зведенні будинку - це фундамент. Неправильне його проектування може спричинити просідання будинку, його перекіс, утворення мікротріщин і подальше їх збільшення, а в підсумку призведе до руйнування стін і даху. Для того щоб надійно побудувати будинок, необхідно правильно планувати будівництво фундаменту, враховуючи різні характеристики, зокрема, тип ґрунту і його властивості. Для піщаних грунтів є деякі відмінності при зведенні фундаменту.

фундамент на піску
Приклад готового фундаменту на піщаному грунті

Як визначити вид грунту

Перед плануванням фундаменту краще провести інженерно-геологічний аналіз, так як для кожного типу грунту підходять певні види підстави. Визначити, який вид грунту на ділянці, можна за допомогою дослідження процентного співвідношення піску, глини та мулу, а також тактильно-візуальним способом.

Провести таке дослідження можна самостійно або за допомогою фахівців. При геологічні дослідження бурять кілька глибоких свердловин - до п'ятнадцяти метрів - і добувають зразки грунту, а також грунтових вод для подальшого лабораторного аналізу.

Геодезичне дослідження дозволяє не допустити серйозних помилок, при яких витрати на їх виправлення можуть бути значно більшими в порівнянні з витратами на будівництво самого фундаменту. Для визначення того, який вид основи кращий, потрібна консультація фахівців.грунту різних видів

Властивості піщаного ґрунту

 1. Несуча спроможність - одне з головних властивостей піщаного ґрунту. Характеризує можливе навантаження, яке витримує грунт без негативних наслідків. Висока несуча характеристика грунту не допускає просідання фундаменту, грунт зберігається в цілості й попереджає зсув шарів. Першим показником є ​​твердість шарів. Найбільший тиск витримують грунти з високою щільністю. Другий - зволоженість. Менш схильний до змін і зсувів грунт з невеликим вмістом води.
 2. Стисливість грунту - це характеристика, що показує, наскільки грунт може стискуватися під навантаженням. Глибина фундаменту впливає на опірність стисненню. Велика глибина веде до більшої опірності. ознаки різних грунтівЗа рахунок цього зменшується ступінь осідання будинку. Грунт з переважанням піщаних фракцій має невеликий показник стисливості, відповідно осідання триває недовго.
 3. Рівень морозного обдимання - характеристика, що залежить від зволоженості грунту. Під впливом низьких температур частинки грунту, оточені водою, розширюються, виштовхуючи одна одну на поверхню. Залежно від насиченості грунту водою пученіє може бути сильним (при великій кількості вологи) і слабким (при малій кількості). Щоб зменшити силу морозного здимання на фундамент, рекомендується замінювати грунт непучиністим видом. На зволожених грунтах фундамент краще будувати за межею промерзання. Показник сдимистості для піщаних грунтів зазвичай менше, ніж для інших видів.
 4. Рівень грунтових вод також впливає на показник сдимистості.
  грунтові води
  Схема розташування грунтових під і різних грунтів

  При близькому їх знаходженні підвищується рівень морозного обдимання. Також рівень грунтових вод може змінюватися в різні пори року, розмивати грунт, маючи в своєму складі агресивні домішки - руйнувати фундамент. Підняття грунтових вод в піщаних грунтах може досягати п'яти метрів.

Піщаний грунт - гірська пухка порода, яка містить пісок і суглинок в пропорції 3: 1. Пісок характеризується сипучістю. Він складається з піщинок величиною від декількох міліметрів до дрібних частинок, схожих на пил. Краще будувати фундамент на піску з великими частками.

Види піщаного ґрунту

Можна побудувати практично будь-який фундамент на піщаному грунті. Для того щоб дізнатися, який вигляд вибрати, необхідно брати до уваги структуру ґрунту, величину частинок і їх проц
Гравелистий вид піщаного ґрунту краще за всіх відповідає вимогам для закладки фундаменту, складається з найбільших часток і має високі несучі характеристики.

Великі піщані ґрунти і ґрунти середньої крупності теж хороші для зведення будинку, так як вони не схильні до сдимистості, добре відводять воду, стійкі до сезонних зсувів, в них практично не зустрічаються хиткі піски і пливуни.
Дрібнозернистий пісок не пропускає воду, а утримує її, вбираючи в себе. дрібнозернистий пісокТому невеликий тип піщаного ґрунту більше схильний до морозному пученію. При монтажі фундаменту на такому грунті траншею необхідно викласти поліетиленовою плівкою для ізоляції підстави від взаємодії з водою.

Пилуватих вид грунту нагадує по виду пил, його ще називають Лесовидні. Для монтажу фундаменту підходить найменше. Вбираючи вологу, він надовго її утримує, утворюючи бруд, з вигляду нагадує глину. Має дуже низьку ступінь несучої здатності.

Будівництво фундаменту на грунті такого виду - трудомісткий і дорогий процес, який ускладнюється можливістю утворення пливунів.

Види фундаментів

Вся навантаження від побудованого будинку йде на фундамент. Його надійність визначає безпечне використання будівлі. Глибина фундаменту дорівнює довжині від верхнього шару ґрунту до нижньої межі залягання підстави.

мелкозаглубленний фундамент
Мелкозаглубленний фундамент на піщаному грунті

Для вибору найбільш підходящого виду основи слід враховувати не тільки вид і властивості грунту, але також висоту будівлі, особливості експлуатації, використовувані для будівництва стін матеріали. Різні види фундаменту і їх особливості дозволять визначити, який з них краще підійде для будівництва.

Стрічкове підстава

Стрічковий фундамент - найбільш поширений вид. Являє собою забетонований вглиб грунту стрічку по всьому периметру планованого будови і під майбутніми стінами. Він буває мелкозаглубленним в грунт або мають значну глибину.

Мелкозаглубленний стрічковий тип підстави легко будується, є можливість використання фундаментних блоків. Він краще підходить для побудови дерев'яних будівель через можливу просідання грунту.
Заглиблений стрічковий тип фундаменту найчастіше використовують для зведення будинку, що має підвал.

заглиблений стрічковий фундамент
Схема пристрою заглибленого стрічкового фундаменту

При цьому потрібно ізолювати стіни та підлогу підвалу від впливу вологи. При непучиністим грунті підставу можна зробити з бетонних або керамзитобетонних блоків вільної укладання.

Якщо грунт має високу ступінь морозного обдимання, то краще використовувати монолітний залізобетон; для більшого ефекту застосувати армирующий пояс, на якому будуть триматися плити перекриття.
Однак не у всіх випадках стрічковий фундамент може забезпечити належну ступінь міцності будинку.

На піщаному грунті з дуже дрібними частинками такий вид фундаменту може призводити до перекосу і просідання будівлі. Стрічковий вид підстави вимагає значних матеріальних і тимчасових витрат.

Стовпчаста основа

Стовпчасті підставу представляє собою невеликі стовпи, які заривають у спеціально підготовлені лунки. При закладанні основи між балками і поверхнею землі необхідно залишати зазор. Такий вид фундаменту можна використовувати для будівництва великогабаритного будинку на піску.

При зведенні підстави потрібно менше матеріальних і фізичних витрат, при цьому будується воно швидко. Однак слід враховувати, що глибина стовпів повинна бути достатньою, щоб грунт не вичавлюємо їх на поверхню. В іншому випадку особливо якщо грунт складається з пилуватих частинок, стовпи можуть перекошуватися, роз'їжджатися, і будова швидко зруйнується.

стовпчастий фундамент
Монтаж стовпчастого фундаменту

Свайне підставу

Пальових основа монтується з порожнистих металевих труб, що мають на кінці гвинт і об'єднаних зверху залізобетонними балками або плитами. Такий вид підстави відрізняється високою надійністю, так як глибина установки паль знаходиться за межею промерзання ґрунту.

Фундамент палі використовують на ділянках зі слабким Лесовидні грунтом (50% пилуватих частинок) в основному на схилах і під будівлями в кілька поверхів.

Палі дуже міцні і не деформуються навіть при великих рухах ґрунту.

У деяких випадках фундамент палі може замінити стрічковий. Залежно від ступеня заглиблення пальових основа буває забивний, залізобетонної та бетонної набивної, бурової залізобетонної та гвинтовий.

Стовпчастий фундамент
Стовпчастий фундамент на піщаному грунті

Розміщення паль у фундаменті може бути одиночним, у вигляді стрічки і паль, а також пальових кущів. Посилення пальовими кущами зазвичай проводиться для закріплення слабкого ділянки. В основному палі встановлюють вертикально, але можливо їх розміщення під нахилом.

Установка такого виду фундаменту зазвичай проводиться за допомогою спеціальної техніки та вимагає невеликих матеріальних витрат. Не рекомендується для побудови масивних споруд.

Плитна основа

Є найнадійнішим варіантом для зведення котеджу на піщаному грунті. Плитна основа - це монолітна підстава, що складається з суцільної або гратчастої плити із залізобетону і збірної плити з монолітним покриттям, яка заглиблюється в землю на глибину не більше півметра.

Товщина плити дорівнює 20-50 см. Плита може перебувати як на поверхні грунту, так і бути поглибленої в грунт. Її заливають на всю площу будівлі, відрізняється жорстким каркасом. На дно підготовленого котловану засипається щебінка, пісок, а потім проводиться ізоляція від води.

Для будинку з цокольним поверхом глибина плиткового фундаменту розраховується відповідно до проектної документації. У таких будівлях закладають глубокозаглубленний фундамент. Такий вид підстави можна використовувати для чорнової підлоги.

плитний фундамент
Заливка плитного фундаменту на піщаному грунті

При зміщенні піщаного ґрунту плита немов «плаває по хвилях» разом з будинком, будівля не руйнується завдяки жорсткому і міцному каркасу.

Плитний вид основи більше підходить для маленького будови. Монтаж такого фундаменту обходиться дуже дорого, так як для того, щоб його зробити, потрібно багато арматури і бетону.

Висновок

В цілому будівництво фундаменту на піщаному грунті має незначні відмінності від будівництва на інших видах грунтів.

заливка фундаменту
Опалубка для заливки фундаменту

Для зведення фундаменту необхідно керуватися загальноприйнятими правилами:

 • Розробити план робіт;
 • Визначити навантаження на ділянку;
 • Оцінити властивості грунту і ландшафт;
 • Прийняти до уваги можливість осідання фундаменту, вибрати відповідну глибину для нього і його тип;
 • Зробити розрахунок габаритів підстави фундаменту;
 • Виконати дренажну систему і гідроізоляцію.
Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх