Мелкозаглубленний фундамент для будинку

мелкозаглубленний фундамент

Кожна людина, якій належить будівництво, намагається продумати все до дрібниць - розташування споруди, основний будівельний і оздоблювальний матеріал, площа будови і безліч інших важливих чинників. І в першу чергу він повинен подумати про фундамент.

мелкозаглубленний фундамент
Так виглядає мелкозаглубленний фундамент для житлового будинку

Все-таки, саме фундамент є підставою будь-якої будівлі. Від того, наскільки надійно і міцно він зроблений, залежить і те, як довго зможе простояти конструкція, зведена на ньому, і наскільки безпечним буде подальше перебування в цій будівлі. Зрозуміло, фундамент необхідний при будь будівництві - як при зведенні розкішного триповерхового будинку з цегли, так і при будівництві невеликої лазні з дерева.

Причому фундамент не тільки забезпечує потрібну надійність і міцність будь-якої конструкції, але і часто обходиться дуже недешево. Саме тому підбирати підставу для будинку слід максимально серйозно, розрахувавши навантаження, міцність і з огляду на ціну.

Провівши необхідні розрахунки, багато майбутні власники будинків і інших будівель приходять до висновку, що мелкозаглубленний фундамент є для них оптимальним рішенням. З одного боку - він коштує дешевше, ніж заглиблений.

мелкозаглубленний фундамент
Схема для монтажу мелкозаглубленного фундаменту

А з іншого - при будівництві лазні або навіть невеликого будинку з дерева, пінобетону та інших легких матеріалів, він цілком в змозі забезпечити достатньо хороший розподіл навантаження по грунту.

Але, зрозуміло, перш ніж зробити остаточний вибір і починати будівництво мелкозаглубленного фундаменту, необхідно більше дізнатися про нього і його достоїнства.

Чим цікавий мелкозаглубленний фундамент

Сама назва підстави говорить про те, що рівень залягання його порівняно невеликий. Якщо для пристрою звичайного заглибленого підстави копається котлован глибиною в 1,5 метра і більше (нижче рівня промерзання грунту), то щоб побудувати мелкозаглубленний фундамент, цілком вистачить котловану глибиною в 60-80 сантиметрів. З одного боку, це дає можливість заощадити чимало часу і сил при проведенні земляних робіт.
заливка мелкозаглубленного фундаментуЗ іншого - витрата будівельного матеріалу при заливці фундаменту скорочується в кілька разів, що дозволяє заощадити десятки тисяч рублів.

Правильно обраний фундамент, навіть при малій глибині залягання, здатний якісно передати всю навантаження від конструкції на грунт, виключаючи можливість пошкодження будинку.

Крім того, він прекрасно підходить для використання на НЕ пучинистих і слабо рухливих грунтах. Якщо ж вам потрібно побудувати мелкозаглубленние фундаменти на рухливих грунтах, особливу увагу слід приділити такого етапу, як армування. Адже при обдиманні грунту на фундамент виявляється значний вплив.

Причому, на бетон йде згинатися навантаження, яку він переносить вкрай погано.

армування фундаменту
Схема армування мелкозаглубленного фундаменту

Нерідкі випадки, коли сезонний перепад грунтових вод призводив до того, що бетонний фундамент покривався тріщинами і втрачав свої початкові характеристики. На щастя, армування дозволяє надати бетону чудові характеристики, перетворюючи його в залізобетон. Цей матеріал здатний витримувати значні навантаження - як на стиск, так і на вигин, і розтягнення.

Тому гарантується довговічність і надійність підстави навіть при його експлуатації в найскладніших умовах. Важливо, що мелкозаглубленний фундамент може мати різну форму, масу і, відповідно, несучу здатність.

Тому, перш ніж зробити остаточний вибір, необхідно дізнатися про те, якими бувають підстави для будинку.

Фундамент палі

Якщо вам потрібен невеликий, дешевий і бистровозводімий фундамент для невеликої лазні або альтанки, прекрасним вибором може стати мелкозаглубленний фундамент на палях.

Звичайно, він не підійде, якщо ви хочете побудувати повноцінний будинок або баню з цегли. Зате при мінімальних навантаженнях він стане оптимальним варіантом. Проводити розрахунок навантажень не потрібно. Вони і без того будуть незначними, тому навіть найлегший фундамент без праці витримає їх.

Пристрій фундаменту також відрізняється простотою. Необов'язково мати особливі навички, щоб впоратися з цією роботою. Всього дві пари робочих рук і кілька днів роботи - після цього ви отримаєте свайне підставу, прекрасно підходить для будівлі альтанки або дерев'яної лазні.

фундамент мелкозаглубленний фундамент
Приклад пальового мелкозаглубленного фундаменту

Так що, якщо вас цікавить дешеве і швидке за основу, то фундамент на палях стане для вас найкращим рішенням.

Монолітний фундамент

Ще одним, досить популярним, видом мелкозаглубленного фундаменту є монолітний. Звичайно, його ціна вища, ніж у будь-якого іншого, та й часу на підготовку до будівництва і його зведення йде досить багато. Зате він має ряд переваг.

Наприклад, якщо вам потрібно передати на грунт навантаження від масивного, важкого будинку, то кращого варіанту, ніж це підстава, вам не знайти.

Навіть значні навантаження будуть передаватися на грунт рівномірно, що забезпечить надійність і довговічність будівлі при експлуатації в найбільш складних умовах.

Звичайно, мелкозаглубленний монолітний фундамент обійдеться вам в кілька разів дешевше, ніж заглиблений монолітний.

монолітний мелкозаглубленний фундамент
Монтаж монолітного мелкозаглубленного фундаменту

По-перше, витрата будівельного матеріалу знижується в кілька разів, що здешевлює будівництво.

По-друге, котлован має глибину в два рази меншу, ніж у класичного монолітного підстави, завдяки чому терміни проведення і вартість земляних робіт також скорочуються. По-третє, порівняно невелика товщина фундаменту дозволяє знизити терміни набору достатньої міцності, скорочуючи терміни будівництва.

Важливо й те, що якщо армування проведено правильно, фундамент зможе прекрасно виконувати свої функції на сильно рухливих грунтах. Навіть якщо рівень землі значно змінюється, то підстава піднімається разом з будинком. Здатність залізобетону витримувати навантаження на стиск, розтяг і вигин виключає можливість утворення тріщин і зниження міцності підстави.

схема фундаменту
Схема мелкозаглубленного фундаменту із зазначенням рамеров

Тому мелкозаглубленний плитний фундамент можна назвати вдалим вибором при необхідності побудови важкого будівлі на складних грунтах.

Стрічковий фундамент

Саме мелкозаглубленний стрічковий фундамент є на сьогоднішній день одним з найбільш затребуваних. Його можна назвати вдалим компромісом між дешевим і слабким пальових і міцним, але дорогим монолітним.

Тому багато людей, які вирішили побудувати невеликий котедж з пінобетону або дерева, вважають за краще використовувати саме його. Пристрій цього фундаменту відрізняється простотою, а ціна цілком по кишені кожній людині, що вирішив обзавестися власним будинком.

Так що, якщо розповідати про те, яка технологія будівництва мелкозаглубленного фундаменту, то починати краще за все саме з стрічкового.
стрічковий мелкозаглубленний фундамент

Технологія зведення стрічкового мелкозаглубленного фундаменту

Перш ніж починати будувати мелкозаглубленний стрічковий фундамент своїми руками, необхідно провести відповідні розрахунки - ширина, розташування і оптимальна глибина. На підставі отриманих даних складається схема. Вона необхідна для того, щоб в ході роботи не доводилося перериватися для проведення повторних вимірів і розрахунків.

Схема складається за лічені хвилини, зате згодом нерідко дозволяє заощадити кілька годин. Проектування мелкозаглубленних фундаментів відрізняється простотою, так що, з цією роботою зможе впоратися навіть неспеціаліст.
Коли схема готова, можна приступити до прив'язки на місцевості. Озброївшись кілочками і міцним шнуром, необхідно визначити, де саме буде розташовуватися фундамент будинку на ділянці.

Креслення мелкозаглубленного фундаменту
Креслення конструкції мелкозаглубленного фундаменту

Після цього доведеться взятися за лопату. Позначивши межі майбутньої траншеї, необхідно вирити канаву глибиною в 60-80 сантиметрів і шириною близько 40 сантиметрів.

Більш точно ширину можна визначити, взявши товщину зовнішніх стін будівлі, додавши по 5 см. Сторін з кожного боку для стійкості конструкції на фундаменті і ще по 5 см. Для установки опалубки (для цього може бути використана фанера, дошки, профлист і друними тонкі, міцні матеріали).

Наступний етап - армування. З арматури товщиною в 5-7 мм. в'яжеться або вариться основа для фундаменту. Особливо важлива надійна арматурна основа, якщо мелкозаглубленние фундаменти зводяться на рухливих грунтах. Без міцної арматури фундамент просто зруйнується під час сезонного коливання рівня грунту. У більшості випадків це призводить до руйнування будинку.

Одержаний «скелет» встановлюється в траншею і заливається бетоном. Коли він набере достатню міцність, опалубку можна зняти.

Якщо ви хочете, щоб ваш мелкозаглубленний стрічковий фундамент прослужив багато років, працюючи в умовах підвищеної вологості (характерною для пучинистих грунту), необхідно забезпечити йому якісну гідроізоляцію. Для цього можна використовувати як мастику, так і звичайний щільний будівельний поліетилен або руберойд. Останній варіант найбільш поширений. У монтажі руберойд простіше, ніж мастика.

У порівнянні з поліетиленом, ціна руберойду значно вище, зате він не пошкодиться при необережної установці або засипання.

Та й ефективність гідроізоляції у руберойду значно більше.

Утеплення мелкозаглубленного стрічкового фундаменту

Після цього настає наступний етап будівництва - утеплення мелкозаглубленних фундаментів. Воно дуже важливо, якщо ви не хочете, щоб тепловтрати через фундамент змушували вас в холодну пору року без упину протоплювати своє житло.
утеплення мелкозаглубленного фундаментуВтім, якщо ви будуєте фундамент під баню або альтанку, в цьому немає необхідності. В іншому випадку утеплення обов'язково повинно бути.

Справа в тому, що мелкозаглубленний фундамент залягає вище рівня промерзання грунту. І без якісного утеплення він значно підвищить тепловтрати житлового будинку.

В якості основного утеплювача найчастіше використовується екструдований пінополістирол. Цей матеріал має ряд переваг. Він відрізняється легкістю, що спрощує процес транспортування і монтажу. Він здатний довгі роки прекрасно виконувати свою функцію навіть при роботі в грунті високої вологості, без шкоди для себе.

І, нарешті, пінополістирол, незважаючи на невелику товщину, забезпечує якісну теплоізоляцію.
утеплення фундаментуВипускається цей утеплювач в плитах, які легко ріжуться за допомогою звичайного ножа. Завдяки цьому утеплення мелкозаглубленних фундаментів займає мінімум часу, і зробити всю цю роботу може навіть людина, що не має досвіду.

Коли утеплення фундаменту завершено, залишається тільки засипати землею залишилися щілини і щільно утрамбувати грунт.

Деякі фахівці рекомендують висаджувати невисокі, але щільні чагарники вздовж стіни будинку, побудованого на мелкозаглубленних фундаменті. У літню пору року вони надають особливу свіжість і красу дому, підкреслюючи його оригінальність і витонченість. Але тут є і суто практичний розрахунок - додаткова теплоізоляція.
схема мелкозаглубленного фундаментуДійсно, пристрій, точніше, посадка такої зеленої смуги обходиться зовсім недорого, і займає небагато часу. Зате взимку вони здатні утримувати сніг, таким чином, знижуючи тепловтрати грунту в безпосередній близькості від фундаменту. Завдяки цьому якість теплоізоляції будівлі значно підвищується.

Як бачите - мелкозаглубленний стрічковий фундамент, не дивлячись на складність, не являє собою нічого екстраординарного.

Все пристрій може бути виконано за лічені дні парою-трійкою людей, які можуть навіть не мати навичок проведення будівельних робіт, але серйозно вивчать теоретичну частину.

армування фундаменту
Приклад армування мелкозаглубленного фундаменту

Після того як фундамент набрав достатню міцність (зазвичай через 10-20 днів, в залежності від вологості і температури навколишнього повітря) можна приступати до будівництва лазні, будинки, альтанки або будь-якого іншого будівлі.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх