Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Розміщувати дрібну і постійно необхідну кухонне начиння на стіні - дуже зручно, і це знають всі господині. Але на зміну примітивному вбитого в стіну цвяху приходять більш сучасні пристосування - рейлінги. Якими вони бувають, і який рейлінг найкраще впишеться в вашу кухню?

Під хитромудрим словом «рейлинг» ховається цілком проста конструкція. Це металева штанга, прикріплена до стіни. На ній можна розмістити ополоники, друшляки, паперові рушники, кришки каструль, навіть пляшки з маслом і інше начиння, а можливо це завдяки різноманітної навісний фурнітурі.

Перші рейлінги використовувалися на професійних кухнях, але потім їх зручність оцінили і звичайні домогосподарки. Сьогодні рейлінги широко використовуються завдяки своїм численним перевагам:

 • можливість встановити в кухні будь-якої площі;
 • простота установки і догляду;
 • низька ціна;
 • безліч додаткових аксесуарів, які підвищують функціональність;
 • висока міцність конструкції, можливість витримувати великі вантажі.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Рейлінг може стати справжньою окрасою кухні, її родзинкою. Також варто відзначити, що він може розміщувати на собі достатню кількість необхідних предметів, але при цьому не забирає простір, як шафа, що містить стільки ж речей.

Що ж стосується аксесуарів, то практично будь-який рейлінг можна обладнати численними гачками, власниками для келихів і рушників, сушарками, сітчастими поличками. Таким чином, металева перекладина набуває додаткову функціональність, стаючи незамінним елементом кухні.

Види рейлінгов

Для різних кухонь підходять різні типи рейлінгов:

 • горизонтальні;
 • вертикальні;
 • підвісні.

горизонтальні рейтинги - самі звичні й поширені. Їх кріплять або однією суцільною лінією вздовж всієї робочої зони кухні, або декількома секціями, причому вони можуть бути одноярусними або багатоярусними.  Такі рейлінги відмінно вписуються в будь-які кухні, часто використовуються в невеликих приміщеннях. Кріпляться вони, в основному, під кухонними навісними шафками на відстані 5-7 см від них.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

вертикальні рейлінги до стін не кріпляться: їх встановлюють на стільницю або ж простягають від підлоги до стелі. Часто такі рейлінги знаходять застосування в кухнях, де є барні стійки. На перекладині кріпляться полички і різні підставки для кухонного начиння.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

підвісні рейлінги вже назвою розповідають про свої особливості. Їх підвішують до стелі, але використовуються вони, в основному, в просторих кухнях, а також там, де встановлена ​​кухня-острів.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Матеріали для рейлинга

Абсолютна більшість рейлінгов виконується з металу. зазвичай використовується нержавіюча сталь, латунь, анодований алюміній, мідь. Метал - ідеальний матеріал для рейлінгов, він міцний, витримує високі навантаження, але з усіх перерахованих варіантів краще вибрати нержавіючу сталь, адже вона не піддається корозії і легко справляється з високими навантаженнями, на відміну від алюмінію, який може і прогнутися.

В залежності від уподобань метал може бути хромованим, виконаним під колір бронзи, золота, міді. В цьому випадку всі заглушки і аксесуари вибирають з точно таким же покриттям.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Де розташувати рейлінг?

Горизонтальні рейлінги, як уже було сказано вище, зазвичай розташовують в робочій зоні над стільницею на висоті приблизно 40-50 см від неї, причому відстань до підвісних кухонних шафок має бути 5-7 см. Під горизонтальні рейлінги можна відвести навіть цілу вільну стіну: в цьому випадку поперечини розташовуються в кілька ярусів, а всі предмети кухонного начиння на рейлінга стають своєрідним предметом декору. Часто рейлінги монтують не тільки в зоні стільниці, а й над плитою і над мийкою.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Потрібно пам'ятати, що під вагою каструль, пляшок та інших предметів рейлінг може прогнутися, тому кріплення його у своєму розпорядженні на відстані не більше, ніж 50 см один від одного. Відмінний варіант для кутових кухонь - зігнутий під прямим кутом рейлінг. Підвісна рейлінг можна повісити як над кухонним островом, так і над обіднім столом, якщо це буде вписуватися в інтер'єр.

Аксесуари для рейлинга

Вибір аксесуарів для рейлинга дуже широкий:

 • гачки. Без них важко уявити рейлінг. На гачки можна повісити прихватки, кришки, посуд і багато чого іншого, в залежності від необхідності;
 • полички необхідні для розташування на них спецій і пляшок, побутової хімії, губок, обробних дощок;
 • навісні сушки;
 • держатель для книг, якщо ви часто користуєтеся повареними книгами. З подібним аксесуаром книга не займатиме місце на робочій поверхні і бруднитися;
 • держатель для харчової плівки з зубчастої поверхнею значно спростить процес її використання;
 • держатель для ножів буде доречний над робочою зоною;
 • держатель для кришок можна розмістити біля плити;
 • підвісний бар або утримувач для пляшок стане в нагоді всім любителям вин. На додаток можна використовувати і тримачі для фужерів.

При виборі аксесуарів потрібно, перш за все, думати про їх функціональності, але і про зовнішній вигляд забувати не варто. Правильно підібраний рейлінг і аксесуари до нього зроблять кухню не тільки зручною, але і затишною, адже це свого роду декор.


Рейлінг і стиль кухні

Природно, кожен елемент кухонного простору повинен гармоніювати із загальним стилем кухні і з іншими предметами в ній. Рейлінг - не виняток, тому при його виборі варто добре подумати, який рейлінг максимально вдало впишеться в простір конкретної кухні, і чи впишеться взагалі. Існують такі інтер'єри, які можна тільки зіпсувати подібною конструкцією. це кухні в японському і мінімалістичному стилі, адже вони вимагають використання мінімуму предметів, щоб максимум простору залишалося вільним.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

В інших випадках варто вивчити особливості обраного стилю і визначити, який рейлінг впишеться в нього ідеально. Так, для кухні в стилі ретро або класика відмінно підійдуть рейлінги з покриттям під золото і різьбленими деталями. для стилю хай-тек і техно підійдуть прості хромовані металеві штанги, але їх потрібно не перевантажувати різними аксесуарами і предметами. Рейлінги відмінно вписуються в стиль кантрі і прованс: в цьому випадку їх можна прикрасити прихватками і серветками в клітку або квітка, дерев'яними ложками, баночками зі спеціями.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Що ще потрібно врахувати при виборі рейлинга?

Виробники підготували масу різних рейлінгов і аксесуарів для кухонь будь-яких габаритів і конфігурацій. З огляду на особливості приміщення, можна вибрати максимально придатний рейлінг.

 1. Якщо кухня невелика, то велика кількість навішених на рейлінг предметів може створити відчуття безладу. У цьому випадку на ньому краще розташувати тільки найнеобхідніші речі: прихватки, лопатки і спеції, наприклад.
 2. Якщо кухня простора, то можна використовувати довгий рейлінг, який буде особливо виграшно виглядатиме там, де замість навісних шафок використовується система полиць. У цьому випадку на ньому можна буде розташувати всі ті предмети, які зазвичай стоять на робочій поверхні, звільнивши її.
 3. Для кухонь з кутовий мийкою можна використовувати спеціальний елемент, який кріпиться на рейлінг і стає зручною поличкою для побутової хімії.
 4. Для короткої стіни використовуйте багаторівневі рейлінги.
 5. Перед покупкою рейлинга варто заздалегідь продумати, які аксесуари до нього знадобляться, а які будуть зайвими. Важливо знайти золоту середину між функціональністю і акуратністю кухонного простору.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Монтаж рейлинга

Встановити рейлінг на кухні досить просто. Кріпиться він практично до будь-якого матеріалу, виняток становлять лише фартухи, виконані зі скла.

Насамперед необхідно визначити місця розташування кріплень: Відзначають їх за допомогою рівня і олівця. Їх кількість безпосередньо залежить від довжини рейлинга: для 50-90 см досить буде і двох кріплень, а якщо рейлінг більше метра в довжину, то краще передбачити три точки опори і т.д. Взагалі для безпеки радять підтримувати рейлінг кріпленням до стіни через кожен 50 см.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

тепер необхідно зробити отвори в намічених місцях. Скористатися можна дрилем, якщо фартух викладений керамічною плиткою, то краще використовувати свердло з алмазним напиленням. Коли отвори готові, в них монтують пластикові дюбелі, саморізи вставляють у втулки і в підготовлені дюбеля.

Рейлінги для кухні: поради щодо вибору та монтажу

Наступний етап - монтаж власників рейлинга. Це деталь з двома отворами: один призначений для рейлинга, друге - для втулки. Потрібно встановити тримач на втулку і закріпити його за допомогою гвинтів. У підготовлені власники встановлюють сам рейлінг, намагаючись, щоб його кінці були симетрично розташовані щодо самих власників. Рейлінг кріпиться також за допомогою гвинтів. Тепер справа за малим: залишається встановити декоративні заглушки. Їх забувають в рейлінг дерев'яною ручкою молотка, щоб не пошкодити покриття. Після установки обраних аксесуарів рейлінг готовий до експлуатації.

На завершення

Рейлінг - зручне і симпатичне доповнення сучасної кухні. З його допомогою можна організувати зберігання маси речей, і при цьому перетворити конструкцію в симпатичний предмет декору. Важливо тільки визначитися з типом рейлинга, його розміром і прикріпленими аксесуарами. Все це залежить від особливостей кухонного приміщення, сформованого інтер'єру і вимог господарів.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:28
0

Похожие статьи


Наверх