Де і як використовуються акрилові фарби

Особливою популярністю користуються фарби на основі акрилу, бо вони стійкі до зносу і відрізняються яскравими відтінками. Розглянемо, для чого можна використовувати акрилову фарбу, її переваги, і технологію нанесення.

Виготовлення фарби

Полімер акрил вважається основою даного матеріалу, його отримують шляхом розщеплення акрилової кислоти. Речовина не має запаху і кольору, є стійкою до теплових перепадів. У складі фарби також містяться дрібні частинки розчинного пластика, після висихання, поверхня покривається захисною плівкою. Фарба на основі акрилу складається зі сполучного елемента, наповнювача, пігменту, розчинника, і інших добавок. Завдяки такому складу, відбувається хороше зчеплення з поверхнею.

Переваги акрилових фарб

 1. Сучасні акрилові фарби мають високу екологічну чистоту, не виділяють токсичних речовин і їдкого запаху. При виготовленні використовуються нешкідливі елементи, які не мають впливу на людину;
 2. Фарба не видає їдкий запах, тому з нею зручно працювати, не потрібно застосовувати спеціальні засоби захисту органів дихання;
 3. У складі матеріалу відсутні займисті елементи, тому фарба на основі акрилу забезпечує пожежну безпеку;
 4. Великий асортимент палітри дозволяє фарбувати різні поверхні, навіть писати картини;
 5. Поверхня висихає протягом трьох годин за умови нанесення декількох шарів. Це дає можливість швидко виконати обробку;
 6. Даний матеріал вважається досить популярним на сучасному ринку, бо відрізняються еластичністю, простотою нанесення, легким використанням, міцністю, і стійкістю до зносу;
 7. На пофарбованих поверхнях не накопичуються забруднення, а захисна плівка здатна пропускати повітря, і має високу стійкість до вологи;
 8. Покриття не втрачає привабливого вигляду протягом десяти років, тому відрізняється довгим терміном служби;
 9. Фарбу можна використовувати всередині і зовні приміщення, оскільки вона має високий показник стійкості до вологості і ультрафіолетових променів. Такий матеріал можна комбінувати з різними будівельними виробами при обробці різних поверхонь.

Види фарб на основі акрилу

Оскільки матеріал має широкий спектр застосування, то ділиться на фарби зовнішнього, внутрішнього, автомобільного або живописного використання. Покриття для фасаду складається з добавок, які підвищують стійкість до ультрафіолетових променів, вологості, і інших погодних факторів. Такі склади вважаються міцними до стирання, їх використовують для покриття парканів, хвірток, фасаду, і інших приміщень, розташованих на вулиці.

Матеріал для внутрішнього використання має меншу стійкість до зовнішніх чинників, рівно наносяться, і добре зчіплюються з поверхнею, відрізняються довговічністю. Їх використовують для покриття підлоги, стелі або стін. Універсальна суміш застосовується для внутрішніх і зовнішніх робіт.

За допомогою фарб на основі акрилу з автомобіля можна зробити мистецький шедевр, малювати різні картини і візерунки. Також матеріал використовується для нанесення малюнків на нігті, тканини, і інші поверхні.

Фарба може відрізнятися різними характеристиками, стійкістю до вологи, механічних пошкоджень, агресивних речовин, і ультрафіолетових променів. Можна вибрати глянцевий, матовий або шовковисто-матовий вигляд, це залежить від особистих уподобань, і інтер'єру.

Технологія нанесення акрилових фарб

Поверхня легко забарвлюється, необхідно лише дотримуватися правильної технології. Розглянемо, правила нанесення матеріалу на поверхню.

 1. Основу необхідно ретельно підготувати, очистити від масних плям, і інших забруднень. Поверхня повинна бути ідеально вирівняна, все горби необхідно збити, а западини заповнити спеціальним матеріалом, після висихання, наносять ґрунтовку, це допоможе запобігти появі цвілі, і поліпшить якість нанесення;
 2. Старе покриття повністю видаляється, якщо залишилася стара фарба, її зчищають шпателем, бо новий шар фарби буде нерівномірним;
 3. За допомогою пензля спочатку фарбують кутові частини, і важкодоступні ділянки, потім виконуються рухи по периметру основи. Не зафарбовану поверхню фарбують валиком;
 4. Перше нанесення може мати хаотичний вигляд, а другий шар виконують, рухаючись до вікна, тільки так можна домогтися рівності і гладкості поверхні. Друге покриття виконують після повного висихання початкового шару. Фарбування можна виконувати з фарбопульта, що скоротить час роботи.

Поверхню можна забарвити за один день, бо матеріал швидко висихає - за годину після початкового покриття, можна проводити повторну роботу. Такий матеріал не має їдких запахів, тому можна легко і швидко виконати нанесення всередині або зовні приміщення.
Фарбу необхідно розводити в окремій ємності, можна придбати матеріал білого кольору, і окремо пігмент, для здобуття особливого кольору. При створенні особливого кольору слід враховувати, що розводити необхідно весь передбачуваний для використання склад, в іншому випадку двічі важко домогтися одного і того відтінку.

Добавки для фарб на основі акрилу

Існують спеціальні розчинники для акрилових фарб, застосування яких надає покриттю матовий або глянсовий вид, а також відрізнятися різними властивостями. Щоб зберегти всі якості матеріалу, необхідно розводити його не більш ніж 30 відсотків загальної кількості фарби. Для візерункового покриття використовують пастоподібну фарбу, зробити її можна, шляхом додавання загущувача.

Якщо робота по фарбуванню розтягується на тривалий час, то необхідно використовувати добавку, яка забезпечить більш тривале висихання. Такі компоненти можуть надавати поверхні глянець або матовість, це необхідно врахувати, при виборі речовин. Щоб продовжити терміни служби покриття, і якісно його закріпити, використовують спеціальні лаки, які наносяться після повного висихання поверхні.

Опубликовано: 25-06-2019, 11:21
0

Похожие статьи


Наверх