6 Порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Навіс над ганком - це, здавалося б, досить невелика деталь будівлі, але без неї уявити собі приватний будинок неможливо. Варто хоча б один раз вийти на ганок під час дощу, щоб зрозуміти, як важливо облаштувати надійний козирок над ним. забезпеченням комфорту його функції не обмежуються - навіс також необхідний для захисту вхідної групи від негативного впливу опадів, а також для прикраси будинку. Коли настає час переходити до облаштування навісу над ганком будинку, виникає маса питань: починаючи від матеріалу виготовлення і закінчуючи можливістю створення козирка своїми руками. Кожен з цих питань вимагає докладного розгляду, щоб в подальшому навіс на 100% справлявся зі своїми завданнями.

№1. Основні вимоги до козирка

Незалежно від того, чи будете ви купувати готовий козирок або виготовляти його самостійно, він повинен відповідати деяким вимогам:

 • навіс повинен витримувати вагу опадів, які можуть на ньому накопичуватися, або ж рослин, які будуть його обвиває;
 • по можливості козирок облаштовують не тільки над вхідними дверима, але і над усім ганком;
 • бажано передбачити систему збору та відведення дощової води;
 • козирок повинен відповідати стилю будинку, його вхідної групи і ділянки, тому при його облаштуванні необхідно вибирати відповідні матеріали, кольору і форми. Можна застосувати в його оформленні той же матеріал, що і для даху будинку, або ж використовувати такі ж елементи, як в огорожі.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

№2. Матеріал навісу над ґанком

Дві основні складові частини будь козирка - це каркас і зовнішнє покриття. Саме від них і залежать основні характеристики міцності і декоративні якості козирка. Каркас може бути дерев'яним або металевим (Кований або зварний з трубок і куточків). Металевий більш довговічний і практичний, а кований - це ще й розкішний зовнішній вигляд. Каркас з металу - це найкращий варіант, якщо мова не йде про дерев'яний будинок: в цьому випадку він може просто не поєднуватися з основною спорудою. За деревом доведеться більше доглядати, та й довговічність його істотно нижче.

Варіантів зовнішнього покриття чимало. Розглянемо основні переваги та недоліки кожного з них.

Козирок з полікарбонату

Напівпрозорі гнучкі листи полікарбонату знайшли широке застосування не тільки при облаштуванні теплиць, зимових садів, альтанок, балконів і огорож, а й при оформленні навісів.

переваги:

 • 6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фоторізноманітність відтінків;
 • здатність розсіювати сонячні промені;
 • низька вага;
 • висока гнучкість, тому з полікарбонату можна облаштувати козирок будь-якої форми. Працювати з матеріалом легко, тому часто при необхідності зробити навіс своїми руками майстра вибирають саме полікарбонат;
 • стійкість до поривів вітру, вогню і гниття, здатність витримувати солідні вітрові навантаження;
 • довговічність.

серед недоліків не найвища стійкість до механічних пошкоджень, тому на матеріалі з часом можуть з'явитися подряпини і тріщини. До того ж, полікарбонат без захисного покриття під впливом сонячних променів буде темніти або жовтіти.

Пластиковий козирок

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоЗовні схожий на полікарбонат, спеціальний щільний пластик для зовнішніх робіт відрізняється нижчою ціною. За основними властивостями матеріал дуже близький до полікарбонату, але по міцності трохи поступається йому. Матеріал представлений в широкому розмаїтті кольорів, але при бажанні відтінок можна змінити за допомогою спеціальної плівки: під час монтажу або експлуатації.

Козирок з металу

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотопереваги металевого козирка очевидні: міцність, здатність витримувати великі навантаження, довговічність, стійкість до перепадів температур. З металу можна спорудити козирки цікавих форм, але все ж даний варіант використовується нечасто зважаючи на деякі причин: велика вага і необхідність регулярно проводити антикорозійну обробку.

Козирок з профнастилу

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоПрофнастил за популярністю може зрівнятися хіба що з полікарбонатом. Матеріал, який представляє собою метал, з двох сторін покритий полімерним захисним складом, використовується для облицювання будинків і балконів, зведення огорож, а також знайшов застосування і в якості матеріалу для облаштування козирків.

переваги:

 • довговічність;
 • широке розмаїття кольорів, можливість імітації інших матеріалів;
 • низька вага і гнучкість, що значно спрощує роботу;
 • довговічність.

Профнастил відмінно поєднується з металевим каркасом, а серед його недоліків називають зайву галасливість під час опадів. Матеріал має низьку стійкість до механічних пошкоджень, а відремонтувати його практично неможливо, тому краще вибирати більш товсті листи профнастилу (не менше 10 мм).

Кований козирок

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоКовані козирки над ганком заслуговують на окрему увагу. Це найдорожчий варіант з усіх, але і виглядати такою навіс буде розкішно. Зазвичай ковані вироби виготовляються на замовлення з урахуванням всіх побажань замовника. Переваги та недоліки даних козирків такі ж, як у металевих. З елементів ковки може бути виготовлений не тільки каркас, а й покрівельна частина козирка, але в будь-якому випадку, доведеться комбінувати її з іншим матеріалом, щоб забезпечити ганку повний захист від опадів. Відмінно кування змориться з полікарбонатом.

Козирок з металочерепиці

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоЗ металочерепиці можна споруджувати симпатичні навіси, але найкраще вони будуть виглядати тоді, коли і дах будинку виконана з ідентичного матеріалу.

переваги:

 • невелика вага;
 • стійкість до механічних навантажень;
 • довговічність;
 • стійкість до вологи, перепадів температур;
 • естетичний зовнішній вигляд.

Під час дощу металочерепиця буде давати характерний звук. Якщо це проблема, можна використовувати бітумну черепицю: вона, плюс до всього, має більш низьку вагу.

Козирок з дерева

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоДерев'яні козирки можуть стати прикрасою будинку, побудованого з зрубу, а також непогано гармоніюють з цегляними грубуватими будівлями. Дерево - це ідеал екологічності і краси, але боїться вологи, вогню, комах і цвілі, тому періодично деревину доведеться обробляти захисними складами. Дуже рідко деревина використовується в якості зовнішнього покриття, але і подібний варіант має право на життя - тільки догляду знадобиться ще більше. Найчастіше дерев'яний каркас покривають зверху профнастилом, металом, полікарбонатом, шифером або черепицею.

Козирок зі скла

6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фотоСкляний навіс - це рішення для найвимогливіших. Такий козирок відмінно буде поєднуватися з будинками і ділянками, виконаними в стилі хай-тек або мінімалізм. Для облаштування подібних навісів використовується загартоване скло, яке може витримувати значні навантаження, а в разі пошкодження нікого не поранить. переваги: Чудовий зовнішній вигляд, оригінальність і здатність пропускати світло. До того ж, скло не піддається корозії, гниття, перепади температур їй байдуже. мінуси: Висока ціна і велику вагу.

№3. форма козирка

Форма підбирається в залежності від власних уподобань, розміру козирка і особливостей будинку. Найпоширеніші варіанти:

 • купольний козирок. Крім оригінального зовнішнього вигляду, до його переваг належить менша площа поверхні в порівнянні з іншими типами навісів, що закривають таку ж площу під собою. Отже, матеріалів знадобиться менше, а це економія. Обтічна форма - це важлива перевага для територій, схильних до сильної вітрам;
 • арочний і полуарочний козирки відрізняються підвищеною стійкістю до снігових навантажень і природним відводом води. На полуарочний козирок (іноді називають маркізою) буде потрібно зовсім небагато матеріалів;6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото
 • односхилий козирок - це максимально проста в монтажі конструкція, що забезпечує нормальний стік води. Одна з різновидів такого навісу - козирок з подзоров;
 • двосхилий дашок відрізняється підвищеною міцністю, добре поєднується з такими ж дахами;
 • плоский дашок має сенс облаштовувати лише в тому випадку, якщо на ньому планується вирощувати квіти. Непогано виглядає в тому випадку, коли матеріал навісу - скло;
 • увігнутий козирок забезпечує вільне сходження опадів. Незвичайна форма такого навісу зможе стати родзинкою будинку.

№4. Варіанти монтажу козирка

Спосіб кріплення козирка вибирають в залежності від того, який матеріал використовується і якої площі буде навіс. Вибирати можна з таких варіантів:

 • підвісна конструкція. Кріплення здійснюється на підвіси зверху козирка. Підходить для легких матеріалів, типу полікарбонату, профнастилу;6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото
 • навісна конструкція кріпиться опорами до стіни;6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото
 • опорні конструкції відрізняються наявністю елементів, які впираються в ганок або землю, необхідні для великих і важких навісів.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

№5. Готовий козирок або самостійно виготовлений?

Коли вже є подання на рахунок того, якої форми, розміру і з якого матеріалу повинен бути козирок, настає час вирішити, кому ж довірити його виготовлення - професіоналам або собі самому. У магазинах є непоганий вибір готових навісів для ганку, асортимент таких конструкцій чималий. У цьому випадку витрати часу і зусиль мінімальні, але зростає ціна конструкції, та й імовірність знайти саме те, що потрібно, не дуже висока. Альтернатива - замовити козирок за індивідуальним проектом, але при цьому ціна стане ще вище.

Якщо є хоч якісь навички будівельних і зварювальних робіт, достатня кількість часу і велике бажання заощадити, то можна спробувати зробити козирок своїми руками. Така конструкція буде максимально відповідати вигляду будинку і вимогам власників.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

№6. Як зробити козирок своїми руками?

Нескладні конструкції можна спробувати зробити самостійно - це велика економія. При наявності достатнього досвіду можна взятися і за складні козирки арочної форми. Весь процес виготовлення складається з таких етапів, як проектування і розрахунок необхідних матеріалів, створення каркаса (дерев'яного або металевого), монтаж каркаса на стіну і облаштування зовнішнього покриття.

Проектування

Коли мова йде про будівельні роботи, нехай навіть і не найсерйозніших, без креслення не обійтися. На кресленні вказується форма і розміри майбутнього навісу. Ширина козирка повинна бути на 50-60 см більше ширини вхідних дверей. Мінімальна довжина схилу - 80 см. Якщо мова йде про односхилому козирку, то обов'язково необхідно передбачити нахил: оптимальне значення - 20 градусів. Отриманий креслення буде допомагати при проведенні монтажних робіт, а також допоможе зорієнтуватися, скільки і яких матеріалів знадобиться.  6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Створення металевого каркаса

Найпростіше буде працювати з профільної трубою трикутного перетину. Спочатку необхідно нарізати відрізки труби необхідного розміру, а потім переходити до зварювання. Насамперед зварюють основу каркаса козирка у вигляді літери П, потім закріплюють основні елементи. Як правило, каркас повністю збирають на землі, набагато рідше продовжують зміцнювати деякі елементи вже на змонтований на стіну каркас.

кількість перемичок залежить від довжини схилу і типу використовуваного для покриття матеріалу. Якщо буде використовуватися профнастил, то між рейками необхідно робити відстань не менше 30 см. Завершальний етап - монтаж карнизної планки, а також ринви і труби, якщо вони передбачені конструкцією.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Працювати з прямими деталями не так складно - трудомісткість підвищується, якщо необхідно зробити навіс арочної форми. В цьому випадку металеві труби нарізають з великим запасом і згинають їх трубогибам або газовим ключем. Через брак таких інструментів можна скористатися болгаркою. З її допомогою на трубі кожен 30-40 см робляться зустрічні надрізи, після чого її згинають до досягнення потрібного радіусу, а місця з'єднання прорізів з'єднують зварюванням. З другої і подальшими трубами надходять точно також, а для досягнення однакового вигину необхідно постійно прикладати першу трубу в якості зразка. Тепер залишається відрізати зайве і зварити з заготівлею.

Якщо козирок буде досить великим і важким, не забудьте приварити до каркасу упори, які будуть вести від зовнішніх кутів козирка до стіни. Коли все зварювальні роботи закінчені, шви можна згладити болгаркою, потім заґрунтувати і пофарбувати метал. Наступний етап - створення отворів в трубах для кріплення конструкції до стіни. З цією метою використовують анкери або саморізи. Невеликі козирки кріплять в чотирьох місцях: вгорі і внизу з кожного краю, але великі важкі конструкції потребуватимуть додаткових кріпленнях. Попередньо на стіні краще відзначити місце установки козирка - це спростить роботу. До встановленого каркасу можна кріпити покриття.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Монтаж зовнішнього покриття

Для самостійного створення козирка краще вибирати полікарбонат або профнастил - вони максимально прості в роботі, і в разі помилок монтажу фінансові втрати будуть не настільки значні. Профнастил кріплять до каркаса за допомогою покрівельних саморізів з гумовими шайбами, полікарбонат - з використанням саморізів і Термошайба.

На місцях кріплення до каркасу на полікарбонат висвердлюють отвори. Між каркасом і полікарбонату обов'язково облаштовують силіконову або гумову прошарок. Термошайби прикручують не дуже сильно, щоб забезпечити листам можливість невеликого зсуву. Зрізи листів необхідно обов'язково закрити торцевих профілем. Бажано між листами полікарбонату залишити невеликі зазори для температурного розширення. Після того, як матеріал повністю встановлений на каркас, можна загерметизувати шов в місці примикання навісу до стіни, для чого використовують металеву планку.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Козирок на опорах

Для великих і важких козирків описана вище схема не підходить. Зводити навіс на опорах зважиться не кожен - процес вимагає спеціальних знань і великого досвіду, тому в ознайомлювальних цілях наводимо приблизну послідовність дій. Спочатку робляться опори з відстанню не більше 2 м один від одного. Вони можуть бути з цегли, бетону або металу, вимагають підготовки фундаменту. У стіні робляться виїмки для балок, які укладаються на опори і в виїмки. Після цього зводять кроквяну частина козирка, виробляють обшивку і нижню підшивку, можна облаштувати в навісі точкове освітлення.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

Створення дерев'яного каркаса

Каркас з дерева можна виготовити, маючи мінімальну підготовку в будівельних роботах. Послідовність дій така:

 • над дверима необхідно відзначити лінію майбутнього козирка, просвердлити кілька отворів, а потім закріпити дерев'яний брусок потрібної довжини за допомогою анкерів;
 • під встановленим брусом по краях закріплюють два вертикальних бруса;
 • під кутом до горизонтальної балки з двох сторін кріпляться бруски, які стануть основою для монтажу зовнішнього покриття. Для підтримки несучих балок кріпляться додаткові балки, що ведуть від вертикальних брусків;
 • якщо козирок великий, на балки вкладається лати, і тільки потім - покрівельний матеріал.6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото 6 порад з облаштування навісу (козирка) над ганком приватного будинку + фото

На завершення

Широкий вибір матеріалів дозволяє створити козирок над ганком будь-якої форми і розміру, але захопившись декоративної складової, не забувайте про основні функції навісу. Братися за самостійне виготовлення можна в разі повної впевненості в своїх силах, інакше процес ризикує обернутися даремно витраченими грошима і часом.

Опубликовано: 8-03-2019, 22:42
0

Похожие статьи


Наверх