8 Порад, який штроборез краще вибрати

Якщо ви вирішили зайнятися ремонтом і якісно підійти до питання утапливания труб і проводки в стінах для додання закінченого вигляду приміщень, то вам напевно стане в нагоді такий інструмент, як штроборез. З одного боку, його не можна назвати аж надто поширеним, так як в силу своїх функціональних особливостей він купується вкрай рідко, а використовуватися може і того рідше, якщо не стане в нагоді вам по роботі. Тому, перед тим, як все ж купити його, варто розібратися в тому, що цей інструмент з себе представляє, і звернути увагу на основні аспекти, які варто враховувати при виборі. Про це ми і хочемо сьогодні з вами поговорити.

Що це таке?

Також відомий як борозник, штроборез є вкрай практичним в описаних вище умовах електроінструментом. Його основна функція полягають в створенні штроб (борозен) відповідних розмірів в стінах з цегли або бетону, куди і ховаються в процесі ремонту дроти і труби. Робота з ним може виявитися не найлегшою в силу різних обставин, а тому при виборі важливо враховувати багато, від його конструктивних особливостей (габаритів і ергономіки), до основних і додаткових особливостей на кшталт потужності або системи пилесбора.

8 порад, який штроборез краще вибрати

Принцип роботи його небагато чим відрізняється від тієї ж кутової шліфувальної машини, яка, до слова, може стати заміною штроборіза в деяких випадках. Правда, останній варіант чреватий тим, що ви ризикуєте витратити на процес створення борозни значно більше часу, та й велика ймовірність того, що вона може вийти не самої рівною. Тому, з точки зору економії таких важливих ресурсів в ремонтно-будівельних роботах, як сили і час, рекомендується користуватися виключно борозноробом. Крім цього, він надасть набагато більше можливостей, як, наприклад, регулювання параметрів штроби, про що ми ще обов'язково поговоримо пізніше.

1. Потужність штроборіза

Природно, як у випадку і з безліччю інших електроінструментів, перш за все вам просто необхідно буде звернути увагу на показники потужності штроборіза. Діапазон потужностей актуальних моделей на ринку може становити від 1000 і до 2600 Вт, все що понад прийнято класифікувати вже як стенорезние машини. Логічно, що визначитися з вибором моделі з оптимальною потужністю вам допоможе розуміння того, в якій сфері ви збираєтеся застосовувати борозник. Тобто, для невеликої роботи у себе вдома або в квартирі вистачить і більш простого варіанту з потужністю до 1500 Вт. З іншого боку, якщо цей інструмент вам необхідний як професіоналу в області капітального ремонту, то кращим рішенням буде взяти більш продуктивну модель.

2. Габарити

З попереднього параметра випливає і наступний - розміри і вага інструменту. Зрозуміло, що, чим вище потужність штроборіза, тим більше великогабаритним і важким він може виявитися. А це не менш важливо в роботі з ним в цілому. На сучасному ринку будівельного електроінструменту ви без зусиль знайдете як компактні моделі, вагою всього в пару кілограм, так і більш професійні, дотягують і до 10-ти кіло. Так що тут, як у випадку і з попереднім аспектом, важливу роль буде грати той факт, де і як ви збираєтеся його використовувати. Напевно ви відчуєте мало приємного, проробляючи борозни в стелі тісного приміщення, утримуючи над собою 10-кіллограммовий апарат.

8 порад, який штроборез краще вибрати

Простіше кажучи, для періодичних робіт по дому, зрідка позичаючи його сусідові, ідеальним варіантом буде компактний борозник до 5-ти кілограм. До того ж такий інструмент і зберігати зручніше, особливо в умовах квартири, де може не виявитися аж надто багато вільного місця. І навпаки, якщо вам потрібна потужна модель, то варто дивитися в бік більш важких. Додатково до всього цього не варто забувати і про ергономіку придивлятися вами моделі, так як, якщо її буде просто незручно тримати, проблем може тільки додатися. Особливо в тому випадку, якщо ви працюєте з ним на постійній основі.

3. Кількість дисків штроборіза

Не в останню чергу вам необхідно буде також визначитися і з кількістю робочих дисків у штроборіза, оскільки це також має певну важливість для робочого процесу. Якщо враховувати той факт, що він призначений насамперед для того різання в стіні штроб під проводку та труби, то нікого не повинно здивувати, що моделі з двома дисками є більш поширеними. Така конфігурація дозволяє робити рівні борозни швидко і максимально ефективно. Але є на ринку і моделі з одним диском, що дозволяють з одного боку трохи розширити області їх застосування. Незважаючи на те, що сам процес шторбленія може зайняти з ними трохи більше часу, відсутність другого диска дозволить вам використовувати Борозник і для відрізних робіт. При чому різати ви зможете і метал, і камінь, і бетон.

8 порад, який штроборез краще вибрати

Вкрай важливо не знімати другий диск для того, щоб щось відрізати, так як це може бути небезпечно. Самі ж диски є, як відомо, видатковий матеріал, тому в роботі важливою їх особливістю буде саме діаметр. Він має прямий вплив на ширину і глибину штроб, тому варто тримати це в голові.

4. Розміри штроби

Ці аспекти, а саме глибина різу і ширина паза, частково випливають саме з означеного вище діаметра дисків. Якщо говорити, наприклад, про глибину, то вона залежить від цього найбільше. Взагалі для регулювання глибини різу в конструкції штроборіза передбачені спеціальні санчата. Однак, якщо ви візьмете диски з великим діаметром, то досягти мінімальної глибини у вас просто не вийде. У той час як диски меншого діаметру надають можливість регулювання глибини починаючи з нуля, що в певних ситуаціях буде вкрай корисно.

8 порад, який штроборез краще вибрати

Що стосується ширини паза, то вона перш за все регулюється шайбами ​​між дисками і залежить від їх відстані один від одного (у випадку з моделями на два диска). Даний параметр вже в меншому ступені залежить від самих дисків. Однак, знову ж таки, може варіюватися саме мінімально доступна для установки ширина. Зазвичай вона становить близько 3-10 мм мінімум і 45-65 мм максимум. Проте перші показники можуть змінюватися за рахунок товщини диска. Логічно, ніж останній буде тонше, тим меншим буде і мінімально доступний відстань. Правда, в роботі найчастіше навпаки, краще, коли відстань якомога більше.

5. Рівень шуму

Нікого не здивує твердження про те, що всі будівельні електроінструменти створюють неабиякий шум при роботі. Інакше тут і бути не може. Однак завжди можна спробувати звести цей показник до мінімуму, звернувши на нього увагу перед покупкою. Пояснювати чому штроборізи здорово шумлять, напевно, немає сенсу. Ви все-таки збираєтеся різати камінь. Але, якщо ви хочете, щоб його було якомога менше, то дивіться в бік менш потужних моделей. Правда, тільки в тому випадку, якщо можете собі це дозволити. Так як надавати перевагу низький рівень шуму високої потужності, яка може вам в результаті знадобитися, не дуже розсудливо. В цьому випадку, при великій необхідності, простіше буде додатково придбати захисні навушники.

8 порад, який штроборез краще вибрати

6. Безпека

Не зайвим при користуванні приладом буде і наявність у нього певних захисних механізмів. На щастя у більшості штроборізи вони є. Серед найбільш поширених можна відзначити захист від заклинювання диска. З точки зору безпеки дана опція повинна бути присутнім на підшукувати вами моделі, особливо, якщо вона повинна бути потужною. Ніколи не знаєш, що може піти не так, і, якщо в процесі штробления диск заклинює, моделі з даної захистом або зовсім відключаються, або переходять в режим холостий роботи.

8 порад, який штроборез краще вибрати

Є також більш банальна, але не менш практична в плані безпеки захист від випадкового включення. Хоча, в плані безпеки і самого інструменту важлива наявність захисту від перегріву, адже борозноробів належить працювати не в найлегших умовах, постійно відчуваючи певне навантаження. Наявність такого захисту дозволить уникнути неприємностей і вельми недешевих ремонту, дозволивши штроборізи прослужити вам надійно і довго.

7. Виробник

Вибираючи будь-який товар, а особливо електроінструмент, важливо звертати увагу і на виробника. Звичайно, продукція популярного бренду може обійтися трохи дорожче, але при цьому не буде стояти питань про якість. А навіть якщо і будуть, то знайти відповіді на них в мережі набагато легше для моделі з впізнаваним назвою, ніж для якогось «безіменного» аналога. На сьогоднішній день одними з найбільш популярних виробників штроборізи на вітчизняному ринку є: Hitachi, Bosch, Makita, AEG і ще кілька інших. Правда і в бюджетному сегменті зустрічаються гідні продукти таких компаній, як ЗУБР, Интерскол і Prorab. Останні особливо добре підійдуть для домашнього користування.

8. Додаткові аспекти

Отже, після того, як всі основні особливості, які стоять вашої уваги при виборі штроборіза, ми постаралися торкнутися найбільш інформативно, можна і коротко пробігтися по інших особливостей. Вони не те що б можуть відігравати значну роль, але для кого-то можуть виявитися не менш важливими. Як наприклад, довжина мережевого кабелю. Ну, да, це звичайно важливо, особливо об'єктах, де джерела живлення можуть перебувати досить далеко від необхідного місця. Але завжди ж можна скористатися подовжувачем, нехай це і не завжди зручно.

Не зайвим було б отримати також і хорошу гарантію з осудними термінами і якісним обслуговуванням. Так як ви навряд чи захочете купити будівельний інструмент, який тут же вийде з ладу, і ви не зможете нічого з цим вдіяти. Ну і не забувайте звертати свою увагу на вартість борознороби. В середньому якісна і потужна модель може обійтися вам в пару десятків тисяч рублів, але завжди можна знайти і більш доступну, при тому не менше хорошу альтернативу, якщо ваш бюджет обмежений.

Опубликовано: 4-04-2019, 10:21
0

Похожие статьи


Наверх