Проекти таунхаусів на чотири сім'ї

таунхаус на 4 сім'ї

Таунхаус, що можна майже дослівно перекласти як «міський будинок», - вельми популярний тип будови в усьому світі. У Містобудівний кодекс Російської Федерації, а також в різних державних стандартах країн колишнього СРСР, подібні конструкції називаються «житловими будинками блокованої забудови».

таунхаус на 4 сім'ї
Готовий проект таунхауса на чотири сім'ї

Якщо є бажання побудувати такий будинок разом з друзями або родичами, цей матеріал познайомить з достоїнствами і недоліками, якими володіють будинку на чотири сім'ї.

А також розкриє деякі юридичні тонкощі, опише критерії, за якими краще вибирати проект або купувати житло такого типу.

Переваги

Перше, що привертає потенційних володарів таунхауса, - це його вартість.

Якщо розглядати детально можливість, коли потрібно побудувати таунхаус з нуля, то економія буде складатися з наступного:

 • Вартість розробки архітектурного проекту ділиться між усіма учасниками, і кожен вносить свою частку, що вигідніше для кожної окремої сім'ї;
 • Оформлення документації, збори також оплачуються колективно;
 • Проводиться оптова закупівля будівельних, оздоблювальних матеріалів, труб, проводів.
  триповерховий будинок
  Прект триповерхового тайнхауса на 4 сім'ї

  Економія значна і може становити до 20% від сумарної вартості чотирьох окремих проектів котеджу для кожної сім'ї;

 • Додатково, за великий обсяг робіт на одному проекті, будівельна організація робить відчутну знижку на свої послуги;
 • Аналогічно поряд з будівельниками, дешевше обійдеться робота сантехніків, електриків, обробників.

Одне будова, розраховане на чотири сім'ї, побудувати набагато дешевше, оскільки між зонами проживання розташовуються загальні стіни. Крім того, чотири окремих котеджу займуть відчутно більшу площу, зажадають ускладнення комунікацій і можливостей для під'їзду транспорту.

Таунхаус в розрахунку на одного господаря займає менше землі, забезпечуючи ті ж можливості, що і окремий котедж.

планування таунхауса
Детальна планування таунхауса на 4 господаря

Будинок на чотири сім'ї також має перевагу в експлуатаційних витратах. Правильно організована система кондиціонування, вентиляції, опалення допоможуть значно економити матеріальні витрати.

Любителі заміського життя також знайдуть таунхаус на чотири господарі досить привабливим, оскільки такі будинки розташовуються далеко від міської межі, забезпечуючи майже ті ж умови, що і котедж. У районах, доступних для такого типу забудови, майже завжди чисте повітря, тиша, іноді красива природа з лісом, озером або річкою.

Недоліки

Якщо розгляд будинку на чотири сім'ї як єдиного архітектурного комплексу показує значний список позитивних рис, то аналіз з позиції окремого господаря виявляє негативні.

Короткий список виглядає так:

 • Внести зміни в уже реалізований проект важко. Перепланування будь-якого роду зачіпає всі сім'ї, які проживають в будинку;
 • Навіть якщо таунхаус зводиться для проживання родичів або близьких друзів, правила поведінки набагато суворіше, ніж в багатоквартирному будинку. Загальна територія, частково - комунікації, близьке проживання і необхідність спілкування - фактори, які накладають певні вимоги до сусідів;
 • Відсутність однієї сім'ї на своїй частині площі, особливо в зимовий час, небезпечно. Аварії, промерзання труб, необхідність догляду, можливо, доступу до інженерних комунікацій - ось складності, з яким можуть зіткнутися інші мешканці житла;

  таунхаус з басейном
  Оригінальний проект таунхауса на 4 сім'ї з бассеном

 • Існує також колективна відповідальність за стан будинку - обробку, дах, перекриття і так далі.

Тому, якщо планується спорудження будинку на чотири сім'ї або хочеться купити частину таунхауса для проживання, потрібно враховувати правила, схожі на ті, що існують в комунальній квартирі.

Проект слід вибирати, орієнтуючись на поділ технічних складових: індивідуальні комунікації з окремими лічильниками, система опалення, можливість перепланування.

Юридичні складності

Незважаючи на те що таунхауси стають досить поширеним типом житла в Росії і зарубіжжя, юридичні аспекти володіння ними опрацьовані слабо. Розглянемо, що потрібно враховувати, укладаючи договір або вибираючи готовий проект від забудовника.

Місце забудови

Документи, які потрібно вимагати у забудовника, повинні підтвердити відповідність земельної ділянки типу будови.

план забудови ділянки
Докладний план забудови території таунхаусами

Для таунхаусів на чотири господаря існує обмежений перелік «територій», на яких дозволено їх розміщення.

Це земля для малоповерхового або індивідуального будівництва.

За деяким винятком, будинки на чотири господарі можуть зводитися на дачних землях за умови, що секції для проживання сім'ї будуть розташовані не більше двох в ряд.

Тип власності

Є дві схеми продажу. Тільки вдома або будови разом з ділянкою. Другий варіант кращий, оскільки у кожної сім'ї і господаря буде право власності на землю. Це дозволить легше вирішувати питання, пов'язані з переплануванням ділянки, якщо така необхідність виникне.

Схема володіння

Котедж має на увазі повне володіння будовою. Таунхаус такої можливості не дає. Тут зазвичай застосовуються різні підходи, відповідні правовому полю.

двоповерховий будинок
Проект двоповерхових таунхаусів на чотири господаря

Котедж можна продати, а площею розміщення сім'ї так легко оперувати не вдасться.

Існує кілька схем:

 • Пайова участь кожного господаря як щодо власності на землю, так і по відношенню до будинку. Це найгірший варіант, так як існує єдиний архітектурний проект, і продати свою частку площі важко: необхідна згода всіх інших сусідів;
 • Часто забудовник пропонує так звану виділену частку власності. З юридичної точки зору це не має сенсу, так як в законодавстві такого поняття просто немає. Виділена частка чітко описує площа, іноді - зону в межах проекту таунхауса, якою володіє окремий господар. Але продати свою частку як котедж все одно не вдасться; планування таунхауса на 4 сім'ї
 • Ідеальний варіант - виділена частка у володінні земельною ділянкою, а також окремий проект і експлікація БТІ по тій частині таунхауса, яку займає конкретна сім'я. Так можна чітко визначити зону відповідальності, оскільки в документації будуть вказані всі комунікації і проходження інженерних мереж.

Сьогоднішня ситуація на ринку описується безліччю розмитих варіантів договорів. Тому при будівництві таунхауса або купівлі апартаментів в уже готовому будові обов'язково проконсультуйтеся з юристами.

Нерухомість повинна припускати можливість продажу без особливих складнощів, будь то котедж або частина таунхауса, де власність розділена між чотирма господарями.

Комунікації

Як говорилося вище, повинен дотримуватися принцип поділу. Інакше не уникнути складнощів або скандалів.

комунікацій в таунхаусі
Схема для монтажу комунікацій в таунхаусі

Якщо септик може бути спільним, то аварійні пристрої, інженерні мережі подачі води, електрики, кабельні системи телебачення, інтернет повинні бути роздільними. Це важливо і з позиції безпеки: коротке замикання в зоні проживання однієї сім'ї, наприклад, не повинно вести до краху інфраструктури всього таунхауса.

Аналогічно іде справа з опаленням. Підтримка температурного режиму для всіх сімей можна забезпечити за допомогою одного котла. Однак виникають проблеми з доступом до всіх зон його обв'язки, кожна частина якої розташована на території окремого господаря.

Тому індивідуальна система опалення для площі, на якій проживає кожна сім'я, краще.

Будьте уважні

Будівництво таунхауса на чотири господарі - вигідне вкладення коштів. Однак підходити до питання реалізації подібного проекту потрібно максимально уважно, щоб врахувати всі тонкощі. Особливо упереджено потрібно відбирати пропозиції, якщо планується придбання апартаментів в існуючому будинку на чотири сім'ї.

Тут в критерії відбору увійдуть:

 • двір;
 • Оздоблення;
 • Технологія будівництва;
 • Тип використовуваних перекриттів.
Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх