Як правильно вирівняти стіни у ванній своїми руками?

Якість штукатурних робіт навіть у новій квартирі іноді залишає бажати кращого. Як вирівняти стіни у ванній кімнаті - ось завдання, яке часто постає перед господарями. Адже від того, наскільки рівна і вертикальна поверхня залежить і якість укладання кахлю, наклеювання шпалер у ванній.

Спосіб вирівнювання стін

Можна використовувати такі технології вирівнювання:

 1. Нанесення цементно-піщаної штукатурної суміші. Цей спосіб найбільш традиційний. Він дозволяє усунути відхилення від вертикалі до 5 см по висоті стіни і великі ушкодження у вигляді тріщин та вибоїн. Підходить для наклеювання плитки, обробки мозаїкою, панелями ПВХ або вологостійкими шпалерами.
 2. Вирівнювання гіпсовими сумішами ( «Ротбанд» від фірми «Кнауф» і ін.) Дозволяє закрити незначні тріщини, усунути відхилення від вертикалі до 1,5 см і невеликі нерівності вже нанесеного шару штукатурки. Підходить для будь-якого фінішного покриття, крім кахельної плитки.
 3. Листи вологостійкого гіпсокартону застосовують в тих випадках, коли відхилення стіни від вертикалі важко переборні за допомогою штукатурки. Спосіб кріплення ГКЛ дозволяє приховати під ним труби комунікацій і значні нерівності стін у ванній. Ідеально підходить гіпсокартон для клеєння шпалер і музичних робіт. Не рекомендується клеїти на нього плитку, так як міцність покриття буде значно нижче, ніж при укладанні на штукатурку.

Як правильно вирівняти стіни у ванній своїми руками?Вирівнювання стіни за допомогою гіпсової суміші

Підібравши відповідний спосіб вирівнювання стіни в конкретній ванній, можна приступати до закупівлі матеріалу і починати підготовчі роботи.

Вирівнювання цементно-піщаної штукатуркою

Підготувати стіну: звільнити її від наявного покриття, встановити маячки, за якими буде проводитися оштукатурювання, забезпечити адгезію розчину до стіни, прикріпити армуючої сітки, якщо потрібно. Запастися матеріалами і інструментами

 • правило довге;
 • тертку пластикову або дерев'яну;
 • кельму;
 • схил і рівень;
 • маяки металеві Т-подібні;
 • цемент і пісок або готову штукатурну суміш;
 • гіпс будівельний.

Опустити схили, в нижній точці закріпити їх. Прив'язати до вертикалях горизонтальні нитки на відстані близько 1 м один від одного.

Якщо при цьому з'ясувалося, що шар штукатурки буде перевищувати 2 см, перед установкою маяків на стіну треба прикріпити армуючої сітки з пластика.

Встановити вертикально маяк так, щоб ребро стосувалося відразу всіх горизонтальних ниток. Прикріпити профіль до стіни можна за допомогою алебастру або гіпсу. Відстань між маяками має бути не більше 1 м.

Як правильно вирівняти стіни у ванній своїми руками?Метод вирівнювання цементно-піщаної штукатуркою

Після того як гіпс схопиться, нанести на стіну рідкий розчин з цементу і піску в співвідношенні 1/4. Води треба додати стільки, щоб вийшла рідка маса. Цей розчин забезпечить надійне прилипання штукатурки до стіни.

Зробити густий розчин, зберігаючи пропорції піску та цементу, зазначені вище. Нанести його на стіну і розтягнути від низу до верху, прибираючи надлишки і вирівнюючи западини. Після підсихання нанесеної штукатурки її поверхню затерти будівельної теркою.

Вирівнювання стіни гіпсовою сумішшю

Гіпсовий розчин має властивість дуже швидко схоплюватися: термін не перевищує 25 хвилин.

Заміс потрібно виробляти малими порціями, додаючи суху суміш в холодну воду.

Після перемішування розчин повинен постояти 5 хвилин, потім його знову треба перемішати, додаючи ні води, ні сухого речовини. Консистенція розчину дозволяє йому утримуватися на Кельме, навіть якщо її перевернути.

Обробити стіну грунтом глибокого проникнення. Закрити тріщини і інші пошкодження, завдаючи розчин на ділянку стіни і розтягуючи його шпателем. Підготувати інструменти:

 • шпателі різної ширини;
 • кельму;
 • правило;
 • гладилку;
 • вологу ганчірку і кисть;
 • маяки.

Як правильно вирівняти стіни у ванній своїми руками?Підготовка до вирівнювання гіпсовою сумішшю

Встановити маячки, як для штукатурки. Нанести на стіну шар гіпсової суміші і довгим правилом провести по стіні, розрівнюючи його. Після 3-4 рухів знадобиться обов'язкова чистка від налиплого суміші вологою ганчіркою. Рухи можна виробляти в будь-якому напрямку, наскільки дозволяють встановлені маяки.

Після завершення нанесення розчину поверхню стіни може виглядати злегка хвилястою (особливо при використанні «Ротбанда» білого і сірого кольору). Це не є помилкою або помилкою майстра і віддаляється наступним розгладженням поверхні.

Стіну треба відшліфувати через 1 годину після нанесення шару розчину. Застиглі краплі прибрати шпателем, чистою водою змочити стіну за допомогою кисті і круговим рухом гладилки обробити всю поверхню відразу. Частина суміші, що прилипла до інструменту, треба зняти шпателем і нанести її на явні нерівності, змочуючи і загладжуючи стіну до отримання задовольняє результату.

Усунення нерівностей стіни

Якщо для вирівнювання потрібно дуже великий шар штукатурки або суміші, що вирівнює, то краще віддати перевагу монтаж гіпсокартонних листів. Встановлені на спеціальний профіль, вони утворюють нову стіну з ідеально гладкою поверхнею. При нерівностях чорновий стіни ГКЛ можна кріпити без каркаса на гіпсовий клей.

Для монтажу встановити вертикаль по схилу і зміцнити профілі на стелі і на підлозі. Підвіси встановити на стіну, зміцнюючи дюбелями. Приєднати до них монтажні профілі на саморізи.

Як правильно вирівняти стіни у ванній своїми руками?Стіни, вирівняні гіпсокартоном

Кріплення ГКЛ до профілів зробити саморізами з потайною головкою. Після монтажу всі шви і сліди від саморізів затерти шпаклювальною сумішшю за допомогою шпателя.

Усунути нерівності стін легше, ніж вирішити, як вирівняти підлогу в ванній. При наявності деяких навичок в роботі з штукатурними сумішами це не буде представлятися складною справою і займе не дуже багато часу.

Опубликовано: 15-02-2020, 20:33
0

Похожие статьи


Наверх