Характеристики електричного полотенцесушителя

Ванні кімнати відрізняються підвищеним рівнем вологості, з чим вентиляція справляється далеко не завжди. Полотенцесушитель електричний відмінно справляється із завданням усунення надлишків вологи. На відміну від водяного він може працювати цілий рік, при необхідності обладнання легко вимикається. Сучасні моделі випускаються не тільки з термостатом, а й спеціальними поличками для рушників і особистих речей.

Електричні рушникосушки: переваги використання

У квартирах старого житлового фонду найчастіше застосовуються звичайні водяні моделі, що працюють від труби гарячого водопостачання або опалення. Така система не завжди зручна для використання: вона масивна, займає багато місця, особливою привабливістю не відрізняється. Кращою альтернативою застарілим водяним центральним системам є електричні моделі полотенцесушителей.

Характеристики електричного полотенцесушителяЕлектро полотенцесушитель у ванну

Переваг у електричних систем багато:

 1. Дизайн більш привабливий, сучасний, сьогодні можна підібрати пристрої різного виконання. Користуються попитом поворотні і стаціонарні, оцинковані, пофарбовані в різні кольори. Моделі з полицею зручні для сушіння особистих речей.
 2. Імовірність протікання зводиться до мінімуму.
 3. Монтаж гранично простий і швидкий, для підключення зазвичай необхідна тільки розетка.
 4. Робота системи не залежить від рівня тиску в водопроводі або опалювальному контурі.
 5. У деяких моделей передбачена можливість регулювання температури.
 6. При необхідності система швидко відключається, її можна використовувати, коли гаряча вода в будинок не подається.

Види полотенцесушителей

Електричні рушникосушки представлені на ринку у великій різноманітності. Вони суттєво відрізняються від звичайних водяних: в подібних системах не буває проблем з тиском води, повітряних пробок, які знижують ефективність обладнання. Вирішуючи, який краще полотенцесушитель придбати, необхідно врахувати, що електричні моделі поділяються на "сухі" і "мокрі". У останніх в якості теплоносія використовується масло або антифриз. "Сухі" працюють за принципом теплої підлоги.

Характеристики електричного полотенцесушителя"Сухий" вид полотенцесушителя

Обидва види мають такими відмінностями:

 1. Ціна на кабельні нижче, ніж на "мокрі", так як вони не вимагають використання герметичних трубок.
 2. Монтаж кабельних систем простіше, так як вони не мають Тена. Такі системи можна монтувати в будь-якому положенні, хоча найчастіше вузький з поличкою полотенцесушитель навішується в вертикальному положенні, щоб заощадити місце і зберегти його функціональність. "Мокрі" ж системи можна навішувати в строго певному положенні, так як ТЕН можна встановлювати тільки внизу.
 3. Кабельні мають меншу потужність, енергоспоживання у них нижче, а й нагрівання слабший. Для "мокрих" систем передбачена потужність до 2000 Вт, але і витрата електроенергії набагато вище, ніж у "сухих" (їм зазвичай вистачає близько 100 Вт)
 4. "Сухі" рушникосушки нагріваються і остигають швидко, "мокрі" ще довго після виключення будуть віддавати тепло, але і для нагріву їм необхідно більше часу.
 5. Не всі моделі мають регулятори температури, найчастіше вони використовуються для "мокрих" установок (термостат вбудовується в ТЕН).

Як вибрати полотенцесушитель

Сьогодні можна вибрати різні рушникосушки: з поличкою, термостатом, поворотні та стаціонарні. Традиційна модель у вигляді зігнутої трубки вже не задовольняє вимоги не тільки по зовнішньому вигляду, але і по функціональності, площі займаного простору. Подібні застарілі моделі погано вписуються в інтер'єр сучасних санвузлів. Сучасний електричний полотенцесушитель вузький, може бути поворотним, мати різне число поличок. Користуються попитом моделі нестандартних форм, дизайнерські. Найкраще вибирати моделі з опуклими поличками, на них зручніше розвішувати рушники або особисті речі. Вузькі високі моделі займають менше корисного простору, зберігаючи свою функціональність.

При покупці рушникосушки рекомендується звертати увагу на наступні параметри:

 • кількість горизонтальних полиць або трубок, так як саме ці моделі будуть віддавати більше тепла, т. е. швидше прогрівати приміщення;
 • опуклі полички найбільш зручні - вони займають менше місця;
 • для маленької ванної оптимальним варіантом стане поворотний полотенцесушитель з розсувними бічними частинами (стаціонарно кріпиться тільки рама, бічні частини обладнання рухливі, їх можна розсовувати на будь-який кут).

Характеристики електричного полотенцесушителяПоради щодо вибору полотенцесушителя

При вирішенні питання, як вибрати у ванну кімнату полотенцесушитель, необхідно звернути увагу на спосіб його установки. Крім традиційних моделей пропонуються і підлогові, які відрізняються за типом монтажу та зручності використання. Настінні рушникосушки займають менше місця, вони зручніше, рівномірно опалюють приміщення. Підлогові моделі при необхідності можна переносити на балкон, лоджію або кухню, для їх включення потрібно тільки розетка. Для ванною з невеликою площею - це не найкращий варіант, так як вони масивні, їх легко зачепити.

Правила безпечного підключення

Установка електричного полотенцесушителя вимагає певних навичок, хоча і є більш простий, ніж монтаж водяних моделей. Необхідно в точності дотримуватися умов ізоляції електричної мережі під час підключення, так як в санвузлі спостерігається високий рівень вологості, можливий контакт з водою. Будь-який витік при подібних умовах може бути небезпечною для життя. Перед початком підключення необхідно перевірити якість електропроводки, а під час самого монтажу обов'язково виконати заземлення, підключити УЗО для захисту під час перепадів напруги.

Електричний полотенцесушитель для ванної можна підключити одним з методів:

 • підключення до розетки;
 • за допомогою розетки, змонтованої в ванній кімнаті;
 • за допомогою зовнішньої розетки.

Перший спосіб використовується для рушників без термостата, які відключають пристрій після досягнення необхідної температури. Для економії електроенергії треба вийняти вилку з розетки, після того як прилад прогріється до потрібного рівня. У цьому випадку необхідно використовувати тільки спеціальну захищену розетку, т. Е. Має вологозахисний корпус і кришку.

Кабель до санвузлу підводиться з зовнішніх приміщень або від світильника ванній, розетка під час монтажу максимально топиться в стіну, обов'язково забезпечується кришкою, ущільнювачами з гуми, які запобігають проходження водяної пари всередину корпусу через отвори для вилки.

Характеристики електричного полотенцесушителяПравила установки і експлуатації полотенцесушителей

Не можна монтувати внутрішні розетки на стіни, що контактують з вулицею.

В цьому випадку утворюється конденсат, що стає причиною коротких замикань.

Варіант із зовнішнім розеткою є кращим, тому що немає необхідності монтувати додаткове обладнання. Зазвичай цей спосіб рекомендується, коли в санвузлі стоїть не душова кабінка, а повноцінна ванна. Розетка може знаходитися на кухні, кабель від рушникосушки прокладається на висоті в 10 см або вище, для його протягування в суміжній стіні перфоратором робиться отвір. Сам кабель необхідно зміцнювати (зазвичай застосовується кабель-канал).

Підключення до електричної мережі

При такому варіанті електричний полотенцесушитель для ванної вимагає попереднього розрахунку кількості і перетину кабелю. Пристрій підключається безпосередньо до електрощитку в квартирі, необхідно також УЗО, можливо, буде потрібно окремий автомат. Після кріплення рушникосушки на стіну перфоратором проробляється отвір, через нього протягується кабель від обладнання. Найзручніше прокладати його за допомогою кабель-каналу, який закривається зовні декоративною кришкою. Для підключення до лічильника найкраще викликати електрика, щоб уникнути травмонебезпечних ситуацій.

Рушникосушки для ванної кімнати використовуються в різних цілях, але обійтися без них зовсім навряд чи вийде. За допомогою цього обладнання можна позбутися від надлишку вологості в приміщенні, уникнути утворення цвілі на стелі або стінах, обігріти ванну.

Опубликовано: 6-02-2020, 16:02
0

Похожие статьи


Наверх