Цікаві варіанти обробки передпокою

Іноді оформленню коридорів приділяють недостатньо уваги, вважаючи що ця прохідна частина житла не грає особливої ​​ролі. Неприпустима помилка, яка призводить до того, що квартира або приватний будинок перестають сприйматися єдиним гармонійним простором. Як уникнути цього і правильно виконати внутрішню обробку, створивши цікавий дизайн в передпокої, розповімо в даній статті.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Особливості обробки прихожей кімнати

Коли виконується обробка прихожей, дуже важливо приділити увагу всім складовим, не випускаючи з виду навіть найтонші моменти. Ось, на чому в першу чергу роблять акценти:

 1. Колористичному вирішенні стін - це створюватиме основу, яка формує загальне враження від інтер'єру. Важливо врахувати, щоб колір обробки стін не дисонував з основним відтінком кімнат, прилеглих до цієї частини простору.
 2. Намагаються максимально розширити простір, застосовуючи основні дизайнерські прийоми. Це актуально для міських квартир.
 3. Використовують виключно зносостійкі матеріали. Це обумовлено високою прохідністю і контактом із зовнішнім простором - загальним коридором багатоквартирного будинку або вулиці в приватному будинку. При цьому важливо розуміти, який асортимент оздоблювальних матеріалів природного і штучного походження існує сьогодні на ринку. Це дасть можливість підібрати оптимальні вироби або матеріали, з точки зору функціональності і зовнішньої привабливості.
 4. В обов'язковому порядку виконують правильне дворівневе освітлення, яке здатне не тільки правильно обіграти простір, але і підвищити його функціональність.
 5. Також важливо визначитися з тим, який стиль буде переважати в приміщенні. Якщо вся квартира переважно в класичному варіанті, то не варто коридор занадто осучаснювати і, навпаки. Тобто, важливе зберегти єдність стилю або хоча б його спрямованість.
 6. Ну і звичайно, ця кімната ніколи не обійдеться без великогабаритного дзеркала.

На кожному з цих пунктів варто зупинитися більш докладно. Але перед тим як розібрати кожен пункт, варто звернути увагу на сайт компанії "NOWY STYL", адже там ви завжди можете придбати офісні крісла під будь-який дизайн офісу за приємною ціною. Користуйтеся!

Вибір колірної гами для прихожей

Вибираючи колір для оформлення коридору, необхідно враховувати наступні основні правила від провідних дизайнерів:

 • Для класичних інтер'єрів модерну використовують біло-бежеву, пісочну, коричневій гамми або кольори, що близькі до натурального дерева від самого темного до простої сосни.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

 • Бароко, ампір і рококо застосовуються досить рідко і переважно у великих приватних будинках і котеджах. Це обумовлено пишністю обробки і застосуванням глибоких, злегка припудрених квітів.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  У такій прихожей обробка повинна показувати всю розкіш стильового напрямку

 • Поп-арт поєднує комбінування світлих і неприродно яскравих відтінків.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Всі особливості стилю поп-арт можна виразити за допомогою простої фарбування стін

 • Хай тек, сучасний, мінімалістичний найчастіше використовують ахроматичну гаму самих різних півтонів, які надають ефект глибини кімнаті. Правда, допускається невелике вкраплення кольорових плям незначних за площею.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Для обробки прихожей в стилі хай-тек підходять холодні і світлі відтінки

Ці правила стосуються тільки вибору кольору з урахуванням основний стилістики кімнати. Але якщо міркувати про інших колористичних правилах, то враховують ще й додаткові чинники:

 • У маленьких приміщеннях слід використовувати якомога більше світлі кольори, так як вони розширюють простір.
 • Чим темніше колір, тим більше він буде зменшувати простір при візуальному сприйнятті.
 • Холодні і ультра яскраві кольори в темному приміщенні будуть виглядати похмуро.
 • Ідеально якщо в передпокої є природний віконний отвір на вулицю. Але в міських квартирах, як правило, його немає. Тому важливо, щоб було правильно виставлено освітлення. Тільки воно зможе здійснити правильну інтерпретацію кольору.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Чим менше передпокій, тим більше в ній повинно бути світлих оздоблювальних матеріалів

Важливо врахувати, що на сьогоднішній день в освітлювальних приладах є лампочки як холодного, так і теплого світла. Вони можуть істотно змінити загальну колористичну картину кімнати.

Варіанти обробки

Наступний момент, на який необхідно звернути увагу - це обробка стін в передпокої. Саме ці площини є основними елементами кімнати, які задають загальний стильовий напрям. Адже в коридорі не так багато меблів і можливостей використовувати різні види декорів. З цієї причини обробка повинна виконувати відразу три функції:

 1. Створювати той чи інший образ і гармонійний дизайн.
 2. Бути функціональною - поверхні не повинні швидко зношуватися.
 3. Мати зовнішню привабливість і високі декоративні якості.

Всього цього легко досягти, якщо вибрати відповідний матеріал з того широкого асортименту, який сьогодні існує в будівельних магазинах. А до нього підібрати відповідні для підлоги і стелі.

Оздоблення стелі

Щоб вибрати, як обробити стелю, насправді, існує не так багато ідей. Найчастіше реалізують:

 • Штукатурку. Вона може бути, як білої, так і злегка тонованому.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Оштукатурений і пофарбований стелю в передпокої хрущовки

 • Натяжні стелі.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Глянцевий натяжна стеля в передпокої невеликого розміру

 • Цементну необроблену поверхню, яка найчастіше є акцентним моментом для стилю лофт.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Бетонну стелю в передпокої лофтной стилістики

 • Стельові дерев'яні балки, як пофарбовані, так і з природною фактурою дерева в комбінації з оштукатуреними частинами. Цей обробний варіант підходить виключно для великих холів приватних будинків, де площа дозволяє реалізувати таку ідею.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Декор стелі дерев'яними балками в коридорі заміського будинку

Обробка підлоги

Коли вибирають, чим обробити передпокій, то починають ремонтні роботи з підлоги. Тут є кілька варіантів, що можна настелити в якості покриття:

 • Лінолеум - він досить дешевий, що не піддається впливу вологи і поглинає більшу частину шумів. Але його естетичність не надто висока. Підійде тільки для бюджетного ремонту.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Головне достоїнство лінолеуму полягає в тому, що за невеликі гроші можна імітувати будь-яке натуральне покриття

 • Наливна підлога - матеріал, який з'явився на ринку не так давно. Але встиг придбати велику популярність за рахунок можливості реалізувати найрізноманітніші декоративні малюнки. Серед основних його переваг - абсолютна вологостійкість і висока зносостійкість. Підійде для найрізноманітнішого варіанти дизайну, так як за допомогою нього можна зробити, як гладкі підлоги, так і з імітацією під камінь.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Наливна підлога краще комбінувати з підігрівом, так як це покриття холодну і некомфортний для босих ніг

 • Ламінат також використовують для обробки підлоги в передпокої. Але тут слід врахувати кілька основних моментів. Потрібно або вибирати вологостійке покриття, або, що ще краще, комбінувати ламінат разом з підлоги плиткою. Так як біля дверей потрібно отримати поверхню, яка не буде піддаватися впливу бруду і вологи, що вноситься з вулиці разом із взуттям.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Найчастіше вибирають ламінат з імітацією цінної породи дерева

 • У деяких варіантах воліють використовувати виключно підлогову керамічну плитку. Але вибирати краще антиковзну, щоб знизити травматичність при її експлуатації.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Керамічна плитка прекрасно підходить для підлоги у вхідній зоні передпокої

 • Також в якості обробки використовують мармур, який обійдеться дуже недешево. Штучний або природний камінь, який здатний надати автентичності будь-якому приміщенню, в тому числі і передпокої.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Підлогове покриття з натурального мармуру - це прерогатива класичних інтер'єрів

Обробка стін

Перед тим, як вирішити, чим обробити стіни в передпокої, необхідно визначитися:

 • З стильовим спрямуванням.
 • З кількістю проживаючих і наявністю дітей і собак. Справа в тому, що малюки досить інтенсивно забруднюють поверхні стін, оброблених штукатуркою або шпалерами, що необхідно враховувати.
 • У разі наявності тварин, бажано нижню частину стін зашивати спеціальними пластиковими або дерев'яними панелями. Робиться це також заради продовження терміну експлуатації приміщення без необхідності оновлювати ремонт.

Коли визначено основні фактори і цілі, можна зупинити свій вибір на конкретному матеріалі. Це можуть бути шпалери, фарбування, фактурна штукатурка, венеціанська штукатурка, імітація під камінь або цегла, дерев'яні або пластикові панелі окремо або в комбінації з іншим матеріалом.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Для оздоблення стін бажано вибирати немаркі і зносостійкі матеріали, виходячи з особистих фінансових можливостей

Приклади освітлення в передпокої кімнаті

Висвітлення має бути приділена особлива увага. Саме завдяки йому можна підкреслити всі особливості інтер'єру. А якщо світло виставлено неграмотно, то всі позитивні моменти і особливості дизайну можуть бути нівельовані і зведені практично до нуля.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Грамотний вибір освітлювальних приладів дозволяє скоригувати пропорції передпокої

Якщо передпокій квадратна і за габаритами досить простора, то допускається центральна стельова люстра. Її параметри безпосередньо прив'язуються до площі цієї кімнати. На додачу до неї має бути виконано точкове освітлення в районі дзеркала. Це можуть бути:

 • або 2 настінних бра з двох сторін від дзеркала;
 • або стрічкове LED освітлення, вмонтована під карниз шафи-купе якщо у нього є дзеркальні двері.

Якщо передпокій витягнута, варто уникати використання центральної стельової люстри. Її функцію на себе візьмуть точкові світильники, вмонтовані в стелю. Також використовується контурне LED освітлення, яке створює ефектні перепади світла.

Варіанти обробки стін

Незважаючи на те, що підлога і стеля досить важливі поверхні, вони служать більше функціональної мети. Так, наприклад, підлога повинна бути неістіраемим і водонепроникним. Що ж стосується стелі, то він, в переважній більшості випадків, є основою для створення правильного рівня освітлення. І тільки лише зрідка він служить декоративним цілям.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

В інтер'єрі прихожей стіни несуть основну декоративне навантаження

Що ж стосується стін, то саме вони створюють більшою мірою загальне відчуття від кімнати, її стилю і колористичного рішення. Справа в тому, що стіни в передпокої знаходяться на рівні очей і сприймаються в першу чергу. Тому їм необхідно приділити більше уваги, з точки зору стилістики та дизайну.

Оздоблення шпалерами

Стіну можна обклеїти шпалерами. Це найбільш традиційний варіант, але реалізувати його можна різноманітними способами:

 • Однотонні шпалери можуть бути відтінені цегляної або кам'яної штучної кладкою. Це відмінна комбінація для лаконічного сучасного стилю з акцентом на автентичності.
 • Шпалери в дрібну квіточку - прекрасно підходять для сільського стилю або приміщення в напрямку Прованс і шебби шик.
 • Геометричні великі візерунки можна реалізувати в великому за площею коридорі хай-тек.
 • Також популярно поєднувати шпалери з дерев'яними панелями, що розташовуються по нижній частині стіни. Така обробка стане родзинкою для модерну, особливо в тому випадку, якщо дерев'яні панелі виконані з різьбленими елементами.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Шпалери допомагають зробити стіни передпокою по-справжньому цікавими

Оздоблення деревом

Якщо говорити про обробку деревом більш детально, варто відразу зазначити кілька можливих способів реалізації такої задумки:

 • Про панелях, які кріпляться по нижній частині стіни приблизно на висоту 1/3 від загального габариту, було сказано вже вище. Це класичний варіант, який може більшості здатися, якщо і не повністю застарілим, то істотно «обридлим».

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Таку обробку стін часто використовують при оформленні прихожей в сільському стилі

 • Щоб піти від такого стандартного рішення можна використовувати дерев'яні рейки, які різними способами кріпляться до стіни. Вони можуть фіксуватися на спеціально створений каркас за допомогою саморізів або їх можна просто поклеїти на нього. Залежно від матеріалу досягається той чи інший ефект. Цінні породи дерева надають інтер'єру особливий шик і лоск. Тоді як сосна або інші недорогі сорти деревини здатні створити в кімнаті ефект в стилі кантрі. Особливість такого способу обробки полягає в тому, що наносити рейки можна на одну або дві суміжні стіни. Або виключно локально, створюючи певну геометричну фігуру на вертикальній площині.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Практичним рішенням буде обробка рейками стіни з вішалкою

Пластикові панелі

Можна також використовувати пластикові панелі. Вони, найчастіше імітують деревину. Але говорити про високу естетичність даного матеріалу не доводиться. Переконатися, як виглядають панелі для передпокою і коридору можна на представлених фото.

Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

Пластикові панелі легко мити, а виглядати вони можуть цілком презентабельно

Та інші

Якщо немає фінансової можливості виконати в інтер'єрі дорогий ремонт, то не варто впадати у відчай і ставити на різних дизайнерських рішеннях хрест. В цьому випадку можна вибрати:

 • Ламінат. Цей традиційний матеріал для підлоги може бути з успіхом використаний на вертикальних поверхнях. Але необхідно враховувати, що їм не обробляють все приміщення, а тільки 1 або максимум 2 стіни. Його можна розмістити вертикально, в цьому випадку він буде надавати відчуття більш високих стель. Якщо ж кімната досить маленька, то можна спробувати розмістити матеріал уздовж або по діагоналі.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Вибравши ламінат для оздоблення стін, ви отримаєте якісну обробку, яка прослужить довгі роки

 • Ще один хороший варіант - це забарвлення відповідними лакофарбовими матеріалами. Якщо це здається комусь нудним, на сьогоднішній день існують найрізноманітніші наклейки або штампи, які допоможуть створити оригінальний малюнок на стіні за допомогою спеціальних складів. Варто звернути увагу, що малюнки можуть бути виконані в різній техніці по своїй складності. Сьогодні створюють як тривимірні об'єкти, які під силу людям з художньою освітою або мають навик у створенні таких картин. Так і найпростіші зображення, які наносяться за допомогою спеціального трафарету. Такий варіант можна виконати самостійно, не маючи ніяких попередніх навичок.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  Забарвлення - практичний і досить економний спосіб обробки стін

 • Якщо хочеться реалізувати елегантний класичний інтер'єр, підійде венеціанська штукатурка. Але в цьому випадку необхідно відразу обмовитися, що ціна на цей матеріал і, тим більше роботу з ним, буде досить висока. Але результат однозначно вийде більш, ніж гідний.

  Цікаві варіанти обробки прихожей кімнати

  За допомогою декоративної штукатурки можна створити гладку, фактурну або поверхню з малюнком

Таким чином, обробка прихожей в квартирі може бути настільки різноманітною, що дозволяє втілити будь-які фантазії і побажання власників житла, що прекрасно видно на фото.

Якщо з усього різноманіття вибрати досить важко і немає однозначного розуміння, яке стильове напрям хочеться реалізувати, краще розглядати численні приклади розв'язання інтер'єрів.

Опубликовано: 27-08-2020, 11:35
0

Похожие статьи


Наверх