Установка металевого хозблока

металевий хозблок

Практично кожен присадибна ділянка потребує додаткового спорудженні, де буде місце для господарського інструменту, будівельного матеріалу і інших речей, для яких часто не вистачає місця в житловому будинку. Така споруда називають хозблок. У ньому може бути як одна кімната, так і кілька приміщень, кожне з яких матиме своє призначення. Крім того, такі будинки можуть бути виконані з різного матеріалу.

металевий хозблок
Схема з розмірами металевого хозблока

Одним з найпопулярніших для будівництва хозблока або сараю матеріалів вважається метал. Завдяки такому будинку проблема нестачі приміщень вже не буде актуальною.

Переваги використання металевого хозблока

Велику популярність і широке поширення споруда отримала завдяки великій кількості характерних особливостей. Деякі з них перераховуються нижче:

 • Немає потреби в будівництві складного і дорогого фундаменту, так як для хозблока досить мати будь-яку тверду і рівну поверхню, яка забезпечить хороший рівень стійкості;
 • Дешевизна, досягається за рахунок недорогих будівельних матеріалів;
 • Висока швидкість збірки. Група будівельників змонтує його за 3-4 дня;
 • Висока стійкість до негативного механічного впливу на каркас;
 • Хороша міцність;
 • Експлуатувати приміщення досить просто і зручно. Не вимагає багато уваги в плані прибирання та поточного ремонту;

  металевий хозблок
  Варіант конструкції металевого хозблока

 • Безліч варіантів використання приміщення. У хозблоке можна розмістити як душ або туалет, так майстерню або кімнату відпочинку.

Види хозблоков

 1. Розбірна конструкція. Один з найпоширеніших варіантів для будівлі металевого типу. Така конструкція відмінно підходить для тих, кому важлива висока мобільність будови. Це обумовлено тим, що всі кріплення зроблені з болтів і інших рухомих частин, легко подаються демонтажу. Завдяки такій властивості при необхідності будівля легко розбирається, але подібна дія не шкодить експлуатаційними характеристиками. Така можливість використовується в основному на тих ділянках, де ще не була завершена планування місцевості і є необхідність в переміщенні сараю.

  розбірний хозблок
  Каркас розбірного хозблока

 2. Зварна конструкція. Характерною особливістю такого будинку є великий запас міцності каркаса і високий рівень надійності. Крім того, головна відмінність подібного типу конструкції від розбірний в тому, що немає необхідності в точних розмірах елементів будівлі. Завдяки цьому значно спрощуються розрахунки, необхідні для побудови. Але в той же час така особливість є і недоліком, так як з легкістю демонтувати і перенести всю конструкцію досить важко.
 3. Моноблочна конструкція. Цей вид хозблоков є найпростішим в установці і вимагає мінімум витрат у часі, так як купується готову будову. Такі моноблоки привозять купив їх на ділянку і ставляться на заздалегідь підготовлене місце. В якості фундаменту під сарай підійдуть звичайні бетонні стовпи або плита із залізобетону. моноблочний хозблок

Планування внутрішнього простору хозблока

Перед тим як вибрати готову конструкцію або ж запланувати будівництво, варто подумати про планування приміщення. Вона повинна бути досить практичною і зручною. Біля головного входу не повинно знаходитися таких речей, як ящики або полиці, використання яких ускладнить вхід в приміщення.

планування хозблока
Планування хозблока з терасою і санвузлом

Якщо є кілька секцій в металевому хозблоке, кожна з яких має своє призначення, варто подумати про пристрій в кожну з них окремого входу. Але таке планування варто робити ще на етапі складання креслення.

Правильний підбір території під установку хозблока

Після того як ви вибрали відповідну опцію конструкції хозблока, можна подумати про вибір місця і зміцненні на ньому підстави для приміщення. Це можна зробити за рахунок шару піску, перемішаного з щебенем, який потрібно рівномірно розподілити по всій площині будови.

установка хозблока
Приклад установки хозблока з металу в городі

Крім того, це послужить зміцненням для монолітного будівлі, а також допоможе ще більше вирівняти поверхню, на яку буде монтуватися підстави будови. У деяких випадках виправдане використання дренажних шарів, які повністю набиваються щебенем. Але такий варіант більш трудомісткий і дорогий, тому його використовувати потрібно виключно при необхідності.

Якщо територія, на якій розташований ваш хозблок, має підвищену вологість або там часто йдуть дощі, то варто потурбуватися про відвід води від підстави металевого хозблока.

Для цього досить створити невеликий ухил навколо будови, що допоможе забезпечити додатковий відтік води. Таким способом ви не пропустіть вологу всередину приміщення. Але варто зауважити, що ухил не повинен бути надто глибоким, достатньо лише кількох сантиметрів на кожен метр землі.

Розміщення хозблока на забудованій ділянці

Якщо ви хочете встановити таку будову на території, де вже розташовані інші об'єкти, то варто врахувати їх наявність при плануванні. Якщо в якості території для установки використовується дача, потрібно потурбуватися про правильне розташування цієї будівлі.

Так як подібні будівлі зазвичай відносять до господарських будівель, їх розташування не повинно бути помітним при вході з вулиці через головні ворота. У деяких випадках їх будують за основним будинком. Ще одним варіантом того, як можна позбутися від некрасивого екстер'єру хозблока, є їх декоративна прикраса.
установка хозблока у дворі
Провівши якісну обробку, ви можете добитися гарного зовнішнього вигляду будівлі, яке гармонійно впишеться в ваш ділянку. У будь-якому випадку ключову роль для розташування такого будинку грає не тільки наявність рівної ділянки під основу, але також і призначення самої будівлі.
Ще один важливий фактор для вибору розташування господарчої будівлі на дачній території - це наявність в битовки сантехнічного вузла або душа. Для них існують особливі правила ГОСТ, які слід враховувати при плануванні. Також слід звернути свою увагу на загальні поради з будівництва та експлуатації сараю. До них належать такі:

металевий каркас хозблока
Варіант конструкції зварного металевого каркаса з куточків для хозблока
 • Хозблок необхідно встановлювати на піднесеному ділянці вашої дачі. Це обумовлено тим, що під час дощів ваше будівля не буде піддано негативному впливу вологи;
 • Прохід до сараю повинен бути досить просторим і зручним;
 • Не рекомендується встановлювати таке будівлі впритул до паркану, так як це може негативно вплинути на його експлуатацію;
 • Для більшої безпеки вашої родини місце під сарай слід вибрати добре переглядається.

Це лише деякі із загальноприйнятих правил для установки такого приміщення. Але головною вимогою для хозблока залишається наявність рівного місця зі стійким грунтом, яке послужить міцною основою для будови.

Розрахунок вартості при самостійному будівництві хозблока

Відразу варто відмітити, що ціна виготовляється хозблока своїми руками набагато нижче, ніж готової конструкції, зробленої на фабриці. Ви зможете заощадити не тільки на проведенні складальних робіт, але також значно знизите витрати за рахунок матеріалу, що використовується для побудови сараю. У багатьох господарів дач і приватних ділянок є багато зайвого будівельного матеріалу, який з легкістю можна використовувати для монтажу каркасу такого будинку.

установка хозблока
Розташування та екстер'єр хозблока на ділянці

На вартість споруди також впливають її розміри, тип обраного хозблока і матеріал, з якого планується його виготовити. Якщо вам необхідна розбірна конструкція, яка буде з легкістю піддаватися демонтажу і перевезень, то варто бути готовим до додаткових витрат.

До основного матеріалу, який необхідно купити для самостійної збірки металевого розбірного сараю, відноситься оцинкований профіль, що служить основним кріпленням для каркаса.

Самі стіни обшиваються також металевим матеріалом - гофрованим листом. Хоч така будова і вимагає додаткових витрат, витрачені фінанси компенсуються простотою і легкістю в збірці.

хозблок гофрований лист
Приклад обшивки хозбока гофрованим листом

Звичайно, якщо ви людина далека від будівельних робіт і не хочете витрачати на це свій час і сили, то найкращим для вас варіантом послужить покупка готового блоку, який не потребує збірці. Таку конструкцію досить буде встановити на підготовлений стрічковий фундамент і закріпити за допомогою кріплень.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:27
0

Похожие статьи


Наверх