Як зробити козирок з профлиста над ганком

види навісів

Перш ніж зробити козирок з профнастилу, рекомендується провести розрахунки, врахувати переваги та недоліки вироби, переглянути фото навісів.

Види конструкції

Для виробництва профлиста використовується оцинкована сталь (товщина 0,5-1 мм) з полімерним захисним шаром.

види навісів
Різні види навісів з профлиста

Стандартні параметри матеріалу:

 • ширина - 0,8-1,1 м;
 • довжина - 2-6 м;
 • висота - 8-130 мм.

Під останнім параметром розуміється відстань, яке з'єднує 2 сусідні гофри. За допомогою даного універсального матеріалу можна зробити козирок над ганком, навіс над машиною або господарської будівництвом. У першому випадку рекомендується використовувати оцинкований профлист. Такий матеріал, на відміну від полікарбонатного аналога, володіє більшою жорсткістю.

Перш ніж зробити козирок над ганком, потрібно визначитися з його видом:

 1. Односхилий - простий навіс з профнастилу, який можна встановити окремо або опереть на стіну будівлі. Односхилий козирок над входом збирається з урахуванням певного кута нахилу. В іншому випадку випав сніг буде затримуватися на поверхні, перевантажуючи каркас.

  односхилий навіс
  Схема з розмірами односхилого навісу з профнастилу

 2. Двосхилий - застосовується для покриття великої площі. При складанні конструкції рекомендується посилити каркас.
 3. Арочний - це складний в збірці козирок над ганком. Для його виготовлення потрібна допомога професіоналів і спеціальне обладнання.

  арочний навіс
  Арочний навіс з полікарбонату над ганком

Будь-навіс над ганком з профлиста має наступні переваги:

 • немає необхідності в додатковому декоративному оформленні;
 • висока стійкість до механічних пошкоджень і морозу;
 • екологічна безпека;
 • довговічність;
 • стійкість до впливу низької температури;
 • не береться до горіння;
 • низька ціна;
 • конструкція з профнастилу не вимагає спеціального догляду;
 • простий монтаж.

При необхідності можна купити готовий для збірки комплект навісу. Монтаж конструкції проводиться з урахуванням доданих креслень.

Складові елементи

Пристрій готового і саморобного козирка з профнастилу не відрізняється:

 1. Каркас представлений у вигляді дерев'яних брусів, просочених спеціальним розчином, або сталевого профілю. Останні елементи (при самостійній збірці) замінюються металевим профілем перетином в 6х4 см.
  каркас навісу
  Схема з розмірами для каркаса з профнастилу

  Якщо необхідно зробити габаритний козирок над входом, тоді використовується профіль з перетином в 8х8 або 10х10 см. При підрахунку кількості опор враховується крок їх монтажу (1 м) і розподілу по периметру. При цьому не враховується конструкція, яка спирається на стіну.

 2. Покриття представлено у вигляді двох-або односторонніх аркушів профнастилу. Марка матеріалу вибирається з урахуванням кута нахилу навісу. Чим він більший, тим менше несуча здатність вироби. Фахівці радять використовувати профнастил марки HC44 або HC35.

Готова конструкція, на відміну від саморобної, легко збирається і розбирається. Якщо конструкція виготовляється своїми руками, тоді буде потрібно підрахувати кількість листів і опорних елементів. При цьому враховуються розміри матеріалу і габарити ганку.

саморобний навіс
Саморобний навіс з профнастилу для ганку

Для проведення розрахунків використовується рулетка. Для виготовлення конструкції будуть потрібні наступні інструменти:

 • молоток;
 • шуруповерт;
 • ножовка по металу;
 • болгарка;
 • елементи кріплення.

Покрокова інструкція

Для пристрою великого навісу над ґанком (з майданчиком) буде потрібно підготувати підставу. При необхідності поверхню вирівнюється, земля утрамбовується. Потім по периметру роблять поглиблення (для кріплення лаг опор). Глибина ямок повинна дорівнювати 0,5 м. Поглиблення роблять з розрахунком по 3 штуки в 2 ряди.

Для виготовлення опор використовуються труби діаметром в 8 см і довжиною в 3 м. Товщина труби залежить від передбачуваного навантаження на навіс. Потім необхідно підготувати з труби обрізки (діаметр 83 мм). Їх кількість повинна збігатися з кількістю опорних елементів. Опори вставляються в обрізки. Стійки монтуються в ями і заливаються бетоном, якщо розчин висох, тоді рекомендується посилити міцність конструкції. Поперечні балки фіксуються до стійки саморізами і спеціальними куточками.

кріплення навісу
Приклад кріплення навісу над ґанком

Щоб скорегувати кут нахилу ската, використовується різниця довжини протилежних опорних елементів. Потім каркас покривається ґрунтовкою. Після її висихання наноситься фарба. Якщо склад висох, рекомендується укласти профнастил. При цьому дотримується нахлест в 1 хвилю. Для фіксації оцинкованого матеріалу використовуються спеціальні болти. Листи кріпляться до поперечних елементів конструкції.

Щоб зробити маленький односхилий козирок над ганком (тільки над вхідними дверима), будуть потрібні бруски, труба, анкери, планки.

Попередньо готується ескіз майбутньої конструкції. Для цього рекомендується заміряти відстань від вхідних дверей до місця монтажу захисного козирка. Висота конструкції залежить від висоти будинку, а кут нахилу повинен дорівнювати 20 °. Потім обрізаються куточки, роблять підкоси.
каркас навіс
Для цього застосовується метал. Щоб з'єднати деталі каркаса, використовується зварювальний апарат. Пристінна балка фіксується шурупами перед вхідними дверима. Підкоси фіксуються анкерами. Можна виготовити навіс над ганком з каркасом з дерева. У такому випадку потрібно облаштувати обрешітку. Рейки монтуються з кроком в 30 см. Знизу каркаса прибивається карнизна планка. Потім встановлюється жолоб і ринва.

Можна зробити своїми руками аркову модель. Для цього знадобиться:

 • профільна труба 20х20;
 • квадрат 10х10;
 • заклепки витяжні.

Потім роблять 2 форми для даху. До них приварюють 3 стійки і стінну опору. Потім необхідно зігнути і приварити опору для козирка. Наступний етап полягає у виготовленні малюнка.
елементи козирка
Для цього використовується квадрат з металу. Отримана конструкція грунтується. Потім фіксується профнастил.

Висновок по темі

Щоб зробити козирок з профлистов, потрібно вибрати міцний матеріал для каркаса. Для цього враховуються результати розрахунку на міцність. Щоб розрахувати кількість матеріалу, буде потрібна допомога професіонала. Якщо необхідно встановити односхилий конструкцію з маленькою площею перетину елементів каркаса, тоді покупка профлистов виробляється приблизно (з запасом).

Для виготовлення каркаса можна використовувати сталеву трубу прямокутного перерізу 60х40 мм.

каркас козирка
Варіант конструкції каркасу козирка над ганком

Якщо необхідно зробити великий козирок, тоді проводяться підготовчі роботи (облаштування підстави). При монтажі стійок враховується крок в 1 м. Довжина опорних елементів залежить від ухилу навісу.

Після монтажу стійок рекомендується приварити поздовжні балки, уклавши на них поперечні прогони. Останні елементи конструкції фіксуються саморізами. Отриманий металевий каркас рекомендується прогрунтувати (для збільшення терміну експлуатації і запобігання появи корозії).


Фахівці радять починати укладання профнастилу з нижнього ряду. Перший лист прикручується саморізами до прогону каркаса. Рекомендується використовувати спеціальні покрівельні саморізи, укомплектовані гумовою шайбою. Потім укладається наступний лист, який прикріплюється до першого 2 саморізами. Аналогічним чином кріпляться всі наступні листи (до завершення ряду).

Опубликовано: 21-03-2019, 16:42
0

Похожие статьи


Наверх