Дешеві альтанки для дачної ділянки і саду

дешеві альтанки дача сад

Дешеві альтанки - це не говорить про те, що такі будови не відрізняються естетикою. Кмітливість російський народ ніколи не підводила, тому навіть з простих недорогих матеріалів можна створити унікальне і зручне місце для відпочинку на дачі.

дешеві альтанки дача сад
Різні варіанти дешевих дачних альтанок

З чого складається вартість альтанок

Можна виділити кілька пунктів, які значно впливають на ціну будови:

 • Габарити. Маленька альтанка зажадає невелика кількість матеріалу;
 • Відкрита, закрита, комбінована конструкція. Чим більше матеріалу використовується для оформлення альтанок, тим дорожче вони виходять;
 • Фундамент. Оптимальний варіант для таких будівель - стовпчастий;
 • Покрівля. Можна використовувати стару черепицю або купити руберойд, шифер та інші;
 • Монтаж. Альтанка своїми руками заощадить значно витрати на роботи.

Нерідко для скорочення витрат на будівництво використовується матеріал, що був у вжитку: старий паркан, покрівля, інше.

альтанка з колод
Приклад дешевої альтанки з колод

Види матеріалів для будівництва

З огляду на особливу хазяйновитість дачників і садівників, можна виділити ряд найбільш популярних варіантів матеріалу для облаштування альтанки своїми руками:

 1. Стара цегла. Широко використовується для закладки фундаменту, з нього ж можуть виконувати опорні стовпи.
 2. Природний камінь. Ряд регіонів мають цей будівельний матеріал в необмеженій кількості буквально під ногами. Застосовується він так само, як і цегла. Їм же вистилають підлоги всередині. Така дешева альтанка буде виглядати більш ніж гідно і ефектно.
 3. Дерево. В якості опорних стовпів можуть використовуватися стовбури зрубаних яблунь, груш. Широко застосовується вцілілий матеріал від старих парканів. Його використовують для декоративного оздоблення та внутрішнього наповнення. Живі дерева, в'юнкі рослини, виноград - все це може чудово прикрасити альтанку для дачі.

  альтанка живі дерева
  Приклад альтанки зі стовбурів живих дерев

 4. Метал. Старі стовпи від забору або інших будівель можуть послужити вдруге в якості опорних конструкцій для альтанки. Металеві листи застосовуються в якості покрівельного матеріалу.
 5. Пол в альтанці можна зробити з наступних бюджетних матеріалів: гравій, пісок, природний камінь, бетонна стяжка, дрова, дошки. Старий кахель або лінолеум нерідко використовується як фінішне підлогове покриття для невеликих альтанок.

Всі ці матеріали можна купити, або дати друге життя колишньому забору або сараю. Розглянемо найпопулярніші дешеві альтанки для дачі.

Форма і розмір

Оптимальною для присадибної ділянки вважається альтанка 3000 * 3000 мм. Висоту роблять не менше 2000 мм. Така будова вільно розмістить 6-8 відпочиваючих. Для індивідуального розрахунку параметрів приділяють увагу таким моментам:

креслення дешева альтанка
Креслення у масштабі дешевої альтанки для дачі
 1. Меблі. Ширина стандартного столу 600-800 мм. Довжина залежить від передбачуваного максимальної кількості одночасно відпочиваючих. Наприклад, 800 мм здатне розмістити 4 людини, а 1200 - 6 гостей. Не варто забувати про відстань між столом і посадочними місцями (50-100 мм), і ширину сидіння (мінімум 400 мм).
 2. Чи планується розміщення літньої кухні та мангалу. А це додає до раніше запланованим габаритам глибину і ширину мангала з робочою зоною, вільний прохід між ним і обідньою зоною (не менше 1200 мм).

Форма альтанки може бути найрізноманітнішою: округлої, овальної, прямокутної, шестигранної або багатогранної. Все залежить від дизайнерської задумки. Визначившись з габаритами, типом конструкції, будівельним матеріалом слід перенести на папір свій проект. Креслення альтанки допоможе не тільки уникнути помилок при зведенні конструкції, але і дозволить розрахувати необхідний матеріал.

креслення садова альтанка
Креслення недорогий садової альтанки

Підібрати підходящий варіант альтанки, можна переглянувши готові проекти. При цьому слід враховувати вартість матеріалів, які потрібно купити і стратегічний запас будь-якого дачника у вигляді залишків від основного будівництва або демонтажу паркану, старої споруди.

Вибір місця під будівництво

Визначившись з проектом майбутньої альтанки, підбирають місце, де її встановити. При виборі враховують такі нюанси:

 • Відкрита сонячна майданчик призведе до дискомфорту в спеку;
 • Низина - притулок підвищеної вологості і комарів;
 • Габарити майбутньої будови. Розрахунок проводять виходячи з максимального передбачуваної кількості відпочиваючих;

  шестикутна альтанка схема
  Схема з розмірами простий шестикутної альтанки для дачі

 • Навколишній ландшафт ділянки. Найбільш привабливим буде розташування альтанки відкритої стороною на штучне водоймище або фонтан. Таке сусідство, особливо в спекотні дні, супроводжує хорошому мікроклімату в зоні відпочинку. При виборі матеріалу, продумують подальше оформлення прилеглої території;
 • Якщо планується альтанка, з вбудованим або окремо стоять мангалом, слід дотриматися необхідних відстані до інших будівель. Це допоможе уникнути пожежі при експлуатації.

Тому краще вибирати середній варіант, який дозволить відпочивати в будь-який час дня.

Живі конструкції

Невелику альтанку можна в буквальному сенсі виростити. Для цього купуються саджанці верби. Найбільше підійдуть прутки довжиною 2000-3000 мм і діаметром 5-15 мм. Визначається оптимальне місце відпочинку і його розмір. По колу висаджуються відростки, залишаючи зазор для входу. Пов'язуючи верхівки, формують каркас зразок чума.

Така альтанка сформується за 3-4 роки. В процесі вирощування доведеться підрізати зайві відростки всередині і зовні отриманого споруди.

Варто тільки уявити наскільки незвичайне, та ще й безкоштовне спорудження вийде на подив рідним, друзям і сусідам. Не будемо згадувати про екологічність конструкції, а згадаємо, яку прохолоду дарує влітку тінь дерев.
Нерідко для оформлення альтанки використовують і інші плетуться рослини: виноград, ліани, троянди.

жива альтанка верба
Приклад живий альтанки з верби

Літній відпочинок в таких конструкціях дарує прохолоду і затишок, а проекти відрізняються недорогою ціною, так як для каркаса споруди часто використовується старий матеріал. Наприклад, дуги від зламаної теплиці або матер'яної намети.

Куплені розбірні конструкції

Для дачних ділянок великою популярністю користуються готові збірно-розбірні намети. Купити таку модель можна в спеціалізованих або будівельних магазинах. Вартість її порівняно невелика. Являє собою комплект труб і плащової тканини як укриття від сонця і опадів.

Переваги такої конструкції полягає в її мобільності. Завжди легко можна перенести місце відпочинку в будь-який куточок дачної ділянки. Плюс - не потрібно особливих навичок і додаткових витрат на облаштування фундаменту і інших робіт. Недолік - порівняно недовгий термін служби. Тканина під агресивним впливом опадів і ультрафіолету прослужить мало.

розбірна альтанка
Дизайн мобільного розбірний альтанки

Але залишився каркас, допрацювавши можна використовувати під стаціонарну альтанку. Для даху застосувати полікарбонат, а для фасаду використовувати в'юнкі рослини.

Пергола. Опори, виконані з дуг від старої теплиці, - відмінний варіант для дачного відпочинку. Звичайно, висоту доведеться нарощувати і вкопувати стовпи з фіксацією під бетон, але отриманий результат буде радувати власників ділянки дуже довго. Для огорожі можна посадити живопліт з чагарників або витких рослин.

Дерево

Деревина - найменший за вартістю матеріал, з якого можна спорудити як невеликі альтанки, так і великий терем для всесезонного відпочинку. Все залежить від можливостей бюджету. Більш того, заощадити на етапах будівництва дозволяє легкий вага деревини:

 • Фундамент. Найчастіше використовується стовпчасті підставу.
  фундамент альтанка дерев'яна
  Приклад пристрою стовпчастого фундаменту для дешевої альтанки з дерева

  Для його пристрою підійдуть старі цеглини або цементна суміш. Зариватися глибоко не варто. Інший варіант, який буде мінімальним за витратами - вкопати стовпи безпосередньо в землю. Для цього погружной кінець бруса обробляють спеціальними складами і бітумною мастикою. Все це дозволить прослужити альтанці багато років;

 • Підлога. Можна використовувати дошки, для цього буде потрібно облаштування фундаменту і установка лаг. А можна обійтися наступними матеріалами: щебінка, пісок, галька, природний камінь або залити цементну підставу. Нерідко залишають грунт, засіяний травою;
 • Каркас. Задумали оновити сад, що не спишіть пускати фруктові дерева на дрова. Придивіться до отриманих колодах - вони можуть послужити відмінним варіантом для опорних стовпів. Такі альтанки органічно виглядають на тлі саду.
  Закуповуєте березу для дров'яної печі?
  каркас альтанки
  Приклад каркаса альтанки з колод

  Не поспішайте розпилювати весь матеріал, перегляньте і виберете відповідні опорні стовпи і декоративні елементи для оформлення. Зроблений з перерахованих матеріалів каркас - невелика витрата для сімейного бюджету, а отримані альтанки можуть посперечатися своєю оригінальністю і естетичністю з будь покупної моделлю;

 • Обшивка. Найчастіше зустрічаються конструкції, у яких одна зі стін робиться глухий. Це допомагає уникнути зайвих очей, та й додатковий захист від вітру і опадів не завадить. По периметру таких альтанок пускають перила з огорожею, які також закривають декорами або звичайними перемичкамі.Для економії коштів можна змонтувати альтанку з опорними стовпами і покрівлею без перил та огорожі. Цікавим рішенням є установка підвісних гойдалок по периметру конструкції в якості стільців. Можна купити такі елементи або самому виконати з підручних засобів.
  обшивка альтанки
  Приклад обшивки альтанки з дерева

  Використання тину замість дерев'яної обшивки значно заощадить фінансові витрати. Особливо якщо поряд росте верба, з якої можна виконати такі стіни. Не варто забувати і про плентаються рослинах, які чудово приховають відпочиваючих від сторонніх очей, опадів і сонячних променів. Для обшивки можуть використовуватися звичайні дерев'яні піддони. Вартість таких виробів невелика, а часом їх отримують безкоштовно разом з побутовою технікою та іншими предметами побуту. Для альтанки також можна виконати меблі з піддонів, доповнивши м'якими подушками;

 • Покрівля. Для неї важливий, в першу чергу, вид конструкції. Для альтанок рекомендуються двосхилі дахи, які взимку забезпечать самостійний схід снігу. Але не варто забувати, що і використаний матеріал впливає на цей процес. Найпростіший варіант - дерево. Полотна укладаються стик в стик в два ряди, шви герметизують.
  дах альтанки
  Дах альтанки з дощок

  Недолік такої конструкції - поганий схід снігу. До такого ж виду можна віднести і очерет. В цілому для покрівлі можна використовувати різні матеріали. Вибір здійснюють з доступності вартості, а якщо є в наявності старий шифер, руберойд, метал, то він якраз доведеться до місця.

Не варто гнатися за дорогими матеріалами можна зі звичайної сосни зробити альтанку під чорнений дуб. Для цього використовуються елементарні тонують склади і болгарка з насадками: металева щітка і коло-пелюстка:

 1. Для початку деревину обробляють щіткою. Цей процес взлохмачівает волокна бруса, дощок.
 2. Потім покривають тонуючим складом кольору венге. Дають підсохнути. фарбування альтанки
 3. На останньому етапі деревину шліфують. Виходить затемнена деревина з висветленной текстурою.

Надати благородного вигляду звичайної сосни можна і за допомогою простої пальника. Полотна обпалюють, а потім обробляють болгаркою або шліфувальною машинкою. Дерев'яні альтанки обходяться дешево, якщо на дачній ділянці мешкає дбайливий господар, який не поспішає розлучатися зі старими речами і підручними матеріалами. Відео про будівництво дерев'яної альтанки.

Металеві конструкції

Вартість сталевих профілів буде значно відрізнятися від деревини. Але не варто забувати про характеристики міцності цього матеріалу. Тому можна робити полегшені каркасні будови.

Стовпи встановлювати безпосередньо в землю з бетонуванням. В якості покрівлі використовувати полікарбонат.

Для обшивки можуть застосовуватися різні матеріали, від дерева до екзотики з пластикових пляшок і кришок від них. Можна створити унікальні дизайни з орнаментами з таких підсобних, здавалося б, непотрібних речей. Або драпірувати, використовуючи старі штори або тюль.

металева альтанка
Конструкція і облаштування дешевої металевої альтанки

Все це значно скоротить витрати, але при цьому можна добитися унікального затишного місця під відпочинок на свіжому повітрі.

Цегляні споруди

Чудовий варіант, якщо залишився матеріал від основної будівлі, або довелося розбирати будь-яку конструкцію. В такому випадку цегляні альтанки з барбекю можна віднести до бюджетного виду. Вони не схильні до горіння, довговічні. У такі конструкції нерідко встановлюють мангал.

Красиво виглядають альтанки, виконані з натуральних каменів. Строгі лінії дуже органічно вписуються в ландшафт присадибної ділянки. Кам'яні альтанки довговічні і надійні. На жаль, не всі регіони мають такий безкоштовний будівельний матеріал в простому доступі. У відео показані етапи будівництва цегляної альтанки.


Відчутну вагу перерахованих матеріалів, має на увазі вже стрічковий фундамент, малозаглиблених підставу або стовпчастий фундамент в залежності від виду конструкції. Оформити свій ландшафт за допомогою альтанки з підручних матеріалів - під силу багатьом. Отриманий результат залежить від досвіду будівельника і використовуваного матеріалу. Часом з найелементарніших або втратили свою первісну функцію предметів створюють шедеври. При цьому вартість таких конструкцій на практиці виявляється сміховинною.

Опубликовано: 11-02-2019, 17:09
0

Похожие статьи


Наверх