Будівництво мисливського будиночка

мисливський будиночок в лісі

Заміські будинки, садові та мисливські будиночки отримують все більше поширення в сьогоднішньому будівництві. Окремо стоїть мисливський будиночок в лісі забезпечить комфортне перебування компанії однодумців, захоплених цим видом промислу. Після стомлюючого ходіння по лісі в пошуках здобичі відпочинок в комфортабельному житло стане подвійно приємним.

мисливський будиночок в лісі

Місцезнаходження подібного будови має бути максимально зручним і близьким до мисливських угідь. Відповідно до російського законодавства будівництво в заповідних зонах та лісових масивах вимагає спеціального дозволу, отримання якого пов'язане з виконанням маси умов. Якщо ви хочете побудувати мисливську хатинку, яка представлена ​​на відео, обов'язково в глухій тайзі - будьте готові походити кілька тижнів по спеціальним інстанціях.

Простіше придбати ділянку в населеному пункті, що знаходиться в безпосередній близькості від лісового масиву.

Для будівництва будиночка в мисливському стилі потрібно отримання дозволу на індивідуальне будівництво. Порядок видачі цього документа визначається Містобудівною Кодексом та Адміністративним регламентом. Дозвіл можна отримати як самостійно у відділі архітектурного нагляду, так і доручити цю справу фахівцям компанії підрядника. Другий варіант кращий особливо для зайнятих людей.

мисливський будиночок

Готовий або індивідуальний проект будиночка в мисливському стилі

До вибору підрядника слід підходити з особливою ретельністю, будівництво заміського будиночка - справа досить витратна. Можливо, варто прислухатися до рекомендацій знайомих і друзів, які заслуговують на довіру.

На початковому етапі проводяться попередні переговори і консультації з фахівцями архітектурного бюро. У серйозних компаніях до кожного клієнта прагнуть знайти індивідуальний підхід і намагаються зацікавити його вигідними пропозиціями. Для роботи над проектом необхідно визначитися з технічним завданням, яке узгоджується з замовником. Людині, яка не має досвід в цій сфері, складно відразу сформулювати вимоги до будови.

У цьому питанні до нього приходять на допомогу фахівці. Послідовне знайомство з декількома проектами дозволить скласти власне уявлення про предмет. Добре допомагають в цій справі спеціальні програми, що формують просторове зображення об'єктів. Якщо ж нічого із запропонованого не подобається, то розробляється індивідуальний проект мисливського будиночка відповідно до побажань і можливостями замовника.

проект мисливського будиночка
Оригінальний мисливський будиночок, побудований за індивідуальним проектом

Технічне завдання та розрахунково-проектні роботи

Будівлі такого типу зазвичай зводяться з деревини, яка виглядає в лісі або на узліссі найприроднішим чином. Будівельним матеріалом для стін і перегородок може служити брус цільний або клеєний, колода оциліндрована або з мінімальною механічною обробкою. Кожен із запропонованих варіантів має свої особливості.

Останнє слово у виборі конкретного матеріалу залишається за замовником. Найпростіше працювати з готовими комплектами деталей для будинків з бруса. На деревообробних підприємствах зазвичай вдається домогтися прийнятної точності виготовлення деталей, що сполучаються, що знижує трудовитрати на підгонку елементів між собою. Такий будиночок на підготовленому заздалегідь фундаменті збирається буквально за кілька днів.

мисливський будинок з бруса
Мисливський будинок з бруса

У процесі формування технічного завдання на проектування будиночка визначаються наступні його характеристики:

  • кількість поверхів, житлових і службових приміщень і їх геометричні розміри;
  • архітектурний стиль і об'ємно-просторові рішення;
  • основний будівельний матеріал;
  • тип і основні параметри опорної конструкції - фундаменту;
  • обладнання будинку: системи електропостачання, водопроводу, каналізації, повітрообміну тощо.

Особливо обмовляється наявність спеціальних приміщень для санвузлів, ванних кімнат, бань або саун, а також харчоблоку і вбудованого гаража.

Загальні архітектурні та просторові рішення

Стиль мисливського будиночка диктує цілком певні вимоги до возводимому будовою. Зовнішній вигляд і внутрішнє оформлення повинні говорити про функціональне призначення. При оформленні фасаду будинку до місця будуть такі деталі, як фігурні виходи покрівлі, які у професійних теслярів називаються «півнями». Добре б передбачити в проекті відкриту терасу на рівні першого або другого поверху при наявності.

двоповерховий мисливський будиночок
Двоповерховий мисливський будиночок з відкритою терасою на другому поверсі

Інтер'єр мисливського будиночка оформляється відповідно до смаків власника. Набір обов'язкових атрибутів цього стилю:

  • наявність головного залу з каміном, стіни якого можуть прикрашатися мисливськими трофеями власника будиночка;
  • наявність лазні або сауни;
  • одна або кілька спалень.
дизайн інтер'єру мисливського будиночка
Приклад дизайну інтер'єру мисливського будиночка

Зазвичай такий будиночок є за сумісництвом ще й гостьовим, відповідно, необхідні кімнати для тимчасових мешканців.

Оциліндрована колода або брус мають істотні переваги перед іншими будівельними матеріалами. Внутрішні приміщення не потребують додаткової обробки. Навіть навпаки, відкрита деревина зайвий раз підкреслює стилістику будівлі і його функціональне призначення. При визначенні поверховості перевагу зазвичай віддається дворівневим будовам, які дещо складніше по конструкції, але ефективніше в плані збереження теплової енергії.

план мисливського будинку
Типове планування двоповерхового мисливського будиночка

Підготовка до проведення будівельних робіт

На етапі проектування робоча група з архітектурного бюро приїжджає на ділянку і проводить ряд досліджень. Фахівці вивчають рельєф майданчика, склад грунтів, гідрогеологічні умови, під'їзні шляхи тощо. У міру готовності проектної документації співробітники підрядної організації приступають до плануванні майданчику. Ділянка огороджується тимчасовим або постійним парканом.

На підготовленому майданчику проводиться розмітка котловану під фундамент. Виїмка грунту може проводитися як з використанням важкої будівельної техніки - екскаваторів, так і вручну. В ході земляних робіт необхідно виконувати весь комплекс технічних і організаційних заходів, щоб виключити можливість осипів і сповзання ґрунту в котлован.

стрічковий фундамент

Зазвичай роботи на будівельному майданчику по закладці фундаменту починаються з настанням стійкого теплого періоду. Тип опорної конструкції визначається при проектуванні будинку. Для малоповерхових будівель з деревини переважно використовується стрічковий фундамент мілкого закладення. Підстава в процесі робіт армується сталевими або композитними прутами.

пристрій стрічкового фундаменту
Технологія кладки простого стрічкового фундаменту мілкого закладення

Збірка будиночка мисливського з готового комплекту

Технологія будівництва будинків з бруса або колоди передбачає виготовлення набору необхідних деталей на деревообробному підприємстві. Комплект доставляється на місце, де проводиться його збірка на підготовленому фундаменті. Роботи проводяться висококваліфікованими фахівцями в досить високому темпі. В процесі виготовлення елементів забезпечується потрібна точність, що виключає необхідність підгонки деталей.

будівництво будинку з бруса

Пазогребневі з'єднання забезпечують досить високу ступінь герметичності стін. Теплоізоляція стиків здійснюється із застосуванням спеціального джутового або полімерного матеріалу.

пази для кріплення бруса

На готовий зруб встановлюється кроквяна система і монтується покрівля. Вибір матеріалів для покриття дахів величезний, добре себе зарекомендували: ондулін і м'яка бітумна черепиця.

будинок з клеєного бруса
Дерев'яний мисливський будинок з клеєного бруса

Деревина має ряд незаперечних переваг. Цей матеріал не потребує облицювання як зовні, так і всередині. Приємна фактура і неймовірна пластичність матеріалу дозволяє створювати справжні шедеври архітектури. При творчому підході будівля, створене відповідно до ваших задумами, може зайняти серед них почесне місце.

мисливська хатинка з оциліндрованих колод
Мисливська хатинка з оциліндрованих колод, зроблена своїми руками

А на цьому відео можете подивитися на ще одну технологію будівництва мисливського будиночка. Тут для зведення житла використовуються одночасно відразу кілька будматеріалів.

Полювання - заняття для справжнього чоловіка, а в сучасних умовах, ще й досить багатого. Наявність спеціального будови зробить захоплення цим видом промислу максимально комфортним. З іншого боку, хороший мисливський будиночок в зручному місці - це статусна нерухомість. Наявність такої споруди у власності значно підвищить авторитет власника в очах ділових партнерів і друзів.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:21
0

Похожие статьи


Наверх