Плани і креслення житлових будинків з розмірами

позначення вікон

Готові плани одноповерхових і двоповерхових заміських приватних будинків з розмірами. Як можна самому намалювати креслення і схему розташування кімнат у будинку в програмах і в режимі онлайн. Варіанти планування котеджів 8х8, 9х9, 10х10 та інших розмірів.
При плануванні комфортного житла знадобляться послуги архітектора. Але така допомога коштує дорого. Ми розповімо, як зробити план будинку з розмірами, маючи початкові навички роботи з комп'ютерними програмами в режимі онлайн. Ви заощадите час і кошти, а також врахуєте побажання всіх членів сім'ї. Також ви знайдете тут безкоштовно готові креслення і схеми планування приватних котеджів.

план будинку з розмірами
Детальна планування 3-х кімнатного будинку з розмірами і площею приміщень

Навіщо потрібна планування з розмірами

Планування будинку включає в себе кілька важливих моментів. Перш ніж розбиратися в архітектурних тонкощах, потрібно зрозуміти, в чому відмінність проекту будинку від планування. Головна специфіка проекту заміського будинку - характеристики, розрахунки, описи майбутньої будови. У нього включений облік будматеріалів, прибудинкової підсистеми:

 1. Опис архітектурних елементів: креслення будівлі, планування житлових, господарських приміщень, позначення вікон, дверей. позначення вікон
 2. Розрахунок конструкції фундаменту, коробки, покрівлі, схематичне зображення креслень з розмітками.
 3. Електричне оснащення з докладним планом підключення будинку до енергомережі і схемою розводки розеток.позначення розеток
 4. Інженерні повідомлення: вентиляція, газ, септик, водопровід, опалення.

Як показано вище, в структуру схеми входить план будинку з мансардою, в якому вказується площа, внутрішня схильність приміщень основної будівлі, з нанесенням на схему дверей, перегородок, сходів і вікон.

креслення будинку
Креслення та планування всіх поверхів будівлі з мансардою

Виходить, що, відмовляючись від послуг архітектора, вся складова документації проекту лягає на власника житла. Адже планування квартир окремо від планового розрахунку існувати не може. Все ж під керівництвом проектувальника, господар володіння, може накреслити план сам.

Як самостійно намалювати план будинку

Щоб почати будівництво особняка, необхідно виконати проектування розташування внутрішніх кімнат і перегородок. Креслення плану повинен відповідати технологічному процесу:

виготовлення плану
Приклад самостійного виготовлення креслення будівлі
 • визначення всіх необхідних розмірів;
 • позначення середини осі капітальних стін;
 • креслення внутрішніх перегородок всіх кімнат;
 • мітки розташування віконних, дверних прорізів.

Потім промальовуються функціональні конструкції:

 • санвузол;
 • газове обладнання;
 • водопровідні мережі;
 • вентиляційні труби;
 • сходові прольоти (якщо вони передбачені в схемі);
 • несучі стіни.

Межі нежитлових кімнат позначаються пунктиром.
позначення меж кімнат
Висота приміщень, поверховість вказується окремо. Далі кожному окремому об'єкту присвоюється номер, на основі всіх даних створюється таблиця. Подальші дії виконуються безпосередньо архітектурним відділом.

Схеми житлового будинку з плануванням

Перш ніж підбирати приклад проекту для будівництва котеджу на ділянці, потрібно вирішити, скільки поверхів буде в будинку. Від цього буде залежати бюджет і площа. Призначення приміщень також грає важливу роль.

умовні позначення
Умовні позначення на плані житлового будинку

Іноді невелика територія забудова - непоганий аргумент для побудови одноповерхової будівлі.

Проект одноповерхового будинку 8 на 8

Будинки з такою площею затребувані в заміському будівництві, в умовах щільної міської забудови. Це пояснюється їх доступною ціною. План одноповерхового будинку може змінюватися в залежності від наявності мансардного поверху, гаражних, підвальних приміщень.

будинок 8 на 8
Планування з розмірами одноповерхового котеджу 8 на 8 метрів з терасою

Якщо це необхідно, то сюди включається цокольний поверх.

План заміського будинку 9 на 9

план будинку 9 на 9
У такому будинку можна зробити велику вітальню для відпочинку всіх членів родини

Обмеженість земельного ресурсу дозволяє розміщувати цілком габаритні котеджі з розмірами 9 х 9 м. Проект таких будівель повноцінний, може вмістити в себе всі необхідні приміщення за індивідуальним планом. Матеріали і технологія забудови можуть бути різними.

При плануванні враховують правила компоновки з мансардним поверхом або гаражним відсіком.

Планування будинку розміром 10 х 10

Такий котедж підходить для проживання невеликих сімей. Перед тим як почати планування, потрібно врахувати, як буде розташовуватися будівля на ділянці, скільки мешканців буде тут проживати. Важливо врахувати види опалення і водопостачання, а також можливість прибудови тераси, гаражного приміщення.

будинок 10 на 10
Планування і схема розташування приміщень двоповерхової будівлі 10 на 10 метрів

Любителі просторих кімнат оцінять план по достоїнству. Великі прямокутні кімнати відповідають всім параметрам приватного індивідуального будівництва.
Дивіться у відео огляд планування будинку 10 на 10.

План двоповерхового будинку

Розробку проекту двоповерхового будинку великих габаритів доручають архітекторам. Розумне розміщення кімнат зробить будівлю комфортним. Потрібно заздалегідь обговорити місце установки сходи, розташування приміщень відносно сторін світу. Вікна кухні повинні виходити на південну сторону. Вітальні підійде захід, а в спальнях буде завжди світло, якщо розмістити їх з вікнами на схід. Сходи добре б поставити з північного боку.
план двоповерхового будинку
Розташування котеджу щодо вулиць теж треба враховувати. Наприклад, спальні і кімнати для відпочинку, потрібно мати у своєму розпорядженні далеко від галасливих автострад. Всі нюанси можна обговорити з проектувальником.

Креслення каркасних будинків

В креслення зрубу з каркаса входять текстові та графічні матеріали, з макетами майбутньої будови, докладний їх опис. Можна купити готовий типовий проект або замовити план дачного будинку по індивідуальних запитів.

Каркасна технологія швидкомонтованих будинків складається з двох частин: архітектурного паспорта і креслень зі схемами, які необхідні для будівництва.

креслення каркасного будинку
Креслення зведення конструкції каркасної споруди

Опис конструкції будівлі і макет фасадного блоку, зазначені в паспорті, знадобляться, якщо буде потрібно подати документи в кредитну організацію для отримання іпотеки. У кресленнях вказано весь макет документів, які потрібні для надання в державну установу для підтвердження дозволу на будівництво будинку.

Види планів багатоповерхових житлових будинків

Багатоповерхівки і багатоквартирні споруди займають перше місце в практиці житлового будівництва. Це пояснюється прагненням збільшити кількість житлових приміщень, шляхом щільної забудови по поверхах і скорочення територій під забудову.

зовнішній вигляд будинку
Так виглядає зовнішній вигляд фасаду і планування всіх поверхів житлового багатоповерхового будинку

Останній пункт особливо важливий, тому що в противному випадку відбувається значне подорожчання інженерних мереж, збільшується відстань від будинку до роботи. Вибір несучої конструкції, тип планування будівлі в обсязі впливають на економічність, форму і структуру багатоповерхового будинку.

Будинки відрізняються по архітектурно-планувального вирішення, велике значення має розташування приміщень. План багатоквартирного будинку буває декількох видів.

план багатоповерхового будинку
Типове планування житлового поверху багатоповерхового будинку

Найпоширеніший - секційний. Хорошим прикладом можуть бути п'ятиповерхівки, побудовані півстоліття тому. У будинку знаходиться сходовий майданчик, до якої примикає кілька квартир.

Самі майданчики можуть бути різної форми, а квартири типу студія, однокімнатні, 2-х і 3-кімнатні. Таке розташування характерно загальним виходом на поверх і окремим входом в приміщення.

квартира студія
3D проект і планування квартири студії з панорамними вікнами

Цей варіант відрізняється економічністю, гарною ізоляцією квартир. Число під'їздів може коливатися від 4 до 12, а в крайньому випадку - до 16. Їх кількість залежить від:

 • бажання замовника;
 • структури грунту;
 • площі земельної ділянки під забудову.

Різновидом секційних панельних корпусів вважають точкове розташування. Ще їх називають «вежа», яка може мати такий же план поверхів, як і в секційному корпусі. Але під'їзд тут тільки один. Наприклад, якщо під будівництво виділено мало землі і грунт має складні рельєфи, такий план стане хорошим варіантом.

планування двокімнатної квартири
Планування двокімнатної квартири в панельній багатоповерхівці

Будинки другого коридорного типу можна зустріти не часто. Відмінність тут полягає в тому, що замість сходового майданчика збудований довгий коридор, в який і виходять всі квартири.

Орієнтування квартир тут одностороннє - це головний недолік такого розташування. Ізоляція теж не на вищому рівні. Тому така схема зустрічається в основному при будівництві готелів і гуртожитків.

Будинки галерейного типу чимось схожі на коридорний тип. У кожної квартири є вихід на галерею, розташовану уздовж поздовжньої стіни конструкції.

будинок галерейного типу
Розміщення квартир на плані в будівлі галерейного типу

Такі квартири, навіть з найменшою площею добре вентилюються. Економічно такий розклад дуже вигідний, так як дозволяє за допомогою малої кількості сходів або ліфтів обслуговувати велику кількість квартир. Все ж технологічний процес теплоізоляції в умовах місцевого суворого клімату не завжди відрізняється гарною якістю і тривалістю служби.

Висновок

Котедж, побудований у відповідності з особистими побажаннями, буде оригінальним і неповторним творінням.

планування котеджу
Планування двоповерхового котеджу з підвалом

Але самостійні розрахунки можуть себе не виправдати через можливих помилок. З огляду на фінансові витрати і ризики, пов'язані з ними, самі себе не виправдовують. Краще звернутися до архітектора і заощадити гроші, час, витрачені нерви.
Вже виконані типові рішення дешевше індивідуального проектування. Зважаючи на популярність цих планів, всі помилки вже давно виправлені, а недоліки доопрацьовані. Якщо захочеться що-небудь змінити в проекті, то архітектор порадить, як це можна зробити.

проект великого будинку
Варіант проекту і креслення великого одноповерхового приватного заміського будинку

Кардинальні зміни в планах робити не можна. Можна внести коригування тільки у внутрішнє планування і фасад приватного будинку. Обговорюються матеріали, з яких буде будуватися будинок.

Необхідно заздалегідь спланувати місце розташування будинку щодо сторін світла і виду з вікон. Інакше потім вже нічого виправити не можна.

Опубликовано: 7-02-2019, 11:36
0
Наверх