Як можна позбутися від двухвосток в приватному будинку?

Перш ніж говорити про те, як позбутися від двухвосток в приватному будинку, зовсім не зайвим буде згадати деяку інформацію про цих комах, відомих, напевно, не всім.

Чим небезпечні і шкідливі двухвостки

Двухвостки (або вілохвосткі) - різновид комах, які іноді зустрічаються на дачних ділянках або в людських оселях. За розміром вони зазвичай невеликі, найчастіше 2-4 см в довжину, рідко зустрічаються більші особини. Тіло має спеціальні клещевіднимі придатки на останньому черевному сегменті - церки, які відходять назад, нагадуючи роздвоєний хвіст (звідси назва). Відчувши небезпеку, двухвостки згинається і піднімає хвостову частину тіла над головою, направляючи її в сторону противника.

Як і багато інших комах, двухвостки відчувають тягу до комфортабельних умов людських осель і нерідко поселяються в них, особливо там, де мають місце підвищена вологість і вогкість. Ведуть вони досить скритний спосіб життя, вилазячи частіше в нічний час, що дозволяє бути рідко поміченими з боку людей. Проте зовнішній вигляд їх кілька агресивний, що робить присутність цих комах в приміщеннях малоприємним для людини.

Як можна позбутися від двухвосток в приватному будинку?Двухвостки дуже люблять вогкість

Серед різних житлових об'єктів двухвостки найчастіше поселяється в заміських і приватних будинках, заповзаючи туди з території дачної ділянки.

Іноді в народі з-за зовнішньої схожості двухвосток називають щипавками, хоча чисто з наукової точки ці комахи різні. Щипавки на відміну від двухвосток вміють невисоко літати. Ні ті, ні інші не мають на меті заповзти людині у вухо. Але не слід забувати, що від випадкового проникнення всіляких повзучих тварюк в вушної прохід не застрахований ніхто.
Всупереч існуючим уявленням, серйозної небезпеки для людей вілохвосткі не уявляють. Вони не мають отрути і кусаються не надто часто (в основному якщо виявляються сильно притиснутими). Проте певної шкоди людині ці комахи можуть наносити, зокрема:

 1. Хоча кусаються двухвостки рідко, але укус їх дуже хворобливий і залишає після себе на кілька днів маленьку сверблячу ранку.
 2. У людей, схильних до алергії, може виникнути виражена алергічна реакція на місці укусу: сильне почервоніння, свербіж шкіри, висип або бульбашки, заповнені рідиною, і т.д.
 3. Через укус двухвостки може передавати деякі види вірусних і інших інфекцій.
 4. У багатьох людей ці комахи викликають неприязнь і навіть страх своїм зовнішнім виглядом.
 5. Завдають шкоди плодовим і овочевим культурам, поїдаючи їх листя, плоди і квітки. Можуть поселятися всередині фруктів, овочів і горіхів, викликаючи їх псування.

Поряд з цим іноді є і деяка користь від комах. Зокрема, вони знищують дрібних кліщів, павучків і комах-шкідників на дачній ділянці і всередині людських осель. Більш того, іноді їх залучають до приватного будинку саме скупчення дрібних членистоногих, якими вони можуть харчуватися.

Як можна позбутися від двухвосток в приватному будинку?Мало небезпечні для людей, але шкодять садам і городам, поїдаючи рослини

Проте дозволяти цим комахам спокійно жити і поширюватися в будинку звичайно ж є неприпустимим, а тому якщо вони з'явилися, то з ними потрібно починати боротися.

Інсектициди та хімічні засоби

Аерозолі ( "Дихлофос", "Раптор") є ефективним методом боротьби, знищуючи двухвосток і багатьох інших комах. Недоліком їх є те, що вони можуть завдавати шкоди здоров'ю самої людини, а тому при їх використанні слід залишати будинок на кілька годин.

Як можна позбутися від двухвосток в приватному будинку?Від двухвосток добре допомагають крейда і олівці, наприклад, "Машенька"

Спеціальні водні розчини і емульсії ( "Антижук", "Ціфокс", розчин хлорного вапна і т.д.) добре підходять для боротьби з цими комахами, особливо якщо потрібно обробити дерев'яні поверхні або веранди в приватних будинках. Наносити розчин можна як кистю, так і за допомогою обприскувача або пульверизатора.

Крейда, олівці, порошки та інші засоби ( "Машенька", дуст і т.д.) дуже добре допомагають позбутися від двухвосток в будинку. Зазвичай достатньо буває протерти або засипати ними плінтуси, щілини, підвіконня, кути і т.д., щоб ці комахи надовго зникли з житла.

Народні методи

 1. Мокрі пастки. Даний метод підходить, якщо двухвосток в будинку багато. За статтю в різних місцях розкладаються мокрі ганчірки. Через 3-5 годин залучені вологістю двухвостки скупчуються в таких пастках, після чого їх можна легко знищити.
 2. Часниково-цибулевий розчин. Приготувавши кашку з дрібно нарізаних часнику і цибулі, заливають її потім окропом і залишають на добу в темному місці. Після цього отриманим розчином можна обробляти кути, плінтуси і щілини. Двухвостки бояться цього запаху і залишають приміщення. Рекомендується для профілактики повторювати таку процедуру раз на тиждень.
 3. Настій або відвар пижма і полину, в який рекомендується додати трохи миючого засобу або прального порошку. Отриманим розчином рекомендується обприскувати підлоги, плінтуси, тріщини і щілини, що запобігає проникненню звідти цих комах.
 4. Використання приманок з яєчного жовтка і борної кислоти у вигляді дрібно розкатаних кульок. Подібно тарганам, двухвостки податливі на таке "ласощі", а спробувавши його, гинуть протягом 6-12 годин.
 5. Обробка підлог і всіх місць, в яких можуть поселятися вілохвосткі, гасом або нафтою, запах яких добре відганяє їх. Більш того, при попаданні в місця скупчень комах гас, нафту і бензин вбивають самих двухвосток, їх яйця і личинки, а тому відмінно підходять для знищення їх гнізд.

Профілактика появи двухвосток в майбутньому

Після того як двухвостки ліквідовані, необхідно дотримуватися ряду заходів, з тим щоб уникнути їх повторного появи в майбутньому. Зокрема, слід добре провітрювати приміщення, не залишати калюж на підлогах, на кухні, у ванній, витирати насухо вологі і мокрі місця.

Як можна позбутися від двухвосток в приватному будинку?Щоб двухвостки не з'явились знову, потрібно закласти всі тріщини і щілини

Важливо осушити підвал, стежити за станом сантехніки, щоб не було безконтрольного протікання води. Бажано використовувати в будинку поглиначі вологи. Тріщини і щілини на підлогах, в стінах і на плінтусах слід закрити, а на вікна та вентиляційні отвори встановити сітки. Це перекриє комахою основні шляхи проникнення в будинок.

Харчові продукти потрібно вчасно прибирати в холодильник і завчасно виносити відро для сміття. Крім того, слід забезпечити вільне проникнення сонячного світла в приміщення і хорошу освітленість, що також сприяє вигнанню двухвосток з житла.

Рекомендації щодо позбавлення від двухвосток на дачній ділянці

Комплекс заходів, спрямований на позбавлення від вілохвосток в приватному будинку, не буде повним, якщо не доповнити його деякими заходами на садовій ділянці, адже саме звідти ці комахи потрапляють в житло людини.

На дачній території з метою знищення двухвосток і профілактики їх поширення рекомендується здійснювати наступні заходи:

 1. Не допускати великого скупчення старих гілок, листя, дерев, під якими найчастіше селяться ці комахи.
 2. Час від часу проводити глибоке перекопування ділянки, особливо в осінній сезон (це сприяє знищенню двухвосток, які сховалися в грунті для зимівлі).
 3. Якщо двухвосток на дачній території занадто багато, дуже бажано провести обробку землі спеціальними хімічними засобами, такими як "Карбофос", "Фосбецід", "Актеллік" та іншими. Перед використанням ці препарати розлучаються водою відповідно до інструкції.

У рідкісних випадках може виявитися, що незважаючи на всі вжиті заходи, позбутися від двухвосток власними силами не вдається. У такій ситуації залишається єдиний вихід - викликати фахівців з дезінсекції. Професіонали з санітарних служб можуть допомогти позбутися не тільки від двухвосток, але і від будь-яких інших видів комах-шкідників.

Опубликовано: 22-02-2020, 10:45
0

Похожие статьи


Наверх