Проекти заміських будинків в скандинавському стилі

скандинавський стиль будинок

У нашій країні скандинавським називають простий будинок з колод або клеєного бруса, площа якого не перевищує 200-300 кв. метрів. Він ідеально підійде тим, хто хоче жити в будинку, побудованому виключно з природних матеріалів з усіма сучасними зручностями і комфортом. А також будинок в скандинавському стилі добре підходить всім прихильникам мінімалізму.

скандинавський стиль будинок
Проект одноповерхового будинку в скандинавському стилі

Відмінність скандинавських будинків від інших проектів

Проекти скандинавських будинків можна легко відрізнити від інших. Відмінними рисами скандинавського стилю є простота і природність готового споруди. Фото, всіх існуючих на сьогодні будинків, виконаних в цьому стилі, можна легко знайти в інтернеті.

А також до основних зовнішніми ознаками скандинавських будинків, за якими їх можна відрізнити від інших проектів відносяться:

 1. Високий фундамент будинку.
 2. Геометрично компактна і правильна форма будівлі.
 3. Досить великі за розмірами вікна.
 4. Наявність панорамної тераси або балкона.
 5. Двосхилий крута дах.
 6. Однаковий колір лиштви, карниза і жалюзі.
скандинавський будинок
Варіант проекту одноповерхового скандинавського будинку

Будинки в скандинавському стилі останнім часом особливо популярні, за рахунок того що в них добре поєднується стиль і функціональність споруди. Ці проекти добре підходять, як для міського, так і для заміського будівництва дачних будинків.

Переваги будинків в скандинавському стилі

До основних їх переваг можна віднести:

 • Екологічна чистота і безпека матеріалів, використовуваних для будівництва;
 • Довгий термін експлуатації готового будинку;
 • Підвищена міцність і стійкість будинку до всіх несприятливих умов навколишнього середовища;
 • Простота складання скандинавського будинку;
 • Хороший мікроклімат всередині приміщення.

проект будинок скандинавський стиль
Всі без винятку проекти будинків в скандинавському стилі мають фото, креслення і всю додаткову інформацію про матеріали, що застосовуються для побудови майбутньої будівлі.

Особливості будівництва

Для будівництва будинку в даному стилі в основному використовується дерево. Найкраще для цього підходить і частіше застосовується така деревина, як бук, береза ​​і сосна. Будівництво будинків в скандинавському стилі має свої особливості. До них можна віднести:

 1. Місцевий рельєф. З огляду на його, підбирається відповідний проект скандинавського будинку.
 2. Поверховість будинку. Найчастіше скандинавські будинку бувають одноповерховими, в рідкісних випадках двоповерховими.
 3. Використання при будівництві будинку тільки якісного природного матеріалу. Найчастіше ці будинки будують з клеєного або профільованого бруса, але також може бути використаний і каркасний спосіб установки будинку.
  будинок брус
  Готовий будинок з бруса побудований в скандинавському стилі

  Сам каркас будинку виготовляється на спеціалізованих підприємствах по вже готовим проектом будинку.

 4. Фундамент з каменю для майбутнього будинку. Як правило, його роблять високим і тільки з каменю.
 5. Великі дерев'яні вікна та двері. Самі коробки для вікон і дверей роблять з дерева, а замість скла вставляють склопакети високої якості. Вони допомагають добре зберігати тепло в приміщенні.
 6. Дах будинку. Її зазвичай роблять крутий з двома скатами. Це допомагає уникати проблем, пов'язаних з прибиранням з даху снігу. Для покрівлі добре підходять листи міді, черепиця або полімерний покрівельний матеріал.
 7. Фасад будинку. Відрізняється своєю стриманістю і суворістю. У скандинавських будинках немає ні цокольного поверху, ні горища, а також ніяких зайвих елементів декору. Основні кольори всіх проектів будинків в скандинавському стилі - це білий колір, колір охри або червоної цегли, насичений синій, коричневий.
скандинавський будинок
Оригінальний дизайн фасаду скандинавського будинку

Скандинавські будинки відрізняються швидкістю їх споруди, так як в її основі закладена технологія бистровозводімого каркасного будівництва. На закладку фундаменту йде не більше 2-3 місяців. Точно за такою ж термін можна повністю зібрати у себе на ділянці готовий будинок, до того ж ще його і обшити. Жоден простий дерев'яний або цегляний будинок не може бути повністю побудований за такий короткий час.

Оздоблення і внутрішній дизайн будинку

Після складання будинку і проведення всіх комунікацій приступають до оздоблювальних робіт. Внутрішній дизайн приміщень продуманий до дрібниць і витриманий в єдиному стилі, починаючи від оздоблення стін, стелі та підлоги і закінчуючи внутрішнім оздобленням кімнат у будинку. Основна мета такого дизайну - це зручність і комфортабельні умови для проживання в будинку.

Оздоблення стін, стелі, підлоги

Для оздоблення стін в таких будинках зазвичай використовують дерев'яні панелі. Замість них іноді на стіни клеять шпалери. Їх вибирають з урахуванням подальшої їх фарбування. Фарба при цьому повинна бути тільки світлих тонів.

Стелі в скандинавських будинках роблять легкими і світлими. Для цього не підходять ні складні стельові конструкції, ні навісні стелі яскравих кольорів.

Підлоги в будинку роблять тільки з дерева і потім наносять на нього прозорий лак. Це надає приміщенню легкість і наповнює його світлом.

Освітлення

Особливу увагу в скандинавських будинках приділено повітряного простору. Саме тому в будинку всі кімнати повинні бути світлими. Для цього додатково крім природного світла використовують штучне освітлення.

освітлення будинку
Приклад освітлення будинку в скандинавському стилі

При цьому можуть бути використані абсолютно різні за своїм типом світильники.

Меблі

У дерев'яних будинках в скандинавському стилі все повинно бути натуральним і природним. Це відноситься зокрема і до меблів. Дуже добре для такого будинку підходить плетені меблі. У дизайні приміщення можна також використовувати просто плетені накидки на стільці, дивани або крісла зі світлої лози. Вся інша меблі повинна відрізнятися своєю простотою, зручністю і легкістю збірки.

Дизайн скандинавського будинку передбачає поєднання в меблів скла і дерева, наявність різних полиць, як відкритих, так і закритих. Дивани, ліжка, стільці, столи, як правило, простих форм і світлих тонів. Всі крісла, дивани, столи повинні обов'язково розкладатися, а в столах передбачається наявність великої кількості полиць і шухлядок.

інтер'єр скандинавського будинку
Приклад інтер'єру і планування будинку в скандинавському стилі

Використовувати в інтер'єрі скандинавського будинку меблі не з дерева, а з металу або пластику не рекомендується.

Тканини в інтер'єрі

Варто звернути свою увагу і на тканини, які використовуються в оздобленні будинку. Всі вони повинні поєднуватися як між собою, так і зі стінами приміщення. Основні кольори тканин в скандинавському стилі - це бежевий, світло-блакитний і сірий, при цьому відрізняється інтенсивність відтінку тієї чи іншої тканини. Тканина використовується тільки натуральна. Всі штори, рушники, постільна білизна, чохли на меблі зазвичай бувають з однаковими малюнками, візерунками та орнаментами. Це можуть бути як смужки і клітки, так і ялинки, сніжинки, різні зигзаги, олені.
тканини інтер'єр скандинавський будинок
Пол в будинку скандинавського стилю ні в якому разі не повинен бути покритий ковроліном. Його застеляють тільки в'язаними виробами, такими як паласи або циновки. Але все-таки в скандинавському стилі немає особливо суворих вимог і обмежень по відношенню до дизайну приміщення, як всередині, так і зовні. Саме тому будинки, побудовані в скандинавському стилі, можуть виглядати зовсім по-різному. Все залежить від бажань і переваг господаря будинку, а також від навколишнього будинок ландшафту ділянки і від фінансових можливостей замовника. Але тільки цей стиль гармонійно поєднує в собі дерево і сучасний дизайн.

Допомога професіоналів

Для побудови на своїй ділянці будинку в скандинавському стилі краще, звичайно, звернутися до професіоналів. Фірму-забудовника можна легко знайти в інтернеті. Але для цього варто добре і детально вивчити всю інформацію та відгуки про існуючі на сьогодні компаніях. І тільки після цього зробити вибір на користь однієї фірми і укласти з нею договір. У компанії нададуть всю необхідну інформацію про проект, допоможуть підібрати оптимальний варіант будинку з урахуванням всіх побажань клієнта, а також проведуть всі підготовчі роботи, а потім поставлять на ділянці безпосередньо сам будинок і здадуть його під ключ.

проект скандинавський будинок
Проект скандинавського будинку з панорамними вікнами

Скандинавські будинки досить прості, але зовсім не примітивні будівлі. Хоча вони і відносяться до компактних споруд, але за своєю вартістю їх не віднесеш до дешевих проектам будинків. Всі ці будинки будуються на довгі роки з можливістю їх передачі у спадок від батьків дітям. Вони будуються для захисту своїх власників від усіх несприятливих кліматичних умов. І в той же час в таких будинках в скандинавському стилі хочеться просто насолоджуватися життям.

Опубликовано: 19-04-2019, 22:22
0

Похожие статьи


Наверх