Вибір вологостійкої штукатурки для ванної та її нанесення

Штукатурка вологостійка для ванної кімнати вважається відмінним сучасним матеріалом в умовах підвищеного рівня вологості приміщення. Але не менш важливо ще і правильно вибрати склад декоративної суміші і якісно його розподілити на поверхні.

Вибір якісної суміші

Найбільш відповідними вважаються санирующие і цементні склади. Ні в якому разі не можна використовувати штукатурні суміші на основі гіпсу, навіть якщо це вологостійкий гіпс. В умовах постійного пароутворення цей матеріал буде руйнуватися, на стінах з'являться тріщини, а висячі полички можуть впасти.

Цементні суміші потрібно вибирати виходячи з того, що в складі повинні бути обов'язково антибіотики та інші допоміжні складові, які будуть оберігати поверхню від освіти на ній грибка і цвілі. Співвідношення піску з цементом також має бути оптимальним, а яким саме - підкаже фахівець. Адже все суміші з цих співвідношень сильно відрізняються.

Вибір вологостійкої штукатурки для ванної та її нанесенняЯкісна штукатурка для ванної

Потрібно також стежити, щоб був використаний цемент найкращою марки. Коштувати така суміш буде недешево, зате повністю виправдає себе в подальшому. Особливо це стосується кольорових штукатурних сумішей, куди, крім основних компонентів, доданий ще і фарбувальний пігмент.

Але краще все ж віддавати перевагу сухий сануючої штукатурці для обробки стін у ванній кімнаті. По-перше, вона володіє кращими декоративними характеристиками. А по-друге, вона має більш високі показники міцності в порівнянні із цементною штукатуркою. До того ж суха суміш наноситься набагато легше, швидко висихає, а в майбутньому вкрай рідко покривається тріщинами. Та й ціна такої суміші значно нижче, ніж цементної.

Часто в якості обробки використовується вологостійка шпаклівка. Це майже те ж саме, що і штукатурка. Просто склад трохи відрізняється. На неї теж можна наносити якийсь рельєфний малюнок, абстракцію. Часто такі склади використовуються для окремих стін у ванних кімнатах, де планується робити складний малюнок. Це пов'язано з великим часом застигання матеріалу. Тільки тут необхідно враховувати ще й те, що вологостійку шпаклівку неодмінно доведеться фарбувати, якщо не хочеться бачити в приміщенні чисто-білу стіну.

Підготовка стін

Перед тим як на стіни буде нанесена шпаклівка або вологостійка штукатурка, потрібно добре їх підготувати. Для початку слід видалити старе покриття. Якщо це фарба, то дуже зручно її випалювати паяльною лампою або ж покривати спеціальним складом.

Вибір вологостійкої штукатурки для ванної та її нанесенняВидалення старого покриття зі стін

Обов'язково потрібно перевірити всі частини стіни на міцність. Якщо десь погано тримається технічна штукатурка (а це буде чутно по характерному порожньому звуку при постукуванні), то її неодмінно потрібно прибрати. Місця сильних відколів або вибоїн потрібно буде закласти новим розчином.

Слід чітко розуміти, що підготовка стіни у ванній кімнаті перед нанесенням штукатурки або шпаклівки зводиться до забезпечення певної шорсткості. Цього не можна сказати про підготовку стін перед іншими видами обробки, адже там, навпаки, потрібно домагатися максимальної гладкості стіни.

Якщо поверхня занадто гладка, то доцільно зробити спеціальні надсечкі - це забезпечить краще зчеплення з декоративним складом. Безпосередньо перед нанесенням суміші стіну потрібно обробити знежирюючим складом і злегка потерти металевою щіткою, щоб прибрати пил.

Як наносити штукатурку

Декоративне оздоблення стін шпаклівкою або штукатуркою передбачає нанесення трьох шарів: базового, чорнового і завершального (захисного).

Дуже важливо робити все по порядку і не поспішаючи, тільки тоді можна буде добитися хорошого результату.

Базовий шар часто ще називають обризг. Щоб зробити все якісно, ​​спочатку необхідно рясно змочити поверхню стіни водою. Поки вона не вбралася, за допомогою невеликого ковша потрібно набирати густий розчин або шпаклівку і, не боячись, прямо кидати на стіну. Товщина такого шару повинна бути приблизно 0,5 см, але якщо поверхня стіни дерев'яні, вона може доходити і до 1 см.

Вибір вологостійкої штукатурки для ванної та її нанесенняНанесення штукатурки на стіни

Обризг необхідно робити так, щоб у підсумку розчином (шпаклівкою) покривалася вся поверхня стіни. При цьому ні в якому разі не можна розрівнювати суміш - вона неодмінно повинна застигнути в первісному вигляді. Це забезпечить хорошу міцну основу для наступних шарів.

Після того як перший шар підсохне, можна братися і за чорновий шар. Тут вже потрібно буде розрівнювати поверхню. Для цього зручно використовувати кельму і шпатель. Для початку невелика кількість складу просто накидається на поверхню, як і в першому шарі. Потім все вирівнюється за допомогою кельми і шпателя.

На завершення потрібно все остаточно розгладити дерев'яним полутерком. При цьому полутерок рекомендується час від часу змочувати водою і водити їм по стінах круговими рухами. Обов'язково використовуйте рівень, щоб стіна була рівною. Товщина другого шару повинна бути приблизно 0,5 см.

Тепер залишається зробити лише завершальний шар. Для цього чекають висихання попереднього шару, після чого стіну потрібно рясно змочити водою. Вологостійка шпаклівка для ванни наноситься вже кельмою, після чого її розтирають напівтерком до рівної поверхні. При роботі з кельмою фахівці рекомендують тримати його під кутом 15-20 градусів: так і працювати буде набагато зручніше, і штукатурка буде лягати краще і рівніше. Якщо передбачається декоративний малюнок, то рельєф робиться відразу ж, поки шпаклівка ще не встигла застигнути. Якщо ж хочеться бачити абсолютно гладку стіну, то все відразу затирається полутерком до ідеального стану.

Отже, основні особливості штукатурення стін у ванній кімнаті вологостійкої штукатуркою або шпаклівкою розглянуті. Якщо зробити все правильно, то покриття вийде досить гарним і довговічним. Головне - правильно вибрати штукатурку (шпаклівку) і замісити її чітко за інструкцією, вказаною на упаковці.

Опубликовано: 28-03-2020, 15:24
0

Похожие статьи


Наверх